AKTUALNOŚCI
Letnie półkolonie z RDK
Uwaga Ósmoklasistki i Ósmoklasiści!
Przedstawiamy harmonogram rekrutacji do klas I szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2025/2026
Link do strony naborowej: KLIKNIJ
Wycieczka rowerowa w ramach akcji Rowerowy Maj
2W piątek 16 maja w ramach akcji Rowerowy Maj 2025 odbyła się szkolna wycieczka rowerowa dla chętnych uczniów, podczas której pokonaliśmy trasę dookoła Rzeszowa. Pomimo trudnych warunków pogodowych i wymagającej trasy, uczestnicy dzielnie przejechali ponad 26 kilometrów!
Wyruszyliśmy z samego rana, zaopatrzeni w kaski, kamizelki odblaskowe i dobry humor. Droga nie należała do najłatwiejszych – miejscami towarzyszył nam silny wiatr, a na niektórych odcinkach trzeba było zmagać się z podjazdami i nierównym terenem. Mimo to humory dopisywały, a wzajemne wsparcie sprawiło, że nikt nie został w tyle.
Po drodze zatrzymywaliśmy się na krótkie przerwy, by odpocząć, uzupełnić energię i nacieszyć się pięknymi widokami wokół Rzeszowa. Wycieczka była nie tylko świetną okazją do aktywności fizycznej, ale też do integracji i wspólnego przeżywania przygody.
Wycieczkę zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego Mateusz Skała i Andrzej Leniart, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników i motywowali do dalszej jazdy. Dzięki ich zaangażowaniu i dobrej organizacji wszystko przebiegło sprawnie i bezpiecznie.
Po dotarciu do szkoły zmęczeni, ale zadowoleni, zgodnie stwierdziliśmy, że było warto. Dla wielu uczestników był to pierwszy tak długi rowerowy wyjazd – i na pewno nie ostatni!
Informacje dla uczestników kampanii "Rowerowy Maj" :)
Zachęcamy Was do zapoznania się z informacjami zawartymi w poniższych linkach. Znajdziecie w nich wiele przydatnych i potrzebnych informacji dla uczestników Rowerowego Maja, ale też po prostu fanów rowera, hulajnogi, deskorolki czy rolek.
Pomogą w lepszym przygotowaniu pod względem bezpieczeństwa, ale także zawierają wiele ważnych rad i wskazówek odnośnie jazdy na
https://www.c-and-a.com/.../jazda-na-hulajnodze-do-szkoly
https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/rowerem-do-szkoly
https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/nauka-jazdy-na-deskorolce
Kochani ósmoklasiści!
SUKCES W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE
14 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 9 w Rzeszowie odbył się etap powiatowy konkursu matematyczno-logicznego „Rozkosze Łamania Głowy”.
W rywalizacji wzięło udział 61 uczniów z 21 szkół podstawowych, mierząc się z wymagającymi łamigłówkami sprawdzającymi ich spryt i zdolność logicznego myślenia.Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Manuel Wąs, Gabriel Lęcznar i Konrad Baran, którzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i determinacją.
Miło nam poinformować, że Konrad Baran z klasy 8a zdobył wyróżnienie.Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.
Opiekun ucznia: pani Alina Mazera
Wszystkie wyniki możecie sprawdzić na stronie https://sp9rzeszow.edupage.org/news/
Sukces Martynki...
Wychowanka świetlicy
Martyna Sądaj
zdobyła
II miejsce
w IX Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym
"Kartka Wielkanocna w Nietypowym Kształcie",
organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 11 w Rzeszowie.Gratulujemy!
wych. świetlicy Dorota Irzyńska
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!
Lekcja ze Szkołą Muzyczną Yamaha
4W miniony czwartek w naszej szkole odbyła się kolejna z cyklu lekcji ze Szkołą Muzyczną Yamaha. Tym razem w arkany sztuki teatralnej wprowadziła nas p. Kamila Mokrzycka- absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, aktorka. Dziekujemy za wspaniałą lekcję!
