A tak wyglądali uczniowie klasy 3a i p. Edyta Maścidło-Sączawa podczas Dnia Dyni :) Wszyscy się przygotowali. BRAWO !
Świetlica szkolna zaprasza uczniów klas I-III
do udziału
w Świetlicowym Konkursie ,,Nasze talenty"
który odbędzie się 23 listopada 2023r.
Uczestnicy prezentują solo, w duecie lub zespołowo swój talent:
taneczny, akrobatyczny, muzyczny, iluzjonistyczny, aktorski, itp.
Młodzi utalentowani proszeni są o zgłaszanie swojego udziału
do organizatorek konkursu, najpóźniej do 10 listopada 2023r.
Konkurs rozpocznie się o godzinie 14 w świetlicy.
Na zwycięzców czekają dyplomy i atrakcyjne nagrody.
Serdecznie zapraszają organizatorki konkursu: Marta Kłoś i Dorota Irzyńska
W ramach akcji ,,Szkoła pamięta" uczniowie z klasy 3b wraz z wychowawczynią p. Jolantą Murias odwiedzili cmentarz Pobitno. W ciszy i skupieniu zapalili znicze na pomniku upamiętniającym żołnierzy poległych w Katyniu, powstańców styczniowych oraz Romana Krogulskiego - pierwszego prezydenta miasta Rzeszowa. Obejrzeli także film ,,Kasztanka", opowiadający o przyjaźni marszałka Józefa Piłsudskiego ze swoim koniem. Taka lekcja historii na długo pozostanie w pamięci.
Ależ dzisiaj kolorowo zrobiło się w klasie 3b, której uczniowie ubrali się w pomarańczowe ubrania, czapeczki oraz zrobili fantastyczne rzeźby z dyni. Pomarańczowy emanuje energią, ciepłem, optymizmem, wspomaga kreatywność i sprzyja zabawie, dlatego wszystkie dzieci były w radosnym nastroju i świetnie się czuły w tej kolorystyce.
Klasa 7a przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji, organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Uczniowie pod opieką wychowawcy p. Ewy Wojtyś udali się na Cmentarz Pobitno w Rzeszowie. Tam mieli okazję zobaczyć mogiły znanych i nieznanych Polaków, którzy zginęli w imię ojczyzny.
W ramach akcji „Szkoła pamięta” uczniowie klasy 2a z wychowawczynią panią Dorotą Twardy i panią Izabelą Polak odwiedzili pobliski cmentarz. Porządkowali groby, zapalili znicze i złożyli kwiaty na grobach poległych żołnierzy. Po powrocie z cmentarza dzieci wykonały prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych.
Dziś uczniowie klasy 3a pracowali z zaproszonymi 6-latkami z Publicznego Przedszkola nr 8. W ramach współpracy i integracji budowali maszyny przyszłości z klocków SkriKit zakupionych z programu Laboratoria Przyszłości. Na początek p. Edyta Maścidło-Sączawa opowiedziała o przyszłości i zasadach pracy z klockami. Wszystkie dzieci bardzo ładnie pracowały w grupach i powiedziały, że chętnie jeszcze do nas przyjdą, bo było SUPER 😊
Maciej Kościółek
uczeń klasy 3a zajął I miejsce
w Międzynarodowych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego
w zapasach w stylu wolnym o puchar ziemii krasnostawskiej w kat. dzieci do 40 kg.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Klasa 1a wzięła udział w akcji "Szkoła Pamięta". Uczniowie odwiedzili cmentarz , zapalili znicze, postawili chryzantemę. Pamiętaliśmy w tym dniu o grobach poleglych żołnierzy, małych dzieci oraz o grobie pułkownika Leopolda Lisa Kuli. Rozmawialiśmy o tradycji, historii oraz szacunku i pamięci o tych, którzy odeszli.
Klasy 5 b i 5a uczestniczą w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Kreatywna Matematyka". W ramach projektu w październiku obie klasy wykonały pierwsze zadanie z Modułu - Matematyka w przyrodzie.
