• Zabawa czytelnicza.

            Drodzy Czytelnicy, pragnę Was poinformować, że  kończy się powoli czas trwania zabawy czytelniczej pod hasłem "Piramida czytelnicza- czytamy dla pokoju".

            Do listy finalistów zabawy dołączyli kolejni uczniowie . Są nimi:

            Kornel Kołacz - kl. 1c

            Oskar Ziomek - kl. 2b

            Szymon Hus - kl. 4b

            Anastasiia Yatsula - kl.4b

            Bardzo im  gratulujemy i życzymy jeszcze wielu sukcesów w czytelnictwie.

            Do 31 maja czekamy na kolejnych zdobywców czytelniczego Mount Everestu!

            Grażyna Kadłuczka

          • 2a i 3a - 5 maja DZIEŃ WALKI Z DYSKRYMINACJĄ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

            Dziś uczniowie klasy 2a i 3a pod opieką p. Edyty Maścidło-Sączawy, p. Doroty Janiszewskiej, p. Lilii Ozimblovskiej oraz p. Liubov Rusinek wzięli udział w wydarzeniu – akcji społecznej z okazji Dnia walki z dyskryminacją osób niepełnosprawnych organizowanej przez Niepubliczną Szkołę Podstawową "Kraina Uśmiechu" oraz psycholog Joannę Szczerbaty. Uczniowie ubrani w kolory czerwony, żółty i pomarańczowy symbolizujące odpowiednio: miłość, szacunek i godność przeszli paradnie przez ulicę 3 Maja oraz Kościuszki w kierunku Rzeszowskiego Rynku. Tam wzięli udział we wspólnym malowaniu obrazu „MOJE SERCE BIJE TAK SAMO JAK TWOJE” - poprzez odciśnięcie palca na płótnie pozostawili ślad swojej obecności. W promieniach słońca, bańkach mydlanych i radosnej atmosferze wspólnie tańczyli i śpiewali. Na zakończenie otrzymali słodkiego lizaczka od organizatorów. Dziękujemy, że mogliśmy być w tym dniu razem z Wami 😊

            Edyta Maścidło-Sączawa

          • Szkolny Konkurs Pięknego Czytania...!

            Rok 2023 został ustanowiony przez Sejm RP rokiem, m.in. Aleksandra Fredry. 20 czerwca br.  przypada 230. rocznica jego urodzin. Aleksander Fredro uznawany jest za najwybitniejszego polskiego komediopisarza. To także poeta oraz bajkopisarz, autor licznych utworów dla dzieci i dorosłych. By przybliżyć uczniom naszej szkoły sylwetkę tego wspaniałego pisarza oraz jego utwory, biblioteka szkolna ogłasza konkurs" MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA BAJEK I WIERSZY ALEKSANDRA FREDRY "

             1. Cele konkursu: promowanie twórczości Aleksandra Fredry, wdrażanie do staranności przekazu językowego, wyrabianie nawyku czytania , pielęgnowanie wartości estetycznych i literackich języka polskiego.

            2. Uczestnicy konkursu:  uczniowie  naszej szkoły z  klas: 4-8.

            3. Termin i miejsce konkursu: 12 maja 2023 rok, biblioteka szkolna.

            4. Repertuar  konkursu:    bajki i wiersze A. Fredry tj.: "Wiatr i noc", "Baba i targ", "Paweł i Gaweł", "Małpa w kąpieli", "Bajeczka o osiołku (Osiołkowi w żłobie dano)", "Koguty", "Bajka o sowie", "Cygan i baba".

            5. Przebieg konkursu:  Konkurs ma charakter jednoetapowy. Nauczyciele poloniści wybierają po  jednym uczestniku z każdej klasy. Każdy uczeń prezentuje przed komisją wylosowany wcześniej tekst z podanego repertuaru. Po zakończonym  losowaniu,  każdy uczestnik konkursu otrzymuje 5 minut na przygotowanie się do wystąpienia.

            6. Kryteria oceny: technika czytania - płynność, dykcja, tempo, poprawność, wyrazistość, intonacja, kontakt wzrokowy z odbiorcą.

            7. Jury - w skład jury wejdą: nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciel j. polskiego oraz nauczyciel bibliotekarz. Wystąpienia uczestników będą oceniane przez jury  według poszczególnych kryteriów. Komisja wyłoni Mistrza i Wicemistrza  pięknego czytania na 2 poziomach: klasy 4-6 oraz klasy 7-8.

