• Zabawa andrzejkowa klas 1-4 oraz pokaz iluzjonisty

            Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. Również w naszej szkole 30 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci z klas 1-4 wraz z nauczycielami bawiły się i tańczyły przy akompaniamencie DJ-a. Po tańcach dzieci udały się do klas na mały poczęstunek, żeby chwilę później z zapartym tchem obserwować pokaz iluzjonisty.

            Wspólna zabawa minęła wszystkim miło i bardzo szybko. Uczniowie mogli się przekonać, że tradycyjne andrzejki to przede wszystkim dobra zabawa, której nie zabrakło.

             

             

          • Wyniki Konkursu Literacko - Plastycznego dla klas pierwszych "Moja pierwsza książka z biblioteki szkolnej".

            Biblioteka szkolna z przyjemnością informuje, iż konkurs pt.  "Moja pierwsza książka z biblioteki szkolnej" dla klas I został rozstrzygnięty. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów klas pierwszych książką, rozwijanie zdolności plastycznych oraz wyobraźni twórczej. Zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji do przeczytanej książki wypożyczonej ze
            szkolnej biblioteki. Na konkurs wpłynęło 19 prac inspirowanych przygodami bohaterów literackich z różnych bajek i baśni oraz innych książek dla najmłodszych czytelników, wykonanych różnymi technikami.  Przy  ocenie prac komisja  wzięła pod uwagę pomysłowość, estetykę i samodzielność ich wykonania. Laureaci konkursu
            otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.
             
            Wyniki konkursu:
            1 miejsce (ex aequo):
            Krzysztof Dedo -  kl.1a
            Milena Leśniak - kl. 1a
            Maja Dźwierzyńska - kl.1b
            Maciej Trzebiński – kl. 1b

            2 miejsce (ex aequo):
            Mariusz Mroczka - kl.1a
            Jakub Baran - kl.1b

            3 miejsce(ex aequo):
            Nina Stępień - kl.1a
            Emil Dzięcioł - kl.1b

            Zachęcam do obejrzenia nagrodzonych prac.
            Serdecznie gratuluję laureatom i pozostałym uczestnikom konkursu. Dziękuję Wychowawczyniom klas I, p. Alicji Chodackiej i p. Joannie Biskup za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.
            Grażyna Kadłuczka

          • TARGI SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH


            28.11.2023 uczniowie z klasy 8a udali się do Publicznej Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów, gdzie odbyły się Targi Szkół Ponadpodstawowych. Ósmoklasiści zapoznali się z ofertami edukacyjnymi wielu szkół w formie prezentacji multimedialnych, broszur oraz indywidualnych rozmów.

            Dziękujemy za zaproszenie.

             

            Opiekun: wychowawca klasy Mateusz Skała

          • Świetlica na Świątecznych Targach Książki

            Świetlica na Świątecznych Targach Książki

            Z inicjatywy p. Grażyny Kadłuczki 17 listopada br. wychowankowie świetlicy uczestniczyli w spotkaniu z ilustratorką i autorką książek dla najmłodszych p. Marianną Oklejak .

            Spotkanie odbyło się w ramach Świątecznych Targów Książki w Millenium Hall, a prowadzone było przez dziennikarza p. Adama Głaczyńskiego. W głównej mierze poświęcone zostało dwóm książkom w/w autorki ,,Cuda niewidy” oraz ,,Tam i z powrotem. Opowieści jaskółek”. Bogato ilustrowane książki, do których pisarka czerpie wzory z rodzimego i światowego folkloru przypadły do gustu młodym czytelnikom.

            Po otrzymaniu autografu od pisarki dzieci miały okazję spędzić czas z animatorkami, które zajęły ich rysowaniem, malowaniem twarzy, wycinankami, zabawami, tworzeniem postaci z balonów, itp.

            wych. świetlicy Dorota Irzyńska, szkolny pedagog Agata Wilk

          • Wychowankowie Przedszkola Montessorii w Rzeszowie z wizytą w bibliotece szkolnej