Rowerowy Maj 2025 w ZSP 2 wystartował
7Kolejny raz nasza szkoła i przedszkole biorą udział w ogólnopolskiej kampanii "Rowerowy Maj"
W ZSP 2 - szkole i przedszkolu przez cały maj zachęcamy uczniów/dzieci oraz pracowników aby codziennie docierali na zajęcia w sposób aktywny 🚲🛴🛹 – na rowerze, hulajnodze, rolkach lub deskorolce. To akcja promująca zdrowy tryb życia, aktywność fizyczną oraz ekologiczne środki transportu. Każdy aktywny przejazd jest odnotowywany i nagradzany, co dodatkowo motywuje do codziennego ruchu. Udział w kampanii to nie tylko świetna zabawa, ale także realny wkład w ochronę środowiska i poprawę kondycji fizycznej.
🚴♀️Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.
Dołączamy do akcji z entuzjazmem i wspólnie kręcimy kilometry dla zdrowia!
Akcję na terenie naszej placówki koordynują: p. Anna Trawka p. Joanna Błakita oraz p. Andrzej Leniart
Żywa lekcja przyrody- owady
178 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w nietypowej lekcji przyrody, której tematem były owady. To najliczniejsza i najbardziej różnorodna grupa zwierząt. Uczniowie oglądali żywe okazy owadów pochodzących z różnych kontynentów, wśród nich m.in.: modliszki, straszyki, liśćce, karaczany i patyczaki. Obejrzeli także kolekcję owadów spreparowanych w gablotach- motyli, ciem i chrząszczy. Spotkanie z owadami było bardzo cenną lekcję przyrody. Uczniowie dowiedzieli się o budowie, zwyczajach i trybie życia tych fascynujących zwierząt. Mogli z bliska zobaczyć a nawet dotknąć niektóre prezentowane okazy. Wywołało to u dzieci wiele emocji, pozwoliło przełamać lęki i niechęć do owadów.
Kolejny sukces Gai!
Uczennica klasy 8a- Gaja Wojakowska dotarła do III etapu VI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Tym samym została finalistką tego konkursu! Uczennicę do olimpiady polonistycznej przygotowała p. Ewa Wąs. Gratulujemy sukcesu!
Wernisaż prac Mileny Krupy
10We wtorek 6 maja w naszej Szkole odbył się wernisaż prac plastycznych uczennicy klasy 7c, Mileny Krupy. Na tą wyjątkową wystawę przybyli miłośnicy stylu młodej artystki. Wśród gości znalazła się dyrektorka szkoły, Pani Barbara Olearka, wychowawczyni Mileny Pani Małgorzata Mendel oraz jej koleżanki i koledzy z klasy, jak również uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.Wernisaż zorganizowała i poprowadziła nauczycielka plastyki i muzyki, Pani Elżbieta Gałuszka, która przygotowała również występy wokalne. Pod jej opieką mogliśmy posłuchać pięknych utworów, dzięki którym uczestnicy wydarzenia przenieśli się na chwilę w ulotny świat dźwięków, harmonii i refleksji.Wystawa prac Mileny pozwoliła zgromadzonym gościom lepiej poznać młodą artystkę. Odpowiadając na pytania dotyczące jej twórczości, uczennica pokazała nam swoje wrażliwe oblicze, jednocześnie zaznaczając, że rysowanie jest jej ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu.
III SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
Uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.
3128 kwietnia 2025 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia 234 rocznicy Konstytucji 3- go maja. Uczniowie kl.5a, 6a, 6b przygotowali program artystyczny pt.''Niesamowita podróż w przeszłość''. Uroczystości towarzyszył szkolny chór ''Kolorowe nutki''. Program był przygotowany przez p. Elżbietę Gałuszkę, p. Dorotę Rusin, p. Ewę Wąs, p. Macieja Barana. Pamiątkowe zdjęcia wykonywał p. Mateusz Skała, a nad prezentacją czuwał Piotr Czyrek - uczeń kl.8a. Program artystyczny przypomniał zgromadzonym uczniom o dniu 3 -go maja 1791r. Uchwalenie Konstytucji w czasach zaborów było dla ówczesnych Polaków doniosłym i ważnym wydarzeniem. Dlatego dzisiaj pamiętamy o tej dacie i o twórcach Konstytucji 3-go maja.
Wyniki konkursu
Akcja porządkowania cmentarza żydowskiego
6Społeczność naszej szkoły w dniu 24.04.2025 r. dołączyła do akcji zorganizowanej przez The Matzevah Foundation przy wsparciu lokalnych aktywistów, potomków rzeszowskich Żydów i Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa w celu prowadzenia prac porządkowania cmentarza żydowskiego w Rzeszowie. Uczniowie klasy 7a i klasy 7c z wielką chęcią pomagali porządkować macewy na cmentarzu żydowskim.
