• I półrocze za nami- czas podsumowań

            26 stycznia odbyło się podsumowanie działalności Naszej szkoły w I półroczu. Cała społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej, by usłyszeć i zobaczyć, jak aktywnie pracowali uczniowie i nauczyciele w I półroczu.

            Panie Ewa Wąs, Izabela Czarnota, Dorota Irzyńska, Marta Kłoś i Edyta Maścidło-Sączawa przygotowały i przedstawiły podsumowanie działań Samorządu Uczniowskiego, osiągnięcia uczniów i klas oraz wyniki konkursów. Podczas apelu wręczono ogromną ilość nagród za różne szkolne konkursy.

            Pani Dyrektor Barbara Olearka pogratulowała wszystkim uczniom osiągnięć oraz życzyła dalszych sukcesów w II półroczu, jak też wspaniałych, a przede wszystkim bezpiecznych ferii zimowych.

            Do zobaczenia za dwa tygodnie!

          • Bal karnawałowy

            W czwartek, 25 stycznia, w Naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową. Jej zjawiskowy wygląd wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. W czasie przerwy dzieci miały czas na poczęstunek, który przygotowały swoim pociechom klasowe Rady Rodziców. Była to również okazja do wykonania pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. Po przerwie na uczniów czekał już cyrk Szok ze swoim fantastycznym programem artystycznym.

            Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w organizacji tego wyjątkowego dnia!

          • 7a i 8a w teatrze

            18 stycznia 2024 r. uczniowie klas 7a i 8a udali się do WDK w Rzeszowie, gdzie obejrzeli spektakl w wykonaniu aktorów teatru ,,Cracovia ". Tym razem dzięki artystom wcielającym się w bohaterów lektury ,,Mały Książę " odbyli niezwykłą międzyplanetarną podróż, której zwieńczeniem była wizyta na Ziemi i przyjaźń z Pilotem.

            Wyjście zorganizowała p. Małgorzata Mendel

          • konkurs GWO

            UWAGA, KONKURS! ​​​​​​​

            NAGRODA - SŁUCHAWKI ZA PORTRET I SPOSÓB NA KREATYWNĄ ZABAWĘ NA FERIACH

            Zachęcamy uczniów klas od 4 do 8 do wzięcia udziału w konkursie „PORTRET SŁYNNEGO MATEMATYKA”, organizowanym przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

            Zadanie konkursowe polega na wykonaniu przez ucznia portretu dowolnego uczonego, znanego powszechnie z tego, iż w czasie swojego życia zajmował się matematyką (choć matematyka nie musiała być wyłączną domeną jego zainteresowań).

            Prace konkursowe uczniów powinny być przygotowane w formacie nie większym niż A3, mogą być przygotowane dowolną techniką plastyczną, na pierwszej stronie powinny być zapisane imię i nazwisko portretowanego uczonego wraz z informacją o latach, w których żył. Na drugiej stronie pracę należy podpisać: imieniem i nazwiskiem Autora, imieniem i nazwiskiem nauczyciela-opiekuna oraz danymi kontaktowymi do szkoły (dopuszczalna pieczątka szkoły),

            Każdy uczeń może zgłosić do Konkursu tylko jedną pracę.

            Pracę konkursową należy dostarczyć do nauczycielek matematyki  najpóźniej do 21 marca 2024 roku.

            Dlaczego warto ?

            Autorom najlepszych prac wybranych przez Komisję Konkursową Wydawnictwo przyzna następujące nagrody:

            • miejsca od 1 do 3 – każdy z uczniów otrzyma bezprzewodowe słuchawki nauszne JBL Tune 770NC Bluetooth 5.3,
            • wyróżnienia dla uczniów (sześć) – każde w postaci zestawu do rysowania o wartości do 100 złotych.
            • REGULAMIN KONKURSU i szczegółowe informacje: https://gwo.pl/portret-slynnego-matematyka/

