• Informacja

            Ze względów bezpieczeństwa oraz w celu dbania o prawidłowy tok pracy szkoły rodziców/opiekunów  prosimy, aby oczekiwali na swoje dziecko po lekcjach w holu szkoły na parterze.

            У зв’язку з дотриманням правил безпеки та з метою належної організації роботи школи просимо батьків (опекунів) забирати дітей після уроків в холі школи на 1-ому поверсі.

          • 4b - lekcja przyrody w terenie

            Lekcje w terenie są doskonałą formą poznawania tajników przyrody. Są źródłem wiedzy o otaczającym nas środowisku, a takie okazją do zdobywania praktycznych umiejętności. Jak co roku uczniowie klas czwartych pod czujnym okiem nauczyciela przyrody, wyruszyli na zajęcia terenowe wokół szkoły, zabierając ze sobą przyrządy i pomoce przyrodnika.
            Uczniowie wyznaczyli kierunki geograficzne przy pomocy kompasów, dokonali obserwacji przyrodniczych posługując się lupami, zmierzyli szerokość szkolnego boiska oraz obwód największego drzewa w okolicy. Korzystali z mini stacji meteorologicznej, by opisać warunki pogodowe. Nasi uczniowie z  radością obcowali z przyrodą, a przy tym świetnie się bawili.

            nauczyciel przyrody – Dorota Rusin

          • I tak powoli, po długiej przerwie, zaczęło się…

            15 września 2022 r. w naszej szkole odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie Miłośników Origami prowadzone przez nauczycielki matematyki.

            Origami to sztuka składania papieru. Uczy w jaki sposób bez cięcia i klejenia wydobyć różne cudowne kształty. Sztuka ta rozwija twórcze myślenie, wyobraźnię przestrzenną, ćwiczy pamięć i cierpliwość.

            Uczniowie podczas zajęć mieli okazję zapoznania się z origami modułowym. Jako pierwszy poznali jeden z najprostszych modułów o wdzięcznej nazwie sonobe (od nazwiska jego "wynalazcy" - Mitsunobu Sonobe), który składamy z kwadratowej kartki. Krótki instruktarz poprzedził pracę nad sześcienną kostką. Precyzyjność, współpraca i cierpliwość zaowocowały pięknymi modułami i pracami.

            Atmosfera na zajęciach była twórcza 😊😊😊

            Za tydzień znowu się spotykamy. Do zobaczenia!

          • 2a - Międzynarodowy Dzień Kropki ...

            Międzynarodowy Dzień Kropki to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzone jest 15 września.

            Tego dnia pani Edyta Maścidło-Sączawa zaprosiła na zajęcia  dzieci z Przedszkola Publicznego nr 8, aby odkrywać talenty, poznawać ich mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

            Uczniowie klasy 2a ubrani w kropki już od samego rana cieszyli się tym dniem! Na zajęciach z informatyki wykonali prace w programie Paint. Odbyła się prezentacja książki pt. ,,The Dot”, której autorem jest Peter Reynolds. Jest to historia małej dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Następnie uczniowie przeczytali swym młodszym kolegom z zerówki ciekawą bajkę o "Kropeczce Psoteczce". Były zabawy integrujące i matematyczne. Na zakończenie naszego świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część zajęć - prace plastyczne inspirowane wyobraźnią naszych uczniów i gości, każdy ozdabiał swoją kropkę.

            Międzynarodowy Dzień Kropki ma bardzo ważne przesłanie nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale też dorosłych. Każdy ma przecież jakiś talent. Dzień Kropki ma zachęcać do ich odkrywania oraz dodawać odwagi w pokazywaniu ich światu. Bądźmy kreatywni! Czasem wystarczy zacząć od kropki…

            To był wspaniały dzień dla nas wszystkich!

            Edyta Maścidło-Sączawa

          • 2a - sowa mądra głowa

            Sowa to piękny i trochę tajemniczy ptak. Śpi w dzień, poluje w nocy, uchodzi za symbol mądrości… Zdecydowanie warto poznać ją bliżej! Teraz sowa może zamieszkać w Twoim domu i stać się jego ozdobą. Zobaczcie jak łatwo stworzyć sowę z rolki po papierze, którą wykonali już uczniowie klasy 2a na kreatywnych zajęciach z p. Edytą Maścidło-Sączawą.

