Galeria Młodego Artysty - Mariia Kozakevych
Galeria Młodego Artysty - Mariia Kozakevych
W piątek, 14 kwietnia 2023 r., przypada 1057. rocznica Chrztu Polski. Dzień ten, decyzją Sejm RP z 22 lutego 2019 roku, obchodzony będzie po raz piąty jako Święto Chrztu Polski.
Święto ma stać się okazją do refleksji nad odpowiedzialnością za przyszłość polskiego narodu. Na podstawie badań historycznych, data ta jest uznana jako dzień narodzin Państwa Polskiego z racji przyjęcia przez Mieszka I chrztu. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski: rozpoczęła jej chrystianizację i dała początek państwowości.
Zachęcamy do świętowania Chrztu Polski przez wywieszenie flagi - to nie tylko podkreśli wagę tego święta w naszej Ojczyźnie, ale nie pozwoli zapomnieć o naszych chrześcijańskich korzeniach.
Materiały dydaktyczne dla szkół, przygotowane przez ORPEG: https://epodreczniki.pl/a/chrzest-mieszka-i—966/D11meYDp3?fbclid=IwAR3h02pOboXNL86iCrnCcjCwhuktt6JlW3rpbc9ZFZEDgeQ_a6jlHCReG08
Edyta Maścidło-Sączawa
13 kwietnia uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w projekcie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Ars Scientia „Eksperymentarium 3Z – Zobacz! Zbuduj! Zademonstruj! – warsztatowa edukacja naukowo – techniczna”. W grupach 12-osobowych uczniowie pod kierunkiem instruktorów uczestniczyli w zajęcia praktyczno-technicznych, które odbyły się w Eksperymentarium 3Z. Miejsce to znajduje się w centrum miasta, przy ul. Pułaskiego 3. To pierwsza placówka w regionie, w której odbywają się interaktywne zajęcia edukacji nieformalnej, funkcjonujące w oparciu o autorski program dydaktyczny, nawiązujący do najlepszych tradycji zajęć politechnicznych.
Podczas warsztatów uczniowie skonstruowali modele edukacyjne: „rezonans mechaniczny” i „wahadło Oberbecka”, które posłużyły im do doświadczalnego poznania praw fizyki. Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem i z pewnością zyskali wiele pożytecznych wiadomości i umiejętności. Wykonane modele uczniowie mogli zabrać ze sobą, niektóre wykorzystamy w szkole. Podsumowaniem projektu będzie udział uczniów w uroczystej gali zaplanowanej podczas kolejnego Pikniku Odkrywców przy Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.
szkolny koordynator projektu:
Dorota Rusin
Jury w składzie: p. wicedyrektor Maria Lipska, p. Elżbieta Gałuszka, p. Dorota Twardy, pod honorowym patronatem Pani Dyrektor Barbary Olearki ogłosiło wyniki konkursu teatralnego, który odbył się 31 marca 2023 r.
Pierwsze miejsce zajęła ex aequo klasa 1a i klasa 2a
Drugie miejsce klasa 3a
Trzecie miejsce zajęła również ex aequo klasa 1c i klasa 2b
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów !
Organizator konkursu: p. Dorota Twardy
Wiktoria Kusiak
uczennica klasy 1a zdobyła wyróżnienie
w Międzyszkolnym Konkursie „Najoryginalniejsza Kartka Wielkanocna”,
którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 9 w Rzeszowie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
opiekun: p. Dorota Twardy
Dziś w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu ekologicznego dla chętnych uczniów klas I – III. Uczniowie zmagali się z 30 pytaniami i wykazali się olbrzymią wiedzą z zakresu przyrody i ekologii. Niestety tylko najlepsza trójka może przejść do kolejnego etapu, który odbędzie się 27 kwietnia 2023 r. o godzinie 13.00 w Szkole Podstawowej nr 13.
