Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konsytucji 3 Maja.
60Dzisiaj odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konsytucji 3 Maja .
Wystapili uczniowie klasy 1a i 7a. Uroczystość uświetnił szkolny chór "Kolorowe nutki "oraz zespół taneczny "Tańczące dziewczynki" i "Kolorowe tańce."
Uczniów przygotowały: Pani Dorota Twardy, Pani Marta Kłoś, Pani Elżbieta Gałuszka i Pani Dorota Irzyńska.
O dekoracje zadbała Pani Elżbieta Gałuszka, a o nagłośnienie i zdjęcia Panowie Andrzej Leniart i Mateusz Skała.
Występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami.Uroczystość zakończyła Pani Dyrektor Barbara Olearka dziękując uczniom i wszystkim, ktorzy przyczynili się do organizacji tego święta.
2a - gratulacje dla Błażeja !
Błażej Niedzielski
uczeń klasy 2a zdobył wyróżnienie
w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym „Wiosna w obiektywie”,
którego organizatorem była SP nr 34 w Rzeszowie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
opiekun: Edyta Maścidło-Sączawa
Międzynarodowy Dzień Tańca - 29 kwietnia.
W naszej szkole powstały dwie grupy taneczne: ,,Tańczące dziewczynki”, które tworzą uczennice z klas pierwszych oraz ,,Kolorowe tańce”, do których należą uczennice z klas drugich i trzecich.
Obydwie grupy prowadzone są przez panią Dorotę Irzyńską w ramach świetlicy.
Dziewczynki z grupy ,,Kolorowe tańce” prezentują układ taneczny z chusteczkami do ,,Tańca węgierskiego nr 5” Johannesa Brahmsa.
Uczniowie z klasy 1b w TUTU.
8Dzieci z klasy 1b wraz z wychowawcą i panią tłumaczką były na wycieczce w centrum TUTU, które mieści się w Rzeszowie. Zostało zbudowane,aby zapewnić bezpieczną przestrzeń w której dzieci mogą bawić się i kontaktować z innymi dziećmi. Dzieci, a także rodzice mogą otrzymać wsparcie psychiczne i psychospołeczne. Właśnie dzieci z klasy 1b miały super możliwość odwiedzić centrum TUTU. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i zrelaksowani. Brały udział w zajęciach kreatywnych, muzykoterapii i odwiedziły ścinkę wspinaczkową. Dziękujemy bardzo zespołowi TUTU za zaproszenie i czekamy z niecierpliwością na następne odwiedziny w centrum.
2a - klasowy konkurs wiedzy o Polsce
Klasowy konkurs wiedzy o Polsce dla uczniów klasy 2a pt. „Wiem wszystko o Polsce, bo jestem Polakiem” zorganizowała p. Edyta Maścidło-Sączawa.
Oto zwycięzcy:
I miejsce - Wojciech Trzebiński
II miejsce – Błażej Niedzielski
III miejsce – Maciej Kościółek
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Nagrody pozyskane przez p. Edytę od IPN w Rzeszowie.
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSY MATEMATYCZNEGO DLA KLASY III
I miejsce – Zuzanna Pasterz i Emilia Pietnoczka
II miejsce – Zuzanna Turek
III miejsce – Alicja Baran
wyróżnienie – Maja Zielińska
Gratulacje oraz życzenia powodzenia w etapie międzyszkolnym
organizator: Dorota Janiszewska
2a - "Matematyka w Zoo"
4"Matematyka w Zoo" to kolejny moduł ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki" wyd. MAC, który realizuje z powodzeniem p. Edyta Maścidło-Sączawa w klasie 2a. Tym razem głównym zadaniem uczniów było uzyskanie wiedzy na temat potrzeb zwierząt i przełożenie tego na praktyczne działania, czyli zaplanowanie karmienia wybranego zwierzęcia. W takim działaniu należało wziąć pod uwagę ilość potrzebnego pożywienia (wagę, ilość sztuk), częstotliwość karmienia, średnią cenę pożywienia. To wszystko są działania matematyczne związane z działalnością m.in. ogrodów zoologicznych, schronisk i fundacji dla zwierząt a także posiadanie własnego pupila to spory wydatek.
Zuzanna Głuszko - LAUREATKA KONKURSU KURATORYJNEGO Z HISTORII
Przewodnicząca samorządu szkolnego Zuzanna Głuszko została laureatką przedmiotowego konkursu z historii.