            8. Nagrody - zwycięzcy otrzymają dyplomy oraz nagrody.

            Serdecznie zapraszamy! Grażyna Kadłuczka-organizator konkursu

          • Harmonogram zwrotu podręczników dotacyjnych, lektur oraz innych książek i materiałów do biblioteki.

            29.05.2023

            Zwrotu wypożyczonych z biblioteki szkolnej lektur oraz innych książek i materiałów należy dokonać najpóźniej do  12 czerwca 2023 roku.

            Obowiązek ten dotyczy wszystkich Czytelników!

            Zasady zwrotu podręczników dotacyjnych:

            Od uczniów klas 1-3 podręczniki odbierają Wychowawcy w dowolnym dla siebie czasie, ale ostatecznie przekazują je do biblioteki zgodnie z ustalonym harmonogramem zwrotu. Podręczniki należy składować w sali lekcyjnej, w której uczy się dana klasa, do czasu zebrania  ich od wszystkich uczniów. Tylko w całości zebrane podręczniki przekazujemy do biblioteki. Tam zostaną odpisane z konta ucznia i przygotowane do dalszego użytkowania.

            Uczniowie klas 4-8 osobiście przynoszą  do biblioteki kompletne zestawy podręczników w mocnych reklamówkach - tylko w wyznaczonym terminie. Foliową torbę należy podpisać: imię i nazwisko ucznia, klasa. Wszelkie braki  lub zniszczenia należy zgłosić bibliotekarzowi bezpośrednio przy zwrocie.

            Przed upływem terminu zwrotu, każdy uczeń powinien przygotować podręczniki do oddania, tj. wymazać wpisy dokonane ołówkiem, podkleić rozerwane kartki, wyprostować zagięte strony itp.

            Nauczyciel bibliotekarz wraz z wychowawcą klasy, w ustalonym terminie oceni stan zużycia podręczników. W przypadku, gdy zostanie stwierdzone znaczne zużycie bądź zniszczenie podręcznika lub jego zgubienie/niezwrócenie, rodzic (opiekun prawny ucznia) będzie zobowiązany do dokonania wpłaty równoważnej wartości danego podręcznika w dniu zakupu.

            Druk o nazwie "Wezwanie do zapłaty" zostanie przygotowany przez bibliotekarza i przekazany uczniowi w stosownym terminie, tak aby rodzic (opiekun) zdążył dokonać wpłaty najpóźniej do ostatniego dnia nauki tj. 23.06. 2023 roku.

            Wychowawca klasy powiadamia rodziców uczniów (prawnych opiekunów)  poprzez dziennik elektroniczny o terminie i zasadach zwrotu podręczników oraz lektur i innych książek wypożyczonych z biblioteki szkolnej.

             

            Grażyna Kadłuczka

          • Wycieczka do Pstrągowej klasy 1b

            31.05.2023

            Uczniowie klasy I b w dniu 30 maja 2023r odwiedzili Ranczo w Pstrągowej. Dzieci zwiedziły mini Zoo, gdzie głaskały i karmiły zwierzęta. Zwierzęta były oswojone, bez problemu można było podejść do nich blisko, a większość dawała się głaskać. Uczniowie przeszli przez park linowy, który składał się z wielu przeszkód. Później wychodzili na wieżę widokową. Jedną z większych atrakcji był tor pontonowy, z którego dzieci z radością zjeżdżały. Również z zaciekawieniem i dużym zaangażowaniem wyrabiały pstrągowskie proziaki, które następnie zapiekały i degustowały. Uśmiechnięte oraz zadowolone wracały, z pouczającej i ciekawej wycieczki.

            Wychowawczyni: Renata Jakubek

          • Kl.1a i kl.1c - wycieczka do Jasła

            31.05.2023

            30 maja 2023r. uczniowie kl.1a i 1c pod opieką wychowawczyń p. Doroty Twardy i p. Zofii Szpunar udali się na wycieczkę do Jasła. Podczas zwiedzania „Muzeum Lizaka” obejrzeli dawne maszyny do wyrobu cukierków, słuchali historii powstawania lizaków, wąchali aromaty do nich dodawane  oraz oglądali różnorodne lizaki, w tym stukilogramowy eksponat. Następnie wykonywali własne dwukolorowe lizaki. Kolejnym etapem wycieczki były warsztaty wykonywania pizzy według własnej kompozycji. Po upieczeniu w specjalnym piecu odbyła się degustacja. Nie zabrakło też zakupu słodkich pamiątek oraz wspólnie spędzonego czasu na placu zabaw przyległym do obiektu. W dobrych humorach i z własnoręcznie wykonanymi lizakami powrócili do Rzeszowa.

