Wielkie gratulacje!
5Z wielką radością informujemy, że uczennice i uczniowie z naszej szkoły zostali nagrodzeni w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Pierzaste zwiastuny wiosny" organizowanym przez SP 30 w Rzeszowie. Uczniowie Jakub Baran z klasy 2b i Veronika Suk z klasy 1c zdobyli II miejsce, Gabrysia Barłowska z klasy 2b zdobyła III miejsce, a Helenka Buczek otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!👏🤝
Opiekun: p. Joanna Biskup, p.Paulina Dzięcioł, p. Edyta Maścidło- Sączawa.
III edycja konkursu Eko-Strój
49Dziś w naszej szkole odbył się niekonwencjonalny pokaz mody będący zwieńczeniem III edycji konkursu Eko-Strój. Dzieci prezentowały stroje, które wykonały z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np. kartonów, worków, gazet, butelek plastikowych, folii spożywczej itp. Małe "ekomodelki i ekomodele" prezentowali na szkolnym wybiegu swoje "ekokreacje". Pokazali, że moda może iść w parze z troską o naszą planetę. Ciekawymi dodatkami były nakrycia głowy, biżuteria i buty z surowców wtórnych. A oto wyniki konkursu:
I miejsca:
Liliana Pasterz
Zuzanna Pasterz
Leon Pasterz
II miejsca:
Anastazja Klymenko
Maciej Majdański
Wiktora Kusiak
III miejsca:
Helena Piesowocz
Milena Kot
Gabrysia Barłowska
Wyrożnienia:
Wiktoria Pypeć
Wiktor Jęczalik
Amelia Serwaczak
Stanisław Serwaczak
Nina Szura
Gratulujemy! To była świetna zabawa połączona z ważnym przesłaniem- że Ziemia jest w naszych rękach i warto o nią dbać każdego dnia!
Organizatorzy:
Izabela Czarnota
Katarzyna Ożóg
Akcja Żonkile 2025
Nasza szkoła dołączyła do akcji Żonkile i wspólnie upamiętnijmy 82. rocznicę powstania w getcie warszawskim! Ponownie z radością wzięliśmy udział w kampanii społeczno-edukacyjnej organizowanej przez Muzeum POLIN. #ŁączyNasPamięć
koordynator akcji: Ewa Wojtyś
Zbliżają się Święta Wielkanocne
4Wielkanocne ozdoby podkreślają urok tych wiosennych Świąt Wielkanocnych.
Uczniowie z klasy V i VI na lekcjach techniki przygotowali ozdoby: pisanki wykonane różnymi technikami, świąteczne stroiki.
Ozdoby te są wyeksponowane na wystawie w holu szkoły.
red: Kamil Bułdak
Pracująca sobota uczniów z SP 12! ☺️
💦 AKCJA "OPERACJA CZYSTA RZEKA" 💦
Uczniowie SP 12 w Rzeszowie uczestniczyli w akcji „Operacja Czysta Rzeka”.
W sobotę 1️⃣2️⃣ kwietnia o godzinie 10:00, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Rzeszowie wzięli udział w Ogólnopolskiej inicjatywie ekologicznej „Operacja Czysta Rzeka”. 💦 ☺️
Celem akcji było sprzątanie terenów zielonych oraz budowanie wśród młodzieży świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za środowisko.
Organizatorem wydarzenia był pan Maciej Staszewski, który z zaangażowaniem poprowadził akcję oraz zmotywował uczestników do aktywnego działania na rzecz ochrony przyrody.
Uczniowie z wielkim zapałem zbierali śmieci w okolicach rzeki, przyczyniając się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Ich praca przyniosła widoczne efekty, a wspólna troska o czystość naszej okolicy była dla wszystkich ważną lekcją.