            23 listopada 2023 roku wychowankowie z Przedszkola Montessorii w Rzeszowie wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedziły naszą bibliotekę. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza i funkcjonowania biblioteki szkolnej, poznanie zasad korzystania z książek oraz rozbudzenie zainteresowań czytelnictwem. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach na temat „W krainie bajek i baśni”. Prowadząca zajęcia, p. Grażyna Kadłuczka opowiedziała gościom o swojej pracy. Omówiła zasady korzystania z biblioteki i przedstawiła najciekawszy księgozbiór dla najmłodszych. Dzieci z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem i z przyjemnością uczestniczyły w zabawach czytelniczych. Bezbłędnie rozwiązywały zagadki i ułożyły bajkowe puzzle. Prawidłowo kojarzyły ilustracje i inne rekwizyty z tytułami utworów. Wykazały się dużą znajomością bajek i zainteresowanie czytaniem. Na pamiątkę wizyty w bibliotece mali czytelnicy otrzymali zakładki do książki, naklejki z bajkowymi postaciami, kodowane kolorowanki oraz słodkie upominki - pani bibliotekarka zaś piękne podziękowanie od dzieci.

          • 3a - Przystanek Hiszpania!

            Dziś uczniowie klasy 3a uczestniczyli w interesujących zajęciach „Odkrywajmy Europę! Przystanek Hiszpania” prowadzonych przez p. Joannę Sowę dzięki współpracy p. Edyty Maścidło-Sączawy z Europe Direct przy WSIiZ w Rzeszowie. Uczniowie poznali różne ciekawostki związane z tym gorącym krajem dzięki prezentacji specjalnie przygotowanej na te zajęcia no i teraz planują wycieczkę do Hiszpanii, by zatańczyć flamenco, skosztować paelli i udać się na zasłużoną sjestę.  Dziękujemy…

          • Klasa 2c w TUTU Centrum Edukacji Psychofizycznej.

            24.11.23.r. uczniowie klasy 2c pod opieką wychowawczyni Zofii Szpunar i pani pedagog Agaty Wilk udali się do Centrum Edukacji Psychofizycznej  TUTU  w ramach Projektu „Szkoła , która łączy”. Dzieci uczestniczyły w arteterapii grupowej,  podczas której rysowały autoportrety  i  dzieliły się informacjami na temat swoich ulubionych kolorów zajęć i zabaw. Następnie wzięły udział w kreatywnych zajęciach muzyczno-rytmicznych przeplatanych zabawami ruchowymi  na ściance wspinaczkowej   i materacach. Na zakończenie zostały obdarowane książeczkami. Wspólnie spędzony czas przyniósł dzieciom wiele radości. 

          • 3b z wizytą w WiMBP

            ,,Ciekawostki literackie - tropem twórczości Aleksandra Fredry" - w takich zajęciach wzięli udział uczniowie z klasy 3b w WiMBP, gdzie udali się pod opieką p. Jolanty Murias i p. Beaty Bar. Najpierw dzieci poznały różne ciekawostki z życia pisarza A.Fredry, wysłuchały kilku wierszy a następnie działały plastycznie, tworząc ciekawe prace. Mimo deszczowej pogody, humory wszystkim dopisywały i już umówiliśmy się na następne spotkanie.

          • Kiermasz słodkości

            W najbliższy poniedziałek tj. 27 listopada w naszej szkole odbędzie się KIERMASZ SŁODKOŚCI.
            Organizatorem jest Samorząd Szkolny i Szkolne Koło Caritas. W czasie trwania kiermaszu można będzie zakupić domowe ciasta lub ciasteczka, upieczone przez uczniów naszej szkoły. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na wsparcie Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Porażeniem Mózgowym „ Daj Szansę”. Chcemy przyłączyć się do tej akcji i wesprzeć Stowarzyszenie w zakupie upominków mikołajkowych.


            Opiekunowie SU 
            i
            Szkolnego Koła Caritas

          • Dzień Pluszowego Misia w 1b

            Uczniowie klasy 1b, razem z wychowawczynią p.Joanną Biskup obchodzili dzisiaj Dzień Pluszowego Misia. Niewiele rzeczy w dzisiejszym świecie wzrusza, pobudza ciepłe emocje i ma w sobie tyle łagodności i dobra, ile zawiera się w tej prostej zabawce, jaką jest pluszowy miś. Uczniowie celebrowali więc to święto, słuchając prezentacji o tym, skąd pomysł aby miś miał swój dzień. Ponadto rozwiązywali różne zadania, stworzyli też swoje opaski, dostając na koniec lekcji pamiątkowe dyplomy Przyjaciela Pluszowego Misia.

