• „Co słonko widziało?”

• 07.11.2022 14:00
      • Rok 2022 jest rokiem Marii Konopnickiej. Poetka pisała głównie dla dzieci. W ciekawy sposób przybliżała swoją twórczość, w której dzieci musiały wykazać się wyobraźnią i spostrzegawczością. Konopnicka zaproponowała swoim czytelnikom humor, dobrą zabawę i wysoki poziom literacki.  Pisarka widziała w dzieciach pełnoprawnych czytelników, którzy chcą się cieszyć czytaniem i książką.

• W dniu 4.11.2022 roku klasa 1c pod opieką  p. Zofii  Szpunar i p. Grażyny Kadłuczki udała się do Filii nr 2 WiMBP w Rzeszowie przy ul. A. Fredry. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach literacko-plastycznych pod hasłem „Co słonko widziało?”.
        Prowadząca zajęcia przybliżyła dzieciom sylwetkę polskiej pisarki i jej bogaty dorobek literacki. Zaprezentowała głośne czytanie wybranych utworów poetyckich, głównie ze zbiorku pt. „Co słonko widziało?”. Uczniowie brali aktywny udział w dyskusji i chętnie prezentowali głośne czytanie  wierszy poetki, wskazanych przez prowadzącą. Na zakończenie zajęć uczniowie wspólnie wykonali pracę plastyczną, na której pokazali,  co słonko widziało podczas pracowitego dnia na bezchmurnym niebie.
        Zajęcia były bardzo inspirujące i podobały się dzieciom. Składam serdeczne podziękowania dla Pani Kariny i Pani Joli za zaproszenie oraz za przygotowanie i przeprowadzenie ciekawych zajęć czytelniczych dla uczniów naszej szkoły.

Organizatorka wyjścia Grażyna Kadłuczka