• Pięciolatki z Przedszkola nr 8 w Rzeszowie w bibliotece szkolnej

• 25.04.2024 10:39
      • W środowy poranek, 24 kwietnia 2024 roku, do naszej biblioteki przybyły dzieci z Przedszkola nr8 pod opieką wychowawczyni - p. A. Trawki.
        Prowadząca zajęcia, p. G. Kadłuczka rozmawiała ze swoimi gośćmi na temat Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz   konieczności czytania i poszanowania książek. Przedszkolaki bardzo chętnie opowiadały o tym, jakie książeczki znają i najchętniej czytają ze swoimi rodzicami, dziadkami, czy starszym rodzeństwem. Następnie obejrzały wystawę przedstawiającą historię książki od czasów najdawniejszych, aż po współczesność.

• Na zakończenie spotkania szkolna bibliotekarka przeczytała swoim miłym gościom książkę M. Gadomskiej pt. "Pinokio", z której to dowiedziały się, że nigdy pod żadnym pretekstem  nie wolno kłamać i zawsze należy słuchać swoich rodziców.  Utwór bardzo spodobał się dzieciom i postanowiły go wypożyczyć do ponownego przeczytania w sali lekcyjnej razem z p. Anią.
        Spotkanie z najmłodszymi czytelnikami upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Dzieci zafascynowane książeczkami dla najmłodszych postanowiły wypożyczyć kilka tytułów do wspólnego czytania w sali lekcyjnej.