          • ŚWIETLICOWY KONKURS ,, NASZE TALENTY " - I edycja


            23 listopada br. odbył się w naszej szkole Świetlicowy Konkurs "Nasze talenty ".
             
            Wystąpiło 20 uczestników, którzy zaprezentowali się w następujących kategoriach: taniec, śpiew, recytacja, gra na instrumencie, rysunek, układane kostki Rubika, technika piłkarska, podnoszenie ciężarów, karate.
             
            Jury w składzie: Dyrektor Szkoły p. Barbara Olearka, Wicedyrektor Szkoły p. Maria Lipska, p. Joanna Biskup, p. Izabela Czarnota i p. Joanna Wójcik ogłosiło werdykt :
             
             
            I miejsce - Zuzanna Pasterz
             
            Wyróżnienia :
             
            Zuzanna Turek
             
            Amelia Sołkowicz
             
            Sonia Sanecka i Apolonia Sikora - duet
             
            Jakub Baran
             
            Polina Dohadkina
             
            Dodatkowo przyznano nagrodę Dyrektora Szkoły, którą otrzymała Nina Szura.
             
             
             
            Gratulujemy i dziękujemy!
             
            Zapraszamy w nowym roku szkolnym!
             
            Konkurs przygotowały p. Dorota Irzyńska i p. Marta Kłoś.
             
            Obsługą sprzętu nagłaśniającego zajął p. Andrzej Leniart, a konferansjerami były uczennice  Gabrysia Możdże i Wiktoria Cecholnik
          • Zaciekawieni historią Polski - 3b

            Informacje o miejscach pamięci narodowej oraz ciekawostki związane z historią Rzeszowa, Polski - to wszystko zawierają niezwykłe teczki, które wykonali uczniowie z klasy 3b przy dużym wsparciu i zaangażowaniu rodziców.

            Okazuje się, że dzieci w młodszym wieku szkolnym bardzo interesują się historią naszego kraju, tradycjami, a także aktywnie uczestniczą w uroczystościach patriotycznych. Dali temu wyraz podczas Narodowego Święta Niepodległości i tworzenia tematycznego kącika.

          • 3a – Dzień Życzliwości

            Dziś uczniowie klasy 3a z p. Edytą Maścidło-Sączawą obchodzili Dzień Życzliwości. Od samego rana rozpoczęli swoją działalność prowadząc kiermasz kartek świątecznych z których dochód będzie przeznaczony na obiady dla ubogich seniorów. W sali rozmawiali o tym, jak być życzliwym, przygotowali puzzle (szablon otrzymali od opiekuna SU), które przekazali najstarszej grupie w Publicznym Przedszkolu nr 8 a w magicznym koszyczku mieli zrobione przez siebie „miłe słówka”, którymi obdarowali się wzajemnie i napotkane Panie. Pani Edyta dla swoich uczniów przygotowała jeszcze miłą niespodziankę w postaci figurek gipsowych. Tego dnia nikt nie wyszedł bez prezentu i życzliwego słowa ! Zachęcamy, by taki dzień nie był tylko od święta 😊

          • Dzień pełen wrażeń w kl. 2c

            Piątek 17 listopada był dla uczniów kl.2c dniem pełnym wrażeń. Na początku odbyły się zajęcia plastyczne dla dzieci Moduś  prowadzone przez koordynatorki programu „Moduś idzie do szkoły”, podczas których  dzieci nauczyły  się malować kolorowe rybki suchymi pastelami . Następnie odbyły  się dwugodzinne warsztaty w ramach Projektu „Szkoła , która łączy”, gdzie dzieci dowiedziały się jak  rozwiązywać konflikty oraz poznały wiele ciekawych zabaw  integrujących klasę i ćwiczeń  uczących współpracy w zespole.  

            Wych. Zofia Szpunar

          • 3a – Młodzi Patrioci

            10.11.2023

            10 listopada uczniowie klasy 3a przyszli do szkoły ubrani odświętnie, bo chcieli uczcić bardzo ważne święto dla każdego Polaka - 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Z powagą w klasie odśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego” i wykonali biało-czerwone tulipany metodą origami, które zabrali do domu na jutrzejsze świętowanie.

            Edyta Maścidło-Sączawa

          • Haft lasowiacki

            10.11.2023

            Dzieci ze świetlicy szkolnej uczestniczyły w zajęciach pt: „Haft lasowiacki z okolic Kolbuszowej” zorganizowanych przez Bibliotekę Miejską przy ul. Fredry.  Uczniowie wysłuchali prezentacji  przygotowanej przez bibliotekarkę, a następnie wykonywali wycinanki przypominające hafty lasowiackie.