A oto zwycięzcy szkolnego etapu:
Wojciech Trzebiński – 2a
Alicja Baran – 3a
Zuzanna Pasterz – 3a
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !
Szkolny koordynator i organizator konkursu: Edyta Maścidło-Sączawa
W czwartek 13 kwietnia reprezentacja chłopców z klas ósmych wzięła udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej. Wygrywając pewnie i zdecydowanie dwa mecze 6:0 z SP15 i 6:0 z SP21 drużyna awansowała do półfinałów tych rozgrywek.
Sklad drużyny: Paweł Zieliński, Baran Szymon, Rzucidło Kacper, Baran Karol, Prokop Kacper, Sala Wiktor, Wojewoda Michał, Krok Tymoteusz, Kloc Michał.
Wyniki i strzelcy bramek:
Gratulujemy drużynie awansu i czekamy na występ w półfinale, który odbędzie się we wtorek 18 kwietnia.
Opiekun drużyny: Pan Mateusz Skała.
życzą
Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy
Szkoły Podstawowej nr 12 w Rzeszowie
Informujemy, że dni: 06.04.2023 r. (czwartek), 07.04.2023 r. (piątek), 11.04.2023 r. (wtorek) oraz 12.04.2023 r. (środa) są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych (wiosenna przerwa świąteczna).
W tych dniach szkoła zapewnia opiekę w świetlicy w godz. od 7.00 - 15.00.
Informację należy przekazać do 31 marca 2023 r. do sekretariatu szkoły.
W ostatni dzień nauki przed Wielkanocą uczniowie klasy 2a z p. Edytą Maścidło-Sączawą wykonali kolejne ozdoby świąteczne - tym razem był to zajączek i pisanka, które trafią do wielkanocnego koszyczka, albo jako dekoracja na świąteczny stół. Alleluja !
Wyniki
Szkolnego Konkursu Ekologicznego - praca plastyczna
„Zwierzęta lasów województwa podkarpackiego”
Laureaci:
Wiktoria Kusiak
Helena Sawicka
Michał Tutka
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Prace w/w uczniów wezmą udział w konkursie międzyszkolnym o tym samym tytule
w SP 13 w Rzeszowie.
Organizator i koordynator konkursu:
Edyta Maścidło-Sączawa
„Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
zostaną po nich buty i telefon głuchy…”
ks. Jan Twardowski
Z wielkim żalem informujemy, że 2 kwietnia zmarła nagle nasza koleżanka, pani Magdalena Balawender - pomoc nauczyciela. Praca, którą wykonywała, daleko wybiegała poza nałożone obowiązki – była Jej prawdziwą pasją! Cudowna, otwarta, ciepła, zawsze pomocna. Będzie nam Jej bardzo brakowało! Spoczywaj w pokoju. Składamy wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie pani Magdaleny!
3 kwietnia 2023r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili Urząd Miasta i Wydział Edukacji w Rzeszowie. Uczniowie, w imieniu Dyrekcji i całej społeczności szkoły złożyli życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Przekazali również świąteczne kartki na ręce Wiceprezydent Krystyny Stachowskiej, Dyrektora Wydziału Edukacji Zbigniewa Burego i Zastępcy Dyrektora ds. Szkolnictwa Anety Dąbrowskiej. Serdeczne życzenia od rzeszowskich władz oświatowych przekazujemy Wam Wszystkim 😊😊😊
Izabela Czarnota
3 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
z Europe Direct Rzeszów. Przystanek Szwecja!