Uczennica zajęła 3 miejsce w województwie uzyskując 80pkt.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.
Opiekun: Ewa Wojtyś
Międzyszkolny Przegląd Form Teatralnych "W krainie baśni"
5825 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Przegląd Form Teatralnych pod hasłem „W krainie baśni”. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV-tych szkół podstawowych na terenie miasta Rzeszowa.
Na szkolnej scenie uczniowie zaprezentowali swoje aktorskie zdolności, m.in. wcielili się w postacie z bajek i baśni: Jasia i Małgosi czy Czerwonego Kapturka.
Wszystkie zespoły były świetnie przygotowane. Zadbano o wspaniałe stroje, dekoracje i oprawę muzyczną. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Grę aktorską, stroje, opanowanie tekstu oceniało Jury:
Pan Maciej Szukała – aktor i reżyser teatru „Przedmieście”
Pani Barbara Olearka – dyrektor szkoły
Pani Maria Lipska – wicedyrektor szkoły oraz
Pani Małgorzata Mendel – polonistka
W wyniku obrad Jury przyznało:
I miejsce SP nr 28 w Rzeszowie
II miejsce SP nr 12 w Rzeszowie
III miejsce SP nr 16 w Rzeszowie
Na scenie szkolnej wystąpili, poza konkursem, uczniowie naszej szkoły – klasa V a – w inscenizacji pt. „ Z wizytą na Olimpie”. Uczniowie przypomnieli nam najważniejszych bogów olimpijskich i relacje jakie między nimi panowały. Przedstawienie przygotowała Pani Małgorzata Mendel.
Na zakończenie konkursu - gość honorowy Pan Maciej Szukała pogratulował zwycięzcom i rozdał pamiątkowe dyplomy wraz z nagrodami.
Nagrody dla zwycięskich zespołów ufundowane zostały przez:
- Bank Polska Kasa Opieki SA I Oddział w Rzeszowie
- BARTIX Jerzy Bartkowicz
- Delikatesy Centrum( Malawa)
- Kino Helios
- Teatr im. Wandy Siemaszkowej
- Fundacja AKTYWIZACJA
- Małopolskie Centrum Biotechnologii w Krasnem
Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez Panią Ewę Wąs, Panią Katarzynę Ożóg oraz Panią Izabelę Czarnotę i Pana Mateusza Skałę.
1a i 2b - z wizytą w banku.
10Szkolne Kasy Oszczędności PKO Banku Polskiego (SKO) to najstarszy, największy i jednocześnie najnowocześniejszy w Polsce program edukacji finansowej dla dzieci.
Pragnąc zrozumieć zawiły świat finansów i poznać działalność banku od środka, uczniowie z klasy 1a i 2b
pod opieką wychowawców - p. Jolanty Murias i p. Doroty Twardy, udali się do placówki PKO Banku Polskiego przy ul. 3 Maja. Tam zostali oprowadzeni po zabytkowym, pięknym budynku banku i w ciekawy sposób zachęceni do rozpoczęcia ,,przygody z oszczędzaniem".
Wyjście zostało zorganizowane przez p.Katarzynę Ożóg - opiekuna SKO w naszej szkole.
Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły pamiątkową laurkę i otrzymały drobne upominki z logo banku.
Święta majowe ...
W maju obchodzimy ważne dla wszystkich Polaków Święta Narodowe:
1 maja- Święto Pracy
Święto Pracy a dokładniej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy obchodzone jest na całym świecie już od 1890 roku, natomiast w Polsce zostało ustanowione świętem państwowym w roku 1950.
Święto Pracy wprowadziła w 1889 roku na kongresie w Paryżu II Międzynarodówka Socjalistyczna, wyznaczając na dzień obchodów właśnie rocznicę zajść w Chicago.
2 maja- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
To jedno z najmłodszych świąt państwowych, ustanowione w 2004 roku. W tym dniu szczególnie upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych. Święto ma również przypominać o poszanowaniu flagi i innych symboli narodowych.
Polskie barwy narodowe sięgają czasów rządów dynastii Piastów. Wybór barw flagi jest bowiem odwzorowaniem kolorów chorągwi polskiej – białego orła na czerwonym tle. Polskie barwy narodowe po raz pierwszy zostały natomiast uregulowane w uchwale Sejmu Królestwa Polskiego z 7 lutego 1831 r.
