• Wizyta przedszkolaków z grupy II Przedszkola nr 8 w bibliotece szkolnej.

• 27.03.2023 15:00
      • 24 marca br. przedszkolaki z II grupy „Krasnoludki” wraz ze swoją wychowawczynią, p. Anną Trawką,  odwiedziły bibliotekę szkolną. Dzieci wzięły udział w zajęciach czytelniczych na temat: „W bibliotece, jak w bajce”.

• W pierwszej części spotkania bibliotekarka zapoznała przedszkolaki  z biblioteką i opowiedziała im, w jaki sposób wypożycza się książki czytelnikom. Dzieci wysłuchały piosenki pt. „Książka przyjaciółka” i na podstawie jej treści rozmawiały z prowadzącą o znanych i lubianych bajeczkach oraz o tym, że należy czytać i szanować książki. Dużo  radości sprawiło dzieciom odgadywanie wylosowanych zagadek, z nazwą bohatera książki w rozwiązaniu. W drugiej części zajęć przedszkolaki obejrzały bajeczkę „Kotka Milusia” i wysłuchały utworu „Trzy małe świnki” zaprezentowane z użyciem japońskiego  Teatrzyku Kamishibai. Następnie rozmawiały na temat treści poznanych utworów, oceniając zachowanie bohaterów.

Czas minął bardzo szybko. Na zakończenie pełnego wrażeń spotkania dzieci otrzymały kolorowe zakładki i wypożyczyły wspólną książkę. „Krasnoludki” obiecały, że będą częstymi gośćmi w bibliotece.

Do zobaczenia!!!

Grażyna Kadłuczka