Po zakończeniu sprzątania na uczestników czekała miła niespodzianka – ognisko z pieczeniem kiełbasek. Była to doskonała okazja do integracji, odpoczynku na świeżym powietrzu oraz podzielenia się wrażeniami z przebiegu akcji. 😉
Dziękujemy wszystkim uczniom za ich aktywny udział oraz panu Maciejowi Staszewskiemu za zorganizowanie tego wartościowego wydarzenia! 🫶💚
Makieta osiedla
4Uczniowie klasy VI na lekcjach techniki bawili się w architektów i zaprojektowali idealne miejsce do zamieszkania. Wykonane zadania zgodnie z instrukcją zostały zaprezentowane klasie.
red: Kamil Bułdak
Klasy ósme podczas dni otwartych szkół
23Uczniowie z obu klas ósmych odwiedzili szkoły ponadpodstawowe podczas dni otwartych — poznali różne kierunki, zajrzeli w zakamarki pracowni, a przede wszystkim złapali trochę inspiracji na przyszłość. Teraz decyzja o wyborze szkoły może być trochę łatwiejsza!
GRATULACJE DLA KONRADA!
Z dumą informujemy, że Konrad Baran z klasy 8a został laureatem przedmiotowego konkursu z matematyki oraz finalistą przedmiotowego konkursu z fizyki dla uczniów szkół podstawowych.
To ogromne osiągnięcie, które jest wynikiem jego talentu i ciężkiej pracy.Życzymy mu dalszych sukcesów i rozwijania pasji!
Opiekunem ucznia z matematyki była pani Alina Mazera, a z fizyki pani Bożena Grabiec.
Brawo Gaja!!!
10 kwietnia duży sukces odniosła Gaja Wojakowska uczennica z klasy 8a Szkoły Podstawowej nr 12! Podczas II edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Epopei Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie” zdobyła trzecie miejsce.
W Urban Labie, gdzie odbył się drugi, finałowy etap konkursu rywalizacja była spora, ponieważ wzięło w nim udział 29 uczennic i uczniów, można powiedzieć – najlepszych specjalistów i miłośników tej lektury z całego powiatu rzeszowskiego. Gaja jednak nie przestraszyła się konkurencji, dała z siebie wszystko i znalazła się na podium.
Gratulujemy!!!
III Mìędzyszkolny Przegląd Form Teatralnych
26III Mìędzyszkolny Przegląd Form Teatralnych
7 kwietnia 2025 w naszej szkole odbył się III Mìędzyszkolny Przegląd Form Teatralnych pod hasłem: " W kręgu legend polskich" dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych.
Teatr to magia i w ten magiczny świąt przenieśli nas nasi artyści, prezentując różne interpretacje polskich legend.
Do przeglądu zgłosiło się sześć szkół. Celem konkursu było ukazanie piękna i magii teatru, popularyzacja zespołowych form Teatralnych, rozwijanie umiejętności przekładu tekstu literackiego na grę aktorską, wymianę doświadczeń.
W jury zasiedli: przewodniczący jury pan Maciej Szukała, aktor Teatru Przedmieście, dyrektor szkoły pani mgr Barbara Olearka, wicedyrektor szkoły pani mgr Maria Lipska, pani bibliotekarka mgr Jolanta Szczepek.
Młodzi aktorzy zaprezentowali swoje aktorskie umiejętności. Wcielili się w rolę naszych legendarnych władców, tańczyli, śpiewali. Każdy z zespołów przygotował interpretacje legend.
Po burzliwych obradach Jury przyznało:
I miejsce dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Rzeszowie
II miejsce dla Szkoły Podstawowej nr 12 w Rzeszowie
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie
wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej nr 1 z Bratkowic.
Nagrody ufundowały firmy i sponsorzy:
Jan Nowara Dyrektor Teatru im Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie
Pan Marcin Hady właściciel sklepu "Żabka"
Kino Helios z Rzeszowa
Pan Piotr Krztoń Prezes firmy Delikatesy Centrum
Fundacja AKTYWIZACJA
Piekarnia Uberman
Dyrektor SP 12 pani Barbara Olearka
Gabinet stomatologiczny "Agenci uśmiechu" w SP 12
Dziękujemy raz jeszcze za wsparcie naszego przedsięwzięcia teatralnego.
