Strona główna
Akcja Żonkile – Łączy nas pamięć
20.04.2023W ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, nasza szkoła przyłączyła się do Akcji Żonkile. Uczniowie brali udział w lekcjach o tematyce upamiętniającej powstanie, m.in. wykonywali żółte żonkile – symbol pamięci oraz wysłuchali audycji „Takich dwóch, jak nas trzech” Katarzyny Ryrych https://www.youtube.com/watch?v=LJ_sCu_VAAY
Wyniki konkursu
20.04.2023Dziś w naszej szkole odbył się szkolny etap Konkursu Matematycznego dla uczniów klas II.
A oto zwycięzcy:
Jakub Łuszczak – 2a
Wojciech Trzebiński – 2a
Aleksandra Nepelska – 2b
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !
W/w uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w Miejskim Konkursie Matematycznym „W krainie liczb” 16 maja 2023 r. o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej nr 23 w Rzeszowie.
Finał konkursu EKO STRÓJ
20.04.20231919 kwietnia 2023 r. o godz. 10.30 korytarz naszej szkoły zamienił się w wybieg dla modelek i modeli. Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w „Pokazie Eko Mody” będącym zwieńczeniem konkursu ekologicznego na projekt i wykonanie stroju z surowców wtórnych pt: „EKO – STRÓJ”.
Celem konkursu było zwrócenie uwagi na problem ogromnej ilości odpadów produkowanych przez współczesnych ludzi oraz uświadomienie dzieciom możliwości ich niekonwencjonalnego wykorzystania. Uczestnicy i ich pomocnicy wykazali się ogromną kreatywnością, zaangażowaniem oraz wyobraźnią. Stroje były precyzyjnie wykonane z tektury, gazety, folię aluminiową, plastikowe nakrętki, czy worki na śmieci. Projektanci zadbali także o gustowne dodatki, takie jak kolorowe torebki, buty czy twarzowe nakrycia głowy. Profesjonalna prezentacja strojów oraz ich wykonanie były na najwyższym poziomie, a modelki i modele zostali obsypani gromk
2a - BRAWO JUSTYNKA !
20.04.2023Justyna Kowalska
zdobyła wyróżnienie
w VII Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym
„Kartka wielkanocna w nietypowym kształcie”,
którego organizatorem była SP nr 11 w Rzeszowie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Opiekun: Edyta Maścidło-Sączawa
„Dama z …” - wariacje na temat obrazu Leonarda da Vinci „ Dama z gronostajem”
20.04.20232W sobotę świętowaliśmy Dzień Sztuki i urodziny słynnego artysty Leonarda da Vinci.
W muzeum w Krakowie znajduje się jedyny w Polsce obraz tego malarza – „ Dama z gronostajem” popularnie zwany „Damą z łasiczką”. Właśnie ten portret był tematem lekcji plastycznych w klasach starszych.
Zajęcia zaczynały się od zgadywanki. Po podaniu właściwego tytułu i autora uczniowie zapoznali się z pojęciem wariacja i interpretacja. Inspirując się pracami ze „szkolnego archiwum plastycznego” wykonali swoje wariacje na temat obrazu Leonarda da Vinci „ Dama z gronostajem”.
2a - świetne te zegary !
19.04.20234Dzięki zegarom pozyskanym za „Talenciaki” z Lidla klasa 2a i uczniowie z Ukrainy na dodatkowych zajęciach nauki języka polskiego jako pierwsi w szkole mogli doskonalić umiejętność odczytywania godzin i minut oraz bawić się upływem czasu. Każdy miał swój zegar na którym intensywnie i w skupieniu odmierzał czas. Niby taka prosta i oczywista zabaweczka dydaktyczna a sprawiła uczniom wiele radości.
Złudzenia optyczne
19.04.202324W klasie III a odbyły się ciekawe zajęcia. Przeprowadzili je pani Małgorzata Wilczak i pan Paweł Pasterz, znani w Rzeszowie popularyzatorzy nauki, którzy w nadawanej na antenie Radia Centrum Politechniki Rzeszowskiej audycji "Radiolatorium", zachęcają do eksperymentowania i majsterkowania. Dzielą się też swoją wiedzą na zajęciach w Politechnicznym Domu Kultury i Nauki.