Zadanie zostało podzielone na 2 etapy. Najpierw jesienny spacer edukacyjny w poszukiwaniu darów jesieni potrzebnych do zrobienia jesiennej mandali. Uczniowie z dużym zaangażowaniem poszukiwali roślin o idealnym kształcie. Poszukiwanie matematyki w zbieranych materiałach, było ekscytujące. Liczyliśmy i ze zadziwieniem odkrywaliśmy liczby Fibonacciego. Z zebranych roślin powstały: duża jesienna mandala wykonana przez chłopców z klasy 5b, małe mandale z roślin o charakterystycznych liczbach kwiatów, płatków, skręceń, utworzone przez dziewczynki z klasy 5b oraz duża mandala wykonana na boisku szkolnym przez uczniów klasy 5a.
Zachęcamy do samodzielnych poszukiwań matematyki w przyrodzie, to super zabawa
Okazuje się, że piękno przyrody związane jest z matematyką, a dokładnie z ciągiem Fibonacciego tzn. liczbami 1,1,2,3,5,8,13,21,34,55 itd. Sporofile szyszek ułożone są tak, ze można na nich wyróżnić dwa wyraźne kierunki skręcenia. W większości przypadków liczba spiral w jednym kierunku oraz liczba spiral w drugim kierunku są kolejnymi wyrazami ciągu Fibonacciego. Szyszka świerka ma 13 spiral w jednym kierunku i 8 w drugim, szyszka sosny 5 i 8. Podobnie liczba liści na łodygach często jest jedną z liczb ciągu np. popularna koniczyna ma 3 listki a popularny winobluszcz jest pięciolistkowy. U większości rodzajów roślin kwiaty mają liczby płatków też będące jedną z liczb ciągu Fibonacciego np. stokrotki mają 34, 55 lub 89 płatków a częste i popularne astry 5 płatków.
Wyniki już wkrótce...
W sobotę p. Edyta Maścidło-Sączawa odwiedziła Schronisko "Kundelek" w Rzeszowie i przekazała zebraną karmę oraz domek, kocyki i zabawki dla naszych milusińskich. Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji !
Dziś uczniowie klasy 3a na zajęciach z p. Edytą Maścidło-Sączawą wykonali ekologiczne chryzantemy z rolki po papierze w ramach realizowanego programu autorskiego "Chodź, pomaluj mój świat". Kwiaty będą w sam raz na jesienną dekorację...
Uczniowe klasy 2b wraz z wychowawczynią panią Renatą Jakubek byli na cmentarzu Pobitno. W klasie zapoznały się z polską tradycją obchodzenia dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Na cmentarzu porządkowali groby i zapalili znicze na mogiłach poległych żołnierzy.
Do akcji „Szkoła pamięta” w klasie 2c z dużym zaangażowaniem włączyły się dzieci, ich rodzice i dziadkowie. Uczniowie wraz z wychowawczynią Zofią Szpunar odwiedzili cmentarz Pobitno, gdzie porządkowali groby żołnierskie i palili znicze. Poznali historię bohatera narodowego z naszego regionu Leopolda Lisa Kuli i odwiedzili jego grób. Wykonali prace plastyczne techniką kolażu na temat „Zaduszki”. Rodzice i dziadkowie uczniów przesłali fotografie rodzinnych pamiątek przekazywanych z pokolenia na pokolenie, z których przygotowali prezentację. Była to ciekawa lekcja historii , która pozostanie w pamięci dzieci.
O tym, jak ważne jest czytanie i sięganie po lekturę od najmłodszych lat nie trzeba nikogo przekonywać. Nic, więc dziwnego, że po usłyszeniu o akcji wspólnego czytania na przerwie, postanowiliśmy wziąć w niej aktywny udział i 25 października 2023 roku nasza szkoła przyłączyła się do IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu w Czytaniu na Przerwie. Do akcji dołączyliśmy także w ramach świętowania Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
Podjęta przez bibliotekę szkolną inicjatywa czytelnicza miała na celu: promocję czytelnictwa, integrację środowiska szkolnego oraz zachęcenie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.
