• Grupa V na Olimpiadzie Sportowej

• 09.05.2024 20:25
        • Dzisiaj grupa V uczestniczyła w Olimpiadzie organizowanej przez Akademię Piłkarską Stali Rzeszów. Impreza rozpoczęła się uroczystym ślubowaniem przedszkolaków. Dzieci brały udział w licznych konkurencjach m.in. takich jak: bieg na czas, skok w dal, bieg zwinnościowy, rzut piłeczką na odległość, tor przeszkód. 🤾🏻‍♂️ Nie zabrakło również zabaw na dmuchańcach, trampolinie oraz robienia tatuaży. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem brały udział we wszystkich konkurencjach. Ten dzień dostarczył dzieciom ( i Paniom 😉) niepowtarzalnych przeżyć towarzyszących sportowej zabawie. Na koniec otrzymaliśmy lizaki i dyplom. To był niezapomniany dzień!
        • Pokaz taneczny

• 07.05.2024 09:08
        • Pokaz taneczny w wykonaniu tancerzy z PODKARPACKIEGO CENTRUM TAŃCA

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca w naszym przedszkolu odbył się pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu tancerzy Pani Diany Synoś i Pana Norberta Sohling z Podkarpackiego Centrum Tańca połączony z warsztatami tanecznymi dla dzieci. Pani Diana przybliżyła dzieciom charakter poszczególnych tańców, zwróciła uwagę dzieci na piękne stroje tancerzy i grację z jaką się poruszają w tańcu. Było to nowe doświadczenie dla naszych przedszkolaków.
          Dziękujemy tancerzom za aktywnie i miło spędzony czas z muzyką i tańcem. 😉
        • Dzień Flagi w naszym Przedszkolu

• 02.05.2024 12:26
        • Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
          A na tej fladze, biel i czerwień,
          Czerwień to miłość,
          Biel serce czyste,
          Piękne są nasze barwy ojczyste.”

Czesław Janczarski „Barwy ojczyste”

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste – po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce. Przedszkolaki w czasie zajęć miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować.
          Uroczystość zakończyła się pochodem z chorągiewkami ulicami osiedla.
          W ten sposób już od dzieciństwa kształtuje się w dzieciach uczucie miłości i przywiązania do własnego kraju oraz promuje się polskie symbole narodowe. Budzenie zaciekawienia dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi z pewnością pozwoli im pogłębić emocjonalny stosunek do swojej Ojczyzny.
        • Nagroda w konkursie

• 26.04.2024 10:51
        • Z dumą informujemy, że nasz przedszkolak - Antoni Drozd z grupy „V” Słoneczka został nagrodzony w Miejskim Konkursie Plastycznym dla Przedszkoli pt.,,Rzeszów Wiosną”. ☀️ Serdecznie gratulujemy, dziękujemy za zaangażowanie i życzymy dalszych sukcesów! 🫶🏽

Wychowawcy grupy:
          Magdalena Gimlewicz