•

Nasze przedszkole  istnieje od 1960 roku. Znajduje się na osiedlu Pobitno przy ul. Lwowskiej 17 w Rzeszowie. Od 1 września 2011 roku, wspólnie ze Szkołą Podstawową Nr 12, wchodzi w skład Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Nr 2.

Do przedszkola uczęszcza obecnie 109 dzieci. Przedszkole czynne jest w godz. 6.30.- 17.00. Przedszkole jest placówką 5 oddziałową, do której uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Przedszkole jest ogrodzone, posiada dwa bezpieczne, wyposażone w zestawy do ćwiczeń i zabaw ruchowych ogrody dla dzieci młodszych i starszych. Dzieci mają do dyspozycji 5 odpowiednio urządzonych i słonecznych  sal,  dwie szatnie, 3 łazienki. Do dyspozycji przedszkola jest również udostępniona sala gimnastyczna w szkole.

W przedszkolu funkcjonuje system „ przedszkole”, do którego rodzice mają dostęp on-line. W przedszkolu działa elektroniczna ewidencja czasu pobytu dziecka w przedszkolu. Rejestrowanie odbywa się za pomocą kart zbliżeniowych, które umożliwiają wejście i wyjście z placówki. W szatni zamontowane są kamery gwarantujące bezpieczeństwo, rejestrujące wejście osób niepożądanych na teren przedszkola.

Posiadamy wykwalifikowaną, kompetentną i doświadczoną kadrę pedagogiczną. Zapewniamy doskonałe przygotowanie dzieci do podjęcia nauki w szkole przez:

- realizację programu używając metod aktywizujących,
        - rozwijanie u dzieci samodzielności, inicjatywy, pewności decyzji,     wytrwałości, rozmowności, współdziałania,
        - rozbudzanie świadomości ekologicznej wychowanków,
        - eksponowanie, promowanie pracy i osiągnięć dzieci poprzez czynny udział w różnego rodzaju konkursach i akcjach.