AKTUALNOŚCI
Letnie półkolonie z RDK
Uwaga Ósmoklasistki i Ósmoklasiści!
Przedstawiamy harmonogram rekrutacji do klas I szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2025/2026
Link do strony naborowej: KLIKNIJ
Wycieczka rowerowa w ramach akcji Rowerowy Maj
2W piątek 16 maja w ramach akcji Rowerowy Maj 2025 odbyła się szkolna wycieczka rowerowa dla chętnych uczniów, podczas której pokonaliśmy trasę dookoła Rzeszowa. Pomimo trudnych warunków pogodowych i wymagającej trasy, uczestnicy dzielnie przejechali ponad 26 kilometrów!
Wyruszyliśmy z samego rana, zaopatrzeni w kaski, kamizelki odblaskowe i dobry humor. Droga nie należała do najłatwiejszych – miejscami towarzyszył nam silny wiatr, a na niektórych odcinkach trzeba było zmagać się z podjazdami i nierównym terenem. Mimo to humory dopisywały, a wzajemne wsparcie sprawiło, że nikt nie został w tyle.
Po drodze zatrzymywaliśmy się na krótkie przerwy, by odpocząć, uzupełnić energię i nacieszyć się pięknymi widokami wokół Rzeszowa. Wycieczka była nie tylko świetną okazją do aktywności fizycznej, ale też do integracji i wspólnego przeżywania przygody.
Wycieczkę zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego Mateusz Skała i Andrzej Leniart, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników i motywowali do dalszej jazdy. Dzięki ich zaangażowaniu i dobrej organizacji wszystko przebiegło sprawnie i bezpiecznie.
Po dotarciu do szkoły zmęczeni, ale zadowoleni, zgodnie stwierdziliśmy, że było warto. Dla wielu uczestników był to pierwszy tak długi rowerowy wyjazd – i na pewno nie ostatni!
Informacje dla uczestników kampanii "Rowerowy Maj" :)
Zachęcamy Was do zapoznania się z informacjami zawartymi w poniższych linkach. Znajdziecie w nich wiele przydatnych i potrzebnych informacji dla uczestników Rowerowego Maja, ale też po prostu fanów rowera, hulajnogi, deskorolki czy rolek.
Pomogą w lepszym przygotowaniu pod względem bezpieczeństwa, ale także zawierają wiele ważnych rad i wskazówek odnośnie jazdy na
https://www.c-and-a.com/.../jazda-na-hulajnodze-do-szkoly
https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/rowerem-do-szkoly
https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/nauka-jazdy-na-deskorolce
Kochani ósmoklasiści!
SUKCES W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE
14 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 9 w Rzeszowie odbył się etap powiatowy konkursu matematyczno-logicznego „Rozkosze Łamania Głowy”.
W rywalizacji wzięło udział 61 uczniów z 21 szkół podstawowych, mierząc się z wymagającymi łamigłówkami sprawdzającymi ich spryt i zdolność logicznego myślenia.Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Manuel Wąs, Gabriel Lęcznar i Konrad Baran, którzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i determinacją.
Miło nam poinformować, że Konrad Baran z klasy 8a zdobył wyróżnienie.Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.
Opiekun ucznia: pani Alina Mazera
Wszystkie wyniki możecie sprawdzić na stronie https://sp9rzeszow.edupage.org/news/
Sukces Martynki...
Wychowanka świetlicy
Martyna Sądaj
zdobyła
II miejsce
w IX Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym
"Kartka Wielkanocna w Nietypowym Kształcie",
organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 11 w Rzeszowie.Gratulujemy!
wych. świetlicy Dorota Irzyńska
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!
Lekcja ze Szkołą Muzyczną Yamaha
4W miniony czwartek w naszej szkole odbyła się kolejna z cyklu lekcji ze Szkołą Muzyczną Yamaha. Tym razem w arkany sztuki teatralnej wprowadziła nas p. Kamila Mokrzycka- absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, aktorka. Dziekujemy za wspaniałą lekcję!
Rowerowy Maj 2025 w ZSP 2 wystartował
7Kolejny raz nasza szkoła i przedszkole biorą udział w ogólnopolskiej kampanii "Rowerowy Maj"
W ZSP 2 - szkole i przedszkolu przez cały maj zachęcamy uczniów/dzieci oraz pracowników aby codziennie docierali na zajęcia w sposób aktywny 🚲🛴🛹 – na rowerze, hulajnodze, rolkach lub deskorolce. To akcja promująca zdrowy tryb życia, aktywność fizyczną oraz ekologiczne środki transportu. Każdy aktywny przejazd jest odnotowywany i nagradzany, co dodatkowo motywuje do codziennego ruchu. Udział w kampanii to nie tylko świetna zabawa, ale także realny wkład w ochronę środowiska i poprawę kondycji fizycznej.
