• „Kupując pączka, wspomożesz bliźniego”.

            Tłusty czwartek to jeden z wyczekiwanych dni w roku! Można bez skrupułów czy wyrzutów sumienia objadać się smakołykami, zwłaszcza pączkami. W tym dniu Samorząd Uczniowski zorganizował akcję charytatywną pod hasłem: „Kupując pączka, wspomożesz bliźniego”. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany rodzinie z naszej szkoły, która znalazła się w trudnej sytuacji. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję. Samorząd Szkolny z opiekunami: K. Ożóg, I. Czarnota

          • Trzeci bardzo udany wyjazd na narty do ośrodka Kiczera Ski

            Narty od samego rana.

            Warto było dzisiaj wstać bardzo wcześnie (ok 6 ). Dzisiejszy poranek w ośrodku Kiczera Ski powitał nas pięknym słońcem, ogromną ilością białego śniegu, świetnie przygotowanymi wszystkimi trasami. Początkujący ćwiczyli podstawowe umiejętności narciarskie na łatwym stoku pod okiem instruktora, a pozostali korzystali z uroków "białego szaleństwa" na trudniejszych trasach.

            O tym, że warto było pojechać na wcześniejsze wyjazdy świadczy fakt, że ci uczniowie, którzy w grudniu pierwszy raz przypięli narty, dzisiaj na trzecim wyjeździe zjeżdżali z najtrudniejszych tras i świetnie sobie radzili.

            W przerwie jak zwykle zjedliśmy pyszne zapiekanki i nabraliśmy sił do kolejnych zjazdów.

            Po około 5 godzinach narciarskich "szaleństw" wszyscy wracaliśmy zmęczeni ale bardzo zadowoleni.

            Do tej pory pogoda nam dopisywała podczas naszych wyjazdów. Może w marcu uda się jeszcze raz??? Uczniowie się dopytywali kiedy jeszcze........

            Wyjazd przygotowali jak zwykle Mateusz Skała i Andrzej Leniart

          • Akcja Samorządu Uczniowskiego

            16 lutego z okazji tłustego czwartku Samorząd Uczniowski organizuje akcję pod hasłem „Kupując pączka, wspomożesz bliźniego”. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie rodziny z naszej szkoły, która znalazła  się w trudnej sytuacji finansowej.

            Zapraszamy uczniów i pracowników naszej szkoły.

            Koszt pączka: 2 zł

          • Walentynki w Bibliotece Szkolnej – zajęcia czytelnicze na temat "Czy Walenty był święty? "

                      Walentynki to nie tylko czas miłości ale także radości, życzliwości i przyjaźni. To również czas, kiedy robimy swoim najbliższym miłe i urocze niespodzianki. Tak też było w naszej szkolnej bibliotece. Dzień Świętego Walentego stał się okazją do walentynkowego czytania i nie tylko ... . W tym wyjątkowym dniu w  szkolnej książnicy odbyło się już kolejne w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu „Czytające przerwy w bibliotece”. Tym razem dla chętnych  uczniów z  klasy 2a i 2b czytała bibliotekarka szkolna, p. Grażyna Kadłuczka. Czytane było opowiadanie  A. Hebrock i I. Abedi pt. „Alberta szuka miłości”. Jest to piękna książeczka, w której autorka zwraca się bezpośrednio do najmłodszych czytelników i uczy ich, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa miłość, życzliwość i radość. Podczas zajęć uczniowie rozmawiali z prowadzącą o Walentynkach i tradycjach związanych z tym dniem. Poznali postać św. Walentego, dowiedzieli się skąd się wzięło to święto, kto je wymyślił i  jak się je obchodzi? Na tym jednak zajęcia się nie skończyły. Drugoklasiści  mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat dnia zakochanych rozwiązując  krzyżówki o różnym stopniu trudności oraz wykonując  zadanie w formie wykreślanki. Następnie  wykonali walentynki dla wybranych przez siebie  osób w formie czerwonych serduszek, na których  umieścili życzenia lub  krótkie wierszyki.   
            Walentynki w bibliotece służyły promocji czytelnictwa oraz propagowaniu zasad życzliwości i grzeczności. Każdy bawił się świetnie, a uśmiech towarzyszył każdemu podczas zabawy. Wszyscy wyszli z zajęć obdarowani walentynką.

