• Szkolny konkurs pięknego czytania - wyniki!

• 15.05.2023 13:19
      • Z przyjemnością informujemy, że  Szkolny Konkurs Pięknego Czytania "Mistrz pięknego czytania bajek i wierszy Aleksandra Fredry" został rozstrzygnięty. Konkurs odbył się 12 maja bieżącego roku w bibliotece szkolnej. Został  zorganizowany z okazji 230. rocznicy urodzin Aleksandra Fredry - najwybitniejszego polskiego komediopisarza, bajkopisarza i poety, patrona  Roku 2023.

• W konkursie udział brali uczniowie z klas IV-VIII, reprezentanci klas - wyłonieni podczas klasowych eliminacji. Uczestnicy czytali wylosowany utwór   A. Fredry z repertuaru podanego wcześniej przez organizatora konkursu. Komisja konkursowa oceniała występ każdego uczestnika w kategoriach:

- płynność i poprawność czytanego tekstu,

- prawidłowa dykcja,

- właściwa intonacja i ekspresja,

- ogólny wyraz artystyczny.

Jury wyłoniło zwycięzców - Mistrzów Pięknego Czytania i Wicemistrzów Pięknego Czytania.

Na poziomie klas IV-VI - Mistrzem Pięknego Czytania została

Gabriela Możdżeń - kl.6b

Wicemistrzem Pięknego Czytania

Liliana Sawicka - kl. 5a

Na poziomie klas VII-VIII - Mistrzem Pięknego Czytania został

Natan Pociask - kl.8a

Wicemistrzem Pięknego Czytania

Alicja Cyran - kl. 8c

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a w szczególności zdobywcom mistrzowskich tytułów! Dziękujemy również za duże  zaangażowanie i przygotowanie pięknej prezentacji.

Grażyna Kadłuczka - organizator konkursu