            Koordynatorzy konkursu

            Alina Mazera i Beata Skrzynta

          • Kreatywna matematyka - moduł 4

            Uczniowie klasy 5 b i klasy 5a wykonali kolejne zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Kreatywna Matematyka" - Matematyczne Układanki. Do ćwiczeń wykorzystaliśmy drewniane patyczki z gry „Przekładaki”. Zabawę rozpoczęliśmy do zaliczenia każdego poziomu według wzoru i wykonania polecenia z instrukcji, aby rozwiązać łamigłówkę liczbową. Na tym etapie uczniowie pracowali indywidualnie i szybko radzili sobie z rozwiązywaniem zagadek. Następnie, już w parach przeszliśmy do układania figur geometrycznych: trójkątów i kwadratów, używając gry logicznej „Przekładaki”. Akrobacje patyczkami według złożonych, różnych instrukcji były emocjonujące. Uczniowie z dużym zaangażowaniem i skupieniem poszukiwali dróg rozwiązania problemów. Była rywalizacja i dużo zabawy.

             

        • Informacja
          • Informacja

             

            Zapraszamy na spotkania z nauczycielami 25 stycznia 2024 r. :

            klasy 1 – 4, godz. 16.30

            klasy 5 – 8, godz. 17.30

            Przydział sal na tablicy w holu szkoły.

          • Koncert Świąteczny w przedszkolu nr 8

            Chór Kolorowe Nutki i zaproszeni goście – uczniowie z klasy 5b, soliści:  Seweryn Szanter i Aleksandra Bednarczyk podczas koncertu w Przedszkolu nr 8 zaśpiewali najpiękniejsze świąteczne piosenki. Na skrzypcach znane kolędy zagrała Lilianna  Sawicka z kl.6a. Występu wysłuchały dzieci ze wszystkich grup, a na koniec wspólnie z artystami  wykonały pastorałkę. Dziękujemy za zaproszenie.

            Elżbieta Gałuszka

          • Światowy Dzień Bałwana w świetlicy


                                           Światowy Dzień Bałwana w świetlicy             

            ,,Czapka z garnka, nos z marchewki i bałwanek jest niekiepski.

                                                              Jeszcze oczy i guziki, bałwan wyszedł znakomity”.

             

            Czy ktoś wyobraża sobie śnieżną zimę bez lepienia bałwana?  Na pewno nie wychowankowie świetlicy. Z okazji Światowego Dnia Bałwana, przypadającego  18 stycznia, postanowili  wykonać  ten zabawny symbol zimy z jego nieodłącznymi atrybutami. A, że  śnieg w tym dniu nie dopisał, to powstały bałwanki papierowe. Ponadto dzieci dowiedziały się, że dzień ten nie został wybrany przypadkowo, wysłuchały baśni H. Ch. Andersena ,,Bałwan ze śniegu” i  piosenek o tym zacnym zimowym panu.

             Było wesoło i … bałwankowo!

            wych. świetlicy: Dorota Irzyńska i Marta Kłoś

          • 2a - „Zaczarowana zagroda” 

            W ramach przygotowania do omawiania lektury „Zaczarowana zagroda” uczniowie klasy 2a pod opieką wychowawczyni pani Doroty Twardy i pani Izabeli Polak uczestniczyli w zajęciach przybliżających życie pingwinów. Każde dziecko miało możliwość wykonania własnego pingwinka. Bardzo dziękujemy pani Joli z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, Filii nr 2 w Rzeszowie za przygotowanie interesujących zajęć.         
             

          • Wyjście na łyżwy


            Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali dla chętnych uczniów wyjście na łyżwy do Parku Sybiraków. Uczniowie korzystali z lodowiska bezpłatnie i świetnie się bawili doskonaląc swoje umiejętności.

