• Dzień Ziemi w grupie II.

• 23.04.2024 08:11
        • Wczoraj obchodziliśmy Dzień Ziemi w gr. II „Krasnoludki! 🌱

Dzieci są naszą przyszłością, dlatego uczymy je od najmłodszych lat, jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

Wychowawczyni przedstawiła i wspólnie z przedszkolakami omówiła Kodeks Małego Ekologa, dzieci samodzielnie układały puzzle przedstawiające naszą planetę ziemię.
          Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzanie potrzeby dbania o naturę 🌱🦧🐬🐘🌳

Dzieci z wielkim zaangażowaniem starały się jak najdokładniej wykonać swoje zadanie.
          Na koniec Krasnoludki wykonały plakat „KODEKS MAŁEGO EKOLOGA” i poprzez odbicie rączki zobowiązały się do ich przestrzegania.
          Od dziś każdy z nas jest PRZYJACIELEM ZIEMI o czym świadczy otrzymany emblemat 🌎.
        • Spotkanie z pisarką

• 23.04.2024 08:09
        • W czwartek 25.04.2024r. od 12:00 - 13:00 w naszym Przedszkolu odbędzie się spotkanie z rzeszowską pisarką panią Stanisławą Bełch - autorką wielu książek dla dzieci.
          Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książki z dedykacją autorki. :)
          Strona autorki: http://www.belchstanislawa.pl/
        • Warsztaty przyrodnicze w grupie III.

• 22.04.2024 17:24
        • ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI - warsztaty przyrodnicze pt. “Życie w wodzie i na ziemi" w gr. III prowadzone przez pracownika z Zakładu Ekologii i Ochrony Środowiska oraz studentki kierunku Ochrona Środowiska na Uniwersytecie Rzeszowskim.🌍

Dziś mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w warsztatach przyrodniczych pt. “Życie w wodzie i na ziemi”, zorganizowanych dla dzieci z naszego przedszkola. Na powitanie przedszkolaki zaśpiewały piosenkę związaną z Dniem Ziemi, po czym przenieśliśmy się do podwodnego świata zamieszkiwanego nie tylko przez ośmiornice czy rekiny, ale także raki, ważki, chrząszcze i chruściki.
          Głównymi bohaterami zajęć były chruściki, które mogliśmy w powiększeniu oglądać przez lupy. Dzieci z entuzjazmem rysowały dla nich domki - przecież każdy szanujący się chruścik chce mieć swój własny, kolorowy domek. Duże zainteresowanie wzbudził również inny gość, rak pręgowany o imieniu Wiktor, który przyjechał do nas w swoim akwarium. Przedszkolaki przyglądały się jego silnym szczypcom, obserwowały z uwagą chrząszcze, ważki i inne stworzenia żyjące w naszych rzekach, potokach i stawach. Na zakończenie warsztatów, każdy uczestnik otrzymał dyplom „Małego Badacza Przyrody”.

Warsztaty poprowadziły mgr Elżbieta Hałoń z Zakładu Ekologii i Ochrony Środowiska oraz studentki kierunku Ochrona Środowiska na Uniwersytecie Rzeszowskim – Panie inż. Oliwia Delimata i inż. Monika Jakielaszek. Była to wspaniała okazja do nauki i zabawy, a wspomnienia z pewnością na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków.
        • Akcja sprzątania wokół przedszkola w grupie II.

• 20.04.2024 10:27
        • W dniu 19 kwietnia w ramach realizowanego tematu z podstawy programowej grupa II “Krasnoludki” wzięła udział w akcji sprzątania okolicy wokół naszego przedszkola i szkoły 🌍. Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej przedszkolaków i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie  dzieciom,  że  rozwiązaniem  problemu  zaśmieconego  środowiska nie  jest  tylko  coroczna  zbiórka  śmieci,  lecz  głównie  zmiana  nawyków  w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.
        • Fit school w grupie V

• 17.04.2024 13:39
        • Program edukacyjno-sportowy „Fit School” w Zerówce 🤸🏻

Grupa Słoneczka od kilkunastu tygodni bierze udział w programie ,,FitSchool”.

Głównym celem przedsięwzięcia jest zwiększenie poziomu aktywności fizycznej dzieci. „Fit School” został opracowany przez fizjoterapeutów i lekarzy pediatrów. Uwzględnia potrzeby zdrowotne i rozwojowe dzieci, a poprzez kształtowanie wydolności fizycznej stanowi narzędzie profilaktyki chorób cywilizacyjnych.

Są to zajęcia z zakresu aktywności ruchowej z wirtualnym trenerem dostosowane do dzieci w różnym wieku.
          Przedszkolaki bardzo chętnie biorą udział w zajęciach ruchowych. :)