• Wizyta uczniów klas pierwszych w Bibliotece szkolnej

• 28.09.2022 11:25
      • W miniony wtorek, 27 września Biblioteka szkolna gościła najmłodszych uczniów naszej szkoły - dzieci z klas pierwszych. Była to pierwsza wizyta pierwszoklasistów w bibliotece.

Spotkanie miało na celu poznanie przez uczniów biblioteki.

Dzieci obejrzały  szkolną  wypożyczalnię, usłyszały jakie książki i inne materiały gromadzi biblioteka oraz dowiedziały się jakie są zasady wypożyczania i oddawania książek. Dostrzegły też różnice między biblioteką a księgarnią.

• Ważnym elementem zajęć było omówienie zasad poszanowania książek oraz korzyści płynących z czytania. Najmłodsi   czytelnicy nabrali również przeświadczenia, że biblioteka - to przyjazne miejsce, w którym są zawsze mile widziani i, w którym mogą liczyć na pomoc nauczyciela bibliotekarza. Zostali też serdecznie zaproszeni na wizyty w czasie przerw, kiedy to mogą we względnej ciszy oddać się pasjom czytelniczym.

Na koniec każde dziecko mogło samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę ze szkolnej biblioteki. Prowadząca zajęcia, pani Grażyna Kadłuczka ogłosiła konkurs plastyczny na temat "Moja pierwsza książka z biblioteki szkolnej" i zachęciła dzieci do wzięcia w nim udziału.

Na pamiątkę tej wizyty w bibliotece dzieci otrzymały okolicznościowe   zakładki do książek.

Było to spotkanie pełne wrażeń.

Mam nadzieję,  że od tej pory uczniowie klas pierwszych będą często odwiedzali szkolną bibliotekę i rozbudzą w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Życzymy pierwszoklasistom wspaniałych spotkań z książką i biblioteką.

Grażyna Kadłuczka