• Szkolna łąka kwietna

• 23.04.2024 10:29
      • Realizując innowację pedagogiczną „Na ratunek pszczołom” na terenie naszej szkoły została założona łąka kwietna. W prawdzie na rośliny trzeba będzie jeszcze poczekać, ale jesteśmy już bardzo dumni, że ta inicjatywa stała się możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób.
      • Nasze działania rozpoczęliśmy przygotowując podłoże pod łąkę już wczesną wiosną. Wybraliśmy teren o odpowiednim nasłonecznieniu i wraz z uczniami klas 6c, 7a i 7b przekopaliśmy i spulchniliśmy glebę, usuwając niepotrzebne darnie, a następnie  wysialiśmy nasiona ponad 100 gatunków kwiatów i ziół. Wszyscy pracowali z dużym zapałem, chociaż nie była to łatwa praca.
        Szkolna łąka kwietna  utworzy środowisko życia dla wielu organizmów, co pozwoli na zwiększenie bioróżnorodności. Łąka oprócz pięknego wyglądu zapewni schronienie i pożywienie wielu gatunkom zwierząt: ptakom, żabom, motylom, jeżom, pszczołom i innym owadom. Gdy pojawią się pierwsze rośliny, na łące umieścimy domki dla owadów.
        Opiekunowie Szkolnego Koła LOP:
        Dorota Rusin
        Izabela Czarnota