            Grażyna Kadłuczka

             

          • „Walentynki”- Dzień Miłości i Przyjaźni.

            Zwyczaj obchodzenia walentynek to ciekawy sposób na rozgrzanie serc w czasie zimy i wzmocnienie przyjaźni. Jak co roku  Samorząd Uczniowski przygotował różne atrakcje. Tradycyjnie działała poczta walentynkowa. Serduszka i kartki z życzeniami zostały doręczone przez walentynkowego listonosza. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły i nauczycieli. Wszyscy odbiorcy byli mile zaskoczeni.  Tego dnia w stroju uczniów dominował kolor czerwony – zwyciężyła klasa 3a. Można było zrobić sobie zdjęcie w ozdobnej ramce, czy zakupić na kiermaszu piernikowe serce i wręczyć swojej sympatii.

          • Walentynki w świetlicy...

            Udekorowana sala świetlicy, z dominującymi czerwonymi serduszkami oraz piękną muzyką, stała się na chwilę romantyczną krainą.

            Wychowankowie świetlicy razem z panią Dorotą Irzyńską wykonywali ozdobne walentynki, na których przekazywali sobie miłe i serdeczne życzenia. Poczta walentynkowa kursowała od walentynkowego chłopca dla walentynkowej dziewczynki.

            Słodko i uroczo wypadła mała sesja zdjęciowa w serduszkowej ramie.

            W DNIU ŚWIĘTEGO WALENTEGO

            życzymy Wszystkim dużo radości i miłości!

          • Ciekawa lekcja w klasie 3a

            9.02.2023 roku uczniowie z klasy III a, pod opieką wychowawczyni Doroty Janiszewskiej, wybrali się do Muzeum Energetyki Podkarpackiej. Uczestniczyli w zajęciach „Elektromagnetyczne opowiadanie”, które prowadzili: pan Paweł Pasterz i pani Małgorzata Wilczak – znani popularyzatorzy nauki. Uczniowie poznali tajniki energetyki poprzez pokazy  naukowe i eksperymenty z zakresu elektryczności, magnetyzmu i elektrostatyki. Trzecioklasiści uczestniczyli w zajęciach z ogromnym zainteresowaniem i wrócili do szkoły pełni wrażeń. Oprócz ciekawych zajęć dzieci zobaczyły też unikatowe eksponaty pokazujące historię regionalnej energetyki: amperomierze, watomierze, aparaty monterskie, zegary ze starej elektrowni, a także jeden z najstarszych komputerów wyprodukowanych w Polsce w 1985 roku -  „Meritum”.
             

          • Zabawa karnawałowa 2023 :)

            Zabawa karnawałowa

            14 lutego 2023 roku

             

            Kl. 1 - 3, godz. 8. 30 spotkanie z wychowawcą w sali lekcyjnej,

            9.00 - 11. 00 zabawa w sali gimnastycznej,

            11. 00 – 11. 25 sprzątanie klas.

             

            Kl. 4 - 8 przychodzą do szkoły na 11. 40 i mają lekcje zgodnie z planem do 13. 25,

            13. 30 - spotkanie z wychowawcą w sali lekcyjnej,

            14.00 - 17.00 dyskoteka w sali gimnastycznej.

             

             Życzymy udanej zabawy !

          • Zaproszenie do udziału w konkursie …

            Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza chętnych uczniów z klas 1-8 do udziału w VIII  Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pod hasłem „Mój pomysł na ilustrację do ulubionej książki”. Konkurs jest organizowany przez SP Nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Rzeszowie.