            Opiekunowie: Mateusz Skała i Andrzej Leniart

          • 1b poznaje pracę dziennikarza radiowego

            W dniu dzisiejszym, w ramach zajęć związanych z doradztwem zawodowym "Jesteśmy przyszłością- inspirujący ludzie i zawody", prowadzonych przez p. Joannę Biskup, gościliśmy wspaniałego gościa- p. Małgorzatę Iwanicką- dziennikarkę Polskiego Radia Rzeszów. Dzieci z zapartym tchem słuchały o pracy radiowca, poznały metody pracy dziennikarza radiowego oraz same udzieliły wywiadu p. Małgorzacie na temat przeczytanych w klasie, podczas lekcji książek.

            Dziękujemy za wspaniałą wizytę!

            Zapraszamy ponownie!

            A na audycję z udziałem klasy 1b zapraszamy już w tę niedzielę, po 11:00 do audycji Zamkolandia czytelnicza Polskiego Radia Rzeszów.

          • 3a - dzień wiedzy o pingwinach

            Dziś uczniowie klasy 3a z p. Edytą Maścidło-Sączawą uczestniczyli w zajęciach czytelniczo - artystycznych w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej, Filii nr 2 w Rzeszowie prowadzonych przez bibliotekarkę - p. Jolę. Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądnęli prezentację i wysłuchali ciekawostek o tych troskliwych ptakach. Z łatwością odgadywali zagadki i zdobyli 100% punktów w przygotowanym teście wiedzy. Na koniec wykonali swojego pingwinka z papierowego talerzyka według instrukcji, oczywiście dodając coś od siebie :) Bardzo dziękujemy za interesujące zajęcia !

            Edyta Maścidło-Sączawa

          • 3a - prezent dla Babci i Dziadka ...

            18.01.2024

            Żyj nam babciu lat ze dwieście, boś najlepsza w całym mieście! Gdy za bardzo rozrabiamy pod Twe skrzydła uciekamy. Ty nas zawsze wytłumaczysz, wszystkie błędy nam wybaczysz. Bądź więc zdrowa uśmiechnięta – tego życzą Ci wnuczęta. Dziadku mój kochany, jesteś plasterkiem na rany. Rozpieszczasz mnie i wspierasz, uczysz, jak dobro wybierać. Znasz wiele historii ciekawych i uczysz prawdziwej zabawy. Zabawny w tym jesteś na dokładkę – dziękuję, że jesteś moim dziadkiem!

            Edyta Maścidło-Sączawa

          • Zajęcia origami i pierścionek z sercem

            17.01.2024

            Miłośnicy origami nauczyli się składać z papieru nową figurę. Pierścionek z sercem to prosta i romantyczna figura, która powstaje z jednej kwadratowej kartki papieru. Trzeba ją złożyć na pół, ............... a potem zrobić tylko kilka zagięć.

            Uczniowie pokazali, że z origami można tworzyć nie tylko pojedyncze figury, ale i złożone kompozycje. Z pierścionków z sercem można zrobić bransoletkę, łącząc ze sobą dwie figury. A z  czterech figur można zrobić koronę, umieszczając je na głowie w formie diademu. To dowód na to, że origami to nie tylko sztuka, ale i zabawa, która rozwija wyobraźnię i kreatywność.

          • Brawo Emilka z 4a

            16.01.2024

            Z dumą informujemy, że uczennica klasy 4a EMILIA PIETNOCZKA zajęła III miejsce w Mistrzostwach Podkarpacia w Bouldering'u. Gratulujemy talentu i spektakularnego sukcesu, który jest efektem wytężonej i wieloletniej pracy. Emilko bijemy brawo i życzymy kolejnych sukcesów, realizacji planów i spełniania marzeń. Trzymamy kciuki za jak najwyższe miejsce w zawodach rangi Pucharu Polski

          • Brawo Vira...