Dziś od rana w naszej szkole fragmenty szwedzkiej literatury czytali nauczyciele oraz zaproszeni goście: 1a - p. Grażyna Kadłuczka "Pippi Pończoszanka", 3a i 5a - p. Beata Hus - rodzic - "Piaskowy wilk", "Tajemnica diamentów", 5c i 6b - p. Małgorzata Mendel "Nelly Rapp i upiorna Akademia", "Latający szpieg czy Karlsson z dachu", 4b - p. Agnieszka Wolska "Lotta z ulicy Awanturników", 4a - p. Ewa Wąs "Białek spotyka Karmel", 2a - p. dyrektor Barbara Olearka „ Pippi Pończoszanka”, pracownik socjalny i rodzic p. Joanna Wójcik „Przygody Emila ze Smalandii” , nauczyciel p. Edyta Maścidło-Sączawa „Piaskowy wilk”.
Zajęcia literacko-plastyczne dla klasy 1a na temat "Zaprzyjaźnij się z Pippi" na podstawie wybranych fragmentów lektury A. Lindgren pt. "Pippi Pończoszanka" poprowadziła pani Grażyna Kadłuczka. Dzieci poznały tytułową bohaterkę książki, jej odmienny wygląd, zwyczaje i sposób zachowania się. Dowiedziały się o zabawach figlarnej Pippi z małpką - panem Nilssonem i noszeniu konia, robieniu wszystkiego na opak. Gościem zajęć była uczennica klasy 2a Helena Sawicka przebrana za Fizię Pończoszankę, która na spotkanie z młodszymi koleżankami i kolegami przyszła w towarzystwie swojej ulubionej małpki i konia. Dzieci wykonywały portrety Pippi, obejrzały wystawkę książek autorstwa szwedzkich pisarzy, poznały ciekawostki o Szwecji.
Po wysłuchaniu fragmentu książki „Dzieci z Bullerbyn” czytanej przez lokalną pisarkę panią Stanisławę Bełch uczniowie klasy 2a i 2b uczestniczyli w zajęciach warsztatowych wykonując z kraszanek ozdobne wielkanocne drapanki i pisanki. Dzięki pogadankom oraz prezentacjom uczniowie klasy 2a poznali wiele ciekawostek związanych ze Szwecją. W sali nr 19 mieli przygotowaną specjalną ściankę w barwach Szwecji przy której robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Na gazetce ściennej widniały symbole Szwecji a na stoliku szwedzka literatura dla dzieci wśród wielkanocnej dekoracji, także nawiązującej do zwyczajów ze Szwecji. Przygotowany był również słodki „szwedzki stół” – szwedzkie przysmaki: oryginalne szwedzkie pierniczki o wyrazistym aromacie imbiru, goździków i cynamonu, cukiereczki „Daim” oraz żelki z lukrecją dla tych, którzy prawidłowo wypowiedzieli zdanie: „No to cóż, że ze Szwecji” 😊 Uczniowie przebrali się za postacie związane ze szwedzką literaturą dziecięcą oraz w stroje, których barwy niebieski i żółty nawiązują do flagi szwedzkiej a podczas przerwy słuchaliśmy utworów szwedzkiego zespołu ABBA.
Ten dzień upłynął nam miło i radośnie. Dziękujemy pani Ewie Nowak-Koprowicz z Europe Direct Rzeszów za zaproszenie do projektu „Przystanek Szwecja!”.
Szkolni koordynatorzy akcji: Grażyna Kadłuczka i Edyta Maścidło-Sączawa
Grupa uczniów z Ukrainy z klas od 4 do 8 odwiedziła Punkt Informacji Oświatowej przy ul. Gałęzowskiego 2 w Rzeszowie. Uczniowie uzyskali informacje na temat oferty edukacyjnej rzeszowskich szkół i przedszkoli, wydarzeń związanych ze sportem, kulturą i rekreacją oraz możliwości skorzystania z pomocy psychologicznej. Uczniowie otrzymali informacje w języku ukraińskim i materiały promocyjne wykonane przy wsparciu środków UNICEF . Opiekę z ramienia szkoły sprawowały p. Ewa Gotkowska-Litwa i p. Lilia Ozimblovska.
W sobotę 1 kwietnia 2023 odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego w naszej szkole. Uczniowie biorący w nim udział rozegrali łącznie ponad 30 spotkań pomiędzy sobą systemem "każdy z każdym".