            Warunki konkursu:

             

             

             

             

             

            1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych.
            2.  Konkurs polega na wykonaniu ilustracji do przeczytanej książki.
            3. Forma i technika jest dowolna.
            4. Na odwrocie pracy należy podać następujące informacje: Imię i nazwisko ucznia, klasa, nazwa szkoły, autora i tytuł zilustrowanej książki, imię i nazwisko nauczyciela – opiekuna, telefon kontaktowy.
            5. Prace zbiorowe nie będą oceniane.
            6. Wykonane ilustracje nie będą zwracane.
            7. Do każdej pracy należy dołączyć oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych (do pobrania w bibliotece szkoły lub na stronie internetowej organizatora konkursu).
            8. Prace należy składać w bibliotece szkolnej do 6.03.2023 r.  lub nadesłać do 7 marca 2023 roku na adres:

            Szkoła Podstawowa Nr 22

                 ul. Ptasia 2

                 35-207 Rzeszów

                 Biblioteka szkolna

                 Telefon kontaktowy: 661182103

            9. Zakończenie konkursu i wręczenie  nagród odbędzie się 30 marca 2023 roku w świetlicy SP Nr 22 o godzinie 900.

            Zapraszam do licznego udziału!

            Szkolny koordynator konkursu: Grażyna Kadłuczka

          • "Drugie śniadanie z mistrzem" - Krzysztof Ignaczak w naszej szkole

            Cykl spotkań "DRUGIE ŚNIADANIE Z MISTRZEM"  rozpoczęliśmy od wizyty Krzysztofa Ignaczaka w naszej szkole.

            Mistrz świata w siatkówce z 2014 roku opowiadał o swojej karierze i drodze do sukcesu. Zachęcał uczniów naszej szkoły do aktywnego uczestnictwa w lekcajch wychowania fizycznego oraz aktywności w czasie wolnym. Omówił zasady zdrowego odżywiania i bardzo chętnie odpowiadał na pytania uczniów. Pan Krzysztof opowiadał o sobie i swojej karierze w bardzo ciekawy i humorystyczny sposób.

            Po spokaniu z wszystkimi uczniami był czas na wspólne zdjęcia i autografy.

            W kolejnej części naszego niezwykłego wydarzenia  Mistrz poprowadził trening z wybranymi uczniami. Wzięli w nim udział uczniowie, którzy systematycznie uczęszczają na zajęcia SKS w naszej szkole. Pan Krzysztof pokazał bardzo ciekawe ćwiczenia oraz demonstrował prawidłowe techniki gry w siatkówkę. 

            Spotkanie zakończyły wspólne zdjęcia z Mistrzem Świata.

          • Przedszkolaki z wizytą w bibliotece

            8 lutego przedszkolaki z grupy „Tygryski” (Przedszkole nr 8) wraz z wychowawczynią  p. Urszulą Żądło odwiedziły bibliotekę szkolną. Dzieci z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem.  Obejrzały pokaźny księgozbiór przeznaczony specjalnie  dla najmłodszych czytelników. Dowiedziały się od pani bibliotekarki  o tym, kto może korzystać z wypożyczalni, jak należy się w niej zachowywać i jak chronić książki przed zniszczeniem. Chętnie wysłuchały bajeczki pt. „Trzy małe świnki” i porozmawiały z prowadzącą o niezwykłych  przygodach pracowitych świnek z wilkiem.

            Spotkanie odbyło się w serdecznej i pełnej  miłych wrażeń  atmosferze. Milusińskim bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które chętnie przeglądały. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia wizyta w bibliotece.

            Za wzorowe zachowanie i udział w spotkaniu dzieci otrzymały od prowadzącej super kolorowanki związane z zaprezentowaną książeczką. Sympatyczne  „Tygryski”, w podziękowaniu za gościnne przyjęcie podarowały pani bibliotekarce śliczną laurkę ze słowami wdzięczności.

            Bardzo dziękuję

            Grażyna Kadłuczka

          • 2a - Matematyka w architekturze

            To już piąty moduł ogólnopolskiego projektu "Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki"​​​, dobrze widoczny na nowym ekranie Dell od sponsora - organizacji CORE. Dziękujemy !

