• 3a i 3b w bibliotece szkolnej

• 25.04.2024 06:35
      • W środę, 24 kwietnia, uczniowie klasy 3a i 3b  wraz ze swoimi Wychowawczyniami byli gośćmi biblioteki szkolnej. Uczestniczyli oni  w spotkaniu czytelniczym na temat "Książka , jej budowa oraz szata graficzna". Podczas zajęć dzieci zapoznały się z budową książki, poznały elementy z jakich jest ona zbudowana  oraz ich funkcje. Dowiedziały się także o tym, co składa się na szatę graficzną książki. Porównywały wygląd książek papierowych wydanych współcześnie z tymi, które powstały przed laty. Na podsumowanie wiedzy zdobytej podczas  zajęć   trzecioklasiści otrzymali od prowadzącej do rozwiązania w klasie  krzyżówkę z hasłem "Budowa książki".
        Tematyka lekcji doskonale zbiegła się z obchodami Światowego Dnia Książki, a samo spotkanie z uczniami w bibliotece kolejnym krokiem do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych.  Książki powstają przecież po to, aby je czytać, czerpać z nich wiedzę i rozrywkę.
        Grażyna Kadłuczka