Opiekunowie: Luba Rusinek, Ewa Wojtyś
II miejsce w turnieju piłki nożnej
724 kwietnia reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w międzyszkolnym turnieju piłki nożnej organizowanym z okazji Dnia Otwartej Szkoły w Zespole Szkół Samochodowych.
Po wielu emocjonujących i zaciętych meczach uczniowie zajęli bardzo wysokie II miejsce.
Niewiele brakowało do pełni szczęścia, ponieważ w finale musieliśmy uznać wyższość rywali dopiero po serii rzutów karnych.
Szczególne gratulacje należą się Lenie Kulig, która została wybrana najlepszym zawodnikiem całego turnieju. Jej zaangażowanie, umiejętności, waleczność, a przede wszystkim piękne gole zostały docenione przez wszystkich obecnych.
Gratulujemy całej drużynie i dziękujemy za dostarczenie nam tylu emocji oraz za wspaniałe reprezentoweanie szkoły.
Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, wspaniałą atmosferę panującą w trakcie turnieju oraz za upominki dla wszystkich zawodników.
Opiekun: Mateusz Skała
Informacja dla Rodziców
GRATULUJEMY !
Zajęcia w klasie Ib
07.10.2021Nauka i zabawa mogą iść w parze. „ Połącz przyjemne z pożytecznym” – pod tym hasłem odbyły się zajęcia w klasie I b. Poprzez formę zabawy uczniowie utrwalili nazwy kolorów na lekcji języka angielskiego.
Projekt czytelniczy w klasach 5-7 „Wychowanie przez czytanie”
06.10.2021„Nauczanie wartości to największa rzecz,
jaką możemy zrobić dla szczęścia dziecka”
L. i R. EYRE
W miesiącach od października do grudnia br. uczniowie klas 5-7 wezmą udział w projekcie czytelniczym pod hasłem „Wychowanie przez czytanie”. Celem projektu jest:
a) wprowadzenie uczniów w świat uniwersalnych wartości moralnych
b) propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży
c) umacnianie roli literatury jako kompasu moralnego i źródła inspiracji przy podejmowaniu życiowych decyzji.
Program będzie realizowany podczas zajęć wychowawczych przez nauczyciela biblioteki i wychowawców klasowych. Zajęcia dotyczące edukacji moralnej będą oparte na lekturze opowiadań z książek „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach” oraz „Gorzka czekolada t. 2. Nowe opowiadania o ważnych sprawach”. Uczniowie pod opieką nauczycieli zapoznają się z uniwersalnymi wartościami moralnymi takimi jak: szacunek, uczciwość, odwaga cywilna, odpowiedzialność, przyjaźń, życzliwość czy mądrość. Następnie omówią istotę wartości oraz skutki ich stosowania bądź zaniechania w życiu.
Na zakończenie projektu chętni uczniowie wezmą udział w konkursie plastycznym na najlepszy plakat nt. wybranej wartości omawianej podczas realizacji programu.
Inspiracją do opracowania i realizacji szkolnego projektu „Wychowanie przez czytanie” stał się program edukacyjny dla szkół, zorganizowany przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, pod tym samym tytułem.
Grażyna Kadłuczka
,,Szkolny konkurs na plakat zachęcający do bezpiecznych zachowań w czasie pandemii”.
04.10.2021W naszej szkole odbył się konkurs na plakat zachęcający do noszenia maseczek, mycia i dezynfekcji rąk i innych zachowań zmniejszających ryzyko zakażenia się wirusem COVID-19.
Uczniowie klas IV-VIII przygotowali plakaty o w.w
Oto wyniki konkursy:
I miejsce: Michał Grzywacz- kl VIa, Filip Dzierżyński- kl Vb
II miejsce: Gabriela Możdżeń- kl Vb, Amelia Zlatuśka – kl IV a
Wyróżnienie: Faustyna Połowniak- kl Va
Wyżej wymienione prace uczniowie wykonali na zajęciach z techniki.
DyRekcja szkoły ufundowała nagrody w formie książek.
Za wszystkie prace bardzo dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.