             

            Zajęcia w module „Matematyka w architekturze” były okazją do uważnego obserwowania otoczenia. Głównym celem zajęć było nauczenie się patrzenia na budynki, które otaczają dzieci na co dzień, w nowy, matematyczny sposób. W architekturze doskonale widać umiejętność planowania, porządek, rytm czy symetrię. Uczniowie mieli okazję samodzielnie odkrywać te prawidłowości w czasie obserwacji najbliższego im budynku - szkoły. Na zakończenie tego modułu uczniowie klasy 2a pod opieką pani Edyty Maścidło-Sączawy wykonali rysunek budynku szkolnego i zaznaczyli na nim elementy matematyczne.

          • KONKURS CHEMICZNY „Atomy i Pierwiastki”

                                                                      

            Zapraszamy serdecznie uczniów klas 7 i 8 do udziału w szkolnym konkursie plastycznym: „Atomy i Pierwiastki”. Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej na arkuszu formatu A3 w której uczeń zaprezentuje jeden wybrany przez siebie temat:

            1. Atom – mały czy duży

            2. Najciekawszym pierwiastkiem jest ...

            Wymagania dotyczące prac:

            a) Technika prac: dowolna na kartce bloku technicznego A3

            b) Praca powinna być:

            -  samodzielna i indywidualna - promowane będą oryginalne pomysły

            - podpisana: imię, nazwisko, klasa, temat pracy

            Prace można składać do piątku 24 lutego u nauczyciela (sala 34) i będą one ozdobą naszej

            pracowni fizyczno - chemicznej.

             

          • Ostatni wyjazd na narty w tym sezonie

            27.02.2023

            Ponieważ warunki narciarskie w Puławach są nadal dobre, nauczyciele Mateusz Skała i Andrzej Leniart proponują uczniom klas 4 - 8 kolejny OSTATNI już wyjazd na narty 03.03.2023 (piątek) do Puław - Kiczera Ski.

            Koszt wyjazdu : 180 zł ( w tym wypożyczenie sprzętu, instruktor, wyciąg, zapiekanka, herbata, autokar, ubezpieczenie).

            Wyjazd może być odwołany z powodu złej pogody lub zbyt małej liczby chętnych (minimalna ilość uczestników to 18). Pieniądze będą wtedy zwrócone.

             LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA

             Zainteresowanych proszę o zwrot wypełnionej i podpisanej zgody i wpłatę 180 zł do ŚRODY  1.03.2023 do p. Mateusza Skały lub p. Andrzeja Leniart lub do czwartku 2.03.2023 do p. Mateusza Skały do świetlicy do godziny 11.30.

            Zgody do odebrania u Pana Andrzeja Leniarta lub Pana Mateusza Skały, oraz do pobrania w załączniku w wiadomości w dzienniku elektronicznym.

            Zapraszamy

             

          • 2a - kolorowe warsztaty origami

            27.02.2023

            Motylki, żabki, biedronki, bociany, zajączki i kwiatki były dziś inspiracją przy tworzeniu kolorowych prac plastycznych metodą origami z kółek i kwadratów dla uczniów klasy 2a podczas kreatywnych zajęć artystycznych prowadzonych warsztatowo i zespołowo przez p. Edytę Maścidło-Sączawę.

          • Wokół metali.

            27.02.2023

            Metalowy drut jest giętki, dzięki czemu można formować z niego różne kształty. Druciane gwiazdy mogą być ozdobą lub prezentem dla bliskiej osoby. Uczniowie na lekcjach techniki wykonali gwiazdę z drucika według instrukcji.

            red: Kamil Bułdak

          • Spotkanie z dziećmi z Publicznego Przedszkola nr 4 w Rzeszowie

            24.02.2023

            Dzisiaj naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 4 w Rzeszowie. Uczniowie klasy 1b wraz z wychowawczynią Panią Renatą Jakubek przywitały przybyłych gości. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od "sieci pajęczyny" dzieci podawały sobie włóczkę wypowiadając przy tym swoje imię i ulubione zwierzę. Następnie wszystkie dzieci rozwiązywały zagadki przygotowane na tablicy interaktywnej. W dalszej części naszego spotkania była zabawa paluszkowa połączona z piosenką, po której dzieci lepiły z przygotowanej masy swoje ulubione pupile. Na zakończenie spotkania nasi goście wykonali dla nas piosenkę. W ramach podziękowania dzieci otrzymały słodycze. W dobrych humorach wróciły do swojego przedszkola. 