            16.01.2024

            Miło nam zakomunikować, że wychowanka świetlicy

            VIRA STOLNIKOWA

            otrzymała wyróżnienie

            w IX Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym "Mój przyjaciel Miś - bajkowy bohater", organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 16 w Rzeszowie.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

            Opiekun:  Izabela Czarnota

          • Pasjonaci nauk przyrodniczych na XIII Ogólnopolskiej Nocy Biologów 2024

            15.01.2024

            12 stycznia przedstawiciele naszej szkoły z klas 8 i 7 pod opieką p. Doroty Rusin wzięli udział w XIII edycji ogólnopolskiej akcji Noc Biologów. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Kolegium Nauk Przyrodniczych i Instytut Biologii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Nasi uczniowie mogli pogłębić swoją wiedzę przyrodniczą podczas różnorodnych zajęć przygotowanych przez studentów, doktorantów i pracowników uczelni oraz Podkarpackiego Centrum Nauki ”Łukasiewicz”.

            Młodzież uczestniczyła w warsztatach: „Zagrajmy w czerwone i zielone”, podczas których w profesjonalnym laboratorium rozdzielała barwniki fotosyntetyczne metodą chromatografii. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się wykład pt.: ”6-te masowe wymieranie życia na Ziemi dzieje się teraz” prowadzony przez dr hab. Ewę Węgrzyn, prof. UR. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tym naukowym wydarzeniu po raz pierwszy, co było okazją do zaobserwowania z bliska pracy naukowców i spojrzenia na świat biologii z zupełnie innej strony. Mamy nadzieję, że takie inicjatywy rozbudzą pasje i zainteresowania przyrodnicze oraz pomogą przyszłym absolwentom w wyborze profilu szkoły ponadpodstawowej.

            nauczyciel biologii: Dorota Rusin

          • Drugi bardzo udany wyjazd na narty do ośrodka Kiczera Ski

            12.01.2024


            Narty od samego rana.

            Warto było dzisiaj wstać bardzo wcześnie. Czwartkowy poranek w ośrodku Kiczera Ski powitał nas pięknym słońcem, ogromną ilością białego śniegu, świetnie przygotowanymi wszystkimi trasami. Uczniowie z klas trzecich  uczyli się podstawowych umiejętności narciarskich na łatwym stoku pod okiem instruktora, a pozostali korzystali z uroków "białego szaleństwa" na trudniejszych trasach.

            O tym, że wyjazdy na narty organizowane przez naszych nauczycieli są bardzo udane świadczy fakt, że udali się z nami również nasi absolwenci: Kacper Prokop, Karol Baran i Wiktor Sala, którzy brali udział w szkolnych wyjazdach narciarskich kiedy byli naszymi uczniami.

            W przerwie jak zwykle zjedliśmy pyszne zapiekanki i nabraliśmy sił do kolejnych zjazdów.

            Wszyscy wracaliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

            Do tej pory pogoda nam dopisywała podczas naszych wyjazdów. Może 26 lutego uda się jeszcze raz ?

            Już dzisiaj  - ZAPRASZAMY :)

            Wyjazd przygotowali  Mateusz Skała, Andrzej Leniart i Maciej Baran

          • Koncert chóru Kolorowe Nutki

            12.01.2024


            W niedzielę,  7 stycznia braliśmy udział w pięknym Koncercie Kolęd i Pastorałek.

            Kolorowe Nutki otworzyły swoim występem Koncert Kolęd i Pastorałek w Kościele św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie.

            Chór pod batutą Elżbiety Gałuszki wykonał cztery utwory. W solowych partiach zaprezentowali się Aleksandra Bednarczyk i Seweryn Szanter. Występ został bardzo ciepło przyjęty przez zgromadzoną publiczność.

            Przeżyliśmy niezwykły koncert,  wzruszający i nastrojowy wieczór. Występowaliśmy wraz z chórem Magnificat, zespołami AngelusGratia i sopranistką  -  Katarzyną Bembenek – byłą uczennicą naszej szkoły.