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

            Chociaż szkoła z obowiązkami może  się kojarzyć,

            wiele fajnych rzeczy może się w niej zdarzyć.

            Szkoła na przyszłość wiedzą Was obdarzy,

            cieszcie się z wszystkiego, co Wam się w niej przydarzy.

            Zwiążecie tu przyjaźnie na długie, długie lata.

            Przerwy nigdy nie są nudne, spytajcie starszego brata.

            Zapamiętajcie wszystkie szkolne doświadczenia,

            to kiedyś będą piękne wspomnienia!

            1 września 2022 r. wszyscy uczniowie zjawili się na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego najpierw w kościele a następnie na szkolnym boisku. Z radością witali się po wakacjach, a na ich twarzach widać było uśmiechy. Najmłodszym z dumą towarzyszyli rodzice.

            Rok szkolny oficjalnie zainaugurowała nowa Dyrekcja – p. Barbara Olearka wraz z zastępcą p. Marią Lipską. Po powitaniu uczniów, nauczycieli oraz wszystkich przybyłych gości Dyrekcja przedstawiła najważniejsze informacje o organizacji pracy w bieżącym roku szkolnym.

            Nie mogło zabraknąć też miejsca na wspomnienie wydarzeń związanych z wybuchem II wojny światowej. Uczniowie klas pierwszych i czwartych poznali swoich wychowawców. Następnie wszyscy udali się do klas, by spotkać się z wychowawcami.

            Nowy rok szkolny został uroczyście otwarty! Ogromny entuzjazm, zapał oraz optymizm i doskonałe warunki do nauki oraz rozwoju dzieci o różnych potrzebach edukacyjnych zapewnią nam w tym roku szkolnym z pewnością sporo sukcesów. Plan działania oparty na kontynuacji wielu projektów edukacyjnych, doskonała współpraca z rodzicami i gotowość do ciężkiej pracy na rzecz jak najlepszych wyników nauczania to zadania, którym szkoła chce sprostać. Semper in altum, czyli „zawsze wzwyż” niech będzie mottem podczas tegorocznej pracy w szkole i jednocześnie wskazówką dla wszystkich do działań podejmowanych w nowym roku szkolnym.

            Życzymy wszystkim uczniom, by mieli nieukrywaną radość z odkrywania i wgłębiania się w kolejne pokłady wiedzy, a nauczycielom – satysfakcji z pracy z dziećmi i wielu sukcesów zawodowych.

             

          • Gra miejska "ŁUKASIEWICZ"

            30.09.2022

            W piątek 30 września odbyła się w Rzeszowie Gra miejska "Łukasiewicz" zorganizowana przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. W zabawie wzięły udział dwie grupy ze Szkoły Podstawowej nr 12 z klas 6b i 8a pod opieką wychowawców Andrzeja Leniart i Mateusza Skały. Mimo deszczowej pogody wszyscy świetnie się bawili odgadując zagadki związane z Ignacym Łukasiewiczem rozmieszczone w różnych częściach okolic rzeszowskiego rynku. Dzięki temu uczniowie poznali różne ciekawe miejsca w Rzeszowie.

          • 2a i 2b w kinie

            30.09.2022

            Klasy II a i II b z okazji Dnia Chłopaka 30 września pod opieką p. Edyty Maścidło-Sączawy i p. Jolanty Murias wybrały się do kina Zorza na film o światowej sławie podróżniku i poszukiwaczu przygód pt.: „Guliwer”, który w wyniku niefortunnego zbiegu zdarzeń trafia do lochu…

          • Dzień Chłopaka w 4b

            30.09.2022

            Dzień Chłopaka w klasie 4b miał „smak czekolady”. Zaczęło się od życzeń, które w imieniu dziewczynek złożyła chłopcom Emilka P. Potem były drobne, słodkie prezenty i wspólna zabawa. Wszystkie gry i zabawy ruchowe przygotowały samodzielnie dziewczynki (jestem z Was dumna😊) Była: ciuciubabka, zabawa w Mumie, zadania dla chłopców, powódź i gorące krzesła.