Organizatorzy konkursu:
Ewa Wąs, Katarzyna Ożóg, Izabela Czarnota
Duży sukces Hanny Stańczyk w pływaniu !
W poniedziałek 7 kwietnia na pływalni "Delfin" odbyły się Igrzyska Miejskie Dzieci w pływaniu. W zawodach brała udział duża grupa uczniów z naszej szkoły.
Najlepszy wynik osiągnęła Hanna Stańczyk z klasy 6b, która zajęła bardzo wysokie 3 miejsce w stylu klasycznym.
Gratulujemy znakomitego wyniku !
Opiekunowie: Mateusz Skała i Andrzej Leniart
Biegi młodzieżowe podczas 18.PKO Półmaratonu Rzeszowskiego
86 kwietnia 2025 podczas 18. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego odbyły się biegi młodzieżowe, w których nie zabrakło reprezentantów naszej placówki. Na starcie stanęło aż 14 młodych zawodników, którzy z wielkim zaangażowaniem i sportowym duchem rywalizowali z rówieśnikami z całego regionu.
Na szczególne wyróżnienie zasługują:
- Maksymilian Łuszczak, który zdobył 3. miejsce w biegu chłopców z rocznika 2017,
- Sebastian Osowski, który również stanął na podium, zajmując 3. miejsce w kategorii chłopców z rocznika 2018 i młodszych,
- Alicja Osowska, która dzielnie walczyła w biegu dziewcząt z rocznika 2017 i uplasowała się tuż za podium, na 4. miejscu.
Wszyscy uczestnicy wrócili do domu z pamiątkowymi medalami, które będą przypominać im o sportowej przygodzie i wspaniałej atmosferze zawodów. Gratulujemy wszystkim startującym i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekunowie: Andrzej Leniart i Mateusz Skała
Zjedz rybkę, jak miśki z Alaski!
17W naszej szkole zrealizowaliśmy wyjątkowy projekt – „Dzień Alaski - zjedz rybkę jak miśki z Alaski”! Nasi uczniowie z klas 1-3 mieli okazję spróbować pysznego obiadu z dzikim łososiem Keta prosto z Alaski!
Celem tej akcji było promowanie zdrowych, dzikich ryb pochodzących z ekologicznych łowisk.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację tego projektu! Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie odkrywać smaki natury i poszerzać wiedzę naszych uczniów na temat zdrowego odżywiania!
Konkurs o krajach anglojęzycznych
W piątek 4 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale odbył się drugi, finałowy etap powiatowego konkursu „What do you know about English speaking countries?” Szkoła Podstawowa nr 12 była w nim reprezentowana przez dwójkę uczniów: Milenę Krupę z 7c i Kacpra Stolarskiego z 8a. I choć konkursu nie wygrali, to się godnie w nim zaprezentowali.
Nocowanie w szkole – integracja klas ósmych
2W dniach 28-29 marca uczniowie klasy 8 mieli okazję przeżyć niezapomnianą noc w szkole, pełną integracji, zabawy i wspólnego spędzania czasu. Wydarzenie miało na celu wzmocnienie więzi między uczniami, rozwijanie umiejętności współpracy oraz stworzenie przyjaznej atmosfery.
Wieczór rozpoczął się od przygotowania miejsca do nocowania – uczniowie rozłożyli materace, śpiwory i koce, tworząc przytulne przestrzenie do odpoczynku. Następnie odbyły się gry zespołowe, które pozwoliły na lepsze poznanie się i budowanie relacji. Nie zabrakło również seansów filmowych, podczas których uczestnicy mogli wspólnie obejrzeć wybrane produkcje w piżamach, ciesząc się swobodną atmosferą. Wspólne przygotowanie przekąsek na wieczór było dodatkowym elementem, który sprzyjał integracji.
Uczniowie zgodnie stwierdzili, że była to niezapomniana noc, pełna radości, śmiechu i nowych przyjaźni.
