• Zielony ogródek w grupie II.

• 13.03.2024 20:43
        • Chcąc przyśpieszyć nadejście wiosny dzieci z gr. II”Krasnoludki” postanowiły założyć w sali zielony ogródek. ☺️
          Z pomocą pani nauczycielki sadziły cebulki roślin, takich jak: hiacynt, narcyz oraz cebulki „dymki”, siały rzeżuchę, owies i szczypiorek. Podczas zajęć dzieci poszerzały wiadomości na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin. Codzienna pielęgnacja i obserwacja umożliwi dzieciom poznanie cyklu rozwoju roślin „Od nasionka do rośliny”. Kiedy wyrosną będą źródłem witamin do dekoracji kanapek.
Celem tego działania było zapoznanie dzieci z potrzebami i wymaganiami roślin, kształtowanie nawyków dbania o rośliny oraz ukazanie dzieciom prostych prac gospodarczych.
        • Grupa V w teatrze Maska

• 13.03.2024 17:28
        • Dziś dzieci z grupy V wybrały się do teatru Maska w Rzeszowie na spektakl pt. ,,Cień i jeż". Sztuka dla dzieci opowiada o tym, że gromadzenie rzeczy nie jest receptą na szczęście. Liczą się szczere, dobre relacje i pełne wrażliwości dziecięce postrzeganie świata. Wyjście miało na celu rozbudzanie zainteresowania kulturą, kształtowanie wrażliwości estetycznej oraz nawyków kulturalnego zachowania się podczas spektaklu.
        • Wiosenne zabawy matematyczne.

• 13.03.2024 17:07
        •
          Przedszkolaki podczas zajęć ćwiczyły umiejętności matematyczne takie jak: doskonalenie swobodnego posługiwania się liczebnikami głównymi i porządkowymi, dodawania i odejmowanie przedmiotów poprzez ustalanie ich liczby oraz porównywanie liczebności zbiorów.
        • Zabawy integracyjne w grupie II i III.

• 13.03.2024 17:01
        • W dniu dzisiejszym w grupie II i III odbyły się wspólne zabawy integracyjne. Celem ich było przypomnienie ustalonych na początku roku szkolnego Kodeksu Dobrego Zachowania oraz czerpanie radości z uczestniczenia we wspólnych zabawach. Dzieci wykazały się dużą aktywnością, która dostarczyła im wiele pozytywnych emocji.
        • Spotkanie z panią bibliotekarką.

• 12.03.2024 22:49
        • Dzisiaj w ramach współpracy z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną przy ulicy Fredry, grupę najmłodszych przedszkolaków ,,Tygryski” odwiedziła pani Karina, pracownik wyżej wymienionej biblioteki. Dzieci z przyjemnością wysłuchały czytanych krótkich bajeczek, które zostały przyniesione przez panią Karinę do przedszkola.
          Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowania książkami, wzbogacenie słownictwa i pobudzenie wyobraźni.
          Dziękujemy za miłe spotkanie i czekamy na następne , które odbędzie się w kolejnym miesiącu.