• Dzień Bezpiecznego Komputera

• 18.10.2023 08:42
      • 12 października obchodziliśmy  Dzień Bezpiecznego Komputera, którego celem jest uwrażliwienie wszystkich użytkowników na zagrożenia, z jakimi możemy się spotkać podczas korzystania z Internetu i nowoczesnych technologii.
      • W tym dniu gośćmi biblioteki szkolonej byli uczniowie klasy 1b wraz ze swoją wychowawczynią - p. Joanną Biskup. Pierwszoklasiści uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych, podczas  których rozmawiali z prowadzącą na temat korzyści  płynących z korzystania z komputera i innych nowoczesnych technologii, a także o negatywnym wpływie, jakie ma nadmierne korzystanie z sieci dla naszego zdrowia. Pani Grażyna  zaprezentowała swoim gościom opowiadanie  Zofii Staneckiej pt. "Jeden dzień w normalnym świecie", opisującym rodzinę uzależnioną od wirtualnego świata. Uczniowie potępili zachowanie literackich bohaterów i postanowili rozsądnie korzystać z komputera oraz przestrzegać zasad bezpieczeństwa.