            W trakcie spotkania uczniowie wysłuchali także wiersza Adama Mickiewicza „Przyjaciele”, który przeczytała pani pedagog Beata Bar, włączając się tym samym w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

            Wszyscy super się bawiliśmy.  

            Wychowawca Alina Mazera

          • 1a - zajęcia biblioteczne w WiMBP

            30.09.2022

            28 września 2022r. uczniowie klasy 1a wraz z wych. Dorotą Twardy i panią Anetą Jarmołą uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych zorganizowanych przez Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie przy ul. Fredry.

            Dzieci zwiedzały placówkę, zapoznały się z zasadami wypożyczania książek i dbania o nie, było też głośne czytanie i rozwiązywanie zagadek, z której bajki lub baśni pochodzi dana postać. Wszystkie dzieci wyszły z uśmiechem i obietnicą, że przyjdą razem z rodzicami, aby zapisać się do biblioteki. Spotkanie przebiegło w tak sympatycznej atmosferze, że planujemy w niedalekiej przyszłości spotkać się ponownie, tym razem na warsztatach plastycznych.

          • 2a i 6-latki z Przedszkola Publicznego nr 11 - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

            29.09.2022

            Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.

            Wisława Szymborska

            Co nam daje czytanie? Wszystko! To świetna rozrywka, sposób na dobry humor i odstresowanie, ale również doskonała gimnastyka dla naszego mózgu. Książki poszerzają wiedzę, rozwijają słownictwo, pobudzają kreatywność, pozwalają ćwiczyć koncentrację i skupienie, rozwijają wrażliwość, uczą empatii, zmuszają do myślenia, każą zadawać pytania sobie i światu!

            Możemy to wszystko dać naszym uczniom – jeśli wprowadzimy ich w świat literatury. Jeśli czytamy im głośno - dodatkowo budujemy silną więź emocjonalną :)

            29 września 2022 r. z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania pani Edyta Maścidło-Sączawa zaprosiła dzieci z Publicznego Przedszkola nr 11 wraz z uczniami klasy 2a do wspólnej zabawy z książką - czytania i słuchania śmiesznych wierszy Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej, zabawnych przygód Kubusia Puchatka, fragmentu książki „Cukierku, ty łobuzie”, fragmentu „Baśni Andersena” oraz wyznań przemądrzałego Stefka Burczymuchy. Książki czytali zaproszeni goście : pani dyrektor Barbara Olearka, psycholog p. Anna Sawicka, pomoc nauczyciela p. Svitlana Oliynyk, nauczyciel p. Edyta Maścidło-Sączawa oraz uczeń klasy 2a Jakub Łuszczak. Na zakończenie p. Edyta Maścidło-Sączawa organizatorka wydarzenia odczytała „Opowiadanie o ślimaku i jego przyjacielu” na podstawie którego przeprowadziła zajęcia bajkoterapeutyczne o konflikcie, rozczarowaniu i złości… Młodzi, radośni goście na pamiątkę otrzymali zakładki do książek i pełni emocji wrócili do swojego przedszkola😊 Dziękujemy za współpracę i zapraszamy ponownie!

            Edyta Maścidło-Sączawa

             

          • Dzień Chłopaka

            28.09.2022

            Dzień Chłopaka tuż tuż. Już w najbliższy piątek, 30 września, swoje święto obchodzić będą mali i duzi przedstawiciele płci męskiej. I choć wielu z nich zarzeka się, że jest to dla nich "dzień jak każdy inny" to przecież każda okazja jest dobra, żeby sprawić przyjemność bliskiej osobie.

            Według kalendarza w Polsce panowie mają aż dwie okazje do świętowania - 30 września i 10 marca. Jesienią obchodzony jest Dzień Chłopaka, a wiosną Dzień Mężczyzny. Przyjęło się jednak, że to właśnie we wrześniu panowie otrzymują od pań życzenia i upominki. A gdyby tak zamiast prezentu zaplanować wspólne wyjście? Tak właśnie zaplanowały panie Edyta Maścidło-Sączawa i Jolanta Murias w swoich klasach. A wszystkim mężczyznom i chłopcom życzymy wszystkiego najlepszego!

