• Święto Niepodległości w bibliotece szkolnej.

• 11.11.2022 18:03
      • Przypadające na 11 listopada Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt w szkolonym  kalendarium.
        W przeddzień tego święta w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie czytelnicze poświęcone kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W historycznej lekcji wzięli udział uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej, z klasy 1a, 1c i 3a.
      • Podróż w przeszłość uczestnicy spotkania rozpoczęli od zapoznania się z podstawowymi faktami związanymi z odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości w 1918 roku. W tym celu obejrzeli film edukacyjny pt. „Ala i 11 listopada”. W dalszej części spotkania dzieci rozmawiały z prowadzącą na temat symboli narodowych na  podstawie wysłuchanych wierszy z książki „Święto Niepodległości”, autorstwa naszej lokalnej pisarki – Pani Stanisławy Bełch. Karol Baran z klasy 8a przybliżył dzieciom sylwetkę Józefa Piłsudskiego wybitnego dowódcy i naczelnika państwa polskiego, na przykładzie opowiadania z książki W. Widłaka pod tytułem „Komendant wolnej Polski”. Świetliczaki z dużym zainteresowaniem obejrzały również okolicznościową gazetkę oraz wystawkę książek o tematyce niepodległościowej. Z powagą odśpiewały hymn Rzeczypospolitej Polskiej przy akompaniamencie muzyki.
        Zajęcia w bibliotece były nie tylko lekcją patriotyzmu, ale również okazją do rozwijania u dzieci poczucia przynależności społecznej, wzmacniania świadomości narodowej i nauką wyrażania szacunku do symboli narodowych.

Grażyna Kadłuczka