• Zakończenie projektu Bajki-Pomagajki w grupie II.

• 18.05.2024 08:42
        • Grupa II “Krasnoludki” otrzymała Certyfikat oraz Dyplomy za realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno-Czytelniczego „Bajki-Pomagajki czyli o magicznej mocy bajkoterapii”. 📚
          Celem głównym projektu była ochrona i wzmacnianie dobrostanu psychicznego dziecka.
          Przedstawiam Państwu podsumowanie zrealizowanych działań.
          W ramach projektu dzieci wysłuchały ośmiu bajek terapeutycznych.
          Na podstawie wysłuchanych bajek:
          - ćwiczyliśmy umiejętność dzielenia się, mówienia prawdy i czynienia dobra,
          - rozmawialiśmy o wartości rodziny,
          - uczyliśmy się szacunku do przyrody,
          - szukaliśmy sposobów rozwiązywania konfliktów rówieśniczych,
          - uczyliśmy się współpracy i nawiązywania relacji w grupie,
          - szukaliśmy sposobów, żeby oswoić swój strach,
          - braliśmy udział w zabawach uczących stawiać czoła swoim lękom,
          - rozmawialiśmy o dostrzeganiu odmienności i jej akceptacji.
          Realizowane zadania przyczyniły się do budowania pozytywnej samooceny dzieci, kształtowania umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych z punktu widzenia dziecka, dostrzegania ważnych wartości w życiu człowieka. ☺️

Koordynator projektu:
          Joanna Błakita
        • Grupa II w sklepie zoologicznym

• 15.05.2024 12:26
        • W tym tygodniu grupa II rozmawia o świecie zwierząt. Dlatego,aby lepiej zrozumieć ich życie w dniu dzisiejszym wybrała się do sklepu zoologicznego ,"Zoologia " w Rzeszowie. Dzieci na żywo zobaczyły wiele gatunków zwierząt, które można hodować w domu, poznały zapoznały się również z zasadami ich pielęgnacji. To była prawdziwa lekcja przyrody.
        • Psy ratownicze STORAT w naszym Przedszkolu

• 10.05.2024 18:32
        • Nasze przedszkole miało możliwość wzięcia udziału w lekcji pokazowej przeprowadzonej przez Panią Prezes Barbarę Maciejewską oraz Panią Justynę Pawul ze Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z udziałem psów 🐕. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach realizacji tematyki "Ratownicy na czterech łapach". Dzieci dowiedziały się na czym polega tresura psa a także praca ratownika z psem.
          Powstanie stowarzyszenia było efektem wieloletniej pracy ludzi zaangażowanych w szkolenie psów i ratownictwo. Psy po zaliczeniu testu kwalifikacyjnego są objęte programem szkolenia w zakresie posłuszeństwa i sprawności.
          Certyfikowanie psów prowadzone jest w oparciu o międzynarodowe regulaminy psów ratowniczych IRO oraz regulamin Państwowej Straży Pożarnej. Psy po zaliczeniu egzaminów oraz spełnieniu wymogów dodatkowcyh uzyskują licencje Psa Ratowniczego STORAT.
          Ciągłym szkoleniem objęci są nawigatorzy, a także sami przewodnicy psów, od których wymaga się oprócz pracy z psem sprawności fizycznej, teoretycznych wiadomości z zakresu psychologii psa i teorii zapachów, praktycznego udzielania pierwszej pomocy, posługiwania się sprzętem GPS oraz umiejętności włączenia sie do akcji ratowniczej.
          Serdecznie dziękujemy naszym gościom za poprowadzenie spotkania ☺️

Organizatorki spotkania:
          Joanna Błakita
          Magdalena Gimlewicz
        • Grupa V na Olimpiadzie Sportowej

• 09.05.2024 20:25
        • Dzisiaj grupa V uczestniczyła w Olimpiadzie organizowanej przez Akademię Piłkarską Stali Rzeszów. Impreza rozpoczęła się uroczystym ślubowaniem przedszkolaków. Dzieci brały udział w licznych konkurencjach m.in. takich jak: bieg na czas, skok w dal, bieg zwinnościowy, rzut piłeczką na odległość, tor przeszkód. 🤾🏻‍♂️ Nie zabrakło również zabaw na dmuchańcach, trampolinie oraz robienia tatuaży. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem brały udział we wszystkich konkurencjach. Ten dzień dostarczył dzieciom ( i Paniom 😉) niepowtarzalnych przeżyć towarzyszących sportowej zabawie. Na koniec otrzymaliśmy lizaki i dyplom. To był niezapomniany dzień!
        • Pokaz taneczny

• 07.05.2024 09:08
        • Pokaz taneczny w wykonaniu tancerzy z PODKARPACKIEGO CENTRUM TAŃCA

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca w naszym przedszkolu odbył się pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu tancerzy Pani Diany Synoś i Pana Norberta Sohling z Podkarpackiego Centrum Tańca połączony z warsztatami tanecznymi dla dzieci. Pani Diana przybliżyła dzieciom charakter poszczególnych tańców, zwróciła uwagę dzieci na piękne stroje tancerzy i grację z jaką się poruszają w tańcu. Było to nowe doświadczenie dla naszych przedszkolaków.
          Dziękujemy tancerzom za aktywnie i miło spędzony czas z muzyką i tańcem. 😉