Opiekunami wydarzenia byli nauczyciele: A. Mazera, B. Skrzynta, W. Bielec i M. Baran
Mini siatkówka chłopców
2Reprezentacja chłopców naszej szkoły brała udział w Igrzyskach Dzieci w Mini Siatkówce. Wszyscy walczyli bardzo ambitnie , jednak nie udało się awansować do następnej rundy.
Dziękujemy za zaangażowanie !
Opiekun: Andrzej Leniart
Odbiór grantu od Fundacji Leroy Merlin
29.04.20242226 kwietnia został oficjalnie odebrany grant od Fundacji Leroy Merlin.
Jesteśmy dumni, szczęśliwi i przede wszystkim wdzięczni.
Nowe oraz wyremontowane pomieszczenia cieszą oczy i służą naszym uczniom i pracownikom.
Szczególne podziękowania kierujemy do:
- Fundacja Leroy Merlin p.Agnieszka Bolek, p.Karol Poprawa, p.Agnieszka Warda
- Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa
Dziękujemy po stokroć.
Dyskoteka SU
29.04.2024226 kwietnia 2024 r. odbyła się w naszej szkole dyskoteka szkolna, zorganizowana przez SU. W trakcie zabawy przedstawiciele SU przeprowadzili KONKURS O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ. Na zwycięzców czekały słodkie nagrody. Dyskoteka przebiegała w miłej atmosferze, przy dobrej, bardzo zróżnicowanej muzyce. Wspólnie z uczniami bawili się nauczyciele.
Opiekę w tym dniu nad uczniami sprawowali: p. D. Rusin, p. A. Mazera, p. M. Kłoś, p. K. Ożóg, p. E. Wąs i p. A. Leniart oraz p. M. Skała.
Dziękujemy SU za zorganizowanie i przeprowadzenie dyskoteki, a nauczycielom za opiekę.
Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
29.04.20242626.04.2024 r odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji zaprezentowali się w programie artystycznym uczniowie z klas: 5b,6c,6a oraz zespół ,,Kolorowe nutki".
W przedstawieniu występujący przenieśli nas myślami do 1791 r., kiedy to w Warszawie posłowie Sejmu Czteroletniego przyjęli pierwszą w Europie i drugą na świecie Ustawę Rządowa - Konstytucję 3 Maja. Nad oprawą artystyczną czuwały : p. Małgorzata Mendel, p. Alina Mazera, p. Elżbieta Gałuszka. Dekorację wykonały: p. Izabela Czarnota i Elżbieta Gałuszka.
1b w Zamokolandii czytelniczej
29.04.2024https://radio.rzeszow.pl/103393/zamkolandia-czytelnicza-21-04/
Zapraszamy na audycję Zamkolandia czytelnicza Polskiego Radia Rzeszów. Jesteśmy na antenie już od pierwszych minut :)
Rozmowę prowadziła p. Małgorzata Iwanicka, o książkach rozmawiali uczniowie klasy 1b razem z wychowawczynią p. Joannną Biskup.
1b w kinie Zorza
26.04.2024W piątek 26.04.2024r. uczniowie klasy 1b razem z wychowawczynią p. Joanną Biskup oraz p. Aleksandrą Kulon wybrali się do Kina Zorza, na film "Film dla kosmitów". Historia opowiada o czternastoletnim Jeremim, który jest Youtuberem, a jego ojciec – pracownik agencji kosmicznej obiecuje pokazać mu w wakacje start prawdziwej rakiety. W ostatniej chwili plany ulegają zmianie. Zamiast tego Jeremi zostaje wysłany do swojego dziadka, który mieszka na wsi. Żeby odciągnąć chłopca od internetu, ojciec przygotowuje dla niego specjalne zadanie. Pewnego poranka Jeremi dostaje tajemniczą przesyłkę, w której znajduje się robot przekazujący mu zadania do wykonania – chłopiec musi przygotować filmowy list do kosmitów, który pomoże uratować świat.
Klasa 3b w WiMBP
26.04.202440Kolejne wspaniałe warsztaty literackie w WiMBP na ul. Fredry. Tym razem z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który obchodziliśmy w 23 kwietnia. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z historią pisma i powstawania książki.
