• Święto Dyni.

            Dzień 28 października w naszej szkole był wyjątkowy. Obchodziliśmy Święto Dyni. Na korytarzach i w salach lekcyjnych królował kolor pomarańczowy. Nauczyciele i uczniowie zadbali o to, aby w ich strojach chociaż jeden detal odzieży był w kolorze pomarańczowym. Wspaniale wyglądali uczniowie przebrani za bohaterów ulubionych bajek czy filmów. Największą niespodziankę sprawili uczniowie klasy 8 b, którzy wystąpili przebrani za Minionki. Prezentowali się naprawdę fantastycznie! Samorząd Uczniowski zorganizował  w tym dniu kiermasz smakołyków. Na stołach znalazły się : babeczki, rogaliki, galaretki i innych łakocie. Cieszyły wzrok i podniebienie, a kosztowały niewiele. Pieniądze ze sprzedaży tych wypieków i słodyczy będą przeznaczone na potrzeby Samorządu Uczniowskiego. Ten wspaniały  dzień przyniósł nauczycielom i uczniom dużo radości i dobrej zabawy.    

             

          • 2a - Dzień Dyni

            Dyniowy zawrót głowy w klasie 2a w Dzień Dyni. Przystrojona sala, uczniowie i p. Edyta Maścidło-Sączawa przebrani w różne postaci z filmów i bajek lub na pomarańczowo. Było zabawnie i nastrojowo podczas robienia dyń z pomarańczowych baloników wypełnionych mąką ziemniaczaną... a jeszcze do tego słodkości i cukierek albo psikus! A te piękne figurki z dyń wykonali uczniowie na szkolny konkurs Samorządu Uczniowskiego, czekamy na wyniki😊

          • Lekcja muzyki

            Dziś na skwerze w Millenium Hall odbyła się plenerowa lekcja muzyki przy całorocznym fortepianie Cadenza, którą poprowadziła pani Elżbieta Gałuszka. Aktywnie wzięli w niej udział uczniowie klasy 2a z panią Edytą Maścidło-Sączawą oraz szkolny chór "Wesołe Nutki". Całemu przedsięwzięciu przyglądała się pani Wiceprezydent Rzeszowa Krystyna Stachowska oraz pani Dyrektor SP 12 Barbara Olearka. Zapraszamy do obejrzenia relacji na fb 😊                                                                                                     

            Edyta Maścidło-Sączawa

        • Informacja
          • Informacja

            Przypominamy, że najbliższe dni wolne od zajęć dydaktycznych w naszej szkole ustalone z Radą Rodziców to:

            31.10.2022 r. i 2.11.2022 r. 

             

          • Dziś otrzymali nagrody...

            W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „ KOSMOS – pojazdy ” dla uczniów klas I – III

             Nagrodę otrzymali:

            Maciej Kościółek - Nagroda Dyrektora Szkoły SP 12

            Wojciech Trzebiński - Nagroda Jury

            Maciej Majdański - Nagroda Rady Rodziców SP 12

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

            Organizator, fotograf i sprawca całego przedsięwzięcia: Edyta Maścidło-Sączawa

                                                            

          • Ogólnopolska akcja „Czyste, Zielone Miasta”

            25 października na zaproszenie Prezydenta Rzeszowa - Konrada Fijołka nasza szkoła dołączyła do programu Czysta Polska. Przedstawiciele  LOP, czyli uczniowie klas 6b, 8b i 8c pod
            opieką pani Doroty Rusin i pana Kamila Bułdak wzięli udział w ogólnopolskiej akcji
            „Czyste, Zielone Miasta”. Głównym punktem programu tego eko święta było uprzątnięcie  terenów nad Wisłokiem oraz posadzenie aż 200 drzew: dębów szypułkowych i sosen zwyczajnych przekazanych przez Lasy Państwowe.

            W akcji wzięło udział ok. 400 uczniów rzeszowskich szkół i przedszkoli, przedstawiciele Urzędu Miasta Rzeszowa, Zarządu Zieleni Miejskiej, Lasów Państwowych, miejskich spółek: MPGK i MPWiK oraz stowarzyszenia Ekoskop.  