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce - Konrad Baran
II miejsce - Weronika Hus i Maksymilian Wierzbowicz
Zwycięzca otrzymał puchar, pierwsza trójka medale, a wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy.
Turniej zorganizowali: p.Mateusz Skała, p.Andrzej Leniart, p.Maciej Baran
Wojciech Trzebiński
zdobył NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Palma wielkanocna”,
którego organizatorem była SP nr 27 w Rzeszowie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
opiekun: Edyta Maścidło-Sączawa
31 marca odbył się Konkurs wiedzy z Botaniki zorganizowany dla klas VI-VIII przez nauczyciela biologii - panią Dorotę Rusin. Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych uczniów, kształcenie poszanowania bioróżnorodności roślin oraz jej ochrona. Konkurs miał formę testu. Aby wykonać niektóre zadania, należało skorzystać z przygotowanych preparatów mikroskopowych, modeli roślinnych, rozpoznać pospolite drzewa iglaste oraz części roślin. Na koniec każdy uczestnik mógł poczęstować się słodkim i zdrowym, polskim jabłkiem. Uczestników konkursu odwiedziły nasze Panie Dyrektor, które dodały im otuchy i życzyły sukcesów.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Natan Pociask z klasy 8a
II miejsce: Gabriela Kozak z klasy 8b
III miejsce: Jakub Zwański z klasy 8c
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy a wygranym gratulujemy sukcesów!!!
organizator konkursu: Dorota Rusin
31 marca 2023r. odbył się Szkolny Konkurs Teatralny klas 1-3, którego organizatorem była p.Dorota Twardy. Młodzi aktorzy mogli wcielić się w role bajkowych postaci. Konkurs był na tak wysokim poziomie, że jury w składzie: p. Maria Lipska, p. Elżbieta Gałuszka, p. Dorota Twardy będzie miało dylemat z wyłonieniem zwycięzców.
Galeria Młodego Artysty - Mariia Kozakevych
W piątek, 14 kwietnia 2023 r., przypada 1057. rocznica Chrztu Polski. Dzień ten, decyzją Sejm RP z 22 lutego 2019 roku, obchodzony będzie po raz piąty jako Święto Chrztu Polski.
Święto ma stać się okazją do refleksji nad odpowiedzialnością za przyszłość polskiego narodu. Na podstawie badań historycznych, data ta jest uznana jako dzień narodzin Państwa Polskiego z racji przyjęcia przez Mieszka I chrztu. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski: rozpoczęła jej chrystianizację i dała początek państwowości.
Zachęcamy do świętowania Chrztu Polski przez wywieszenie flagi - to nie tylko podkreśli wagę tego święta w naszej Ojczyźnie, ale nie pozwoli zapomnieć o naszych chrześcijańskich korzeniach.
Materiały dydaktyczne dla szkół, przygotowane przez ORPEG: https://epodreczniki.pl/a/chrzest-mieszka-i—966/D11meYDp3?fbclid=IwAR3h02pOboXNL86iCrnCcjCwhuktt6JlW3rpbc9ZFZEDgeQ_a6jlHCReG08
Edyta Maścidło-Sączawa
13 kwietnia uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w projekcie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Ars Scientia „Eksperymentarium 3Z – Zobacz! Zbuduj! Zademonstruj! – warsztatowa edukacja naukowo – techniczna”. W grupach 12-osobowych uczniowie pod kierunkiem instruktorów uczestniczyli w zajęcia praktyczno-technicznych, które odbyły się w Eksperymentarium 3Z. Miejsce to znajduje się w centrum miasta, przy ul. Pułaskiego 3. To pierwsza placówka w regionie, w której odbywają się interaktywne zajęcia edukacji nieformalnej, funkcjonujące w oparciu o autorski program dydaktyczny, nawiązujący do najlepszych tradycji zajęć politechnicznych.