Podczas zajęć uczniowie poznali złudzenia optyczne. Byli zafascynowani tym, jak powstają animacje filmowe. Dowiedzieli się jak najdoskonalszy aparat optyczny, współpracujący z naszym mózgiem, można po prostu oszukać. Zbudowali model złudzenia ruchu, który można wielokrotnie użyć – samodzielnie stworzyć własne kompozycje i wypróbować je w przyrządzie.
Zajęcia były bardzo ciekawe i dostarczyły uczniom wielu wrażeń.
Ostatnie zajęcia z doradztwa zawodowego
18.04.20234117 kwietnia klasy ósme miały ostatnią lekcję z Doradztwa zawodowego.
W ramach zajęć omawialiśmy role zespołowe wg. Belbina. Przeanalizowaliśmy praktycznego organizatora, naturalnego lidera, człowieka akcji, siewcę - pomysłów, człowieka kontaktów, sędziego, człowieka grupy, perfekcjonistę i specjalistę. Wydaje się, że całkiem sporo, ale w zadaniu głównym – wyzwaniu- Marschmallow challange - poszukiwaliśmy cech i predyspozycji wskazujących na konkretną rolę. Uczniowie z wielką chęcią podjęli wyzwanie budowania wieży z makaronu spaghetti. Do złączenia używali chrupek kukurydzianych , a zwieńczeniem była smaczna i kusząca pianka. Jak widać na zdjęciach, w niektórych grupach znacznie więcej było ludzi grupy (człowiek grupy) zorientowanych na społeczną stronę pracy. Nie zabrakło specjalistów - to ci, którzy zajmują się wąskim wycinkiem pracy, sędziów-analityków i wartościujących krytyków o
SPOTKANIE AUTORSKIE Z MATEUSZEM CENTARSKIM
18.04.20231517 kwietnia naszą szkołę odwiedził niezwykły gość. Był nim Mateusz Cetnarski - najmłodszy pisarz fantasy w Polsce. Mieszka w Stalowej Woli, jest uczniem liceum ogólnokształcącego. Kocha taniec i literaturę. Pierwszą książkę zaczął pisać w wieku 13 lat. Wydał już trzy książki "Bright. W odchłani kłamstw", "Bright. Upadek" oraz "Feel Alive". W trakcie spotkania autor opowiadał zebranym o swojej przygodzie z pisaniem i zachęcał także młodych słuchaczy do rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Nie zabrakło także słów refleksji na temat miejsca książki w naszym życiu i zachęty do czytania. Pisarz zwrócił uwagę uczniów na tak cenną rzecz, jaką jest wiara we własne siły i upór w dążeniu do celu.
Kolejny sukces i awans do finałów w piłce nożnej chłopców - Igrzyska Młodzieży Szkolnej
18.04.2023We wtorek 18 kwietnia reprezentacja chłopców z klas ósmych grała w półfinale Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej. Wygrywając 2:1 z SP 3 i remisując 1:1 z SP Pijarów drużyna awansowała do finałów tych rozgrywek.
Skład drużyny: Paweł Zieliński, Baran Szymon, Rzucidło Kacper, Baran Karol, Prokop Kacper, Sala Wiktor, Wojewoda Michał, Krok Tymoteusz, Kloc Michał.
Konkurs Szkolnego Koła LOP – quiz wiedzy ekologicznej
18.04.2023W związku z obchodzonym 22 kwietnia Światowym Dniem Ziemi Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody zaprasza klasy 4-8 do udziału w quizie wiedzy ekologicznej. Prosimy by, każda klasa wytypowała jednego chętnego ucznia, który swój udział zgłosi do pani Doroty Rusin. Quiz zostanie przeprowadzony 21 kwietnia o godzinie 9:45, w sali nr 26.