🚴♀️Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.
Dołączamy do akcji z entuzjazmem i wspólnie kręcimy kilometry dla zdrowia!
Akcję na terenie naszej placówki koordynują: p. Anna Trawka p. Joanna Błakita oraz p. Andrzej Leniart
Żywa lekcja przyrody- owady
178 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w nietypowej lekcji przyrody, której tematem były owady. To najliczniejsza i najbardziej różnorodna grupa zwierząt. Uczniowie oglądali żywe okazy owadów pochodzących z różnych kontynentów, wśród nich m.in.: modliszki, straszyki, liśćce, karaczany i patyczaki. Obejrzeli także kolekcję owadów spreparowanych w gablotach- motyli, ciem i chrząszczy. Spotkanie z owadami było bardzo cenną lekcję przyrody. Uczniowie dowiedzieli się o budowie, zwyczajach i trybie życia tych fascynujących zwierząt. Mogli z bliska zobaczyć a nawet dotknąć niektóre prezentowane okazy. Wywołało to u dzieci wiele emocji, pozwoliło przełamać lęki i niechęć do owadów.
Kolejny sukces Gai!
Uczennica klasy 8a- Gaja Wojakowska dotarła do III etapu VI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Tym samym została finalistką tego konkursu! Uczennicę do olimpiady polonistycznej przygotowała p. Ewa Wąs. Gratulujemy sukcesu!
Wernisaż prac Mileny Krupy
10We wtorek 6 maja w naszej Szkole odbył się wernisaż prac plastycznych uczennicy klasy 7c, Mileny Krupy. Na tą wyjątkową wystawę przybyli miłośnicy stylu młodej artystki. Wśród gości znalazła się dyrektorka szkoły, Pani Barbara Olearka, wychowawczyni Mileny Pani Małgorzata Mendel oraz jej koleżanki i koledzy z klasy, jak również uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.Wernisaż zorganizowała i poprowadziła nauczycielka plastyki i muzyki, Pani Elżbieta Gałuszka, która przygotowała również występy wokalne. Pod jej opieką mogliśmy posłuchać pięknych utworów, dzięki którym uczestnicy wydarzenia przenieśli się na chwilę w ulotny świat dźwięków, harmonii i refleksji.Wystawa prac Mileny pozwoliła zgromadzonym gościom lepiej poznać młodą artystkę. Odpowiadając na pytania dotyczące jej twórczości, uczennica pokazała nam swoje wrażliwe oblicze, jednocześnie zaznaczając, że rysowanie jest jej ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu.
III SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
Uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.
3128 kwietnia 2025 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia 234 rocznicy Konstytucji 3- go maja. Uczniowie kl.5a, 6a, 6b przygotowali program artystyczny pt.''Niesamowita podróż w przeszłość''. Uroczystości towarzyszył szkolny chór ''Kolorowe nutki''. Program był przygotowany przez p. Elżbietę Gałuszkę, p. Dorotę Rusin, p. Ewę Wąs, p. Macieja Barana. Pamiątkowe zdjęcia wykonywał p. Mateusz Skała, a nad prezentacją czuwał Piotr Czyrek - uczeń kl.8a. Program artystyczny przypomniał zgromadzonym uczniom o dniu 3 -go maja 1791r. Uchwalenie Konstytucji w czasach zaborów było dla ówczesnych Polaków doniosłym i ważnym wydarzeniem. Dlatego dzisiaj pamiętamy o tej dacie i o twórcach Konstytucji 3-go maja.
Wyniki konkursu
Akcja porządkowania cmentarza żydowskiego
6Społeczność naszej szkoły w dniu 24.04.2025 r. dołączyła do akcji zorganizowanej przez The Matzevah Foundation przy wsparciu lokalnych aktywistów, potomków rzeszowskich Żydów i Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa w celu prowadzenia prac porządkowania cmentarza żydowskiego w Rzeszowie. Uczniowie klasy 7a i klasy 7c z wielką chęcią pomagali porządkować macewy na cmentarzu żydowskim.
Opiekunowie: Luba Rusinek, Ewa Wojtyś
II miejsce w turnieju piłki nożnej
724 kwietnia reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w międzyszkolnym turnieju piłki nożnej organizowanym z okazji Dnia Otwartej Szkoły w Zespole Szkół Samochodowych.