Czytaliśmy od godziny 845 na wszystkich przerwach śródlekcyjnych, w godzinach pracy szkoły.
W akcji wzięli udział chętni uczniowie SP nr 12, wychowankowie Przedszkola nr 8, Dyrekcja, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły i przedszkola. Uczestnicy przedsięwzięcia czytali książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej. Czytaliśmy w salach lekcyjnych, na szkolnych korytarzach, w świetlicy szkolnej oraz w bibliotece. Czytaliśmy cicho i głośno, książki w języku polskim, angielskim i ukraińskim. Czytaliśmy to, co lubimy, bo to sprawia nam przyjemność. Najmłodszym uczniom z klas: I-III czytał zaproszony gość - lokalna pisarka, autorka książek dla dzieci - Pani Stanisława Bełch oraz wychowawcy klas. Uczniowie klasy 2a poznali opowiadanie „THE STORY of Dante”. Zaprezentowała je dzieciom pani Beata Trojanowska. Uczniom klasy 2b, książkę wydaną w języku ukraińskim czytała pani Svitlana Oleynik. Wdzięcznym słuchaczom z Przedszkola nr 8, czytały panie nauczycielki ,pedagog szkolny, a także - pan kucharz.
Na korytarzach szkolnych zostały przygotowane dla czytających tzw. Strefy czytania, z wyeksponowanymi, atrakcyjnymi książkami - również tymi, które są polecane przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom i znalazły się na złotej liście . W najbardziej widocznych miejscach w szkole rozwieszono plakaty, zaproponowane przez organizatora akcji. W salach lekcyjnych wychowawczynie przygotowały kąciki, w których uczniowie czytali książki. Do pomocy przy realizacji akcji włączono uczniów ze szkolnego Koła Przyjaciół Biblioteki i Samorządu Szkolnego.
Udział w akcji wzięło 43 wychowanków przedszkola, 101 uczniów z klas 1-3, 38 z klas IV-VIII oraz zaproszony gość-p. Stanisława Bełch, 17 nauczycieli i 7 innych pracowników szkoły oraz przedszkola.
Nasz wynik to 207 czytelników.
Dzień 25 października 2023 roku był dla nas wyjątkowym dniem, spędzonym z książkami.
Mamy nadzieję, że czytanie stanie się codziennym nawykiem każdego, nie tylko naszych uczniów.
Wszystkim uczestnikom, propagatorom i zaangażowanym w organizację i przebieg akcji składam serdeczne podziękowania, zachęcając do czytania książek nie tylko podczas bicia rekordu!
Organizator akcji w szkole: Grażyna Kadłuczka
SU organizuje 2 konkursy:
30.10.2023 ( poniedziałek) odbędzie się konkurs na najbardziej ubraną klasę w kolor pomarańczowy, dyniowy. Liczba uczniów w tych barwach zadecyduje o zwycięstwie danej klasy.
Dla uczniów z elementami ubioru pomarańczowo – dyniowego Dzień 30.10 jest DNIEM BEZ PYTANIA.
31.10.2023 (wtorek) odbędzie się konkurs na najpiękniejszą rzeźbę/ figurę z dyni. Chętni uczniowie przynoszą swoje prace do opiekunów SU. Jest to konkurs indywidualny.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach!
Uczniowie klasy 4a włączyli się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Na zajęciach z wychowawcą zapoznali się z niektórymi wybitnymi postaciami, które zapisały się w historii naszego kraju i regionu. Następnie wykonali portrety wybranych postaci i tak powstała wspaniała wystawka poświęcona narodowym bohaterom.
Dorota Rusin
2 listopada 2023 r. w naszej szkole jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Dla uczniów rodziców pracujących zapewniamy opiekę świetlicową. Szczegóły u wychowawców.
