• Biblioteka szkolna poleca!

• 08.12.2022 10:56
      • Drogi Czytelniku, pomyśl, kiedy ostatnio przeczytałeś książkę? I to nie lekturę, którą z trudem wypożyczasz z biblioteki, kończąc i tak na szukaniu streszczenia w Internecie. Chcę Cię dzisiaj zachęcić do lektury wyjątkowej i przekonać Cię, że są książki warte przeczytania.
      • Proponuję Ci książkę Ilony Dusza-Rzeszowskiej pt. "Ikony kultury Rzeszowa". Tę wspaniałą publikację nasza szkoła otrzymała w prezencie mikołajkowym od samej autorki. Pani Ilona prezentuje w niej w sposób nowoczesny 33 wielobarwne postaci kultury -  osoby, które przyczyniły się do rozwoju kultury i sztuki naszego miasta. W tym zacnym gronie znalazł się również Julian Przyboś - patron naszej szkoły. Każdy z biogramów został przygotowany w języku polskim i angielskim oraz zawiera kod QR, dzięki któremu autorka mogła osadzić dodatkowe materiały multimedialne poszerzające zakres publikacji.
        Zapraszam Was do zapoznania się z "Ikonami" w szkolnej bibliotece. Musicie zabrać ze sobą telefon komórkowy, by zeskanować kod QR.
        Weźcie przykład z tych koleżanek i kolegów, którzy już sięgnęli po książkę.
        Dziękujemy Pani Ilonie za wspaniały upominek !

Grażyna Kadłuczka