Podczas warsztatów uczniowie skonstruowali modele edukacyjne: „rezonans mechaniczny” i „wahadło Oberbecka”, które posłużyły im do doświadczalnego poznania praw fizyki. Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem i z pewnością zyskali wiele pożytecznych wiadomości i umiejętności. Wykonane modele uczniowie mogli zabrać ze sobą, niektóre wykorzystamy w szkole. Podsumowaniem projektu będzie udział uczniów w uroczystej gali zaplanowanej podczas kolejnego Pikniku Odkrywców przy Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.
szkolny koordynator projektu:
Dorota Rusin
Jury w składzie: p. wicedyrektor Maria Lipska, p. Elżbieta Gałuszka, p. Dorota Twardy, pod honorowym patronatem Pani Dyrektor Barbary Olearki ogłosiło wyniki konkursu teatralnego, który odbył się 31 marca 2023 r.
Pierwsze miejsce zajęła ex aequo klasa 1a i klasa 2a
Drugie miejsce klasa 3a
Trzecie miejsce zajęła również ex aequo klasa 1c i klasa 2b
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów !
Organizator konkursu: p. Dorota Twardy
Wiktoria Kusiak
uczennica klasy 1a zdobyła wyróżnienie
w Międzyszkolnym Konkursie „Najoryginalniejsza Kartka Wielkanocna”,
którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 9 w Rzeszowie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
opiekun: p. Dorota Twardy
Dziś w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu ekologicznego dla chętnych uczniów klas I – III. Uczniowie zmagali się z 30 pytaniami i wykazali się olbrzymią wiedzą z zakresu przyrody i ekologii. Niestety tylko najlepsza trójka może przejść do kolejnego etapu, który odbędzie się 27 kwietnia 2023 r. o godzinie 13.00 w Szkole Podstawowej nr 13.
A oto zwycięzcy szkolnego etapu:
Wojciech Trzebiński – 2a
Alicja Baran – 3a
Zuzanna Pasterz – 3a
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !
Szkolny koordynator i organizator konkursu: Edyta Maścidło-Sączawa
W czwartek 13 kwietnia reprezentacja chłopców z klas ósmych wzięła udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej. Wygrywając pewnie i zdecydowanie dwa mecze 6:0 z SP15 i 6:0 z SP21 drużyna awansowała do półfinałów tych rozgrywek.
Sklad drużyny: Paweł Zieliński, Baran Szymon, Rzucidło Kacper, Baran Karol, Prokop Kacper, Sala Wiktor, Wojewoda Michał, Krok Tymoteusz, Kloc Michał.
Wyniki i strzelcy bramek:
Gratulujemy drużynie awansu i czekamy na występ w półfinale, który odbędzie się we wtorek 18 kwietnia.
Opiekun drużyny: Pan Mateusz Skała.
życzą
Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy
Szkoły Podstawowej nr 12 w Rzeszowie
Informujemy, że dni: 06.04.2023 r. (czwartek), 07.04.2023 r. (piątek), 11.04.2023 r. (wtorek) oraz 12.04.2023 r. (środa) są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych (wiosenna przerwa świąteczna).
W tych dniach szkoła zapewnia opiekę w świetlicy w godz. od 7.00 - 15.00.
Informację należy przekazać do 31 marca 2023 r. do sekretariatu szkoły.
W ostatni dzień nauki przed Wielkanocą uczniowie klasy 2a z p. Edytą Maścidło-Sączawą wykonali kolejne ozdoby świąteczne - tym razem był to zajączek i pisanka, które trafią do wielkanocnego koszyczka, albo jako dekoracja na świąteczny stół. Alleluja !
Wyniki
Szkolnego Konkursu Ekologicznego - praca plastyczna
„Zwierzęta lasów województwa podkarpackiego”
Laureaci:
Wiktoria Kusiak
Helena Sawicka
Michał Tutka
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Prace w/w uczniów wezmą udział w konkursie międzyszkolnym o tym samym tytule
w SP 13 w Rzeszowie.