          • Zajęcia z robotyki.

            23.02.2023

            23 lutego 2023 r. uczniowie klas drugich kolejny raz wzięli udział w zajęciach z robotyki przeprowadzonych we współpracy z CodeFun. Celem zajęć było przygotowanie dzieci do nauki programowania w przyszłości, rozwijanie umiejętności logicznego, matematycznego myślenia oraz kreatywnego poszukiwania rozwiązań. Zdobywając wszystkie te umiejętności uczniowie bardzo dobrze się bawili.     

        • Bądźmy RAZEM - zbliża się rocznica wybuchu wojny w Ukrainie
          • Bądźmy RAZEM - zbliża się rocznica wybuchu wojny w Ukrainie

            22.02.2023

            24 lutego przypada pierwsza rocznica rosyjskiej napaści na Ukrainę. To tragedia, którą trudno zrozumieć dorosłym, a co dopiero dzieciom. Temat jest im jednak dobrze znany, bo w wielu klasach w sąsiednich ławkach zasiedli uczniowie z Ukrainy. Teraz nadarza się okazja, by wspólnie wyrazić sprzeciw wobec wojny i okrucieństwa jakie za sobą niesie. Dlatego zachęcamy do wspólnego zaśpiewania piosenki "Drzewo pokoju”.

            Niech dziecięcy apel o pokój po polsku i ukraińsku zabrzmi w naszej szkole w rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie! Niech połączy wspólną myślą wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców, społeczność polską i ukraińską.  Zachęcamy do przyłączenia się do tej inicjatywy muzycznego protest-songu przeciw przemocy w Ukrainie i na świecie.

            Piosenka niesie za sobą uniwersalne przesłanie, a jej tekst przygotowano w dwóch wersjach językowych – polskiej i ukraińskiej. Autorką tekstu jest Ewa Skarżyńska, a muzyki poznański kompozytor Mariusz Matuszewski. Na język ukraiński tekst przetłumaczyła Switłana Bresławska, poetka i tłumaczka ukraińska.

            Linki z materiałami do wykorzystania (teksty, nuty, piosenka w 2 wersjach i podkład muzyczny) udostępniono tutaj.  

            Edyta Maścidło-Sączawa

          • 2a - warsztaty o Nikiforze

            22.02.2023

            Warsztaty literacko-plastyczne na podstawie książki pt. „ Nikifor ” Marii Strzeleckiej w WiMBP Filii nr 2 przy ul. Fredry 5 mieli dziś zorganizowane uczniowie klasy 2a wraz z p. Edytą Maścidło-Sączawą, w ramach prowadzonych innowacji i systematycznej współpracy z rzeszowską biblioteką. Na wstępie p. Karina opowiedziała o Epifaniuszu Drowniaku – łemkowskim malarzu z Krynicy. Nikifor żył samotnie, w nędzy, przez większość życia będąc uważanym za niepełnosprawnego intelektualnie. Był pochłonięty pasją malarską. Pod koniec życia został doceniony i uznany na świecie za wybitnego malarza prymitywistę. Jego historia bardzo poruszyła uczniów a ołówkowe portrety Nikifora przez nich wykonane były bardzo oryginalne. Na koniec drugoklasiści rozwiązali test wiedzy o malarzu na 100 % za co otrzymali zasłużone nagrody.

          • Pamiętamy...