Miały możliwość obejrzenia glinianych tabliczek, zwoju papierowego, papirusu i różnorodnych książek np. w kształcie trójkąta, pisanych alfabetem Braiile'a, i składanych w harmonijkę. Na zakończenie zajęć uczniowie tworzyli układanki i rozwiązywali zagadki tematyczne.
A po powrocie do szkoły odbył się Klasowy Konkurs Recytatorski p.t. ,,Wiersze Juliana Tuwima"
Wszyscy wykazali się dużą pomysłowością i wspaniale zaprezentowali przygotowane utwory.
BRAWO!
wych.Jolanta Murias
Śladami powstania styczniowego.
26.04.2024Klasy siódme w dniach 18 i 25 kwietnia 2024r. wzięły udział w bardzo ciekawie prowadzonych zajęciach edukacyjnych realizowanych przez Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. Warsztaty prowadzone były w ramach projektu pt. „Z dymem pożarów, z kurzem krwi bratniej…Widzialne i niewidzialne ślady powstania styczniowego w Rzeszowie”. Uczniowie byli pod opieką p. E. Wojtyś.
Klasa 2a - w TUTU
25.04.202425 kwietnia 2024r. uczniowie klasy 2a z wychowawczynią p. Dorotą Twardy ip. Izabelą Polak uczestniczyli w zajęciach integracyjnych w Centrum Rozwoju Psychofizycznego w Rzeszowie. Zajęcia prowadzone były przez pedagoga i psycho loga. Celem tych zajęć było usprawnianie komunikacji w klasie oraz nauka współpracy w środowisku szkolnym, które w obecnych czasach staje
się coraz bardziej zróżnicowane.
Światowy Dzień Ziemi w 1a
25.04.20242W klasie 1a obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Rozmawialiśmy o ekologii, środowisku, dbaniu o naszą planetę. Uczniowie wykonali z tej okazji piękne prace w programie Paint.
Igrzyska młodzieży szkolnej w pływaniu
25.04.202425 kwietnia uczniowie naszej szkoły brali udział w zawodach pływackich Szkół Podstawowych - "Igrzyska Młodzieży Szkolnej".
Startowaliśmy w następujących konkurencjach:
- 50m stylem dowolnym - Kajetan Kozłowski
- 50m stylem grzbietowym - Lena Kuczmarska
- 50m stylem dowolnym - Filip Dzierżyński
Gratulujemy bardzo dobrych startów i życzymy powodzenia w następnych :)
Opiekun: Mateusz Skała
Pięciolatki z Przedszkola nr 8 w Rzeszowie w bibliotece szkolnej
25.04.20242W środowy poranek, 24 kwietnia 2024 roku, do naszej biblioteki przybyły dzieci z Przedszkola nr 8 pod opieką wychowawczyni - p. A. Trawki.
Prowadząca zajęcia, p. G. Kadłuczka rozmawiała ze swoimi gośćmi na temat Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz konieczności czytania i poszanowania książek. Przedszkolaki bardzo chętnie opowiadały o tym, jakie książeczki znają i najchętniej czytają ze swoimi rodzicami, dziadkami, czy starszym rodzeństwem. Następnie obejrzały wystawę przedstawiającą historię książki od czasów najdawniejszych, aż po współczesność.
Na zakończenie spotkania szkolna bibliotekarka przeczytała swoim miłym gościom książkę M. Gadomskiej pt. "Pinokio", z której to dowiedziały się, że nigdy pod żadnym pretekstem nie wolno kłamać i zawsze należy słuchać swoich rodziców. Utwór bardzo spodobał się dzieciom i postanowiły go wypożyczyć do ponownego przeczytania w sali lekcyjnej razem z p. Anią.
Spotkanie z najmłodszymi czytelnikami upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Dzieci zafascynowane książeczkami dla najmłodszych postanowiły wypożyczyć kilka tytułów do wspólnego czytania w sali lekcyjnej.