            Sadzenie drzew to jednak nie wszystko! Tego dnia na uczestników czekały również ciekawe konkursy, w jednym z nich nasza uczennica Gabriela Możdżeń zdobyła nagrodę książkową.

          • 25 października to Dzień Kundelka

            Wiele państw, w tym Polska, świętuje Dzień Psa, niemniej u nas swojego nieformalnego święta doczekały się również wszystkie nierasowe czworonogi. Data nie jest przypadkowa – 25 października to wszak Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt. Treść aktu z 1997 roku była do tej pory wielokrotnie nowelizowana – ostatnia aktualizacja miała miejsce w 2012 roku i dotyczyła m.in. zakazu handlu zwierzętami domowymi na giełdach i targowiskach. Kundelki są określane również – błędnie z formalnego punktu widzenia – jako mieszańce (rzadziej wielorasowce). Mieszańce to potomkowie dwóch odrębnych ras, klasyczny kundel natomiast jest wynikiem skrzyżowania psów nieokreślonego pochodzenia. Istotnie kundel, jako że nie należy do żadnej konkretnej rasy, jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. W ramach obchodów Dnia Kundelka p. Edyta Maścidło-Sączawa odwiedziła miejskie schronisko dla zwierząt bezdomnych „Kundelek” w Rzeszowie i przekazała zebraną w szkole karmę 😊Dziękujemy za udział w akcji, która trwa jeszcze do 4 listopada 2022 r.

            Edyta Maścidło-Sączawa

          • 2a – wyjście na Cmentarz Pobitno

            Niewątpliwie takie wyjścia na miejsca pamięci to jedna z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego, by uczcić pamięć o zmarłych. Oprócz tego uczniowie poznali tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych. Dbali również o właściwe zachowanie się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce. 

            „Modlitwa za zmarłych jest  ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości Nieba”.

            /Bł. Jan Paweł II/

          • Szkoła Pełna Aktywności - konkurs sportowo - umysłowy


            W czwartek 20 października kilka drużyn ze Szkoły Podstawowej nr 12 wzięło udział

            w akcji: Szkoła Pełna Aktywności.

            Była to sportowa przygoda  podczas której uczniowie mieli okazję spędzić wyjątkowy dzień w nowym roku szkolnym. Kilka godzin wspólnej zabawy obfitowało w różne konkurencje sportowe szybkościowe i sprawnościowe. Nie zabrakło również zadań umysłowych i zagadek. Każdy uczestnik za udział otrzymał medal, koszulkę i coś słodkiego. Były też wywiady, zdjęcia, sława…… Ale najważniejsza była dobra zabawa i współzawodnictwo sportowe.

            Drużynami opiekowali się Andrzej Leniart i Maciej Baran

          • 2a - co Słonko widziało ?

            Zajęcia czytelniczo-plastyczne o Marii Konopnickiej pod hasłem „Co Słonko widziało ?" w WiMBP Filia nr 2 przy ul. Fredry 5 mieli zorganizowane uczniowie klasy 2a przez p. Edytę Maścidło-Sączawę w ramach prowadzonych innowacji i wieloletniej, owocnej współpracy z pracownikami biblioteki. Uczniowie nie tylko słuchali, ale także aktywnie brali udział w zajęciach czytając wiersze i rysując co Słonko widziało. A co widziało, widać na zdjęciach 😊

          • 2a - akcja charytatywna "Zawieszony obiad"

            „Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzież chowanie…” - te słowa napisano dziś w poście na fb po wizycie klasy 2a i pani Edyty Maścidło-Sączawy w lokalu Pub Spółdzielczy przy ulicy Fredry 4,  w którym to uczniowie złożyli zebrane datki dla potrzebujących seniorów na obiady w ramach akcji zawieszone obiady/kawa Rzeszów. Było miło, radośnie i słodko... nawet słonko nam dziś towarzyszyło. Zachęcamy do pomagania:  https://zrzutka.pl/v45rbv

            Pomaganie jest spoko !