            Edyta Maścidło-Sączawa

          • Kolejne zajęcia kółka „Miłośników Origami”

            29.09.2022

            28 września 2022 r. odbyło się kolejne spotkanie w tym roku szkolnym kółka „Miłośników Origami”, prowadzone przez nauczycielki matematyki. Jest nas coraz więcej. :)

            Trenujemy składanie z kwadratowej kartki, modułu „sonobe”, który przypomina równoległobok z „kieszonkami", do których wkłada się "skrzydełka". Na razie poziom jest zróżnicowany, bo mamy nowych członków, ale sprzyja to współpracy i twórczej atmosferze.

            Młodsi członkowie wykonali sześcienne kostki samodzielnie lub z niewielką pomocą, a starsi złożyli już dwunastościany. Kolejne bryły i kształty przed nami. Co stworzymy ? Sprawdzajcie… Na zajęciach gościnnie odwiedzili nas nasi absolwenci. Miło nam, że do nas wracacie.

            DO ZOBACZENIA!

             

          • Dzień Języków Obcych

            29.09.2022

            26 września w naszej szkole obchodziliśmy „DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH”. W związku z tym chętni uczniowie przygotowali plakaty na temat krajów, które wcześniej wylosował przedstawiciel klasy. Ponadto uczniowie wzięli udział w zabawie - "Zgadnij jaki kraj prezentuję”. Wygrali uczniowie z klasy 8A. Jury nie miało wątpliwości, że 8A prezentowała Niemcy.:)

            Gratulujemy

            Beata Trojanowska

            Katarzyna Ożóg

          • 2a – 28. września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka

            28.09.2022

            Jabłko to prawdopodobnie najpopularniejszy owoc na świecie, wpływ na to ma nie tylko wspaniały smak, różnorodność odmian, ale i bogata symbolika.

            Celem święta jest popularyzowanie zalet tego owocu. A jest ich mnóstwo, jak choćby wartości odżywcze. Jabłko to źródło witaminy C, B1,B2, B3, B5, β-Karotenu, likopenu i wielu innych, minerałów czy błonnika roślinnego. Dzięki regularnemu spożywaniu tych owoców walczymy z cholesterolem, wspieramy proces trawienia, poprawiamy urodę czy odżywiamy mózg. O magicznych wręcz właściwościach jabłka wiadomo zresztą od setek lat. To symbol zdrowia, życia, miłości, urodzaju i długowieczności. To powinno wystarczyć, by jabłko było stałym elementem naszego jadłospisu.

            Święto to ma na celu promować spożycie jabłek w społeczeństwie. Najlepiej wśród najmłodszych, dorośli teoretycznie powinni być świadomi zalet, jakie przynosi jedzenie owoców. Jeśli nie, to Światowy Dzień Jabłka jest najlepszą okazją do zmiany swoich nawyków żywieniowych. W klasie 2a p. Edyta Maścidło-Sączawa zorganizowała zajęcia, podczas których uczniowie dowiedzieli się jakie są właściwości jabłek, jak się je uprawia, dlaczego powinno się je jeść ze skórką, że trzeba je zawsze myć przed spożyciem. Wszystko to zostało uatrakcyjnione nauką piosenki „Czerwone jabłuszko”, sokiem z jabłek robionym na zajęciach, chipsami z suszonych jabłek i słodkim poczęstunkiem – pyszną szarlotką przygotowaną przez rodziców!

          • 2a - buduje plac zabaw

            27.09.2022

            Dziś uczniowie klasy 2a podczas zajęć kreatywnych pod opieką p. Edyty Maścidło-Sączawy po raz kolejny mieli możliwość pracy z klockami edukacyjnymi w ramach programu Laboratoria Przyszłości. SkriKit rozwija nie tylko umiejętności manualne, ale także myślenie i wyobraźnię przestrzenną. Możliwość złożenia konstrukcji własnoręcznie pozytywnie wpływa na rozwój zdolności koncentracji, planowania i organizacji miejsca pracy, planowania i wykorzystania różnego rodzaju połączeń elementów konstrukcyjnych w praktyce. Uczniowie pracowali zespołowo tworząc plac zabaw...