Organizator i koordynator konkursu:
Edyta Maścidło-Sączawa
„Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
zostaną po nich buty i telefon głuchy…”
ks. Jan Twardowski
Z wielkim żalem informujemy, że 2 kwietnia zmarła nagle nasza koleżanka, pani Magdalena Balawender - pomoc nauczyciela. Praca, którą wykonywała, daleko wybiegała poza nałożone obowiązki – była Jej prawdziwą pasją! Cudowna, otwarta, ciepła, zawsze pomocna. Będzie nam Jej bardzo brakowało! Spoczywaj w pokoju. Składamy wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie pani Magdaleny!
3 kwietnia 2023r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili Urząd Miasta i Wydział Edukacji w Rzeszowie. Uczniowie, w imieniu Dyrekcji i całej społeczności szkoły złożyli życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Przekazali również świąteczne kartki na ręce Wiceprezydent Krystyny Stachowskiej, Dyrektora Wydziału Edukacji Zbigniewa Burego i Zastępcy Dyrektora ds. Szkolnictwa Anety Dąbrowskiej. Serdeczne życzenia od rzeszowskich władz oświatowych przekazujemy Wam Wszystkim 😊😊😊
Izabela Czarnota
3 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
z Europe Direct Rzeszów. Przystanek Szwecja!
Dziś od rana w naszej szkole fragmenty szwedzkiej literatury czytali nauczyciele oraz zaproszeni goście: 1a - p. Grażyna Kadłuczka "Pippi Pończoszanka", 3a i 5a - p. Beata Hus - rodzic - "Piaskowy wilk", "Tajemnica diamentów", 5c i 6b - p. Małgorzata Mendel "Nelly Rapp i upiorna Akademia", "Latający szpieg czy Karlsson z dachu", 4b - p. Agnieszka Wolska "Lotta z ulicy Awanturników", 4a - p. Ewa Wąs "Białek spotyka Karmel", 2a - p. dyrektor Barbara Olearka „ Pippi Pończoszanka”, pracownik socjalny i rodzic p. Joanna Wójcik „Przygody Emila ze Smalandii” , nauczyciel p. Edyta Maścidło-Sączawa „Piaskowy wilk”.
Zajęcia literacko-plastyczne dla klasy 1a na temat "Zaprzyjaźnij się z Pippi" na podstawie wybranych fragmentów lektury A. Lindgren pt. "Pippi Pończoszanka" poprowadziła pani Grażyna Kadłuczka. Dzieci poznały tytułową bohaterkę książki, jej odmienny wygląd, zwyczaje i sposób zachowania się. Dowiedziały się o zabawach figlarnej Pippi z małpką - panem Nilssonem i noszeniu konia, robieniu wszystkiego na opak. Gościem zajęć była uczennica klasy 2a Helena Sawicka przebrana za Fizię Pończoszankę, która na spotkanie z młodszymi koleżankami i kolegami przyszła w towarzystwie swojej ulubionej małpki i konia. Dzieci wykonywały portrety Pippi, obejrzały wystawkę książek autorstwa szwedzkich pisarzy, poznały ciekawostki o Szwecji.