             

            https://pelczar.rzeszow.pl/wieczor-koled-i-pastoralek/

             

            Elżbieta Gałuszka – dyrygent chóru Kolorowe Nutki

          • Anatomia człowieka – Tajemnice budowy naszego organizmu

            12.01.2024

            Uczniowie klas siódmych na zajęciach biologii poznają anatomię i fizjologię człowieka. Anatomia człowieka to fascynująca dziedzina nauki, która zgłębia tajemnice budowy i funkcjonowania naszego organizmu. Odgrywa niezwykle istotną rolę w medycynie, umożliwiając lekarzom zrozumienie chorób i urazów oraz opracowywanie skutecznych metod leczenia. Te trudne treści biologiczne łatwiej jest przyswoić przy pomocy modeli biologicznych. W pracowni szkolnej uczniowie mają do dyspozycji szkielet człowieka, model budowy wewnętrznej oraz modele wielu narządów – oka, ucha, mózgu, nerki, serca. Na zajęciach z resuscytacji krążeniowo-oddechowej  korzystają z fantomu. Warto zgłębiać tę dziedzinę, by zrozumieć, jakie zdumiewające procesy zachodzą w naszym organizmie każdego dnia.


            nauczyciel biologii: Dorota Rusin

          • klasa 5b - ciekawe zawody

            12.01.2024

            10 stycznia  uczniowie klasy 5 b w ramach preorientacji zawodowej spotkali się z maszynistą oraz kierownikiem pociągu  - pracownikami Polregio Rzeszowskiego Zakładu Kolejowego (https://polregio.pl)

            ​Jeśli chodzi o te zawody związane z transportem, to maszynista i kierownik pociągu to bardzo ważne osoby, które odpowiadają za bezpieczeństwo i komfort pasażerów. Maszynista to człowiek, która prowadzi pociąg i dba o to, aby podróż przebiegała sprawnie i bezpiecznie. Kierownik pociągu natomiast odpowiada za organizację pracy personelu pokładowego oraz za koordynację działań związanych z obsługą pociągu. Oba zawody wymagają odpowiedniego przygotowania i doświadczenia, a także umiejętności pracy w zespole.
            Panowie opowiedzieli o swojej pracy, koniecznym kształceniu takich kadr, satysfakcji jaką daje im pełnienie tej służby. Uczniowie pytali także o godziny pracy, wynagradzania w tych zawodach, możliwość awansu, a dziewczynki czy zawód ten mogą wykonywać kobiety.😊. Najbardziej atrakcyjną częścią spotkania było zapoznanie się z całą zawartością torby kierownika pociągu, kupowanie biletów oraz ich kasowanie przez uczniów.

            Na koniec p. J. Prawelski – tato jednej z uczennic i organizator spotkania, rozdał wszystkim uczniom komplety drobiazgów z logo firmy: notesy magnetyczne, długopisy, smycze, opaski bezpieczeństwa oraz „osłodził spotkanie” krówkami. Było także pamiątkowe zdjęcie.

            Dziękujemy Panom K. Kocur, K. Radojewskiemu i J. Prawelskiemu za ciekawe przybliżenie nam tych mało znanych zawodów oraz prezenty.

            Wychowawca Alina Mazera z uczniami klasy 5 b😊

          • Konkurs Kangur Matematyczny 2024

            10.01.2024

            ​​​​​​

            ​​​Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2024 – ZGŁOSZENIA

             

            Jak co roku, zapraszamy wszystkich uczniów klas II – VIII do udziału w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE KANGUR MATEMATYCZNY.

            Prawo uczestnictwa ma każdy uczeń, który zgłosi chęć swojego udziału.

            Opłata za udział w konkursie wynosi 16 zł od uczestnika.

             

            Zgłoszenia i wpłaty przyjmowane są przez nauczycielki matematyki i wychowawców klas drugich i trzecich do 26 stycznia 2024 / przed feriami.

             

            Każdy uczestnik Konkursu Kangur Matematyczny 2024 otrzyma tangram chiński.

            Szczegóły dotyczące przebiegu konkursu i przykładowe zadania można znaleźć

            na stronie www.kangur-mat.pl

             

            Konkurs odbędzie się 21 marca 2024 r. o godz. 9:0

            Zachęcamy do udziału 😊

            Szkolne Koordynatorki Konkursu

            Alina Mazera i Beata Skrzynta 

          • Pasowanie na czytelnika...