             

          • Ankieta

            Rzeszów - stolica innowacji

            📲 Zapraszamy osoby dorosłe (18+), przybyłe do Polski po 24 lutego 2022 roku w związku z agresją rosyjską na Ukrainę, nadal mieszkające w Polsce, do wzięcia udziału w ankiecie. Badania prowadzi grupa reprezentująca Organizację Narodów Zjednoczonych (ONZ), Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Rzeszowski.👁‍🗨Ankieta dotyczy analizy sytuacji uchodźców wojennych, ich realiów życia codziennego po wybuchu wojny. Chęć udziału w badaniach można zgłosić wypełniając krótką ankietę👉https://bit.ly/3yQZCLkBadanie jest całkowicie anonimowe i poufne.📲 Запрошуємо до участі в опитуванні повнолітніх (18+), які приїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року у зв’язку з російською агресією проти України та досі проживають у Польщі. Дослідження проводить група, яка представляє Організацію Об’єднаних Націй (ООН), Ягеллонський Університет і Жешувський Університет. Опитування аналізує ситуацію біженців війни та їх повсякденну реальність після початку війни. Ви можете повідомити про своє бажання взяти участь у дослідженні, заповнивши коротку анкету, доступну за посиланням: 👉https://bit.ly/3yQZCLk

          • 2a i 2b - " Historia oczami zwierząt. Miś Wojtek ".

            Edukator Biura Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie -  pan Maciej Rędziniak prowadził dziś zajęcia edukacyjne w klasie 2a i 2b na zaproszenie p. Edyty Maścidło-Sączawy. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali historii niedźwiadka Wojtka, który to pomagał żołnierzom w czasie wojny i był ich przyjacielem. Niedźwiedź Wojtek, awansowany do stopnia kaprala za wkład w zwycięstwo 2. Korpusu Polskiego pod Monte Cassino przybliża dzieciom szlak bojowy żołnierzy gen. Władysława Andersa.

          • "Grosz do grosza” dla Poli.

            Szkolne Koło Caritas bardzo dziękuje Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły, którzy włączyli się z wielkim zaangażowaniem w akcję ,,Grosz do grosza” dla Poli. Dziękujemy za każdy grosz wsparcia i wielką wrażliwość serca aby pomóc Poli odzyskać zdrowie. Kwotę zebranych groszy podamy po ich zliczeniu wkrótce…

            Opiekunowie SKC : Katarzyna Ożóg,  Bożena Grabiec

          • 2a - bezpieczeństwa uczy się z kolejowym ABC

            Po drugiej edycji programu edukacyjnego Kolejowe ABC z zakresu bezpieczeństwa na terenach kolejowych uczniowie klasy 2a pod opieką pani Edyty Maścidło-Sączawy wykonali piękne prace plastyczne. Teraz oni będą wzorcem odpowiedzialnego zachowania w pobliżu torów, na przejazdach kolejowych, dworcach i w pociągach. Kampania Kolejowe ABC II to źródło wiedzy na temat sposobów właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

          • „Pasowanie na ucznia” dzieci z klas pierwszych

            14 października 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 12 odbyło się uroczyste „Pasowanie na ucznia” dzieci z klas pierwszych. W części artystycznej uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki o Ojczyźnie, zasadach zachowania w szkole i bezpieczeństwie na drodze. Następnie odbyło się ślubowanie i pasowanie przez Dyrekcję Szkoły Panią Barbarę Olearka i Panią Marię Lipską.

            Uroczystość przygotowały Panie Dorota Twardy, Renata Jakubek i Zofia Szpunar – wychowawcy klas pierwszych.

          • Spotkanie pierwszaków z ratownikiem medycznym

            14.10.2022

            W środę 12 X 2022 uczniowie klasy 1a, 1b i 1c pod opieką wychowawców  wzięli udział w  szkoleniu z I pomocy  prowadzonym przez ratownika medycznego. Dzieci poznały zasady bezpiecznego zachowania się w sytuacji zagrożenia. Pod czujnym okiem ratownika  samodzielnie wykonywały masaż serca na fantomie. Ćwiczyły ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz zawijanie go w koc termiczny. Na zakończenie otrzymały niespodzianki : opaski odblaskowe oraz dyplomy. To były bardzo ciekawe lekcje. Wychowawcy klas : 1a Dorota Twardy, 1b Renata Jakubek ,1c Zofia Szpunar.