Podczas II wojny światowej kolory biało-czerwone były również symbolem niezłomności narodu i woli zwycięstwa, budziły nadzieję na wolność.
Data święta polskiej flagi została wybrana nieprzypadkowo. 2 maja jest także Dniem Polonii i Polaków za Granicą.
3 maja- rocznica uchwalenia Konstytucji
Uchwalona 3 maja 1791 roku na Sejmie Czteroletnim ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucją. Wprowadzała w Rzeczypospolitej ustrój monarchii konstytucyjnej – zachowywała stanową strukturę społeczeństwa, ale otwierała perspektywy dalszych przekształceń systemu państwowego. Na jej podstawie przyjęto monteskiuszowski podział władz na prawodawczą, wykonawczą i sądowniczą, a także zniesiono m.in. liberum veto, konfederacje i wolną elekcję. Choć Konstytucja 3 maja obowiązywała jedynie przez 14 miesięcy, była wielkim osiągnięciem narodu polskiego chcącego zachować niezależność państwową oraz zapewnić możliwość rozwoju gospodarczego i politycznego kraju.
Święto 3 Maja zostało przywrócone w II Rzeczypospolitej Polskiej w kwietniu 1919 roku. Zdelegalizowane przez okupantów niemieckich i sowieckich podczas II wojny światowej, zakazane było również w PRL.
Od 1990 roku 3 Maja ponownie jest oficjalnym świętem narodowym Polaków.
Edyta Maścidło-Sączawa
Informacja
2 maja 2023 r. jest w naszej szkole dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu dyżur opiekuńczy pełni świetlica szkolna, w godzinach 7.00 - 15.00.
Rodziców, którzy chcą zapisać na ten dzień dzieci prosimy o zostawienie wiadomości w sekretariacie szkoły, do czwartku 27 kwietnia. Drugiego maja nie będą wydawane obiady.
Wicemistrzostwo Rzeszowa !
5Ogromnym sukcesem zakończyły się rozgrywki w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych w ramach "Igrzysk Młodzieży Szkolnej". Reprezentanci szkoły w turnieju finałowym zajęli II miejsce wygrywając 3:0 z SP17 i przegrywając mecz finałowy 2:1 z SP11.
Skład drużyny: Paweł Zieliński, Baran Szymon, Rzucidło Kacper, Baran Karol, Prokop Kacper, Sala Wiktor, Wojewoda Michał, Krok Tymoteusz, Kloc Michał.
Wyniki i strzelcy bramek:
- SP17 (0:3) SP12 - Baran Karol, Baran Karol, Baran Karol
- SP11 (2:1) SP 12 - Baran Karol
Gratulujemy drużynie sukcesu jakim niewątpliwie jest II miejsce w Rzeszowie.
Opiekun drużyny: Pan Mateusz Skała.
Wyniki Quizu wiedzy ekologicznej
21 kwietnia z okazji Dnia Ziemi 2023 w naszej szkole odbył się
Quiz wiedzy ekologicznej zorganizowany dla klas 4-8 przez Szkolne Koło LOP
A oto zwycięzcy:
I miejsce:
Lena Kokoszka – 4a
Szymon Matkowski – 5a
Gaja Wojakowska – 6a
II miejsce:
Gabriel Lęcznar – 4b
Paulina Włodyka- 8c
Dawid Brąś – 8a
III miejsce:
Lena Kuczmarska – 7a
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !
Dyplomy i nagrody zostaną rozdane podczas apelu Samorządu Uczniowskiego
na koniec roku szkolnego.organizator konkursu: Dorota Rusin
6a – świętujemy Dzień Ziemi na zajęciach kreatywnych
1Uczniowie klasy 6a na zajęciach kreatywnych z okazji Światowego Dnia Ziemi przypomnieli zasady prawidłowej segregacji odpadów. Wykorzystując szkolne pojemniki na odpady uczniowie dokonali segregacji zebranych śmieci, zwracając szczególną uwagę na to, których odpadów nie należy wyrzucać do danych pojemników. Na zajęciach poruszono także ważne tematy dotyczące znaczenia segregacji odpadów, recyklingu i omówiono działania mające na celu ograniczenie wytwarzania śmieci. Dzięki segregacji mniej odpadów trafia na wysypiska, zostają one przetworzone i w ten sposób oszczędzamy energię, wodę oraz nieodnawialne zasoby Ziemi.
