• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

• 11.10.2022 13:08
      • W październiku biblioteki szkolne na całym świecie obchodzą swoje święto -  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w celu promocji biblioteki szkolnej i jej działań oraz rozbudzania i kształtowania kultury czytelniczej u uczniów i integracji środowiska szkolnego. W tym roku święto odbywa się pod hasłem "Czytanie dla pokoju".
      • W ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych biblioteka szkolna przygotowała dla swoich czytelników dwa konkursy oraz zabawę czytelniczą:

- konkurs plastyczny dla uczniów klas: I-III na pracę plastyczną z hasłem "Pokój" w różnych językach

- konkurs literacki dla uczniów klas: IV-VIII na wiersz pt. "Pokój" lub hasło promujące pokój na świecie.

- zabawa czytelnicza "Piramida czytelnicza - czytamy dla pokoju"

Szczegółowe zasady uczestnictwa w grze i konkursach zostały podane na stronie internetowej naszej szkoły w aktualnościach.

Gorąco zachęcam do  udziału w konkursach i grze czytelniczej! Życzę miłej zabawy!

Grażyna Kadłuczka