• Akcja czytelnicza  "Czytające przerwy w bibliotece szkolnej"
      • Akcja czytelnicza "Czytające przerwy w bibliotece szkolnej"

• 26.10.2022 11:36
      • 25 października biblioteka szkolna rozpoczęła realizację akcji "Czytające przerwy w bibliotece szkolnej". Celem przedsięwzięcia jest rozbudzenie w dzieciach pasji czytania oraz zachęcenie ich  do odwiedzania biblioteki. W wybrane dni miesiąca, podczas długich przerw, starsi uczniowie z Aktywu Bibliotecznego pod opieką pani bibliotekarki będą czytali swoim młodszym kolegom utwory literackie o różnorodnej tematyce.
      • Pierwsze spotkanie zbiegło się z obchodami Dnia Kundelka. W związku z tym uczniowie klasy 8a - Amelia Kołek oraz Karol Baran zaprezentowali dzieciom  z klas 1 i 2 opowiadanie pt. "Czaruś" -  fragment książki Renaty Piątkowskiej "Najwierniejsi przyjaciele". Bohaterem tej części utworu jest kundelek o imieniu Czaruś, który uratował życie małej Hani, która zabłądziła w lesie.
        Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w "czytających przerwach". O terminie następnego spotkania i kolejnych, informacji udzieli pani bibliotekarka w stosownym czasie.
        Do zobaczenia!!!

G. Kadłuczka