A tak wyglądali uczniowie klasy 3a i p. Edyta Maścidło-Sączawa podczas Dnia Dyni :) Wszyscy się przygotowali. BRAWO !
Świetlica szkolna zaprasza uczniów klas I-III
do udziału
w Świetlicowym Konkursie ,,Nasze talenty"
który odbędzie się 23 listopada 2023r.
Uczestnicy prezentują solo, w duecie lub zespołowo swój talent:
taneczny, akrobatyczny, muzyczny, iluzjonistyczny, aktorski, itp.
Młodzi utalentowani proszeni są o zgłaszanie swojego udziału
do organizatorek konkursu, najpóźniej do 10 listopada 2023r.
Konkurs rozpocznie się o godzinie 14 w świetlicy.
Na zwycięzców czekają dyplomy i atrakcyjne nagrody.
Serdecznie zapraszają organizatorki konkursu: Marta Kłoś i Dorota Irzyńska
W ramach akcji ,,Szkoła pamięta" uczniowie z klasy 3b wraz z wychowawczynią p. Jolantą Murias odwiedzili cmentarz Pobitno. W ciszy i skupieniu zapalili znicze na pomniku upamiętniającym żołnierzy poległych w Katyniu, powstańców styczniowych oraz Romana Krogulskiego - pierwszego prezydenta miasta Rzeszowa. Obejrzeli także film ,,Kasztanka", opowiadający o przyjaźni marszałka Józefa Piłsudskiego ze swoim koniem. Taka lekcja historii na długo pozostanie w pamięci.
Ależ dzisiaj kolorowo zrobiło się w klasie 3b, której uczniowie ubrali się w pomarańczowe ubrania, czapeczki oraz zrobili fantastyczne rzeźby z dyni. Pomarańczowy emanuje energią, ciepłem, optymizmem, wspomaga kreatywność i sprzyja zabawie, dlatego wszystkie dzieci były w radosnym nastroju i świetnie się czuły w tej kolorystyce.
Klasa 7a przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji, organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Uczniowie pod opieką wychowawcy p. Ewy Wojtyś udali się na Cmentarz Pobitno w Rzeszowie. Tam mieli okazję zobaczyć mogiły znanych i nieznanych Polaków, którzy zginęli w imię ojczyzny.
W ramach akcji „Szkoła pamięta” uczniowie klasy 2a z wychowawczynią panią Dorotą Twardy i panią Izabelą Polak odwiedzili pobliski cmentarz. Porządkowali groby, zapalili znicze i złożyli kwiaty na grobach poległych żołnierzy. Po powrocie z cmentarza dzieci wykonały prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych.
Dziś uczniowie klasy 3a pracowali z zaproszonymi 6-latkami z Publicznego Przedszkola nr 8. W ramach współpracy i integracji budowali maszyny przyszłości z klocków SkriKit zakupionych z programu Laboratoria Przyszłości. Na początek p. Edyta Maścidło-Sączawa opowiedziała o przyszłości i zasadach pracy z klockami. Wszystkie dzieci bardzo ładnie pracowały w grupach i powiedziały, że chętnie jeszcze do nas przyjdą, bo było SUPER 😊
Maciej Kościółek
uczeń klasy 3a zajął I miejsce
w Międzynarodowych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego
w zapasach w stylu wolnym o puchar ziemii krasnostawskiej w kat. dzieci do 40 kg.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Klasa 1a wzięła udział w akcji "Szkoła Pamięta". Uczniowie odwiedzili cmentarz , zapalili znicze, postawili chryzantemę. Pamiętaliśmy w tym dniu o grobach poleglych żołnierzy, małych dzieci oraz o grobie pułkownika Leopolda Lisa Kuli. Rozmawialiśmy o tradycji, historii oraz szacunku i pamięci o tych, którzy odeszli.
Klasy 5 b i 5a uczestniczą w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Kreatywna Matematyka". W ramach projektu w październiku obie klasy wykonały pierwsze zadanie z Modułu - Matematyka w przyrodzie.