3a i 3b w bibliotece szkolnej
25.04.202415W środę, 24 kwietnia, uczniowie klasy 3a i 3b wraz ze swoimi Wychowawczyniami byli gośćmi biblioteki szkolnej. Uczestniczyli w spotkaniu czytelniczym na temat "Książka , jej budowa oraz szata graficzna". Podczas zajęć dzieci zapoznały się z budową książki, poznały elementy z jakich jest ona zbudowana oraz ich funkcje. Dowiedziały się także o tym, co składa się na szatę graficzną książki. Porównywały wygląd książek papierowych wydanych współcześnie z tymi, które powstały przed laty. Na podsumowanie wiedzy zdobytej podczas zajęć trzecioklasiści otrzymali od prowadzącej do rozwiązania w klasie krzyżówkę z hasłem "Budowa książki".
Tematyka lekcji doskonale zbiegła się z obchodami Światowego Dnia Książki, a samo spotkanie z uczniami w bibliotece było kolejnym krokiem do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych. Książki powstają przecież po to, aby je czytać, czerpać z nich wiedzę i rozrywkę.
Grażyna Kadłuczka
3a - warsztaty z komunikacji
24.04.2024Uczniowie klasy 3a uczestniczyli w warsztatach „Komunikacja interpersonalna - sztuka porozumiewania się z innymi" prowadzonych przez psycholożkę mgr Anastazję Uberman z Centrum Leczenia Uzależnień w Rzeszowie. Bardzo dziękujemy za cenne rady i wskazówki Naszej byłej uczennicy :)
Edyta Maścidło-Sączawa
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w bibliotece szkolnej...
23.04.202414W dniu dzisiejszym obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to coroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.
W ramach obchodów Światowego Dnia Książki , biblioteka szkolna przygotowała dla swoich czytelników wystawę okolicznościową pt. "Historia książki od czasów najdawniejszych po współczesność" oraz zajęcia czytelnicze poświęcone głównej bohaterce święta - książce.
W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy: 1b, 2a, 2c, 6c i 7a. Przybyli oni do biblioteki wraz z nauczycielami, aby zgłębić swoją wiedzę na temat historii książki oraz korzyści płynących z czytania. Dowiedzieli się także, co oznacza sformułowanie "biały kruk", jakie zbiory gromadzi Biblioteka Narodowa oraz jakie zasługi w rozwoju drukarstwa przypisujemy Janowi Gutenbergowi.
Szkolna łąka kwietna
23.04.20245Realizując innowację pedagogiczną „Na ratunek pszczołom” na terenie naszej szkoły została założona łąka kwietna. W prawdzie na rośliny trzeba będzie jeszcze poczekać, ale jesteśmy już bardzo dumni, że ta inicjatywa stała się możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób.
Nasze działania rozpoczęliśmy przygotowując podłoże pod łąkę już wczesną wiosną. Wybraliśmy teren o odpowiednim nasłonecznieniu i wraz z uczniami klas 6c, 7a i 7b przekopaliśmy i spulchniliśmy glebę, usuwając niepotrzebne darnie, a następnie wysialiśmy nasiona ponad 100 gatunków kwiatów i ziół. Wszyscy pracowali z dużym zapałem, chociaż nie była to łatwa praca.
Szkolna łąka kwietna utworzy środowisko życia dla wielu organizmów, co pozwoli na zwiększenie bioróżnorodności. Łąka oprócz pięknego wyglądu zapewni schronienie i pożywienie wielu gatunkom zwierząt: ptakom, żabom, motylom, jeżom, pszczołom i innym owadom. Gdy pojawią się pierwsze rośliny, na łące umieścimy domki dla owadów.