Dorota Rusin
8c w akcji #SprzątamyDlaPolski
4Uczniowie klasy 8c z wychowawcą p. Dorotą Rusin z okazji Światowego Dnia Ziemi dołączyli się do ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski. W tym celu z workami na odpady i rękawiczkami posprzątali teren wokół szkoły. Przeprowadzona akcja to świetna okazja, by uświadomić uczniom, jak ważne jest poszanowanie środowiska, jest to również dobry uczynek dla Naszej Matki – Ziemi.
Dorota Rusin
2a - Dzień Ziemi na bogato...
69Uczniowie klasy 2a z p. Edytą Maścidło-Sączawą z okazji Dnia Ziemi wzięli udział w ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski porządkując pobliskie tereny na zachód od szkoły nad Młynówką i Wisłokiem, posadzili w okolicach szkoły własną tuję oraz wzięli udział w warsztatach literacko – ekologicznych w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej Filii nr 2 w Rzeszowie, m.in. sadząc las w słoiku, rozwiązując zagadki ekologiczne świetnie się przy tym bawiąc. Na zakończenie otrzymali od p. Joli piękne żonkile i słodkie lizaczki. Dziękujemy 😊
II MIEJSCE W TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ
11Korzystając z zaproszenia Dyrekcji Zespołu Szkół Samochodowych w Rzeszowie w piątek 21 kwietnia uczniowie z klas ósmych wzięli udział w Turnieju Piłki Nożnej oraz dniach otwartych szkoły. Po emocjonujących meczach chłopcy zajęli wysokie II miejsce. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Karol Baran z klasy 8a.
Uczniowie mieli także okazję zapoznać się z ofertą szkoły.
Skład: Baran Karol, Rzucidło Kacper, Prokop Kacper, Sala Wiktor, Wojewoda Michał, Baran Szymon, Zieliński Paweł, Krok Tymoteusz, Kloc Michał.
Opiekun: Pan Mateusz Skała
2a - Dzień Ziemi
21.04.20233Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy 2a wykonali pomysłowe plakaty zachęcające do recyklingu, segregacji śmieci i ochrony środowiska, bo Ziemia jest Naszym wspólnym domem :)
Edyta Maścidło-Sączawa
Akcja Żonkile – Łączy nas pamięć
20.04.2023W ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, nasza szkoła przyłączyła się do Akcji Żonkile. Uczniowie brali udział w lekcjach o tematyce upamiętniającej powstanie, m.in. wykonywali żółte żonkile – symbol pamięci oraz wysłuchali audycji „Takich dwóch, jak nas trzech” Katarzyny Ryrych https://www.youtube.com/watch?v=LJ_sCu_VAAY
Koorynatorem akcji była p. Ewa Wojtyś
Wyniki konkursu
20.04.2023Dziś w naszej szkole odbył się szkolny etap Konkursu Matematycznego dla uczniów klas II.
A oto zwycięzcy:
Jakub Łuszczak – 2a
Wojciech Trzebiński – 2a
Aleksandra Nepelska – 2b
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !
W/w uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w Miejskim Konkursie Matematycznym „W krainie liczb” 16 maja 2023 r. o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej nr 23 w Rzeszowie.
Szkolny organizator konkursu: Jolanta Murias i Edyta Maścidło-Sączawa
Finał konkursu EKO STRÓJ
20.04.20231919 kwietnia 2023 r. o godz. 10.30 korytarz naszej szkoły zamienił się w wybieg dla modelek i modeli. Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w „Pokazie Eko Mody” będącym zwieńczeniem konkursu ekologicznego na projekt i wykonanie stroju z surowców wtórnych pt: „EKO – STRÓJ”.
Celem konkursu było zwrócenie uwagi na problem ogromnej ilości odpadów produkowanych przez współczesnych ludzi oraz uświadomienie dzieciom możliwości ich niekonwencjonalnego wykorzystania. Uczestnicy i ich pomocnicy wykazali się ogromną kreatywnością, zaangażowaniem oraz wyobraźnią. Stroje były precyzyjnie wykonane z tektury, gazety, folię aluminiową, plastikowe nakrętki, czy worki na śmieci. Projektanci zadbali także o gustowne dodatki, takie jak kolorowe torebki, buty czy twarzowe nakrycia głowy. Profesjonalna prezentacja strojów oraz ich wykonanie były na najwyższym poziomie, a modelki i modele zostali obsypani gromkimi brawami.
