• „Kto przysłowia zna, ten dobrze się ma”

• 31.10.2022 14:06
      • 27 października klasa 4b wzięła udział w zajęciach czytelniczych pod hasłem „Kto przysłowia zna, ten dobrze się ma”.
        Prowadząca zajęcia, pani Grażyna Kadłuczka, w przystępny sposób wytłumaczyła dzieciom: Co to są przysłowia?, Skąd się biorą?, Co tak naprawdę znaczą?, Dlaczego czasami wydają się takie dziwne?, Do czego mogą się przydać? itp. W dalszej części spotkania bibliotekarka zaprezentowała czwartoklasistom fragment książki Renaty Piątkowskiej pt. „Z przysłowiami za pan brat” , krótkie opowiadanie wyjaśniające powiedzenie „Prawdziwego przyjaciela poznajemy w biedzie”.
      • Po owocnej dyskusji na temat prawdziwej przyjaźni,  uczniowie zostali zaproszeni do obejrzenia wystawki książek autorstwa R. Piątkowskiej. Utwory tej popularnej pisarki przypadły dzieciom do gustu. Niektórzy wypożyczyli wybrane książki do przeczytania w domu.
        Uczniowie klasy 4b w listopadzie wezmą udział w spotkaniu autorskim z panią Renatą Piątkowską, które odbędzie się w hotelu Hilton w Rzeszowie.
        Grażyna Kadłuczka