          • Wyniki konkursu

            30.05.2023

            Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY 2023 rozstrzygnięty!

            16 marca uczniowie klas II - VIII brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Kangur Matematyczny 2023”, w którym uczestniczyło ponad 200 tys. uczniów z całej Polski.

            Wśród zwycięzców i najlepszych matematyków w Polsce znaleźli się także nasi, najlepsi matematycy

            MATEMATYCZNA ÓSEMKA MISTRZÓW SP 12

            Wynik bardzo dobry w konkursie uzyskali uczniowie:

            Jakub Łuszczak - klasa 2a – w kategorii Żaczek

            Konrad Baran – klasa 6a – w kategorii Beniamin

            Szymon Baran – klasa 8b – w kategorii Kadet

            Wyróżnienia w konkursie zdobyli uczniowie:

            W kategorii Żaczek: Wojciech Trzebiński – klasa 2a, Diana Sorokina - klasa 2b

            W kategorii Maluch: Maja Zielińska – klasa 3a, Marta Kuźniar – klasa 4a

            W kategorii Kadet: Michał Kloc – klasa 8b

            Wszyscy uczestnicy konkursu, w dniu konkursu otrzymali układankę przestrzenną a zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz  nagrody książkowe.

            GRATULUJEMY i ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW MATEMATYCZNYCH !

            Opiekunowie uczniów: Edyta Maścidło-Sączawa - klasa 2a, Jolanta Murias - klasa 2b,

            Dorota Janiszewska - klasa 3a, Alina Mazera klasa - 6a, Beata Skrzynta - klasa 4a, 8b

            Koordynatorzy konkursu w szkole: Alina Mazera, Beata Skrzynta

             

          • 2a i 2b na wycieczce ...

            30.05.2023

            Dziś uczniowie klasy 2a i 2b pod opieką p. Edyty Maścidło-Sączawy, p. Jolanty Murias i p. Anny Sawickiej wzięli udział w wycieczce do Obserwatorium Astronomicznego w Tymcach oraz Osady Kresowej i Stacji Kolejnictwa w Baszni Dolnej z licznymi atrakcjami oraz warsztatami robienia mydełek ekologicznych. Humor i pogoda były w pakiecie gratis 😊

          • Międzyszkolny Konkurs Matematyczny klas drugich „Główka pracuje i …”

            30.05.2023

            29 maja 2023r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny pod hasłem „Główka pracuje i…”, który zorganizowały wychowawczynie klas pierwszych. Był on skierowany do uczniów klas drugich rzeszowskich szkół podstawowych. Zgłosiło się 27 uczestników z 9 szkół. Na wstępie uczestników konkursu powitała dyrektor szkoły pani Barbara Olearka oraz wicedyrektor pani Maria Lipska, które życzyły dzieciom sukcesów i połamania piór. Uczniowie przystąpili z zaangażowaniem do pracy. Zadania wykonali w wyznaczonym czasie. Na pożegnanie dzieci otrzymały symboliczny upominek.

            Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie życzymy jak najlepszych wyników.

            Organizatorzy: Renata Jakubek, Zofia Szpunar, Dorota Twardy.

          • Kwiatki na Dzień Matki

            25.05.2023

            W piątek 26 maja - Dzień Matki.

            Papierowe kwiatki origami to idealny pomysł na upominek dla ukochanej mamy. Miłośnicy origami wykonali papierowe róże dla Mam.

            W przeciwieństwie do kwiatów żywych, nasze wyróżniają się wysoką trwałością, nigdy nie zwiędną i co najważniejsze są samodzielnie wykonane przez dziecko. Zachęcamy do własnoręcznie wykonanych prezentów dla Mam, w tym ważnym dniu w roku - Dniu Matki.

          • Świetlica - wyjście na lody

            24.05.2023

            24 maja korzystając z pięknej pogody grupa dzieci ze świetlicy pod opieką Pani Ewy Gotkowskiej-Litwy udała się na lody do cukierni Orłowski & Rak. Po burzliwych naradach na temat smaków i kolorów przepysznych porcji wybór najczęściej padał na: Słony karmel, Toffi, Śmietanka oraz Malina,Truskawka i Mango, czyli przesmaczne połączenie słodyczy z orzeźwiającymi, smakowitymi owocami. Spacer zdecydowanie można zaliczyć do udanych. Dowodem na to był widok uśmiechniętych buzi wszystkich dzieci :)