Wycieczka do Wrocławia
04.10.2021Klasy 8 wraz z wychowawczyniami: p. Barbarą Olearką, p. Aliną Mazerą oraz p. Beatą Trojanowską, wzięły udział w trzydniowej wycieczce do Wrocławia. W jej trakcie uczniowie poznali niezwykle złożoną historię miasta oraz zapierające dech w piersiach zabytki, jak też dzieła współczesnej architektury we Wrocławiu. Odwiedzili ZOO oraz Aquapark. Wyjechali na najwyższy budynek w Polsce - SkyTower, skąd podziwiali wspaniałą panoramę Wrocławia i malowniczych okolic. Ósmoklasiści wiedzą już, co oznacza Ostrów Tumski i dlaczego nie do końca nazwa odpowiada wrocławskiej rzeczywistości. Poznali charakterystykę Odry i jej dopływów. W wędrówce towarzyszyły im na każdym kroku krasnoludki. Pogoda dopisała jak na zamówienie.
127
GŁOSUJEMY NA RBO. WŁAŚCIWE NUMERY TO 4, 34, 95!
13.09.2021Od dnia 8 października można głosować na zadania zgłoszone do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mamy trzy ciekawe propozycje.
Zadania, podobnie jak w poprzednich latach są pogrupowane w trzech kategoriach: miejskiej, osiedlowej i kulturalnej. Propozycja zadania miejskiego na osiedlu Pobitno to budowa ogrodu jordanowskiego na działkach miejskich powyżej szkoły. Jest tam piękny teren o powierzchni ok. 50 a. Mógłby tam powstać park, z którego mogliby korzystać mieszkańcy oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2. Mogłyby się tam odbywać szkolne imprezy Dni Osiedla lub dożynki.
W kategorii osiedlowej po raz kolejny można zagłosować propozycje budowy schodków przy ul. Traugutta. Zadanie to zgłosiła Rada Osiedla Pobitno.
W kategorii “działania o charakterze kulturalnym” po raz kolejny trzeba poprzeć pomysł stowarzyszenia “Dzielnica”. To cykl działań sportowych i edukacyjnych dla mieszkańców osiedli Pobitno, Wilkowyja, Załęże, Słocina oraz wszystkich chętnych. Propozycja ta zakłada organizację rajdów pieszych, rowerowych, zajęć sportowych i innych.
Propozycje zadań:
4. Ogród jordanowski na Pobitnym (300 000 zł.)
34. Modernizacja ul. Traugutta – zejście (schodki) w kierunku placu targowego przy ul. Dworaka (200 000 zł.)
95. Ekologia, historia, sport, integracja – aktywna Dzielnica (50 000 zł.)
Głosowanie odbywa się w dniach od 10 września do 8 października 2021 r.O wyborze zadań do realizacji decydują w drodze głosowania mieszkańcy Rzeszowa. Fakt zamieszkiwania na terenie miasta Rzeszowa weryfikowany jest na podstawie oświadczenia, zawartego w karcie do głosowania.
Głosowanie przeprowadza się w formie:1. elektronicznej – za pośrednictwem elektronicznej karty do głosowania, zamieszczonej na stronie internetowej rbo.erzeszow.pl;2. papierowej – za pośrednictwem karty go głosowania, możliwej do pobrania z BIP-u, bądź w punkcie do głosowania, wrzuconej osobiście do urny w punkcie do głosowania, po weryfikacji tożsamości osoby głosującej, przeprowadzonej przez pracownika Urzędu Miasta Rzeszowa, na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem.
Zachęcam do obejrzenia...
01.10.2021
Sukces uczennicy z kl. 3 a
01.10.2021W XIII Wojewódzkim Konkursie Plastyczno – Teatralnym „Kukły 2021”
II miejsce zdobyła
Lena Kokoszka z kl. 3 a
(opiekun: Maria Lipska)
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Integracyjne wyjście klasy 7c do FlyParku
28.09.2021W dniu 27 września 2021 r. uczniowie klasy 7c wraz z wychowawcą odwiedzili FlyPark
w Rzeszowie. Wycieczka miała na celu zintegrowanie klasy poprzez wspólną zabawę oraz aktywne spędzenie czasu. Na początku odbyła się wspólna rozgrzewka pod okiem trenera,
a następnie uczniowie korzystali z szeregu atrakcji, m. in. basenów wypełnionych gąbkami, rodeo na byku, skoków na trampolinach, ścianek wspinaczkowych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.22
Akcja czytelnicza
27.09.2021"Książka to źródło wiedzy i wzruszeń,
a czytanie jest tym dla umysłu,
czym gimnastyka dla ciała."