Komisja konkursowa postanowiła uhonorować upominkami wszystkich uczestników. Nagrodę główną otrzyma Wiktoria Pypeć z kl. 1a, nagrodę publiczności Oskar Ziomek z kl. 2b. Pamiątkowe dyplomy i nagrody zostaną rozdane podczas apelu Samorządu Uczniowskiego na zakończenie roku szkolnego.
Mamy nadzieję, że ta niecodzienna forma obchodów Dnia Ziemi będzie inspiracją do podjęcia wysiłku na rzecz ochrony środowiska. Uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji.
Organizatorzy: Izabela Czarnota, Katarzyna Ożóg
2a - BRAWO JUSTYNKA !
20.04.2023Justyna Kowalska
zdobyła wyróżnienie
w VII Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym
„Kartka wielkanocna w nietypowym kształcie”,
którego organizatorem była SP nr 11 w Rzeszowie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Opiekun: Edyta Maścidło-Sączawa
„Dama z …” - wariacje na temat obrazu Leonarda da Vinci „ Dama z gronostajem”
20.04.20232W sobotę świętowaliśmy Dzień Sztuki i urodziny słynnego artysty Leonarda da Vinci.
W muzeum w Krakowie znajduje się jedyny w Polsce obraz tego malarza – „ Dama z gronostajem” popularnie zwany „Damą z łasiczką”. Właśnie ten portret był tematem lekcji plastycznych w klasach starszych.
Zajęcia zaczynały się od zgadywanki. Po podaniu właściwego tytułu i autora uczniowie zapoznali się z pojęciem wariacja i interpretacja. Inspirując się pracami ze „szkolnego archiwum plastycznego” wykonali swoje wariacje na temat obrazu Leonarda da Vinci „ Dama z gronostajem”.
2a - świetne te zegary !
19.04.20234Dzięki zegarom pozyskanym za „Talenciaki” z Lidla klasa 2a i uczniowie z Ukrainy na dodatkowych zajęciach nauki języka polskiego jako pierwsi w szkole mogli doskonalić umiejętność odczytywania godzin i minut oraz bawić się upływem czasu. Każdy miał swój zegar na którym intensywnie i w skupieniu odmierzał czas. Niby taka prosta i oczywista zabaweczka dydaktyczna a sprawiła uczniom wiele radości.
Edyta Maścidło-Sączawa
Złudzenia optyczne
19.04.202324W klasie III a odbyły się ciekawe zajęcia. Przeprowadzili je pani Małgorzata Wilczak i pan Paweł Pasterz, znani w Rzeszowie popularyzatorzy nauki, którzy w nadawanej na antenie Radia Centrum Politechniki Rzeszowskiej audycji "Radiolatorium", zachęcają do eksperymentowania i majsterkowania. Dzielą się też swoją wiedzą na zajęciach w Politechnicznym Domu Kultury i Nauki.
Podczas zajęć uczniowie poznali złudzenia optyczne. Byli zafascynowani tym, jak powstają animacje filmowe. Dowiedzieli się jak najdoskonalszy aparat optyczny, współpracujący z naszym mózgiem, można po prostu oszukać. Zbudowali model złudzenia ruchu, który można wielokrotnie użyć – samodzielnie stworzyć własne kompozycje i wypróbować je w przyrządzie.
Zajęcia były bardzo ciekawe i dostarczyły uczniom wielu wrażeń.Dorota Janiszewska
Ostatnie zajęcia z doradztwa zawodowego
18.04.20234117 kwietnia klasy ósme miały ostatnią lekcję z Doradztwa zawodowego.