Po wysłuchaniu fragmentu książki „Dzieci z Bullerbyn” czytanej przez lokalną pisarkę panią Stanisławę Bełch uczniowie klasy 2a i 2b uczestniczyli w zajęciach warsztatowych wykonując z kraszanek ozdobne wielkanocne drapanki i pisanki. Dzięki pogadankom oraz prezentacjom uczniowie klasy 2a poznali wiele ciekawostek związanych ze Szwecją. W sali nr 19 mieli przygotowaną specjalną ściankę w barwach Szwecji przy której robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Na gazetce ściennej widniały symbole Szwecji a na stoliku szwedzka literatura dla dzieci wśród wielkanocnej dekoracji, także nawiązującej do zwyczajów ze Szwecji. Przygotowany był również słodki „szwedzki stół” – szwedzkie przysmaki: oryginalne szwedzkie pierniczki o wyrazistym aromacie imbiru, goździków i cynamonu, cukiereczki „Daim” oraz żelki z lukrecją dla tych, którzy prawidłowo wypowiedzieli zdanie: „No to cóż, że ze Szwecji” 😊 Uczniowie przebrali się za postacie związane ze szwedzką literaturą dziecięcą oraz w stroje, których barwy niebieski i żółty nawiązują do flagi szwedzkiej a podczas przerwy słuchaliśmy utworów szwedzkiego zespołu ABBA.
Ten dzień upłynął nam miło i radośnie. Dziękujemy pani Ewie Nowak-Koprowicz z Europe Direct Rzeszów za zaproszenie do projektu „Przystanek Szwecja!”.
Szkolni koordynatorzy akcji: Grażyna Kadłuczka i Edyta Maścidło-Sączawa
Grupa uczniów z Ukrainy z klas od 4 do 8 odwiedziła Punkt Informacji Oświatowej przy ul. Gałęzowskiego 2 w Rzeszowie. Uczniowie uzyskali informacje na temat oferty edukacyjnej rzeszowskich szkół i przedszkoli, wydarzeń związanych ze sportem, kulturą i rekreacją oraz możliwości skorzystania z pomocy psychologicznej. Uczniowie otrzymali informacje w języku ukraińskim i materiały promocyjne wykonane przy wsparciu środków UNICEF . Opiekę z ramienia szkoły sprawowały p. Ewa Gotkowska-Litwa i p. Lilia Ozimblovska.
W sobotę 1 kwietnia 2023 odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego w naszej szkole. Uczniowie biorący w nim udział rozegrali łącznie ponad 30 spotkań pomiędzy sobą systemem "każdy z każdym".
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce - Konrad Baran
II miejsce - Weronika Hus i Maksymilian Wierzbowicz
Zwycięzca otrzymał puchar, pierwsza trójka medale, a wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy.
Turniej zorganizowali: p.Mateusz Skała, p.Andrzej Leniart, p.Maciej Baran
Wojciech Trzebiński
zdobył NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Palma wielkanocna”,
którego organizatorem była SP nr 27 w Rzeszowie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
opiekun: Edyta Maścidło-Sączawa
31 marca odbył się Konkurs wiedzy z Botaniki zorganizowany dla klas VI-VIII przez nauczyciela biologii - panią Dorotę Rusin. Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych uczniów, kształcenie poszanowania bioróżnorodności roślin oraz jej ochrona. Konkurs miał formę testu. Aby wykonać niektóre zadania, należało skorzystać z przygotowanych preparatów mikroskopowych, modeli roślinnych, rozpoznać pospolite drzewa iglaste oraz części roślin. Na koniec każdy uczestnik mógł poczęstować się słodkim i zdrowym, polskim jabłkiem. Uczestników konkursu odwiedziły nasze Panie Dyrektor, które dodały im otuchy i życzyły sukcesów.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Natan Pociask z klasy 8a
II miejsce: Gabriela Kozak z klasy 8b
III miejsce: Jakub Zwański z klasy 8c
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy a wygranym gratulujemy sukcesów!!!
organizator konkursu: Dorota Rusin
31 marca 2023r. odbył się Szkolny Konkurs Teatralny klas 1-3, którego organizatorem była p.Dorota Twardy. Młodzi aktorzy mogli wcielić się w role bajkowych postaci. Konkurs był na tak wysokim poziomie, że jury w składzie: p. Maria Lipska, p. Elżbieta Gałuszka, p. Dorota Twardy będzie miało dylemat z wyłonieniem zwycięzców.
Powered by aSc EduPage