Po wielu emocjonujących i zaciętych meczach uczniowie zajęli bardzo wysokie II miejsce.
Niewiele brakowało do pełni szczęścia, ponieważ w finale musieliśmy uznać wyższość rywali dopiero po serii rzutów karnych.
Szczególne gratulacje należą się Lenie Kulig, która została wybrana najlepszym zawodnikiem całego turnieju. Jej zaangażowanie, umiejętności, waleczność, a przede wszystkim piękne gole zostały docenione przez wszystkich obecnych.
Gratulujemy całej drużynie i dziękujemy za dostarczenie nam tylu emocji oraz za wspaniałe reprezentoweanie szkoły.
Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, wspaniałą atmosferę panującą w trakcie turnieju oraz za upominki dla wszystkich zawodników.
Opiekun: Mateusz Skała
Informacja dla Rodziców
GRATULUJEMY !
Spotkania autorskie z pisarzami podczas Świątecznych Targów Książki - klasa 4b i 5c
21.11.202213W miniony piątek i sobotę odbyła się w naszym mieście 4. edycja Świątecznych Targów Książki. Do Rzeszowa przyjechali mistrzowie słowa pisanego i mówionego, laureaci wielu prestiżowych nagród, autorzy piszący dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych by spotkać się ze swoimi czytelnikami. Uczniowie naszej szkoły z klasy 4b wzięli udział w spotkaniu autorskim z Renatą Piątkowską i Malwiną Kożurno oraz z Marią Strzelecką i Andrijem Lubką. Dzieci z klasy 5c uczestniczyły w spotkaniu z Marią Strzelecką i Andrijem Lubką. Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Alina Mazera, p. Małgorzata Mendel oraz p. Grażyna Kadłuczka.
Renata Piątkowska jest jedną z najbardziej znanych współczesnych autorek książek dla dzieci. Napisała ich ponad 50. Najbardziej znane jej książki to: "Nie ma nudnych dni", "Z przysłowiami za pan brat", "Cukierki", "Hebanowe serce ", "Dziadek na huśtawce" i inne. Książki R. Piątkowskiej są pełne ciepła i humoru, zawierają też walor edukacyjny, a sama autorka jest laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, a także Kawalerem Orderu Uśmiechu.
Spotkanie z panią Renatą toczyło się wokół jej trzech najnowszych książek: "Najwierniejsi przyjaciele", "Oko w oko ze zwierzakiem" i "Biszkopt, pingwin i reszta". Są to zbiorki opowiadań o niezwykłych zwierzętach i ich relacjach z ludźmi, historie o zwierzakach, które dokonały czegoś niezwykłego, np. uratowały człowieka, pomogły mu wyzdrowieć lub nie mogły sie z nim rozstać. Wszystkie historie opisane przez autorkę są prawdziwe i oparte na faktach autentycznych. Pokazują, jak niezmierzone możliwości drzemią w zwierzętach - zarówno w tych dzikich, jak i w domowych pupilach.
W czasie spotkania pisarka opowiedziała dzieciom o różnych historiach, które opisała w swoich książkach. Powiedziała też młodym czytelnikom, że pisanie książek jest dla niej czystą przyjemnością. Chce od pierwszego zdania złapać uwagę czytelnika poczuciem humoru, a przy okazji niechcący i mimochodem przemycić wiedzę o zwyczajach, przysłowiach, zwierzętach i otaczającym świecie. Potwierdzeniem tych słów były fragmenty książek czytane przez Malwinę Kożurno - znakomitą lektorkę, o doskonałej dykcji i niepowtarzalnym głosie.
Na zakończenie uczestnicy zasypali pisarkę lawiną pytań, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Można też było otrzymać dedykację z autografem pisarki.
Maria Strzelecka jest autorką książek: "Beskid bez kitu", "Beskid bez kitu. Zima" oraz "Nikifor". Jest nie tylko pisarką, ale też doktorem sztuk plastycznych, malarką, ilustratorką, projektantką odzieży i plakatów, autorką filmów animowanych, gitarzystką basową i wokalistka zespołów punkowych, aktorką.
Andrij Lubka to jeden z najciekawszych ukraińskich literatów młodego pokolenia, poeta, pisarz, eseista, tłumacz i felietonista. Zdobywca licznych nagród literackich. Przetłumaczył na język ukraiński książkę M. Strzeleckiej "Beskid bez kitu" ("Lito w Beskidach").