          • Zaproszenie do udziału w IV Edycji Akcji #SprzątamyDlaPolski

            24.09.2022

            Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice !

            Serdecznie dziękujemy za udział w wiosennej edycji wydarzenia, w której uczestniczyło w całej Polsce ponad 250 000 osób i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zapraszamy do udziału w jeszcze ważniejszym jesiennym wydaniu tej prośrodowiskowej inicjatywy. IV Edycja #SprzątamyDlaPolski odbędzie się 4 października 2022 roku - w dniu wspomnienia św. Franciszka z Asyżu - patrona ekologów i zwierząt.

            Udział w jesiennym wydaniu naszej inicjatywy jest tym bardzej istotny, gdyż pozbywając się zalegających w środowisku śmieci, uchronimy nasze tereny zielone przed degradacją przez cały sezon zimowy. Jest to więc newralgiczny moment, w którym każdy z nas może realnie przyczynić się do ochrony naszego naturalnego krajobrazu.

            W tym roku zachęcamy do posprzątania brzegu Wisłoka!

            szkolny koordynator akcji

            Edyta Maścidło-Sączawa

          • 2a - warsztaty ekologiczne

            22.09.2022

            Dziś uczniowie klasy 2a z p. Edytą Maścidło-Sączawą wybrali się pieszo do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie - Filia nr 2 przy ul. A. Fredry 5 na warsztaty ekologiczne. Tam, oprócz utrwalenia wiedzy z zakresu segregacji śmieci wykonali radosne sowy z recyklingu. Po drodze zbierali dary nadchodzącej jesieni i dbali o swoje bezpieczeństwo stosując się do zasad ruchu drogowego :)

          • 2a i 2b - zajęcia czytelnicze w bibliotece szkolnej

            22.09.2022

            21 września obchodzony jest Światowy Dzień Orderu Uśmiechu. Order Uśmiechu to międzynarodowe odznaczenie przyznawane dorosłym przez dzieci za działania przynoszące im radość. Projekt Orderu Uśmiechu stworzyła dziewięciolatka -  Ewa Chrobak.

             Z okazji tego święta w szkolnej bibliotece odbyły się zajęcia czytelnicze na temat "Medal za uśmiech", na które zostali zaproszeni uczniowie klas drugich wraz ze swoimi wychowawczyniami - Panią E. Maścidło-Sączawą i Panią J. Murias.. Dzieci uczestniczące w spotkaniu obejrzały wystawkę, z której dowiedziały się o historii i idei Orderu Uśmiechu, kto opracował projekt orderu i jak on wygląda, kto pierwszy otrzymał to międzynarodowe odznaczenie, za co można otrzymać Order Uśmiechu, kto go wręcza i jak wygląda sama  ceremonia przyznawania tego zaszczytnego odznaczenia. Prowadząca zajęcia, Pani Grażyna Kadłuczka zaprezentowała uczniom także fragment książki A. Czerwińskiej - Rydel pt. "Medal za uśmiech ... Czyli dzieci mają głos!". Przeczytany fragment  poszerzył  wiedzę drugoklasistów na omawiany temat. Dzieci poznały listę Kawalerów Orderu Uśmiechu i dowiedziały się, za co przyznano im medal. Bibliotekarka dla swoich gości przygotowała również wystawę książek napisanych przez Kawalerów Orderu Uśmiechu. Dzieci obejrzały ją z przyjemnością, a niektóre książki wypożyczyły do przeczytania w domu.                                                

            Zajęcia w bibliotece  sprawiły dzieciom dużo radości. Uczestniczyły w nich bardzo chętnie i aktywnie. W nagrodę od prowadzącej otrzymały "Ordery Uśmiechu".

