• Nagroda w konkursie

• 26.04.2024 10:51
        • Z dumą informujemy, że nasz przedszkolak - Antoni Drozd z grupy „V” Słoneczka został nagrodzony w Miejskim Konkursie Plastycznym dla Przedszkoli pt.,,Rzeszów Wiosną”. ☀️ Serdecznie gratulujemy, dziękujemy za zaangażowanie i życzymy dalszych sukcesów! 🫶🏽

Wychowawcy grupy:
          Magdalena Gimlewicz
          Iwona Gnacy
        • Wizyta grupy III w bliblitece szkolnej

• 25.04.2024 20:39
        • W środowy poranek, 24 kwietnia 2024 roku, do biblioteki szkolnej przybyły dzieci z gr. Motylki pod opieką wychowawczyni - p. A. Trawki.
          Prowadząca zajęcia, p. G. Kadłuczka rozmawiała ze swoimi gośćmi na temat Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz konieczności czytania i poszanowania książek. Przedszkolaki bardzo chętnie opowiadały o tym, jakie książeczki znają i najchętniej czytają ze swoimi rodzicami, dziadkami, czy starszym rodzeństwem. Następnie obejrzały wystawę przedstawiającą historię książki od czasów najdawniejszych, aż po współczesność.
          Na zakończenie spotkania szkolna bibliotekarka przeczytała swoim miłym gościom książkę M. Gadomskiej pt. "Pinokio", z której to dowiedziały się, że nigdy pod żadnym pretekstem nie wolno kłamać i zawsze należy słuchać swoich rodziców. Utwór bardzo spodobał się dzieciom i postanowiły go wypożyczyć do ponownego przeczytania w sali lekcyjnej razem z p. Anią.
          Spotkanie z najmłodszymi czytelnikami upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Dzieci zafascynowane książeczkami dla najmłodszych postanowiły wypożyczyć kilka tytułów do wspólnego czytania w sali lekcyjnej.
        • Spotkanie z pisarką Stanisławą Bełch

• 25.04.2024 20:38
        • "Nie jestem sam, gdy książkę mam" Stanisława Bełch
          Takim cytatem przywitała nas dzisiaj na spotkaniu autorskim pani Stanisława Bełch - autorka książek dla dzieci, od wielu lat związana z Rzeszowem. Spotkanie odbyło się z okazji Światowego Dnia Książki. W spotkaniu wzięły udział dzieci z wszystkich grup przedszkolnych. Pani Bełch zaprezentowała swoje ksiażki z cyklu: Wesołe historie, Snip i Kocio, Przygody Skrzata Chichotka, Święto Niepodległości, Żyj zdrowo i kolorowo.
          Dzięki z zaciekawieniem słuchały opowiadań i przygod misia, dwóch kotów i skrzata Chichotka.
          Na zakończenie dzieci mogły zakupić książki z dedykacją. Temat następnego spotkania to "Wakacyjne przygody małe i duże".
        • Start sezonu rowerowego i inauguracja kampanii Rowerowy Maj

• 24.04.2024 09:57
        • Już w najbliższą sobotę 27 kwietnia Prezydent Miasta Rzeszowa zaprasza wszystkich miłośników rowerów na rozpoczęcie sezonu rowerowego oraz start kampanii Rowerowy Maj 2024 ! W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem kampanii Rowerowy Maj 2024 oraz planowanym rajdem rowerowym na inaugurację sezonu rowerowego w dniu 27 kwietnia br. (sobota)

Szczegóły rajdu rowerowego w dniu 27 kwietnia 2024 r. Program rajdu:
          10:30 – zebranie uczestników na Rynku w Rzeszowie
          11:00 – początek przejazdu ulicami Rzeszowa
          12:00 – koniec przejazdu ulicami Rzeszowa
          Ok. 12:30 – przyjazd na metę na rzeszowskich Bulwarach, podziękowanie za udział w imprezie
          i zakończenie rajdu.

Trasa rajdu (8,6 km):
          Rynek - Matejki – Moniuszki – Cieplińskiego – Piłsudskiego – Most Lwowski – Rejtana –
          Powstańców Warszawy – Podwisłocze – Kopisto – Kilara – Hetmańska – Bulwarowa – zjazd na scenę na Bulwarach.

Link do mapy: https://www.traseo.pl/trasa/start-sezonu-rowerowego.

Organizatorzy rajdu: Urząd Miasta Rzeszowa oraz Stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl.

Udział w rajdzie rowerowym jest bezpłatny. Osoby niepełnoletnie muszą znajdować się pod opieką osoby dorosłej. Osoby niepełnoletnie obowiązkowo
          muszą posiadać kask.