• Konkurs ekologiczny dla klas 1-3

zaprasza uczniów klas I – III

do udziału w szkolnych eliminacjach Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego

„Woda to nasz skarb”

Konkurs adresowany jest do uczniów interesujących się światem przyrody i ekologią. Obejmuje wiedzę (w tym ciekawostki i aktualne dane) wykraczającą poza program nauczania klas I-III.

I. FORMA KONKURSU:

- test wiedzy, składający się z 30 pytań,

- praca plastyczna: technika dowolna, płaska (bez plasteliny) format A4.

Prace plastyczne należy dostarczyć do 4 kwietnia 2024 r. do p. Edyty Maścidło-Sączawy.

II. CELE:

-budzenie zainteresowania uczniów światem przyrody,

-rozbudzanie zainteresowań bogactwem i pięknem przyrody,

-uświadomienie uczniom konieczności ochrony przyrody dla dobra człowieka,

-zwrócenie uwagi na szkodliwość zanieczyszczeń środowiska,

-promocja postaw i zachowań przyjaznych dla środowiska.

Zainteresowanych uczniów proszę o kontakt ze szkolnym organizatorem w celu zgłoszenia woli udziału w konkursie do 4 kwietnia 2024 r. do godz. 10.00.

Konkurs - test odbędzie się 12 kwietnia 2024 r. o godz. 11.30 w sali 17 (proszę wziąć długopis).

Szkolny organizator:

Edyta Maścidło-Sączawa