          • 2a - "Matematyka na drodze"

            13.10.2022

            Dziś uczniowie klasy 2a z p. Edytą Maścidło-Sączawą odbyli zajęcia terenowe w poszukiwaniu matematyki w przyrodzie w ramach realizowanego programu ogólnopolskiego „Matematyka na drodze”. Elementem zajęć był spacer po najbliższej okolicy i odszukanie elementów matematycznych  związanych z ruchem na drodze. Zajęcia były doskonałą okazją do przypomnienia ważnych dla uczniów zasad ruchu  drogowego, ze zwróceniem uwagi na to, że elementy matematyczne na drodze porządkują ruch i zapewniają bezpieczeństwo. Zajęcia na świeżym powietrzu posłużyły także przećwiczeniu umiejętności przechodzenia przez ulicę 😊

          • Miejskie biegi przełajowe

            13.10.2022


            W środę 12 października reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 12 wzieła liczny udział w Miejskich Indywidualno-Drużynowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych. Przy pięknej pogodzie wszyscy uczniowie dzielnie walczyli o jak najlepsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych na dystansach od 600m - 1000m przybiegając na metę na czele stawki. Najlepszy wynik uzyskała Lena Wojtuń z klasy 8c zajmując 4 miejsce.

            Opiekunem był Pan Mateusz Skała

          • 2a – w ogrodzie kieszonkowym

            12.10.2022

            Dbając o bezpieczeństwo swoje i innych uczniowie klasy 2a mieli zorganizowane zajęcia ruchowe przez p. Edytę Maścidło-Sączawę w ogrodzie kieszonkowym. Siłownia na wolnym powietrzu, w pogodny dzień -  to jest to ! Zachęcamy zarówno do ruchu, jak i odpoczynku w cudownym ogrodzie pełnym zieleni i ławeczek. Zapewne jeszcze tam wrócimy 😊 P.S. Taka siłownia mogłaby stanąć przy naszej szkole !

          • KMO – spotkanie ze zwierzętami

            12.10.2022

            W tym tygodniu podczas zajęć Klubu Młodego Odkrywcy dzieci miały bliskie spotkanie ze zwierzętami, które jako eksponaty znajdują się  w pracowni biologicznej. Uczniowie odkrywali szczegóły budowy kręgowców i bezkręgowców, obserwowali pod mikroskopem m.in. odnóża  muchy, krew żaby i człowieka. Świat w powiększeniu okazał się fascynujący i bardzo pochłonął młode umysły. Na zajęciach zostały wykorzystane pomoce i  mikroskopy zakupione z programu Laboratoria Przyszłości.

             

            opiekun KMO:
            Dorota Rusin

          • 2a i 2b – owocowo-warzywne stworki-potworki

            11.10.2022

            O cudownej mocy warzyw i owoców dla naszego zdrowia oraz że kolor ma znaczenie dowiedzieli się uczniowie klas 2a i 2b podczas zajęć profilaktycznych prowadzonych przez p. Edytę Maścidło-Sączawę. Najsmaczniejsze są sezonowe i krajowe! Warzywa i owoce są skarbnicą witamin oraz innych substancji niezbędnych dla naszego samopoczucia. Powinny stanowić połowę naszego dziennego posiłku. Podsumowując zajęcia uczniowie wykonali stworki - potworki z przyniesionych warzyw i owoców. Było miło, radośnie, kreatywnie i pachnąco…

          • Projekt czytelniczy „Wychowanie przez czytanie”

            11.10.2022

            „Nauczanie wartości to największa rzecz,

             jaką możemy zrobić dla szczęścia dziecka”

            L. i R. EYRE

             

            5 i 10 października w klasach 5a i 5c  odbyły się zajęcia czytelnicze inaugurujące realizację projektu czytelniczego pod hasłem „Wychowanie przez czytanie”.

