• SZCZĘŚLIWY NUMEREK

•

1. ,,Szczęśliwy Numerek’’ jest zabawą i obowiązuje uczniów klas I-VIII Szkoły Podstawowej nr 12 im. Juliana Przybosia w Rzeszowie .

Numerek oznacza numer ucznia w dzienniku każdej klasy

1. Losowanie numerków odbywa się w każdy piątek, na kolejny     tydzień w obecności opiekuna samorządu. Jeśli piątek jest     dniem wolnym - to w dniu poprzednim.
        2. Wyniki losowania (,,szczęśliwego numerka’’) są wywieszone     na tablicy ogłoszeń SU w piątek około godz. 14:30 i     obowiązuje na następny tydzień.
        3. Od wyniku losowania nie ma odwołania.
        4. W Jednym miesiącu dany numer może być wylosowany tylko     jeden raz (po wylosowaniu odłączony jest od puli a wraca do     puli w pierwszym dniu kolejnego miesiąca).
        5. Jeżeli uczeń jest nieobecny, a zostanie wylosowany jego     numerek, traci możliwość wykorzystania go.
        6. Uczeń, którego numer wylosowano, jest zwolniony w danym dniu z:
        • odpowiedzi ustnej na ocenę;
        • pisania niezapowiedzianych kartkówek

Jeśli uczeń chce, może skorzystać z prawa do odpowiedzi  i pisania kartkówek na ocenę, mimo wylosowanegon numerka.

1. ,,Szczęśliwy Numerek’’ nie zwalnia ucznia z obowiązku:
        •      Pisania zapowiedzianych lub przełożonych prac klasowych i kartkówek;
        • Wykonywania zadania domowego
        • Posiadania przyborów potrzebnych do udziału w lekcji (zeszyt ćwiczenia,podręcznik itp.)
        • Aktywnego udziału w lekcji (uczeń podlega ocenie);
        1. ,,Szczęśliwy Numerek” nie obowiązuje na lekcjach wychowania fizycznego.
        2.  Uczeń posiadający ,,Szczęśliwy numerek”, który przeszkadza w prowadzeniu lekcji, traci przywileje wynikające ,,Szczęśliwego Numerka’’.