Już w najbliższą środę, 29 września uczniowie z klas I-VII wezmą udział w akcji czytelniczej zorganizowanej z okazji obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.
W czasie lekcji języka polskiego, w klasach starszych nauczyciele będą głośno czytać swoim uczniom fragmenty utworów Stanisława Lema. W role czytających młodszym dzieciom wcielą się starsi koledzy z Aktywu Bibliotecznego, którzy zaprezentują słuchaczom bajki Janiny Porazińskiej.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania po raz pierwszy został ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001 roku. Przypada 29 września. Jest to data znacząca, ponieważ odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej - polskiej poetki oraz autorki ponad 40 książek dla dzieci i młodzieży.
Jest to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci, a jego ideą jest czytanie im na głos.
Wszystkich serdecznie zapraszamy do czytania!
Grażyna Kadłuczka
Koncert szkoły YAMAHA
24.09.2021Szkoła muzyczna YAMAHA zaprosiła uczniów naszej szkoły na darmowy koncert, który odbył się 22. września, w sali gimnastycznej naszej szkoły. Uczniowie poznali bogatą ofertę edukacyjną szkoły, wysłuchali różnych utworów muzycznych, a nawet spróbowali własnych sił w grze na instrumentach.
Wyprawka ucznia kl. 1 – rok szkolny 2021/2022
23.09.2021- 3 zeszyty w wąską linię 16 k. (z czerwonymi liniami),
- 3 zeszyty w kratkę 16 k.,
- zeszyt do korespondencji z rodzicami 16 k. w kratkę (na 1 stronie telefony do opiekunów)
- 2 teczki papierowe na gumkę,
- 1 papier kolorowy zwykły i 1 samoprzylepny,
- 1 blok techniczny biały i 1 kolorowy/format A4, blok techniczny biały i kolorowy/format A3, 1 blok zwykły biały i 1 kolorowy/format A4,1 klej w sztyfcie ,1 klej wyciskany, klej wikol w tubce,
- nożyczki z zaokrąglonymi końcami ,
- plastelina Astra,
- farby plakatowe 8 -12 kolorów,
- pędzelki (gruby i cienki) , kubek na wodę,
- kredki ołówkowe i woskowe Bambino, kredki pastele,
- talerzyki papierowe białe okrągłe - 5 szt.
- ołówek trójkątny do nauki pisania i zwykły HB,
- gumka,
- temperówka z pojemniczkiem,
- linijka z dobrze oznakowana cyfrą 0 -15 cm ,
- podkładka plastikowa do malowania na ławkę – format A3,
- bibuła kolorowa,
- włóczka lub sznurek,
w/w przybory należy przynieść do szkoły w pudełeczku lub w teczce
w pierwszym tygodniu nauki
INNE:
- chusteczki higieniczne
- biały podkoszulek i czarne lub granatowe spodenki, obuwie zmienne na białej lub kremowej podeszwie,
- zdjęcie do legitymacji szkolnej (1 szt.),
- codziennie picie i drugie śniadanie
- dobry humor 😊
Proszę o czytelne podpisanie przyborów swojego dziecka
Informujemy, że podręczniki i zestawy ćwiczeń zapewnia szkoła.
Edyta Maścidło-Sączawa
Akcja LOP
21.09.2021Szkolne Koło LOP
ogłasza zbiórkę nakrętek, tonerów atramentowych i baterii przez cały rok szkolny w sali 19
oraz karmy i środków czystości dla zwierząt ze schroniska „Kundelek” i „Felineus” :
- uczniowie klas 1 - 3 przynoszą do sali 19,
- uczniowie klas 4 - 8 przynoszą do p. Doroty Rusin.
Akcja trwa do 30.10.2021 r.
Edyta Maścidło-Sączawa
Dorota Rusin
Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie.
21.09.2021Szkolne Koło CARITAS, na prośbę dyrektora Caritas Diecezji Rzeszowskiej, prowadzi w szkole zbiórkę artykułów spożywczych dla osób potrzebujących, które codziennie przychodzą do Caritas, prosząc o pomoc w postaci żywności.