             Celem projektu jest:

             a) wprowadzenie uczniów w świat uniwersalnych wartości moralnych

             b) propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży

             c) umacnianie roli literatury jako kompasu moralnego i źródła inspiracji   przy podejmowaniu życiowych decyzji.

            Program będzie realizowany podczas zajęć wychowawczych przez nauczyciela biblioteki i wychowawców klasowych w terminie od 5 października do 16 grudnia 2022 roku. Zajęcia dotyczące edukacji moralnej będą oparte na lekturze opowiadań z książek „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach” oraz „Gorzka czekolada t. 2. Nowe opowiadania o ważnych sprawach”. Uczniowie pod opieką nauczycieli  zapoznają się z uniwersalnymi wartościami moralnymi takimi jak: szacunek, uczciwość, odwaga cywilna, odpowiedzialność, przyjaźń, życzliwość czy mądrość. Następnie omówią istotę wartości oraz skutki ich stosowania bądź zaniechania w życiu.

            Na zakończenie projektu chętni uczniowie wezmą udział w konkursie na najciekawszą prezentację multimedialną nt. wybranej wartości omawianej podczas realizacji programu.

            Grażyna Kadłuczka

          • Dzień Gier Planszowych

            11.10.2022

            10 października czytelnicy biblioteki szkolnej obchodzili Dzień Gier Planszowych. To coroczne święto miłośników planszówek i również idealna okazja, by promować "gry bez prądu" oraz zachęcać uczniów do rozpoczęcia przygody z takimi grami.

            Planszówkowe rozgrywki to nie tylko sposób na relaks i ciekawą rozrywkę, ale także zajęcie, które wspiera rozwój naszej wiedzy i wyobraźni. To także  prawdziwy sport intelektualny,  angażujący kluczowe obszary naszego myślenia.

            Swoje ulubione hobby w gronie innych graczy świętowali chętni  uczniowie z klas: 2a,2b,6b i 8a. Gry planszowe zaproponowane przez panią bibliotekarkę okazały się bardzo ciekawe i pozwoliły graczom miło spędzić czas w bibliotece,  w towarzystwie kolegów i koleżanek.

            Grażyna Kadłuczka

          • XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w SP 12

            11.10.2022

            Dnia 7 października 2022 roku odbył się w naszej szkole XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Zabawa, w postaci krótkich egzaminów z tabliczkowej wiedzy, miała postać egzaminów pisemnych dla uczniów oraz egzaminów ustnych dla nauczycieli, pracowników oraz przypadkowo napotkanych w szkole rodziców. Patrol egzaminacyjny nauczycielski – p. A. Mazera i p. B. Skrzynta sprawdził sprawność rachunkową 159 uczniów. Sześć patroli egzaminacyjnych uczniowskich w trakcie przerw przeegzaminowało 57 dorosłych. W wyniku egzaminów udało się wyłonić 164 Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Za bezbłędne wykonanie obliczeń w czasie do 3 minut „starsi’ otrzymali imienne Certyfikaty z Tytułem Eksperta Tabliczki Mnożenia. Wszyscy uczniowie uczestniczący w zabawowych zmaganiach rachunkowych dostali naklejki motywujące, a uczniowie klasy 4 a, którzy w 100% wykonali bezbłędnie wszystkie obliczenia otrzymali klasowy Certyfikat z Tytułem Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz odznaki.

            Gratulujemy serdecznie przede wszystkim MISTRZOM 😊😊😊

            Dziękujemy wszystkim za tegoroczny udział w tak pięknym wydarzeniu i zapraszamy za rok! A będzie jeszcze ciekawiej …

             

             

             

          • 2b i klocki SKRIKIT

            10.10.2022

            Dziś uczniowie klasy 2b po raz pierwszy mieli możliwość pracy z klockami SKRIKIT z programu Laboratoria Przyszłości pod okiem p. Edyty Maścidło-Sączawy. Początki składania nie były łatwe, ale pod koniec zajęć powstały niezwykłe budowle i uczniowie pytali kiedy jeszcze będą mogli z nimi pracować. Zapewne niedługo 😊

          • UŚMIECHNIJ SIĘ!