          • Origami i Święto Niepodległości

            10.11.2023

            W środę 8 listopada miłośnicy origami wykonali z papieru biało-czerwone kotyliony. ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

            Zajęcia odbyły się w związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości. Uczniowie wykonali kotyliony, które są tradycyjnymi ozdobami na to święto. Kotyliony to kokardy wzorowane na orderach w kolorach narodowych. Biało-czerwone kotyliony z serduszkiem są symbolem miłości do ojczyzny i szacunku dla jej historii.

            W Polsce, kotyliony są noszone w dniu 11 listopada, który jest Narodowym Świętem Niepodległości. Jest to ważna data, ponieważ upamiętnia odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów.

             

          • 1b na Stadionie Miejskim "Stal" w Rzeszowie

            09.11.2023

            Dzisiaj uczniowie klasy 1b, razem z wychowawczynią p. Joanną Biskup i p. Beatą Bar uczestniczyli w fantastycznym spotkaniu z piłkarzami klubu Stal Rzeszów na Stadionie Miejskim "Stal" w Rzeszowie. Poznali pracę rzecznika prasowego, w ramach doradztwa zawodowego, odwiedzili pomieszczenia klubu, podziwiali stadion z najwyższych miejsc na trybunie, byli również na murawie.

            Ogromnym przeżyciem było dla dzieci zbieranie autografów od zawodników Stali Rzeszów :)

            Dziękujemy za niezapomnianą przygodę i za możliwość przyglądania się treningowi pierwszej drużyny. Mamy nadzieję, że do zobaczenia wkrótce! :)

          • Sukcesy w VI Wojewódzkim Finale Szkolnej Ligi Rugby Tag

            09.11.2023

            Dzisiaj odbył się VI Wojewódzki Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag.

            Wzięły w nim udział trzy reprezentacje SP 12: klas 4, klas 5 i klas 6.

            Wszyscy zawodnicy dzielnie walczyli w każdym meczu.

            Największy sukces odniosła drużyna z klas 6 - zajmując bardzo wysokie 3 miejsce.

            Pozostałe drużyny po zaciętej walce zajęły 4 miejsca w swoich kategoriach.

            Wszystkim bardzo gratulujemy.

            Zawody odbyły się w pięknym ośrodku WR Sport - Centrum Sportu i Rozrywki w Świlczy

            Podczas zawodów trenerem i opiekunem był nauczyciel wychowania fizycznego Andrzej Leniart

          •   "Żyj zdrowo i kolorowo" - zajęcia czytelnicze ...

            09.11.2023

                  8 listopada uczniowie klasy 3a uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, która przebiegała pod hasłem "Żyj zdrowo i kolorowo". Zajęcia zostały zorganizowane przez szkolną bibliotekarkę  z okazji przypadającego w tym dniu Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.
             Celem  święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród dzieci i młodzieży, uczenie dobrych nawyków żywieniowych oraz informowanie o konsekwencjach złej diety.
             Trzecioklasiści,  uczestnicząc bardzo  aktywnie w zajęciach, zgłębili swoją wiedzę na temat wpływu zdrowego jedzenia i innych czynników na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Poznali Piramidę Zdrowego Odżywiania oraz  wysłuchali wiersza pani Stanisławy Bełch  pt. "Smacznie i zdrowo". Po analizie utworu dzieci utwierdziły się w przekonaniu , jak ważne jest zdrowe odżywianie się w dzieciństwie, ponieważ wiąże się ono z prawidłowym funkcjonowaniem naszego organizmu w dorosłym życiu i zapobiega wszelkim  chorobom.


            Grażyna Kadłuczka
             

          • Wzór lasowiacki...

            08.11.2023

            Dzieci ze świetlicy szkolnej uczestniczyły w zajęciach pt: „Haft lasowiacki z okolic Kolbuszowej” zorganizowanych przez Bibliotekę Miejską przy ul. Fredry.  Uczniowie wysłuchali prezentacji  przygotowanej przez bibliotekarkę, a następnie wykonywali wycinanki przypominające hafty lasowiackie.

          • Ogłoszenie

            08.11.2023

            Drodzy Rodzice, zachęcamy Wszystkich Państwa do udziału w akcji - NAKRĘĆ SIĘ NA POMOC WALDKOWI.