Potrzebne są przede wszystkim:
konserwy, płatki, ryż, cukier, olej, kawa, herbata.
Czas trwania zbiórki: od 23.09. (czwartek) do 30.09.(czwartek)
Miejsce: hol szkoły na parterze, gdzie wystawione są kartony z opisem
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI CARITAS
Zapraszamy do udziału w akcji, licząc na otwarte serca i chęć niesienia pomocy bliźniemu w potrzebie.
WYCIECZKA NA MAGDALENKĘ
20.09.202115 września klasa VIa wyjechała do Malawy na wzgórze Magdalenkę. Uczniowie mieli możliwość poznać zabytkowy kościółek pod wezwaniem Marii Magdaleny, pobawić się na pobliskim placu zabaw, oglądać panoramę krajobrazu z wieży widokowej. Kilkugodzinny pobyt dostarczył uczniom wiele radości.
15
Zachęcam do obejrzenia:
20.09.2021Sprzątanie Świata 2021 "Myślę, więc nie śmiecę".
Autoportret - prace uczniów klasy 1a
wych. kl 1a
Edyta Maścidło-Sączawa
Wyniki szkolnego konkursu plastycznego dla klas I-III z okazji Sprzątania Świata 2021
17.09.202117 września 2021 r. jury w składzie p. Agata Wilk i p. Ewa Wojtyś
za najciekawszą uznała pracę plastyczną klasy 1a - opiekun Edyta Maścidło-Sączawa.
Dziękujemy za udział w konkursie klasie 2a, 3a i 3b.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
2
Sprzątanie Świata 2021
07.09.2021Zachęcam do udziału w 28. edycji Akcji Sprzątanie świata – Polska. Wspólnie tworzymy niesamowitą społeczność, której bliska jest troska o naturę i nasze najbliższe otoczenie. O Akcji Sprzątanie świata słyszał każdy Polak: od morza po Tatry! Teraz, zgodnie ze słowami Wojciecha Młynarskiego, „Posprzątajmy Polskę, wszędzie, wzdłuż i wszerz, z tych wczorajszych śmieci, z tych jutrzejszych też!”.
Pomóż promować idee Akcji Sprzątanie świata – Polska i tegoroczne hasło „Myślę, więc nie śmiecę” i 17 września 2021 r. przyłącz się do szkolnej akcji!
Dodatkowo klasy I – III 16. września podczas zajęć mogą wykonać wspólny plakat (technika i format dowolny) dotyczący akcji. Zwycięska klasa otrzyma pamiątkowy dyplom i niespodziankę ufundowaną przez szkolnego koordynatora akcji.
Szkolny koordynator akcji
Edyta Maścidło-Sączawa
Zapraszamy do udziału w konkursie
03.09.2021Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2
Szkoła Podstawowa nr 12 w Rzeszowie
ogłasza
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny
,,Kosmos”Cele konkursu:
- Prezentacja i popularyzacja twórczości dziecięcej
- Rozwijanie pasji i zainteresowań dzieci
- Wyzwalanie inwencji twórczej
- Współpraca między szkołamiUczestnicy:
- uczniowie klas I – III szkoły podstawowejForma pracy – A5, płaska (mogą być elementy wypukłe)
- Technika dowolna
- Ilość prac z danej placówki – max. 6
- Każda praca powinna zawierać metryczkę - czcionka Arial 12
- Imię i nazwisko autora
- klasa
- Imię i nazwisko opiekuna
- Nazwa szkoły
- Z tyłu pracy: pieczątka szkołyW/w informacje powinny być umieszczone z przodu pracy w dolnym prawym rogu. Do każdej pracy
należy dołączyć zgodę i kartę zgłoszenia na udział w konkursie. Udział w konkursie oznacza
zapoznanie się z regulaminem i jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzaniem danych
osobowych zarówno ucznia jak i nauczyciela. Nadesłane prace stają się własnością organizatora i nie
będą zwracane. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do publikowania prac z podaniem imienia i
nazwiska autora w Internecie.
Kryteria oceny:
- Samodzielność
- Niekorzystanie z gotowych elementów
- Zgodność pracy z tematem
- Technika wykonania
Termin doręczenia prac: do 14.10.2021r., do godz. 12.00 (osobiście do sekretariatu szkoły), pocztą
do 11.10.2021r.