Spotkanie z M. Strzelecką i A. Lubką było okazją do rozmowy o książkach: "Beskid bez kitu" i "Beskid bez kitu. Zima". Publikacje są portretem miejsca, opisują ludzi, przyrodę, budownictwo i historię pogranicza Beskidów.
Ducha książki oddaja precyzyjne ilustracje i łemkowskie pieśni niosące ze sobą dużą porcję wiedzy o pograniczu Polski, Ukrainy i Słowacji. Można z nich się uczyć języka, trudnej historii wysiedlenia Łemków, ale też znajdują się w niech przepisy na słodkie dania. Bohaterami tej nagradzanej książki są Terka i Nela. Utwory p. Marii Strzeleckiej są doskonałą propozycją dla dzieci i "puszczeniem oka " do dorosłych.
Spotkanie z Panią Renatą Piątkowską i Panią Malwiną Kożurno oraz z Panią Marią Strzelecką i Panem Andrijem Lubką było bardzo ciekawe i dostarczyło wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Kajce i Panu Zygmuntowi Śliwie za zaproszenie.
Grażyna Kadłuczka
1c, 2a i 2b – „Poznajmy się / Давайте познайомимось!"
18.11.2022Ogólnopolski projekt edukacyjny „Poznajmy się / Давайте познайомимось!" jest dla klas, w których uczą się dzieci z Polski i Ukrainy. Dwujęzyczne książeczki z ciekawostkami i zagadkami o Polsce i Ukrainie dla każdego ucznia pomagają w realizacji projektu. Oprócz książeczki opracowana została dwujęzyczna, interaktywna prezentacja z dźwiękiem po Polsku i Ukraińsku. Prezentacja składa się z 15 slajdów zawierających ciekawostki i zadania o polskiej i ukraińskiej kulturze i kraju: https://szpiedzywiedzy.pl/poznajmy_sie
Udział w projekcie jest BEZPŁATNY!
Projekt w swoich klasach będzie realizowała p. Zofia Szpunar, p. Edyta Maścidło-Sączawa i p. Jolanta Murias.
Spotkanie autorskie z pisarką Stanisławą Bełch - klasa 3a.
17.11.202214W minioną środę, uczniowie klasy 3a wzięli udział w spotkaniu z rzeszowską pisarką, autorką licznych książek dla dzieci - Panią Stanisławą Bełch.
Spotkanie to znakomicie wpisało się w uroczysty okres obchodów 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tematem przewodnim wydarzenia była książka pt. "Święto Niepodległości" napisana przez autorkę z okazji setnej rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Utwór ten jest zbiorem patriotycznych wierszy o symbolach naszego kraju, o wybitnych postaciach i historycznych ważnych miejscach obecnych w Rzeszowie. Zaprezentowane przez prowadzącą wiersze wzbudziły ciekawość u dzieci i zainicjowały rozmowę o ważnych postaciach tworzących historię Polski i małej Ojczyzny - Rzeszowa. Uczestnicy spotkania odbyli poetycki spacer ulicami naszego miasta. Na ilustracjach, wykonanych przez córkę pisarki, rozpoznawali m.in. pomnik Leopolda Lisa-Kuli, dom pułkownika Jana Kotowicza, pomnik Powstańców Styczniowych, pomnik Tadeusza Kościuszki.
W dalszej części zajęć prowadząca opowiadała dzieciom o swojej przygodzie z pisaniem i odpowiadała na liczne pytania zadawane przez uczniów. Na koniec dzieci mogły zakupić tomik wierszy "Święto Niepodległości" z autografem i dedykacją od pani Stanisławy. Wszyscy uczniowie obdarowani zostali pięknymi zakładkami do książki.
Spotkanie z Panią Stanisławą Bełch zachęciło dzieci do rodzinnego spaceru po Rzeszowie w poszukiwaniu opisanych w książeczce miejsc. To była wspaniała lekcja historii dla uczniów.
Serdecznie dziękujemy Autorce za spotkanie i przeprowadzone zajęcia edukacyjno-historyczne.
Organizator: Grażyna Kadłuczka
"Ballady i romanse" w teatrze Maska
16.11.202216 listopada 2022 r. uczniowie klas: 8a, 8b, 8c, i 6a pod opieką nauczycieli:p. M. Mendel, p. M. Skały, p. K. Święch i p. D. Zawadzkiej udali się do Teatru Maska w Rzeszowie. Obejrzeli musical "Ballady i romanse" na podstawie wybranych utworów Adama Mickiewicza oraz ludowych podań. Spektakl okazał się pomysłowym i bardzo współczesnym spojrzeniem na utwory naszego narodowego wieszcza.