            22.02.2023

            Z ogromnym żalem informujemy, że w sobotę, 18 lutego 2023, zmarł pan Kazimierz Jamrozek - wieloletni pracownik Szkoła Podstawowa nr 12 w Rzeszowie, nauczyciel WF, bardzo oddany swojej pracy i młodzieży, wspaniały pedagog i szlachetny czlowiek. Wiemy od Najbliższych pana Kazimierza, że uczniowie i Szkoła Podstawowa nr 12 byli dla niego niezwykle istotną częścią życia. Praca z dziećmi dawała mu bardzo dużo radości. Była jego misją. Pamiętał z imienia i nazwiska każdą uczennicę i każdego ucznia. O nikim nigdy nie wypowiadał się źle. Pan Kazimierz Jamrozek był absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, trenował lekkoatletykę i piłkę ręczną. Starał się zaszczepić w dzieciach pasję do sportu i harcerstwa. Składamy kondolencje Rodzinie pana Kazimierza. Bardzo nam przykro. Wraz z nim odchodzi także kawałek naszego dziciństwa. Wielu aktualnych pracowników SP 12 to wdzięczni wychowankowie pana Jamrozka. Pozostaną wspaniałe wspomnienia. 

          • RUGBY TAG W KLASACH 1-3

            21.02.2023

            Uczniowie klas młodszych, podczas lekcji wychowania fizycznego, poznawali tajniki gry zespołowej Rugby TAG. Po zapoznaniu z przepisami oraz  ćwiczeniach oswajających z piłką, podejmowali próby współzawodnictwa. Dzieci z entuzjazmem przyjęły nową grę, ćwiczyły z dużym zaangażowaniem, a największą radość sprawiało im zrywanie TAGów zawodnikom drużyny przeciwnej.

        • Konkurs teatralny „ W krainie teatru”
          • Konkurs teatralny „ W krainie teatru”

            21.02.2023

            Szkolny Konkurs Teatralny jest skierowany do uczniów klas I - III Szkoły Podstawowej nr 12 w Rzeszowie.

            Należy przygotować jedną z wybranych form scenicznych: inscenizację, teatr lalek. W konkursie może brać udział jeden zespół z danej klasy (nie dłużej niż 10 minut).

            Konkurs odbędzie się 31 marca 2023r. (piątek) o godz. 11.40, w sali gimnastycznej.

            Zapraszam

            Organizator konkursu

            p. Dorota Twardy 

          • Wycieczka na Węgry

            21.02.2023
            Wycieczka 3 dniowa na Węgry
             
            Ponieważ wycieczka do Rumunii z powodu niewystarczającej frekwencji została anulowana, na jej miejsce  podczas spotkania z rodzicami i biurem podróży została wybrana  wycieczka 3 dniowa na Węgry.
            Proszę zapoznać się z planem wycieczki i do czwartku 23.02.23r  przesłać
            w dzienniku elektronicznym do p. Ewy Wojtyś odpowiedź potwierdzającą udział dziecka w wyjeździe.
            W ofercie podane są widełki cenowe w zależności od liczebności grupy szkolnej.
             
            Dziękujemy rodzicom za przyjście i udział w spotkaniu piątkowym :)
             
            Pozdrawiamy
            Ewa Wojtyś
            Andrzej Leniart
          • 2a - "Farbą malowane - rośliny"

            17.02.2023

            Dziś uczniowie klasy 2a wzięli udział w ciekawych warsztatach artystycznych wymyślonych i poprowadzonych przez p. Edytę Maścidło-Sączawę z cyklu "Farbą malowane - rośliny". Uczniowie do zajęć musieli przygotować sobie miejsce pracy, matryce kwiatów i liści z różnych ekologicznych materiałów, wymieszać farby a na koniec posprzątać salę. Niby takie oczywiste i proste rzeczy, ale właśnie takie czasami bywają najtrudniejsze a dla niektórych uczniów pionierskie. Malowanie sznurkiem, odbijanie różnych faktur bardzo spodobało się drugoklasistom, dlatego prace wyszły niebanalne.