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2
Szkoła Podstawowa nr 12
ul. Lwowska 17
35-301 Rzeszów
tel. / 0-17 / 748 24 10
https://sp12rzeszow.edupage.org/
Wyniki konkursu i wystawa prac online ukażą się na stronie organizatora i w Internecie do trzech
tygodni po konkursie. Termin odbioru nagród i dyplomów zostanie podany laureatom telefonicznie w
późniejszym terminie.
Organizatorzy konkursu:
Edyta Maścidło-Sączawa
Katarzyna Ożóg
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
27.08.202101 – 09 – 2021 r. /Środa/
Godzina 8:00
Spotkanie uczniów i rodziców z klas 1a, 1b, 2a, 3a, 3b, 4a, 4c z Dyrekcją szkoły i wychowawcami – boisko szkolne.
Po krótkim spotkaniu uczniowie pod opieką wychowawców przejdą do sal lekcyjnych na spotkania klasowe.
1a – sala nr 19, 1b – sala nr 18
2a – sala nr 17
3a – sala nr 26, 3b – sala nr 27
4a – sala nr 35, 4b – sala nr 31
Po zakończeniu spotkań uczniowie opuszczają szkołę wyłącznie wyjściem od boiska szkolnego.
Godzina 9:00
Msza Święta w Kościele dla chętnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 12
Godzina 10:15
Spotkanie uczniów z klas 5a, 5b, 6a, 7a, 7b, 7c, 8a, 8b, 8c i rodziców z Dyrekcją szkoły i wychowawcami – boisko szkolne.
Po krótkim spotkaniu uczniowie pod opieką wychowawców przejdą do sal lekcyjnych na spotkania klasowe.
5a – sala nr 28, 5b – sala nr 26, 6a – sala nr 27
7a – sala nr 30, 7b – sala nr 33, 7c – sala nr 35
Po zakończeniu spotkania uczniowie opuszczają szkołę wyłącznie wyjściem od boiska szkolnego.
8a – sala nr 34, 8b – sala nr 32, 8c – sala nr 31
Po zakończeniu spotkania uczniowie opuszczają szkołę wyłącznie wyjściem przez szatnię szkolną.
UWAGI!
Uczeń wchodzi do budynku szkoły w maseczce, którą zdejmuje w sali lekcyjnej.
ŚWIETLICA SZKOLNA w dniu 01/09/2021 czynna w godzinach 7:00 – 12:00.
W godzinach 7:30 – 11:30 na przejściach dla pieszych bezpieczeństwo przechodzącym uczniom zapewnią przeprowadzający – proszę stosować się do wszelkich poleceń.
W razie opadów deszczu.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
2021/2022
01 – 09 – 2021 r. /Środa/
Godzina 800
Spotkanie uczniów i rodziców z klas 1a, 1b z Dyrekcją szkoły i wychowawcami – sala gimnastyczna.
Uczniowie z klas 1a, 1b – wchodzą do szkoły wyłącznie wejściem od boiska szkolnego i udają się do sali gimnastycznej.
Po krótkim spotkaniu uczniowie pod opieką wychowawców przejdą do sal lekcyjnych na spotkania klasowe.
1a – sala nr 19, 1b – sala nr 18
Po zakończeniu spotkania uczniowie opuszczają szkołę wyłącznie wyjściem od boiska szkolnego.
Uczniowie z klas 2a, 3a, 3b – wchodzą do szkoły wyłącznie wejściem przez szatnię szkolną, następnie zachowując odstępy udają się do sal:
2a – sala nr 17
3a – sala nr 26, 3b – sala nr 27
Po zakończeniu spotkania uczniowie opuszczają szkołę wyłącznie wyjściem przez szatnię szkolną.
Uczniowie z klas 4a, 4c – wchodzą do szkoły wyłącznie wejściem głównym następnie zachowując odstępy udają się do sal:
4a – sala nr 35, 4b – sala nr 31
Po zakończeniu spotkania uczniowie opuszczają szkołę wyłącznie wyjściem głównym.
Uczeń wchodząc do szkoły obowiązkowo musi dokonać dezynfekcji rąk płynem znajdującym się przy wejściu.
Godzina 900
Msza Święta w Kościele dla chętnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 12
Godzina 1015
Spotkanie w szkole w salach lekcyjnych uczniów klas 5a, 5b, 6a, 7a, 7b, 7c, 8a, 8b, 8c z wychowawcami.