Opiekunowie Szkolnego Koła LOP:
Dorota Rusin
Izabela Czarnota
2c na Turkusowej Polanie
23.04.20243922 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy 2c uczestniczyli w wycieczce na Turkusową Polanę pod hasłem „Dzień Ziemi – Dzieci z miasta wyruszają na spotkanie z naturą”- w ramach projektu IOM. Uczniowie wzięli udział w warsztatach przyrodniczych prowadzonych przez leśnych edukatorów. Tematem spotkania były 4 żywioły – ziemia, woda, ogień i powietrze. Dzieci podzielone na grupy rozwiązywały zagadki, szukały w lesie wskazówek związanych z danym żywiołem, układały zadania dla pozostałych grup. Malowały własne flagi, prezentowały grupowe okrzyki. Następnie piekły kiełbaski, jabłka, chlebki i pianki na wspólnym ognisku popijając owocową herbatką. Po posiłku wzięły udział w wesołych grach grupowych podsumowujących wiedzę o żywiołach. Miały też czas na swobodną zabawę na naturalnym placu zabaw, torze przeszkód i w kuchni błotnej. Mimo rześkiej aury dzieciom dopisywały humory.
Opiekunowie: Zofia Szpunar i Agata Wilk
3a - podsumowanie #SprzątamyDlaPolski
22.04.202433Młodzi i aktywni ekolodzy klasy 3a z p. Edytą Maścidło-Sączawą w ramach ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski posprzatali kawałeczek Ziemi w rejonie Wisłoka. Zebrane śmieci zgłosili do Straży Miejskiej, ponieważ było ich bardzo dużo, za dużo :( i nie byli w stanie zabrać ich ze sobą. Akcję zaliczamy do udanych. Razem jesteśmy w stanie zdziałać naprawdę wiele!
3a - Dzień Ziemi
22.04.2024Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy 3a z p. Edytą Maścidło-Sączawą przygotowali prace plastyczne pt. "Czyste powietrze"...
Spektakl w Teatrze Groteska
22.04.2024717.04.2024 r. uczniowie klas: 5a, 5b, 6a, 6c pod opieką nauczycieli: p. Ewy Wąs, p. Aliny Mazery, p. Elżbiety Gałuszki i p. Małgorzaty Mendel wyjechali do Krakowa.
W Teatrze Groteska obejrzeli spektakl ,,Przygody Tomka Sawyera" zrealizowany na podstawie powieści M. Twaina. To rytmiczne, pełne humoru przedstawienie zostało zrealizowane w żywym planie, a także z wykorzystaniem lalek. Jego dużym atutem była ciekawa plastyka, piękne piosenki i doskonały ruch sceniczny. W spektaklu czas się cudownie zatrzymał, każdy mógł z Tomkiem i Huckiem zostać Kapitanem Parowca i piratem. Przedstawienie zachwyciło nas wszystkich.
Pobyt w Krakowie był też okazją do krótkiego spotkania ze Smokiem Wawelskim oraz spaceru po wyjątkowym Rynku z Kościołem Mariackim, Sukiennicami i pomnikiem A. Mickiewicza.
3a - Ogólnopolski Marsz Ekologiczny
22.04.20242Z okazji przypadającego 22 kwietnia Międzynarodowego Dnia Ziemi uczniowie klasy 3a z p. Edytą Maścidło-Sączawą wzięli udział w Ogólnopolskim Marszu Ekologicznym "Przedszkolak Maszeruje - Ziemię Ratuje", którego celem jest promocja ekologii nie tylko wśród najmłodszych. Uczniowie zaopatrzeni w logo naszej szkoły ruszyli Lwowską i Dworaka nad Wisłok, by zachęcić mieszkańców naszego miasta do dbania o środowisko i ochronę naszej Planety 🌎💚♻️.
Akcja jest inicjatywą Przedszkola Publicznego Nr 35 w Rzeszowie.
W tym roku Patronaty nad wydarzeniem objęli:
Prezydent Miasta Rzeszowa - p. Konrad Fijołek
Kuratorium Oświaty w Rzeszowie
Stowarzyszenie "EKOSKOP"
Miesięcznik dla nauczycieli "Bliżej Przedszkola" BLIŻEJ PRZEDSZKOLA - wychowanie i edukacja
Gazeta Codzienna "Nowiny"
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie