• Spotkanie autorskie z pisarką Stanisławą Bełch - klasa 3a.

• 17.11.2022 14:04
      • W minioną środę, uczniowie klasy 3a wzięli udział w spotkaniu z rzeszowską pisarką, autorką licznych książek dla dzieci  - Panią Stanisławą Bełch.
        Spotkanie to znakomicie wpisało się w uroczysty okres obchodów 104.  rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tematem przewodnim wydarzenia była książka pt. "Święto Niepodległości" napisana przez autorkę z okazji  setnej rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości.
      • Utwór ten jest zbiorem patriotycznych wierszy o symbolach naszego kraju, o wybitnych postaciach i historycznych ważnych miejscach obecnych w Rzeszowie. Zaprezentowane przez prowadzącą wiersze  wzbudziły ciekawość u dzieci i   zainicjowały rozmowę o ważnych postaciach tworzących historię Polski i małej Ojczyzny - Rzeszowa. Uczestnicy spotkania odbyli poetycki spacer ulicami naszego miasta. Na ilustracjach,  wykonanych przez córkę pisarki, rozpoznawali m.in. pomnik Leopolda Lisa-Kuli, dom pułkownika Jana Kotowicza, pomnik Powstańców Styczniowych, pomnik Tadeusza Kościuszki.
        W dalszej części zajęć prowadząca opowiadała dzieciom o swojej przygodzie z pisaniem i odpowiadała na liczne pytania zadawane przez uczniów. Na koniec dzieci mogły zakupić tomik wierszy "Święto Niepodległości" z autografem i dedykacją od pani Stanisławy. Wszyscy uczniowie obdarowani zostali pięknymi zakładkami do książki.
        Spotkanie z Panią Stanisławą  Bełch zachęciło dzieci do rodzinnego spaceru po Rzeszowie w poszukiwaniu opisanych w książeczce miejsc. To była wspaniała lekcja historii dla uczniów.
        Serdecznie dziękujemy Autorce za spotkanie i przeprowadzone zajęcia edukacyjno-historyczne.

Organizator: Grażyna Kadłuczka