            10.10.2022

            ,,…Człowiek potrzebuje śmiechu, by zachować zdrowie.”

             

            7 października wychowankowie świetlicy pod opieką p. Doroty Irzyńskiej obchodzili Światowy Dzień Uśmiechu, wykonując przezabawne i pomysłowe buzie.

            Pamiętając, że śmiech to zdrowie, obdarowywali się w tym dniu spontanicznymi ,,grymasami twarzy”, a po przeprowadzeniu burzy mózgów, doszli do następującego wniosku: Śmiech doskonale wpływa na poprawę nastroju, dodaje energii, zwiększa poczucie pewności siebie, pomaga w zwalczaniu stresu, zbliża ludzi, sprzyja pozyskiwaniu sympatii.

            Psycholodzy twierdzą, że najczęściej wybieramy towarzystwo ludzi wesołych i uśmiechniętych, a osoby pogodne lepiej radzą sobie z trudnościami, lepiej się uczą i lepiej funkcjonują w społeczeństwie. Dzięki śmianiu się, które towarzyszy nam od urodzenia, stajemy się szczęśliwsi i zapominamy o codziennych troskach.

            A zatem:  Śmiejmy się jak najczęściej i zarażajmy śmiechem innych!

          • 2a i 8c - #SprzątamydlaPolski

            07.10.2022

            Wymarzona pogoda sprzyjała dziś uczniom klasy 2a i 8c oraz nauczycielom p. Edycie Maścidło-Sączawie i p. Dorocie Rusin podczas ogólnopolskiej akcji #SprzątamydlaPolski w której po raz drugi bierzemy udział. W jesiennej edycji akcji podjęliśmy się posprzątania brzegu Wisłoka w kierunku placu targowego przy ul. Dworaka. Wszystko co robimy dla Ziemi – robimy dla siebie. Za rok też będziemy !!!

            Szkolny koordynator akcji

            Edyta Maścidło-Sączawa

          • Akcja "Grosz do Grosza"

            07.10.2022

            Członkowie Szkolnego Koła Caritas organizują akcję ,,Grosz do grosza”. Dochód przeznaczony zostanie na terapię genową dla maleńkiej Poli Matuszek. Akcja trwać będzie od 10 do 17 października 2022r. Zbieramy monety o nominale od 1 grosza do 50 groszy. Przedstawiciele akcji codziennie będą chodzić po klasach w celu zebrania pieniędzy. Zachęcamy wszystkich do wsparcia, gdyż każdy grosz jest tu na wagę złota.  

             

             

            Opiekunowie Caritas: 

            Bożena Grabiec 

            Katarzyna Ożóg 

             

          • 2a - turniej warcabowy

            06.10.2022

            Turniej warcabowy w klasie 2a zorganizowała p. Edyta Maścidło-Sączawa podczas kreatywnych zajęć z matematyki. Uczniowie w dużym skupieniu obmyślali strategie gry, by zablokować przeciwnika i wygrać. Finalnie nie wyłoniliśmy zwycięzcy. Wszyscy byli doskonali a grać mogliby bardzo długo… zapewne jeszcze to powtórzymy :) 

          • Zajęcia kółka „Miłośników Origami” cd.

            06.10.2022

            5 października 2022 r. znowu byliśmy razem😊

            „Trening czyni mistrza” – to nasza dewiza. Dzisiaj ćwiczyliśmy wykonywanie  modułu „sonobe”. Już bez instrukcji słownej i z małymi kwadratowymi karteczkami, co zdecydowanie wymaga większej precyzji i dokładności. Pracowaliśmy w grupach, aby pokazać jak ważne jest, aby każdy zrobił identyczny i starannie wykonany element. Z tych malutkich modułów razem, w grupach stworzyliśmy dzieła. Uczniowie klas czwartych wykonali dwunastościany, a szóstoklasiści trzydziestościan – „dzieło sztuki”. GRATULUJEMY !!!

            Nasi uczniowie to zdolniachy 😊😊😊 Na żywo możecie zobaczyć bryły w sali 32.

            Co teraz? Sprawdzajcie…

            Opiekunowie

            A. Mazera i B. Skrzynta