            Grażyna Kadłuczka 

          • 5c - zajęcia czytelnicze w WiMBP

            19.09.2022

            16 września 2022 roku uczniowie klasy 5c pod opieką Pań: M. Mendel i G. Kadłuczki udali się do Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ulicy Fredry na zajęcia biblioteczne.

            Celem spotkania było zapoznanie uczniów z działalnością organizacji harcerskiej w Polsce.

            Zajęcia poprowadziła drużynowa Agata Manijak ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej - Okręg Podkarpacki. Prowadząca w zwięzły sposób opowiedziała przybyłym o ruchu skautowskim i harcerskim. Przypomniała twórców - A. i A. Małkowskich,  założycieli pierwszych drużyn harcerskich w Polsce i ponad stuletnią historię organizacji.

            Zwróciła uwagę, że dzieci i młodzież działając w drużynach zuchowych i harcerskich, uczą się, miło spędzają czas, kształtują swoje charaktery w duchu miłości do ludzi, Ojczyzny i Przyrody.

            Drużynowa włączyła uczniów do gry pt. "Kim", w której gracze ćwiczyli i sprawdzali swoją spostrzegawczość i pamięć. Uczestnicy zajęć poznali również przedmioty niezbędne dla każdego harcerza: kompas, latarka, gwizdek, a także nauczyli się, jak wykonać węzeł płaski i odczytać zaszyfrowane hasło.

            Spotkanie było też okazją do obejrzenia książek ilustrujących życie harcerzy w czasach pokoju i trudnych dni podczas II wojny światowej. Pani Agata zachęciła też uczniów do przyłączenia się do miejscowych drużyn ZHP i ZHR.

          • Zaproszenie do gry miejskiej - "Łukasiewicz"

            19.09.2022

            Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza uczniów i nauczycieli naszej szkoły do udziału w grze miejskiej dla młodzieży zorganizowanej przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. Szczegółowe informacje poniżej oraz w załącznikach. 

            Łukasiewicz”  to historyczno-literacka gra terenowa z nagrodami. Gra wykorzystuje przestrzeń miejską jako element rozgrywki. Adresowana jest do młodzieży w wieku od 13 lat i ich opiekunów - uczestników grupowych. Gracze podzieleni na drużyny mają za zadanie odszukać określone Punkty Gry                       w centrum Rzeszowa i rozwiązać zadania, a następnie w jak najkrótszym czasie zameldować się na mecie.

            Uczestnicy gry miejskiej będą mieli okazję zapoznać się z biografią polskiego wynalazcy i jego osiągnięciami naukowymi oraz zawodowymi. Organizatorzy  postarali się, aby solidna porcja wiedzy przekazana została w lekkiej formie, przy okazji dobrej zabawy.

            Poszczególne zadania zlokalizowano w 11 punktach w okolicach Rynku. Uczestnicy nie muszą wcześniej zgłębiać życiorysu Ignacego Łukasiewicza – w zadaniach postawiono na wiedzę ogólną, czytanie ze zrozumieniem i spostrzegawczość.

            Dla 5 pierwszych drużyn przewidziano nagrody w postaci kart podarunkowych do Empiku.

            Gra rozpocznie się na Rzeszowskim Rynku na Skwerze Kultury. Start o godz. 10:00, 30 września 2022 r. Podsumowanie Gry oraz wręczenie nagród połączone z poczęstunkiem dla uczestników nastąpi ok. godz. 13.00  – czyli po zakończeniu Gry przez wszystkich uczestników.  

            Obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

             Udział wezmą zarejestrowane zespoły liczące od 3 do 5 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

            Zapisy przyjmujemy do 26 września 2022 r.  e-mailowo: gra@wimbp.rzeszow.pl

            Więcej szczegółów oraz Regulamin, Karta Zgłoszenia i inne załączniki  na stronie:

            KLIKNIJ

            Patronat honorowy: Prezydent Miasta Rzeszowa, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Podkarpacki Kurator Oświaty.

            Patronami medialnymi są Polskie Radio Rzeszów, TVP3 Rzeszów, „Gazeta Codzienna Nowiny” i portal nowiny24.pl.

            Zapraszam  do wspaniałej zabawy!

            Grażyna Kadłuczka