Podziękowanie dla 2a i 8c
16.11.2022Dopiero dziś organizatorzy przesłali certyfikat !
Dziękujemy pani Edycie Maścidło-Sączawie i p. Dorocie Rusin za przeprowadzenie akcji !
2a – zajęcia w WiMBP Filii nr 2 w Rzeszowie
16.11.202236Dziś uczniowie klasy 2a z p. Edytą Maścidło-Sączawą byli w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie Filii nr 2 na zajęciach edukacyjno-historycznych prowadzonych przez edukatora Oddziału IPN w Rzeszowie pt. „Opowieść o odzyskaniu przez Polskę niepodległości”. Uczniowie wykazali się dużą kulturą, wiedzą o historii Polski i chętnie pracowali. Zajęcia były bardzo interesujące i czas szybko minął. Na zakończenie każdy otrzymał upominek 😊
Andrzejkowe Show Rozrywkowe...
15.11.2022W imieniu Rzeszowski Dom Kultury Filia Pobitno zapraszamy na zabawę andrzejkową 17 listopada. Mile widziane przebrania. Zapisy do 16 listopada. Więcej szczegółów na plakacie.
2a – zamiast sms wyślij kartkę
15.11.2022Już od jutra zapraszamy na kiermasz kartek bożonarodzeniowych. Spiesz się, każda kartka jest inna i wyjątkowa. Idą święta 😊 Zamiast sms wyślij kartkę z życzeniami !
Edyta Maścidło-Sączawa
Wyniki konkursu plastycznego dla klas I - III na plakat pod hasłem "Pokój"
15.11.2022121 miejsce:
Wiktoria Kusiak - kl.1a
Justyna Kowalska - kl.2a
Zuzanna Pasterz - kl.3a
Zuzanna Turek - kl.3a
2 miejsce:
Maciej Majdański - kl. 1a
Radosław Panek - kl.1c
Jakub Zięba - kl.1c
Maja Mroczka - kl.2a
Wojciech Trzebiński - kl.2a
Milena Opiela - kl.2b
3 miejsce:
Anastazja Choma - kl.1c
Kacper Kiedrzyn - kl.2a
Ewa Kostrubiec - kl.2b
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Organizator i Jury:
Grażyna Kadłuczka
Elżbieta Gałuszka
Dorota Irzyńska
Gratulujemy !
14.11.2022Wyniki
Szkolnego Konkursu Fotograficznego „Barwy jesieni”
dla uczniów klas I – III
Laureaci
Wiktoria Kusiak 1a
Franciszek Matkowski 1a
Szymon Możdżeń 1a
Julia Haligowska 1c
Błażej Niedzielski 2a
Kacper Kiedrzyn 2a
Maciej Kościółek 2a
Wojciech Trzebiński 2a
Jakub Łuszczak 2a
Milena Opiela 2b
Aleksandra Napelska 2b
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Organizator i Jury:
Edyta Maścidło-Sączawa
Marcin Czyrek
Piotr Twardowski
"Dziady" A. Mickiewicza w wykonaniu aktorów teatru "Cracovia".
14.11.202214 listopada 2022r. uczniowie klas: 8a, 8b, 8c, 7a pod opieką nauczycieli: p. M. Mendel, p. M. Skały, p. K. Święch i p. D. Zawadzkiej obejrzeli spektakl "Dziady" w wykonaniu aktorów teatru "Cracovia". Inscenizacja cz.2 Dziadów A. Mickiewicza znakomicie oddała klimat starego obrzędu litewskiego.
Wojewódzkie obchody Święta Niepodległości
11.11.2022311 listopada Antonina, Oliwia i Hubert z ósmych klas reprezentowali naszą szkołę na wojewódzkich obchodach 104 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Miało to miejsce przy pomniku Józefa Piłsudskiego. Po odśpiewaniu hymnu nastąpiły wystąpienia Pani Wojewody, Pana Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Pana Prezydenta Rzeszowa. Następnie odbył się apel pamięci, salwa honorowa i złożenie wieńców. Ostatnim akcentem była Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego i Defilada. Opiekunem był Maciej Baran.
UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ
10.11.202225W czwartek 10 listopada 2022 odbył się w naszej szkole UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ.