            Trwa zbiórka plastikowych nakrętek od: wód mineralnych, soków, napoi, mleka, produktów spożywczych, chemii gospodarczej, kosmetyków.

            Jeśli Ktoś z Państwa chce wziąć udział w tej akcji, prosimy przynosić do szkoły nakrętki plastikowe. Przyniesione nakrętki można zostawić w sali nr 18.

            Środki uzyskane dzięki zbiórce nakrętek będą przeznaczone na leczenie i rehabilitację Pana Waldemara Długosza. 

            Każdy najdrobniejszy gest dobroci może przyczynić się do szybszego powrotu do zdrowia Pana Waldemara. 

            Pozdrawiamy serdecznie i z góry dziękujemy za choćby najdrobniejszą chęć pomocy.

          • 3a – zawód fotograf

            08.11.2023

            Dziś uczniowie klasy 3a uczestniczyli w spotkaniu z fotografem p. Bartłomiejem Ziomkiem w ramach doradztwa zawodowego z cyklu „Ciekawe zawody” realizowanego i  zorganizowanego przez p. Edytę Maścidło-Sączawę. Uczniowie z dużym zainteresowaniem przysłuchiwali się opowieściom gościa o historii fotografii. Dowiedzieli się także, jak zrobić dobre zdjęcie nawet w ciemności. A na koniec wzięli udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Dziękujemy :)

          • Narodowe Święto Niepodległości w klasie 1a

            07.11.2023

            Jak co roku nasi uczniowie przygotowują się do obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Polsce. Uczniowie razem z wychowawczynią wybrali się do Biblioteki Miejskiej na spotkanie z Panią Stanisławą Bełch. Autorka książek dla dzieci przybliżyła uczniom treść swojej książki pt. "Święto Niepodległości", gdzie w piękny sposób zapoznaje najmłodszych z tematyką Niepodległości, ważnymi miejscami na mapie Rzeszowa związanymi z tym świętem oraz uczy szacunku wobec symboli narodowych. Uczniowie klasy I wykonali kotyliony w formie biało - czerwonego kwiatka. Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii na stronie szkoły.

          • KONKURS „PALCEM PO MAPIE EUROPY”

            07.11.2023

            1. Konkurs organizowany jest dla uczniów kl. 7-8 Szkoły Podstawowej nr 12 w Rzeszowie.

            2.  Konkurs dotyczy znajomości państw Europy, mapy Europy oraz podstawowych obliczeń

                 geograficznych np. obliczanie czasu urzędowego, gęstości zaludnienia, wysokości górowania

                 Słońca, odczytywania informacji z klimatogramu itp.

            3. W konkursie można korzystać  z atlasu geograficznego oraz kalkulatora.

            4. Laureaci otrzymają cząstkową ocenę celującą z geografii oraz nagrody rzeczowe.

            5. Osoby, które uzyskają min. 50% punktów otrzymają cząstkową ocenę bardzo dobrą.

                 Dodatkowo 3 osoby o najwyżej punktowanych pracach otrzymają nagrody rzeczowe!!!

            6. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 listopada, do p Izabeli Czarnoty.

            7. Konkurs odbędzie się 19 grudnia 2023r. o godz. 10.30 w świetlicy szkolnej.

            8. Wyniki konkursu zostaną podane na stronie internetowej szkoły najpóźniej 05.01.2024 r.

             

                                                                                                                                             Organizator: Izabela Czarnota

          • Sukcesy uczniów klasy 3a

            07.11.2023

            W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „ KOSMOS – rośliny ” dla uczniów klas I – III

            Nagrodę zdobyła Justyna Kowalska

            Wojciech Trzebiński – Nagroda Dyrektora SP 12

            Maja Mroczka - Nagroda Rady Rodziców SP 12

            Opiekun: Edyta Maścidło-Sączawa

            Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów !

