• Warsztaty literacko-plastyczne  - klasa 2b

• 12.12.2022 17:08
      • W Dniu Gwiazdy Betlejemskiej, 12 grudnia br. klasa 2b uczestniczyła w warsztatach literacko-plastycznych pt. „Tradycje, zwyczaje i symbole Bożego Narodzenia”. Zajęcia przeprowadziła Pani Stanisława Bełch – lokalna pisarka, autorka książek dla młodszych czytelników.
        Spotkanie rozpoczęło się krótką pogadanką na temat tradycji i  zwyczajów bożonarodzeniowych. W dalszej części zajęć prowadząca zaprezentowała dzieciom dwa utwory swojego autorstwa. Były to: opowiadanie pt. „Opowieść wigilijna” i wiersz „Świąteczna gwiazdka”.  Po głośnym czytaniu i krótkiej analizie przedstawionych utworów Pani Stanisława zaprosiła dzieci do aktywności plastycznej. Zaproponowała im wykonanie świątecznych gwiazdek z gotowych szablonów. Dzieci z ochotą przystąpiły do działania. Efektem ich pracy były śliczne, kolorowe gwiazdki świąteczne, którymi zapewne ozdobią swoją salę lekcyjną.
        Dziękujemy Pani Stanisławie Bełch za miłe spotkanie!
        Organizatorka wydarzenia: Grażyna Kadłuczka
        Wychowawca klasy 2b: Jolanta Murias