Został on przygotowany przez: p. Dominikę Zawadzką, p. Beatę Trojanowską, p. Elżbietę Gałuszkę, a pani Iza Czarnota oraz p. Kamil Bułdak przygotowali dekoracje. Zdjęcia oraz sprzęt audio - video przygotowali: p. Mateusz Skała i p. Andrzej Leniart.
Na scenie wystąpili uczniowie z klasy 4a oraz chór szkolny. Obsługą sprzętu i prowadzeniem apelu zajmowali się uczniowie z klasy 8b
2a – „Szkoła do hymnu”
10.11.20226Nasza szkoła wzięła dziś udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy o symbolicznej godzinie 11:11. W ten sposób chcieliśmy włączyć społeczność szkolną we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Edyta Maścidło-Sączawa
Konkurs klas 1 "Moja pierwsza książka z biblioteki szkolnej"
10.11.20229Biblioteka szkolna z przyjemnością informuje, iż konkurs pt. "Moja pierwsza książka z biblioteki szkolnej" dla klas I został rozstrzygnięty.
Celem konkursu było zainteresowanie uczniów klas pierwszych książką, rozwijanie zdolności plastycznych oraz wyobraźni twórczej. Zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji do przeczytanej książki wypożyczonej ze szkolnej biblioteki.
Na konkurs wpłynęło 25 prac inspirowanych przygodami z różnych książek dla najmłodszych czytelników, wykonanych różnymi technikami. Przy ocenie wzięto pod uwagę pomysłowość, estetykę i samodzielność ich wykonania. Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Nagrodzone prace zostały wyeksponowane na tablicy bibliotecznej.
Wyniki konkursu:
1 miejsce:
Patryk Koszela - kl.1a
Radosław Panek - kl.1c
Amelia Serwaczak – kl. 1c
Kornel Kołacz – kl.1c
2 miejsce:
Wiktoria Kusiak - kl.1a
Franciszek Matkowski - kl.1a
Emilia Piczak - kl.1c
Jakub Zięba - kl.1c
3 miejsce:
Oleh Borovets -kl.1b
Kamil Czyż - kl.1a
Nina Szura - kl.1a
Zachęcam do obejrzenia nagrodzonych prac.
Serdecznie gratuluję laureatom i dziękuję wszystkim uczestnikom oraz zachęcam do udziału w kolejnych konkursach bibliotecznych. Dziękuję również Wychowawcom klas I-III za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.
Grażyna Kadłuczka
2a – Międzynarodowy Dzień Jeża
09.11.202216Plastikowe widelczyki, którymi kiedyś jedli szarlotkę posłużyły tym razem jako narzędzie malarskie do namalowania jeża z okazji Międzynarodowego Dnia Jeża. Ten pożyteczny ssak wykonany przez uczniów klasy 2a z plasteliny ma specjalny przekaz: Chroń i pomagaj jeżom! Jeże są gatunkiem zagrożonym i bez odpowiedniej ochrony w ciągu kilkunastu lat wyginą. Niestety, największym zagrożeniem dla nich jest człowiek, dlatego tak ważne jest aby poznać zwyczaje i potrzeby jeży. Dzięki temu łatwiej będzie je chronić. Zachęcamy, byście świętowali Dzień Jeża czytając o nich, oglądając filmy i bawiąc się uczyli. A jeże w tym czasie obchodzą swoje święto smacznie śpiąc, nie przeszkadzajmy im więc…
Edyta Maścidło-Sączawa
Lekcja zdrowego odżywiania w kl.1c
09.11.20223Spożywanie surowych warzyw i owoców ma bardzo dobry wpływ na zdrowie człowieka. Szczególnie w jesienne dni należy dbać o dostarczanie organizmowi witamin.
Dlatego uczniowie klasy 1c pod opieką wychowawczyni Zofii Szpunar podczas lekcji poznawali zasady przygotowania zdrowych posiłków. W grupach wykonywali surówkę z marchewki i jabłka oraz pyszny sok warzywno-owocowy. Następnie degustowali te naturalne witaminy.
„JULIAN PRZYBOŚ - POWRÓT POETY” – KONCERT I ROZMOWY POETÓW
09.11.2022
Nowe kolorowe instrumenty
08.11.20221Dzisiaj członkowie szkolnego chóru „Kolorowe nutki” wypróbowali nowe instrumenty perkusyjne. Sprawdzili jak brzmią bębenki- djembe, marakasy, shakery: kolorowe jajka, ananas i banany. Instrumenty bardzo nam się spodobały, ładnie wyglądają i pięknie brzmią. Będziemy często korzystać, grać i akompaniować do śpiewu.
Archiwum Aktualności