• Wyniki Konkursu Literacko - Plastycznego dla klas pierwszych "Moja pierwsza książka z biblioteki szkolnej".

• 29.11.2023 10:41
        • Biblioteka szkolna z przyjemnością informuje, iż konkurs pt.  "Moja pierwsza książka z biblioteki szkolnej" dla klas I został rozstrzygnięty. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów klas pierwszych książką, rozwijanie zdolności plastycznych oraz wyobraźni twórczej. Zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji do przeczytanej książki wypożyczonej ze
          szkolnej biblioteki. Na konkurs wpłynęło 19 prac inspirowanych przygodami bohaterów literackich z różnych bajek i baśni oraz innych książek dla najmłodszych czytelników, wykonanych różnymi technikami.  Przy  ocenie prac komisja  wzięła pod uwagę pomysłowość, estetykę i samodzielność ich wykonania. Laureaci konkursu
          otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.

Wyniki konkursu:
          1 miejsce (ex aequo):
          Krzysztof Dedo -  kl.1a
          Milena Leśniak - kl. 1a
          Maja Dźwierzyńska - kl.1b
          Maciej Trzebiński – kl. 1b

2 miejsce (ex aequo):
          Mariusz Mroczka - kl.1a
          Jakub Baran - kl.1b

3 miejsce(ex aequo):
          Nina Stępień - kl.1a
          Emil Dzięcioł - kl.1b

Zachęcam do obejrzenia nagrodzonych prac.
          Serdecznie gratuluję laureatom i pozostałym uczestnikom konkursu. Dziękuję Wychowawczyniom klas I, p. Alicji Chodackiej i p. Joannie Biskup za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.
          Grażyna Kadłuczka
        • Szkolny konkurs pięknego czytania - wyniki!

• 15.05.2023 13:19
        • Z przyjemnością informujemy, że  Szkolny Konkurs Pięknego Czytania "Mistrz pięknego czytania bajek i wierszy Aleksandra Fredry" został rozstrzygnięty. Konkurs odbył się 12 maja bieżącego roku w bibliotece szkolnej. Został  zorganizowany z okazji 230. rocznicy urodzin Aleksandra Fredry - najwybitniejszego polskiego komediopisarza, bajkopisarza i poety, patrona  Roku 2023.

• Szkolny Konkurs Pięknego Czytania...!

• 05.05.2023 09:03
        • Rok 2023 został ustanowiony przez Sejm RP rokiem, m.in. Aleksandra Fredry. 20 czerwca br. przypada 230. rocznica jego urodzin. Aleksander Fredro uznawany jest za najwybitniejszego polskiego komediopisarza. To także poeta oraz bajkopisarz, autor licznych utworów dla dzieci i dorosłych. By przybliżyć uczniom naszej szkoły sylwetkę tego wspaniałego pisarza oraz jego utwory,  biblioteka szkolna ogłasza konkurs  "MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA BAJEK I WIERSZY ALEKSANDRA FREDRY"