• Psy ratownicze STORAT w naszym Przedszkolu

• 10.05.2024 18:32
      • Nasze przedszkole miało możliwość wzięcia udziału w lekcji pokazowej przeprowadzonej przez Panią Prezes Barbarę Maciejewską oraz Panią Justynę Pawul ze Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z udziałem psów 🐕. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach realizacji tematyki "Ratownicy na czterech łapach". Dzieci dowiedziały się na czym polega tresura psa a także praca ratownika z psem.
        Powstanie stowarzyszenia było efektem wieloletniej pracy ludzi zaangażowanych w szkolenie psów i ratownictwo. Psy po zaliczeniu testu kwalifikacyjnego są objęte programem szkolenia w zakresie posłuszeństwa i sprawności.
        Certyfikowanie psów prowadzone jest w oparciu o międzynarodowe regulaminy psów ratowniczych IRO oraz regulamin Państwowej Straży Pożarnej. Psy po zaliczeniu egzaminów oraz spełnieniu wymogów dodatkowcyh uzyskują licencje Psa Ratowniczego STORAT.
        Ciągłym szkoleniem objęci są nawigatorzy, a także sami przewodnicy psów, od których wymaga się oprócz pracy z psem sprawności fizycznej, teoretycznych wiadomości z zakresu psychologii psa i teorii zapachów, praktycznego udzielania pierwszej pomocy, posługiwania się sprzętem GPS oraz umiejętności włączenia sie do akcji ratowniczej.
        Serdecznie dziękujemy naszym gościom za poprowadzenie spotkania ☺️

Organizatorki spotkania:
        Joanna Błakita