• DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK W BIBLIOTECE  SZKOLNEJ

• 09.05.2024 06:43
      •           8 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek - święto, które zostało zainicjowane w 1985 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, mające na celu promocję bibliotek i czytania .
                  W dniach od 8 do 15  maja swoje święto mają także wszyscy fani czytania. W tym czasie w naszym kraju odbywa się XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - akcja zorganizowana przez SBP, podkreślająca rolę czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji , a także zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W tym roku przebiega ona pod hasłem "Biblioteka -miejsce na czasie".
                  Gośćmi biblioteki szkolnej w  tym szczególnym dniu byli uczniowie klasy 5a i 5c,  pod opieką p. E. Wąs. Piątoklasiści uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych na temat "Biblioteka - co o niej wiesz?". Spotkanie było doskonałą okazją do tego, by porozmawiać z uczniami  o tym, czym jest biblioteka i jakie tajemnice skrywa. Dzieci dowiedziały się także o tym, jakie są rodzaje bibliotek i katalogów bibliotecznych. Poznały historię  najbardziej znanej biblioteki świata - Biblioteki Aleksandryjskiej. Dowiedziały się gdzie ma swoją siedzibę i jakie posiada zbiory Biblioteka Narodowa i Biblioteka Ossolineum. Na zakończenie zaproszeni goście odczytywali wybrane cytaty o bibliotekach, które doskonale oddały magię tego niezwykłego miejsca.