Uczniowie z klas – 5a, 5b, 6a wchodzą do szkoły wyłącznie wejściem od boiska szkolnego, następnie zachowując odstępy udają się do sal:
5a – sala nr 28, 5b – sala nr 26, 6a – sala nr 27
Po zakończeniu spotkania uczniowie opuszczają szkołę wyłącznie wyjściem od boiska szkolnego.
Uczniowie z klas 7a, 7b, 7c – wchodzą do szkoły wyłącznie wejściem głównym, następnie zachowując odstępy udają się do sal:
7a – sala nr 30, 7b – sala nr 33, 7c – sala nr 35
Po zakończeniu spotkania uczniowie opuszczają szkołę wyłącznie wyjściem głównym.
Uczniowie z klas 8a, 8b, 8c – wchodzą do szkoły wyłącznie wejściem przez szatnię, następnie zachowując odstępy udają się do sal:
8a – sala nr 34, 8b – sala nr 32, 8c – sala nr 31
Po zakończeniu spotkania uczniowie opuszczają szkołę wyłącznie wyjściem przez szatnię szkolną.
Uczeń wchodząc do szkoły obowiązkowo musi dokonać dezynfekcji rąk płynem znajdującym się przy wejściu.
Rodzice, którzy przyprowadzą uczniów do szkoły nie wchodzą do budynku – oczekują na dzieci przed szkołą lub na boisku szkolnym.
Po zakończeniu spotkań uczeń pod opieką rodzica (opiekuna) lub samodzielnie udaje się do domu.
UWAGI!
Uczeń wchodzi do budynku szkoły w maseczce, którą zdejmuje w sali lekcyjnej.
W godzinach 730 – 1130 na przejściach dla pieszych bezpieczeństwo przechodzącym uczniom zapewnią przeprowadzający – proszę stosować się do wszelkich poleceń.
ZAJĘCIA KOREKCYJNO – KOMPENSACYJNE – kwalifikacja uczniów przyszłych klas pierwszych
08.07.2021W związku z otrzymanymi aktualnymi wytycznymi z Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji w Warszawie dotyczącymi kwalifikacji uczniów klas I szkół podstawowych do zajęć korekcyjno – kompensacyjnych organizowanych na bazie szkół, informuję, że od nowego roku szkolnego 2021/2022, kwalifikacja ta, odbywać się będzie na podstawie zgłoszenia swojego dziecka do takich zajęć, przez rodzica/opiekuna prawnego dziecka, w oparciu o wynik badania lekarskiego przeprowadzanego przez lekarza p.o.z., w ramach profilaktycznego badania lekarskiego ucznia odbywającego obowiązkowe przygotowanie przedszkolne (bądź w klasie I szkoły podstawowej).
W związku z powyższym, rodzice/opiekunowie prawni uczniów klas I szkół podstawowych winni w terminie do 30 września br. złożyć u pielęgniarski / higienistki szkolnej Kartę profilaktycznego badania lekarskiego ucznia odbywającego obowiązkowe przygotowanie przedszkolne (klasy I szkoły podstawowej), która zawierać będzie informację o ewentualnej potrzebie udziału dziecka w zajęciach korekcyjno - kompensacyjnych.
Zakwalifikowane do zajęć korekcyjno – kompensacyjnych dzieci, będą miały zapewniony w miarę możliwości Miasta udział w bezpłatnych zajęciach korekcyjno – kompensacyjnych w szkołach, przez cztery kolejne semestry – do zakończenia II klasy szkoły podstawowej.
Wiedząc o tym, rodzice/opiekunowie prawni proszeni są o wykonanie badania bilansowego dziecka do końca wakacji i poinformowanie lekarza p.o.z. o możliwości uczestniczenia dziecka w bezpłatnych zajęciach korekcyjno – kompensacyjnych w szkole. Istotny jest stosowny wpis do formularza Karty badania lekarskiego ucznia odbywającego obowiązkowe przygotowanie przedszkolne, w rubryce zalecenia, o ewentualnej potrzebie zajęć korekcyjno – kompensacyjnych.
W załączeniu przekazuję wzór Oświadczenia dotyczący zgłoszenia dziecka przez rodzica/opiekuna prawnego do udziału w zajęciach korekcyjno – kompensacyjnych.
WZÓR OŚWIADCZENIA – POBIERZ
Archiwum Aktualności