            10.01.2024

              "My uczniowie pierwszej klasy, uroczyście przyrzekamy,
            Że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy ..."

                Takie przyrzeczenie złożyli uczniowie klas pierwszych 9 stycznia 2024 roku, podczas uroczystości ślubowania na czytelników szkolnej biblioteki.
            Uroczystość pasowania poprzedziły lekcje i comiesięczne spotkania biblioteczne, na których pierwszoklasiści byli zapoznawani z różnymi utworami i zachęcani przez panią bibliotekarkę do czytania i częstego obcowania z książką. Poznali także zasady korzystania z księgozbioru, zachowania się w bibliotece oraz uczyli się szacunku do książek.
            Działania te przyniosły bardzo duże efekty. Uczniowie w czasie pasowania  wzorowo zdali egzamin na czytelnika i wypadli świetnie podczas wykonywania różnorodnych zadań i poleceń, a poddani byli trzem próbom: mądrości, spostrzegawczości i sprawności. Wcześniej wysłuchali pięknej recytacji wiersza J. Huszcza pt. "Skarga książki", w wykonaniu swojej starszej koleżanki - Gai Wojakowskiej, z klasy 7a.
            Na zakończenie zostali pasowani na czytelników.
            Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom, ufundowany przez Radę Rodziców oraz Wyprawkę Czytelniczą z książką autorstwa znanej i niezwykle cenionej pisarki Justyny Bednarek pt. "Wnuczka antykwariusza" oraz broszurą dla rodziców i opiekunów "Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!".Fundatorem tych upominków jest Instytut Książki w Krakowie. I tym razem nie zabrakło dla dzieci kolorowych zakładek do książki z przepięknymi sentencjami o czytaniu od p. Dariusza Wyszczelskiego, właściciela firmy Wega. 
            Bardzo dziękujemy darczyńcom za wspaniałe upominki. Mamy nadzieję, że długo będą przypominać dzieciom o tym uroczystym wydarzeniu.


            Grażyna Kadłuczka

          • „Spotkanie z podróżnikiem – Amazonia”

            10.01.2024

            10 lutego gościliśmy w naszej szkole Krystiana Pyrzaka, członka grupy ,,trzask.pl” – podróżnika, pasjonata, człowieka, który podobnie jak jego młodzi przyjaciele z ,,trzask.pl”  realizują swoje marzenia podróżując po najbardziej egzotycznych zakątkach świata. ,,Podróżując” z naszym przewodnikiem po Ameryce Południowej mieliśmy okazję poznać Amazonię. Uczestnicząc w prezentacji zobaczyliśmy miasto, piękne Teatro Amazonas w środku dżungli, dowiedzieliśmy się jak przetrwać w niej ulewę, sprawdziliśmy czy nadal rosną tam kauczukowce i odbyliśmy rejs po największej rzece świata, aż po jej ujście. Zobaczyliśmy delfiny, spędziliśmy oczami wyobraźni kilka chwil w indiańskiej wiosce , bawiąc się z tamtejszymi dziećmi ….. wężem oraz podziwialiśmy zęby piranii. W trakcie spotkania zobaczyliśmy prawdziwą maczetę, hamak i niezbędnik podróżnika. Barwna prezentacja uzupełniona ciekawostkami dotyczącymi Amazonii, mieszkających tam ludzi i zwierząt pobudziła naszą wyobraźnię. Stała się też zachętą do rozwijania zainteresowań i pasji, do poznawania świata i zdobywania wiedzy, do czytania i  do realizowania marzeń. Na stronie ,, trzask.pl” czytamy …,,słowa naszego kolegi ,,Żyj swoimi marzeniami, ale nie prześpij swojego życia” zmobilizowały nas do realizacji naszych marzeń, nawet tych nieosiągalnych”. Tego też życzymy uczniom uczestniczącym w ,,Spotkaniu z podróżnikiem”. Izabela Czarnota

          • 3a - Gratulacje dla Heli, Maćka i Wojtka...

