• Podsumowanie Ogólnopolskiej Akcji  "Czytamy z sercem"

• 13.10.2023 12:31
      • W dniach od 29 września do 5 października 2023 roku biblioteka szkolna we współpracy z innymi nauczycielami oraz szkolną pielęgniarką przeprowadziła w naszej placówce Ogólnopolską Akcję Czytelniczą pod hasłem "Czytamy z sercem". Inicjatywa przeprowadzona była w ramach obchodów dwóch świąt: Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.
      • Głównymi celami przedsięwzięcia była promocja wśród dzieci i młodzieży literatury oraz zalet wynikających z głośnego czytania, a także poszerzanie ich wiedzy na temat serca - budowy tego organu, jego funkcjonowania oraz rozwijanie w uczestnikach akcji wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych, propagowanie zdrowego stylu życia.
        W ramach zaplanowanych działań uczniowie uczestniczyli w głośnym czytaniu tekstów o sercu oraz fragmentów  "książek, które poruszyły niejedno serce". Brali udział w pogadankach,  zajęciach czytelniczych  i czytelniczo-plastycznych, a także w zajęciach gimnastycznych. Uczniowie klasy 3a i wychowankowie świetlicy odbyli  "Spacer serc", podczas którego zachęcali okolicznych mieszkańców do dbania o swoje serce i wręczali im kolorowe serca z sentencjami. Chętni uczniowie mogli obejrzeć wystawę promującą czytanie i wiedzę o sercu.
        Przez wszystkie dni trwania akcji prowadziliśmy kwestę na rzecz ucznia naszej szkoły chorującego między innymi  na ciężką niewydolność serca.
        W akcji uczestniczyli wszyscy uczniowie  z klas 1-6 oraz część uczniów z klas 7-8. Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli.
        Wszystkim nauczycielom, którzy  aktywnie włączyli się w realizację akcji "Czytamy z sercem" - bardzo dziękuję.

Szkolny koordynator i organizator akcji: Grażyna Kadłuczka