2a - my już mamy żółte żonkile
17.04.2023Dziś uczniowie klasy 2a z panią Edytą Maścidło-Sączawą robili żółte żonkile dla siebie i swoich najbliższych, aby przyłączyć się do akcji 19 kwietnia. Żółte żonkile stały się symbolem powstania w getcie warszawskim za sprawą jednego z jego dowódców Marka Edelmana, który w każdą rocznicę powstania dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Sam także każdego roku 19 kwietnia zanosił te wiosenne kwiaty pod Pomnik Bohaterów Getta. Była to jego własna forma upamiętnienia tego wydarzenia. Z czasem do Edelmana zaczęło się przyłączać coraz więcej osób, a żółte kwiaty stały się symbolem powstania w getcie warszawskim.
Konkurs ekologiczny: „EKO – STRÓJ” i pokaz „EKO – MODY”
30.03.2023Szkolne koło LOP oraz Samorząd Uczniowski zapraszają uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie ekologicznym pod hasłem: „EKO – STRÓJ” oraz jego prezentację podczas pokazu „EKO – MODY”
TERMIN : 19 kwietnia 2023r.,godz. 10.30
Regulamin Konkursu Ekologicznego „EKO– STRÓJ”:
Cele konkursu:
- propag
Informacja
13.04.2023Zapraszamy na spotkania z nauczycielami:
19.04.2023 r. klasy 1 – 4, godz. 16.30
20.04.2023 r. klasy 5 – 8, godz. 16.30
#SprzątamyDlaPolski
17.04.202321 kwietnia 2023 r. zachęcam uczniów, nauczycieli i rodziców do udziału w wiosennej edycji ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów - p. Mateusza Morawieckiego.
Szkolny koordynator akcji: Edyta Maścidło-Sączawa
ZBLIŻA SIĘ DZIEŃ ZIEMI - CO MOŻEMY ZROBIĆ Z TEJ OKAZJI?
17.04.202322 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie będzie świętować Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Co każdy z nas może zrobić z tej okazji?
Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcje zbierania śmieci oraz sadzenia drzew. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie.
Konkurs dla drugoklasistów !
15.04.2023Zapraszamy uczniów klas drugich do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Matematycznym.
Celem konkursu jest rozbudzanie zamiłowania do matematyki i wspieranie uczniów pasjonujących się zagadnieniami z nią związanymi.
Konkurs odbędzie się 20 kwietnia o godz. 8.50, w sali nr 19.
Serdecznie zapraszamy: Jolanta Murias i Edyta Maścidło-Sączawa
World Art Day 2023 - Światowy Dzień Sztuki
14.04.202315 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Sztuki. Święto to zostało ustanowione w rocznicę urodzin Leonarda da Vinci, jednego z najwybitniejszych artystów wszechczasów.
Ten wyjątkowy dzień jest okazją do przypomnienia jak ważną rolę pełni w naszym życiu sztuka oraz możliwość wyrażania siebie poprzez działania artystyczne. To dzięki sztuce możemy doświadczać piękna, emocji, inspiracji i refleksji. Sztuka jest obecna w naszym życiu na wiele sposobów – w muzyce, malarstwie, rzeźbie, filmie, teatrze czy literaturze. Ma ogromny wpływ na nasze postrzeganie świata, kształtuje naszą kreatywność oraz pomaga w zrozumieniu różnych kultur i społeczeństw.
Wizyta klasy Ib w bibliotece.
14.04.202316Uczniowie klasy I b wraz z wychowawczynią p. Renatą Jakubek odwiedzili Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. Wizyta była powiązana z Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci. Uczniowie wypowiadali się na temat czytanych książek oraz w jaki sposób należy dbać o książki. Później wykonywali ciekawe, kolorowe zakładki– potworki. Chętnie zrobili po kilka prac plastycznych, które następnie prezentowali kolegom i koleżankom. W nagrodę za staranne i interesujące wykonanie prac uczniowie otrzymali duże zakładki do książek. W dalszej części tej wizyty pani bibliotekarka przeczytała dzieciom bajkę pt. „Franklin i książki z biblioteki”. Zachęceni do częstego odwiedzania biblioteki zarówno wojewódzkiej jak i szkolnej, zadowoleni i w dobrych humorach przy słonecznej pogodzie wrócili do szkoły. Renata Jakubek
Archiwum Aktualności
Godziny dzwonków
Piątek 25.07.2025Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1063457