Zadanie zostało podzielone na 2 etapy. Najpierw jesienny spacer edukacyjny w poszukiwaniu darów jesieni potrzebnych do zrobienia jesiennej mandali. Uczniowie z dużym zaangażowaniem poszukiwali roślin o idealnym kształcie. Poszukiwanie matematyki w zbieranych materiałach, było ekscytujące. Liczyliśmy i ze zadziwieniem odkrywaliśmy liczby Fibonacciego. Z zebranych roślin powstały: duża jesienna mandala wykonana przez chłopców z klasy 5b, małe mandale z roślin o charakterystycznych liczbach kwiatów, płatków, skręceń, utworzone przez dziewczynki z klasy 5b oraz duża mandala wykonana na boisku szkolnym przez uczniów klasy 5a.
Zachęcamy do samodzielnych poszukiwań matematyki w przyrodzie, to super zabawa
Okazuje się, że piękno przyrody związane jest z matematyką, a dokładnie z ciągiem Fibonacciego tzn. liczbami 1,1,2,3,5,8,13,21,34,55 itd. Sporofile szyszek ułożone są tak, ze można na nich wyróżnić dwa wyraźne kierunki skręcenia. W większości przypadków liczba spiral w jednym kierunku oraz liczba spiral w drugim kierunku są kolejnymi wyrazami ciągu Fibonacciego. Szyszka świerka ma 13 spiral w jednym kierunku i 8 w drugim, szyszka sosny 5 i 8. Podobnie liczba liści na łodygach często jest jedną z liczb ciągu np. popularna koniczyna ma 3 listki a popularny winobluszcz jest pięciolistkowy. U większości rodzajów roślin kwiaty mają liczby płatków też będące jedną z liczb ciągu Fibonacciego np. stokrotki mają 34, 55 lub 89 płatków a częste i popularne astry 5 płatków.
W sobotę p. Edyta Maścidło-Sączawa odwiedziła Schronisko "Kundelek" w Rzeszowie i przekazała zebraną karmę oraz domek, kocyki i zabawki dla naszych milusińskich. Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji !
Dziś uczniowie klasy 3a na zajęciach z p. Edytą Maścidło-Sączawą wykonali ekologiczne chryzantemy z rolki po papierze w ramach realizowanego programu autorskiego "Chodź, pomaluj mój świat". Kwiaty będą w sam raz na jesienną dekorację...
Uczniowe klasy 2b wraz z wychowawczynią panią Renatą Jakubek byli na cmentarzu Pobitno. W klasie zapoznały się z polską tradycją obchodzenia dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Na cmentarzu porządkowali groby i zapalili znicze na mogiłach poległych żołnierzy.
Do akcji „Szkoła pamięta” w klasie 2c z dużym zaangażowaniem włączyły się dzieci, ich rodzice i dziadkowie. Uczniowie wraz z wychowawczynią Zofią Szpunar odwiedzili cmentarz Pobitno, gdzie porządkowali groby żołnierskie i palili znicze. Poznali historię bohatera narodowego z naszego regionu Leopolda Lisa Kuli i odwiedzili jego grób. Wykonali prace plastyczne techniką kolażu na temat „Zaduszki”. Rodzice i dziadkowie uczniów przesłali fotografie rodzinnych pamiątek przekazywanych z pokolenia na pokolenie, z których przygotowali prezentację. Była to ciekawa lekcja historii , która pozostanie w pamięci dzieci.
O tym, jak ważne jest czytanie i sięganie po lekturę od najmłodszych lat nie trzeba nikogo przekonywać. Nic, więc dziwnego, że po usłyszeniu o akcji wspólnego czytania na przerwie, postanowiliśmy wziąć w niej aktywny udział i 25 października 2023 roku nasza szkoła przyłączyła się do IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu w Czytaniu na Przerwie. Do akcji dołączyliśmy także w ramach świętowania Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
Podjęta przez bibliotekę szkolną inicjatywa czytelnicza miała na celu: promocję czytelnictwa, integrację środowiska szkolnego oraz zachęcenie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.