          • 3a – kreatywne nietoperze

            07.11.2023

            Czy nietoperze poszły już spać? Wiemy, że nietoperze to bardzo pożyteczne ssaki. Okres hibernacji tego zwierzątka rozpocznie się pod koniec listopada, ale w klasie 3a ożywiły się na 100% i wcale nie myślą o zimie. Pani Edyta Maścidło-Sączawa opowiedziała uczniom kilka ciekawostek o tym nocnym zwierzątku i nauczyła, jak zrobić własnego nietoperza z drewnianego spinacza do bielizny. Cała gromadka nietoperzy dziś dostojnie prezentuje się jako klasowa dekoracja na jesiennej gałązce😊

          • Konkursy Samorządu Uczniowskiego

            06.11.2023

            30 października Samorząd Uczniowski zorganizował i przeprowadził konkurs przeznaczony dla uczniów klas I-VIII, którzy mieli jak najliczniej wystąpić w tym dniu w kolorach "pomarańczowo- dyniowym". Dla tych uczniów miał to też być DZIEŃ BEZ PYTANIA. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.Oto klasy, które zajęły nagrodzone miejsca: - klasa 1a - klasa 3a - klasa 3b Gratulujemy! Słodkie niespodzianki zostały wręczone w poniedziałek.

            31 października Samorząd Uczniowski rozstrzygnął konkurs na "Najpiękniejszą rzeźbę - figurkę z dyni." Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczniowie przynosili piękne rzeźby dyniowe. Jury miało wielki kłopot z przyznaniem nagród i wyróżnień. Oto lista nagrodzonych w konkursie.


            Miejsce 1 
            Maksym Klevtsov, Meshyi Yehor
            Miejsce 2
            Alicja Niewiadomska
            Miejsce 3
            Krystian Baran
            Wyróżnienie
            Franciszek Matkowski

            Pamiątkowe dyplomy i nagrody zostaną wręczone na apelu podsumowującym pracę Samorządu Uczniowskiego. Gratulujemy! 
            Opiekunowie SU.

          • 3a - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

            06.11.2023

            6 listopada uczniowie klasy 3a z p. Edytą Maścidło-Sączawą obchodzili święto wszystkich bajkowych postaci. Każdy z nas ma takiego swojego bajkowego ulubieńca, który towarzyszy mu od najmłodszych lat. Dzięki rodzicom i dziadkom pojawiają się w naszym życiu i zostają z nami na wiele lat, a czasami na zawsze. Bajki są pełne przygód wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie przeciwności. Dla wielu dzieci bohaterowie z bajek stają się bliskimi przyjaciółmi, którzy niejednokrotnie pomagają w różnych sytuacjach. To wyjątkowe święto jest obchodzone u nas w klasie już po raz kolejny i za każdym razem inaczej. Uczniowie opowiadali o  swoich ulubionych bajkach. W klasowym głosowaniu okazało się, że „Smerfy” to ulubiona bajka klasy 3a. Uczniowie wspólnie wykonali ilustrację przedstawiającą postacie z ulubionych bajek z różnych stron świata a na koniec przeszli bajkowy escape room.

            W linku poniżej znajduje się bajkowy escape room, do udziału, w którym zachęcam wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Niech to będzie chwila wytchnienia od natłoku codziennych prac, bo w każdym z nas jest dziecko 😊

            https://view.genial.ly/5fa078f846ac520d14f8c4cd/interactive-content-dzien-postaci-z-bajek

          • Listopadowa charytatywna akcja społeczna

            04.11.2023

            Nie bądź obojętny wobec seniorów i wesprzyj akcję zbiórki datków na obiad dla osób starszych, którzy mają problemy finansowe. Możesz też przynieść dowolny suchy prowiant do sali nr 17.

            Już w ubiegłym roku uczniowie obecnej klasy 3a włączyli się w akcję #zawieszoneobiady/kawaRzeszów https://www.facebook.com/zawieszoneobiadyrzeszow/

            Tym razem zwracam się do całej społeczności szkolnej (uczniów, rodziców i nauczycieli),

            bo Razem możemy więcej.

            Wystarczy 5 zł na kawę, 10 zł na ciepłą zupę, drugie danie 18 zł lub cały zestaw obiadowy 24 zł.

            Tak niewiele kosztuje pełny brzuszek i radość z ciepłego posiłku jakiegoś seniora !

            Liczymy na Was, bo macie dobre serduszka.

            Szkolni Wolontariusze codziennie będą zbierać datki odwiedzając klasy, dodatkowo przyjdą do rodziców podczas listopadowego spotkania z wychowawcami.

            Jeśli wolisz wpłacić przez https://zrzutka.pl/2bgnkj to też możesz ! Liczy się każda kwota.

             

            Szkolny pomysłodawca i koordynator akcji:

            Edyta Maścidło-Sączawa