W ramach zajęć omawialiśmy role zespołowe wg. Belbina. Przeanalizowaliśmy praktycznego organizatora, naturalnego lidera, człowieka akcji, siewcę - pomysłów, człowieka kontaktów, sędziego, człowieka grupy, perfekcjonistę i specjalistę. Wydaje się, że całkiem sporo, ale w zadaniu głównym – wyzwaniu- Marschmallow challange - poszukiwaliśmy cech i predyspozycji wskazujących na konkretną rolę. Uczniowie z wielką chęcią podjęli wyzwanie budowania wieży z makaronu spaghetti. Do złączenia używali chrupek kukurydzianych , a zwieńczeniem była smaczna i kusząca pianka. Jak widać na zdjęciach, w niektórych grupach znacznie więcej było ludzi grupy (człowiek grupy) zorientowanych na społeczną stronę pracy. Nie zabrakło specjalistów - to ci, którzy zajmują się wąskim wycinkiem pracy, sędziów-analityków i wartościujących krytyków oraz siewców - na ich barkach spoczywał pomysł realizacji celu. Tak naprawdę chodziło o dobrą zabawę i wieża, która utrzymała na szczycie piankę ją gwarantowała. Drobna rywalizacja nadała smaku, a zwycięzcy mogli cieszyć się wygraną.
Wszystkim Uczniom życzę powodzenia na dalszej drodze edukacyjnej, świadomego i odpowiedzialnego wyboru szkoły ponadpodstawowej, realizacji marzeń i celów ,aby praca, którą wybierzecie w przyszłości dawała Wam sto procent satysfakcji.
Dziękuję za wspólnie spędzony czas - to było 10 sympatycznych i efektywnych spotkań
Barbara Gliwa Doradca zawodowy
SPOTKANIE AUTORSKIE Z MATEUSZEM CENTARSKIM
18.04.20231517 kwietnia naszą szkołę odwiedził niezwykły gość. Był nim Mateusz Cetnarski - najmłodszy pisarz fantasy w Polsce. Mieszka w Stalowej Woli, jest uczniem liceum ogólnokształcącego. Kocha taniec i literaturę. Pierwszą książkę zaczął pisać w wieku 13 lat. Wydał już trzy książki "Bright. W odchłani kłamstw", "Bright. Upadek" oraz "Feel Alive". W trakcie spotkania autor opowiadał zebranym o swojej przygodzie z pisaniem i zachęcał także młodych słuchaczy do rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Nie zabrakło także słów refleksji na temat miejsca książki w naszym życiu i zachęty do czytania. Pisarz zwrócił uwagę uczniów na tak cenną rzecz, jaką jest wiara we własne siły i upór w dążeniu do celu.
W drugiej części spotkania p. Mateusz zaprezentował taniec do utworów Michaela Jacksona. Na zakończenie można było kupić książkę ze specjalną dedykacją i autografem autora.
Wydarzenie czytelnicze zostało zorganizowane przez bibliotekę szkolną z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Uczestniczyli w nim uczniowie klas: 6-8 wraz z nauczycielami.
Dziękujemy za ciekawe spotkanie!
Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!
Grażyna Kadłuczka
Kolejny sukces i awans do finałów w piłce nożnej chłopców - Igrzyska Młodzieży Szkolnej
18.04.2023We wtorek 18 kwietnia reprezentacja chłopców z klas ósmych grała w półfinale Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej. Wygrywając 2:1 z SP 3 i remisując 1:1 z SP Pijarów drużyna awansowała do finałów tych rozgrywek.
Skład drużyny: Paweł Zieliński, Baran Szymon, Rzucidło Kacper, Baran Karol, Prokop Kacper, Sala Wiktor, Wojewoda Michał, Krok Tymoteusz, Kloc Michał.
Wyniki i strzelcy bramek:
- SP3 (1:2) SP12 - Baran Karol, Baran Karol
- SP12 (1:1) SP Pijarów - Baran Karol
Gratulujemy drużynie awansu i czekamy na występ w finale, który odbędzie się w poniedziałek 24 kwietnia.
Opiekun drużyny: Pan Mateusz Skała.
Konkurs Szkolnego Koła LOP – quiz wiedzy ekologicznej
18.04.2023W związku z obchodzonym 22 kwietnia Światowym Dniem Ziemi Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody zaprasza klasy 4-8 do udziału w quizie wiedzy ekologicznej. Prosimy by, każda klasa wytypowała jednego chętnego ucznia, który swój udział zgłosi do pani Doroty Rusin. Quiz zostanie przeprowadzony 21 kwietnia o godzinie 9:45, w sali nr 26.