            09.01.2024

            W poniedziałek 8 stycznia, w uroczych i gościnnych pomieszczeniach Rzeszowskich Piwnic odbyła się Finałowa Gala Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Na uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród z wielu zakątków Podkarpacia, przybyli młodzi twórcy wraz ze swoimi opiekunami. Dodatkowej rangi uroczystości nadali zaproszeni znamienici goście: Pani Krystyna Stachowska – Wiceprezydent Miasta Rzeszowa, Ks. prałat Stanisław Potera, Ks. Janusz Kosior – proboszcz Parafii pw. Św. Jadwigi Królowej oraz Pani Jadwiga Miąsik z Wydziału Edukacji Miasta Rzeszowa.

            W Wojewódzkim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych

            organizowanym przez SP 21 oraz Parafię Rzymskokatolicką pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie

            Nagrodę Główną

            zdobyła Helena Sawicka,

            wyróżnienie przyznano

            Maciejowi Kościółkowi i Wojciechowi Trzebińskiemu

            Opiekun: Edyta Maścidło-Sączawa

            Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów !

          • Brawo Julka...

            09.01.2024

            Miło nam zakomunikować, że wychowanka świetlicy

            JULIA JAJUGA

            otrzymała

            wyróżnienie

            w Międzyszkolnym Świetlicowym Konkursie Plastycznym ,,Świąteczna Kartka Bożonarodzeniowa",

            organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 27 w Rzeszowie.

            Gratulujemy sukcesu i talentu!

            opiekun: Dorota Irzyńska

          • Wyniki Konkursu Literackiego pod hasłem „Lektury znane i lubiane”

            04.01.2024

                      Przed  świętami Bożego Narodzenia w bibliotece szkolnej odbył się konkurs wiedzy o lekturach  pod hasłem "Lektury znane i lubiane".

            Uczestnikami konkursu byli chętni  uczniowie z klas: 2, 3, 4 i 7.

            Dzieci z klas: 2-4 rozwiązywały zadania dotyczące treści baśni pt. "Dziewczynka z zapałkami". Siódmoklasiści zmierzyli się z zadaniami związanymi z lekturą pt. "Opowieść wigilijna". W konkursie wzięło udział 22 uczniów.

            A oto wyniki:

            Kategoria: klasy 2,3 i 4:

            I miejsce - Wojciech Trzebiński, kl.3a

            II miejsce - Maciej Majdański, kl.2a

            III miejsce - Diana Sorokina, kl.3b

            Kategoria: klasy 7:

            I miejsce - Gaja Wojakowska, kl.7a

            II miejsce - Konrad Baran, kl.7a

            III miejsce - Igor Kościółek, kl.7a

             

            Laureatom konkursu zostaną wręczone dyplomy i nagrody rzeczowe podczas apelu Samorządu Uczniowskiego.

            Serdecznie gratuluję!

            Organizator konkursu: Grażyna Kadłuczka

             

          • Wyniki Konkursu geograficznego „Palcem po mapie Europy”

            04.01.2024

            4 stycznia 2024r. został rozstrzygnięty konkurs geograficzny pt.: ”Palcem po mapie Europy”. Głównym celem konkursu była umiejętność posługiwania się różnymi mapami w atlasie geograficznym. W konkursie wzięło udział 10 uczniów z różnych klas. Najmłodszym uczestnikiem był Oskar Ziomek z kl.3b, który otrzymał wyróżnienie za dużą znajomość stolic państw europejskich. Laureatom konkursu zostaną wręczone dyplomy i nagrody rzeczowe podczas apelu Samorządu Uczniowskiego. A oto wyniki konkursu: I miejsce  Konrad Baran - kl.7a, II miejsce Igor Kościółek- kl.7a, III miejsce Piotr Trojan - -kl. 6c. Gratuluję!!!   Organizator: Izabela Czarnota