Czytaliśmy od godziny 845 na wszystkich przerwach śródlekcyjnych, w godzinach pracy szkoły.
W akcji wzięli udział chętni uczniowie SP nr 12, wychowankowie Przedszkola nr 8, Dyrekcja, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły i przedszkola. Uczestnicy przedsięwzięcia czytali książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej. Czytaliśmy w salach lekcyjnych, na szkolnych korytarzach, w świetlicy szkolnej oraz w bibliotece. Czytaliśmy cicho i głośno, książki w języku polskim, angielskim i ukraińskim. Czytaliśmy to, co lubimy, bo to sprawia nam przyjemność. Najmłodszym uczniom z klas: I-III czytał zaproszony gość - lokalna pisarka, autorka książek dla dzieci - Pani Stanisława Bełch oraz wychowawcy klas. Uczniowie klasy 2a poznali opowiadanie „THE STORY of Dante”. Zaprezentowała je dzieciom pani Beata Trojanowska. Uczniom klasy 2b, książkę wydaną w języku ukraińskim czytała pani Svitlana Oleynik. Wdzięcznym słuchaczom z Przedszkola nr 8, czytały panie nauczycielki ,pedagog szkolny, a także - pan kucharz.
Na korytarzach szkolnych zostały przygotowane dla czytających tzw. Strefy czytania, z wyeksponowanymi, atrakcyjnymi książkami - również tymi, które są polecane przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom i znalazły się na złotej liście . W najbardziej widocznych miejscach w szkole rozwieszono plakaty, zaproponowane przez organizatora akcji. W salach lekcyjnych wychowawczynie przygotowały kąciki, w których uczniowie czytali książki. Do pomocy przy realizacji akcji włączono uczniów ze szkolnego Koła Przyjaciół Biblioteki i Samorządu Szkolnego.
Udział w akcji wzięło 43 wychowanków przedszkola, 101 uczniów z klas 1-3, 38 z klas IV-VIII oraz zaproszony gość-p. Stanisława Bełch, 17 nauczycieli i 7 innych pracowników szkoły oraz przedszkola.
Nasz wynik to 207 czytelników.
Dzień 25 października 2023 roku był dla nas wyjątkowym dniem, spędzonym z książkami.
Mamy nadzieję, że czytanie stanie się codziennym nawykiem każdego, nie tylko naszych uczniów.
Wszystkim uczestnikom, propagatorom i zaangażowanym w organizację i przebieg akcji składam serdeczne podziękowania, zachęcając do czytania książek nie tylko podczas bicia rekordu!
Organizator akcji w szkole: Grażyna Kadłuczka
SU organizuje 2 konkursy:
30.10.2023 ( poniedziałek) odbędzie się konkurs na najbardziej ubraną klasę w kolor pomarańczowy, dyniowy. Liczba uczniów w tych barwach zadecyduje o zwycięstwie danej klasy.
Dla uczniów z elementami ubioru pomarańczowo – dyniowego Dzień 30.10 jest DNIEM BEZ PYTANIA.
31.10.2023 (wtorek) odbędzie się konkurs na najpiękniejszą rzeźbę/ figurę z dyni. Chętni uczniowie przynoszą swoje prace do opiekunów SU. Jest to konkurs indywidualny.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach!
Uczniowie klasy 4a włączyli się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Na zajęciach z wychowawcą zapoznali się z niektórymi wybitnymi postaciami, które zapisały się w historii naszego kraju i regionu. Następnie wykonali portrety wybranych postaci i tak powstała wspaniała wystawka poświęcona narodowym bohaterom.
Dorota Rusin
2 listopada 2023 r. w naszej szkole jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Dla uczniów rodziców pracujących zapewniamy opiekę świetlicową. Szczegóły u wychowawców.
Powered by aSc EduPage