opiekun Szkolnego Koła LOP: Dorota Rusin
2a - my już mamy żółte żonkile
17.04.2023Dziś uczniowie klasy 2a z panią Edytą Maścidło-Sączawą robili żółte żonkile dla siebie i swoich najbliższych, aby przyłączyć się do akcji 19 kwietnia. Żółte żonkile stały się symbolem powstania w getcie warszawskim za sprawą jednego z jego dowódców Marka Edelmana, który w każdą rocznicę powstania dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Sam także każdego roku 19 kwietnia zanosił te wiosenne kwiaty pod Pomnik Bohaterów Getta. Była to jego własna forma upamiętnienia tego wydarzenia. Z czasem do Edelmana zaczęło się przyłączać coraz więcej osób, a żółte kwiaty stały się symbolem powstania w getcie warszawskim.
Żółty żonkil wpięty w klapę 19 kwietnia to upamiętnienie heroizmu powstańców, którzy w 1943 roku podjęli straceńczą walkę przeciwko okupantowi, dążącemu do całkowitej likwidacji żydowskiej ludności w Warszawie.
Informacja
13.04.2023Zapraszamy na spotkania z nauczycielami:
19.04.2023 r. klasy 1 – 4, godz. 16.30
20.04.2023 r. klasy 5 – 8, godz. 16.30
#SprzątamyDlaPolski
17.04.202321 kwietnia 2023 r. zachęcam uczniów, nauczycieli i rodziców do udziału w wiosennej edycji ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów - p. Mateusza Morawieckiego.
Szkolny koordynator akcji: Edyta Maścidło-Sączawa
ZBLIŻA SIĘ DZIEŃ ZIEMI - CO MOŻEMY ZROBIĆ Z TEJ OKAZJI?
17.04.202322 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie będzie świętować Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Co każdy z nas może zrobić z tej okazji?
Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcje zbierania śmieci oraz sadzenia drzew. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie.
Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan!
Edyta Maścidło-Sączawa
Konkurs dla drugoklasistów !
15.04.2023Zapraszamy uczniów klas drugich do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Matematycznym.
Celem konkursu jest rozbudzanie zamiłowania do matematyki i wspieranie uczniów pasjonujących się zagadnieniami z nią związanymi.
Konkurs odbędzie się 20 kwietnia o godz. 8.50, w sali nr 19.
Serdecznie zapraszamy: Jolanta Murias i Edyta Maścidło-Sączawa
World Art Day 2023 - Światowy Dzień Sztuki
14.04.202315 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Sztuki. Święto to zostało ustanowione w rocznicę urodzin Leonarda da Vinci, jednego z najwybitniejszych artystów wszechczasów.
Ten wyjątkowy dzień jest okazją do przypomnienia jak ważną rolę pełni w naszym życiu sztuka oraz możliwość wyrażania siebie poprzez działania artystyczne. To dzięki sztuce możemy doświadczać piękna, emocji, inspiracji i refleksji. Sztuka jest obecna w naszym życiu na wiele sposobów – w muzyce, malarstwie, rzeźbie, filmie, teatrze czy literaturze. Ma ogromny wpływ na nasze postrzeganie świata, kształtuje naszą kreatywność oraz pomaga w zrozumieniu różnych kultur i społeczeństw.
Światowy Dzień Sztuki jest okazją do celebrowania i promowania różnych form sztuki. Stanowi okazję do przypomnienia, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa twórczość a także do podkreślenia jej wpływu na rozwój kultury i społeczeństwa.
Elżbieta Gałuszka
Wizyta klasy Ib w bibliotece.
14.04.202316Uczniowie klasy I b wraz z wychowawczynią p. Renatą Jakubek odwiedzili Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. Wizyta była powiązana z Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci. Uczniowie wypowiadali się na temat czytanych książek oraz w jaki sposób należy dbać o książki. Później wykonywali ciekawe, kolorowe zakładki– potworki. Chętnie zrobili po kilka prac plastycznych, które następnie prezentowali kolegom i koleżankom. W nagrodę za staranne i interesujące wykonanie prac uczniowie otrzymali duże zakładki do książek. W dalszej części tej wizyty pani bibliotekarka przeczytała dzieciom bajkę pt. „Franklin i książki z biblioteki”. Zachęceni do częstego odwiedzania biblioteki zarówno wojewódzkiej jak i szkolnej, zadowoleni i w dobrych humorach przy słonecznej pogodzie wrócili do szkoły. Renata Jakubek
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie