• Konkurs czytelniczy „Szkolny Mistrz Pięknego Czytania”

• 27.05.2022 12:55
      • 20 marca w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy „Szkolny Mistrz Pięknego Czytania”. Konkurs został zorganizowany z okazji przypadającej 23 maja 180. rocznicy urodzin polskiej pisarki, patronki roku  2022 – Marii Konopnickiej. Swoje umiejętności  prezentowali klasowi mistrzowie pięknego czytania. Byli to uczniowie z klas 2-8. Uczestnicy czytali fragmenty utworów M. Konopnickiej.

• Celem konkursu była przede wszystkim promocja czytelnictwa oraz kształtowanie umiejętności pięknego czytania.

W tym dniu użytkownicy biblioteki szkolnej zostali zaproszeni do wypożyczalni na wystawę z okazji rocznicy urodzin nowelistki. Zaprezentowano na niej informacje o życiu i twórczości pisarki. Przygotowano też wystawkę z książkami napisanymi przez M. Konopnicką, a trzeba przyznać, że jest ich sporo w naszej bibliotece.

Umiejętności klasowych mistrzów: płynność i bezbłędność czytania, dykcję oraz interpretację czytanego tekstu oceniało Jury w składzie:   p. Dorota Irzyńska, p. Renata Jakubek i p. Grażyna Kadłuczka.

Miło nam poinformować, że "Szkolnym Mistrzem Pięknego Czytania 2022!"

klas 2-3 została Zuzanna Pasterz z kl.2a

klas 4-6   Gabriela Możdżeń z kl.5b

klas 7-8   Oliwia Pociask z kl.8c

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych  sukcesów!

G. Kadłuczka