Dzień Języków Obcych w bibliotece szkolnej
- 09.10.2024 08:42
- W 2001 roku Rada Europy ustanowiła dzień 26 września Europejskim Dniem Języków Obcych. Święto obchodzone w wielu krajach ma zwrócić uwagę na to, jak ważna jest nauka języków obcych. Z tej okazji w naszej bibliotece szkolnej zorganizowany został konkurs czytania w języku angielskim. Uczniowie z klas V, VI oraz VII musieli wykazać się znajomością słòwek sprawnie czytając zabawne historyjki.
- więcej
Wyniki w czytelnictwie - zestawienie za II okres roku szkolnego 2023/2024
- 20.06.2024 14:17
W II okresie roku szkolnego 2023/2024 ze zbiorów biblioteki szkolnej korzystało 273 uczniów oraz nauczyciele i pozostali pracownicy Zespołu.
Uczniowie wypożyczyli 934 książki.
Średnia wypożyczeń na 1 czytelnika wynosi 3,42 książki. Uczniowie klas I-III wypożyczyli 714 książek, osiągając średnią na ucznia – 6,20 książki.
Uczniowie klas IV – VIII wypożyczyli 220 książek, średnia wypożyczeń na 1 czytelnika z tych klas wynosi – 1,39 książki.- więcej
Wyniki Konkursu Czytelniczego pod hasłem „Najlepszy czytelnik SP nr 12”
- 17.06.2024 18:57
- Konkurs czytelniczy pod hasłem "Najlepszy czytelnik SP nr 12" trwał od 11 września 2023 roku do 7 czerwca 2024 roku .
Uczestnikami konkursu byli wszyscy chętni uczniowie z klas:1-8, korzystający z biblioteki szkolnej.
A oto wyniki:
Kategoria:
klasy 1 - Emil Dzięcioł, kl. 1b
klasy 2 - Shoda Polina, kl. 2b
klasy 3 - Wojciech Trzebiński, kl.3a
klasy 4 - Zuzanna Pasterz, kl.4a
Klasy 5 - Patrycja Brzezowska, kl. 5b
Klasy 6 - Fabian Sowiak, kl.6a
Klasy 7 - Gaja Wojakowska, kl.7a
Klasy 8 - Oliwia Kwiatkowska, kl.8a
Laureatom konkursu zostaną wręczone dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców podczas apelu Samorządu Uczniowskiego.
Serdecznie gratuluję!
Organizator konkursu: Grażyna Kadłuczka - więcej
Szkolny Konkurs Pięknego Czytania
- 06.06.2024 20:25
- W dniu 6 czerwca 2024 roku w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania pod hasłem "Lektury znamy i pięknie je czytamy".Kategoria: klasy IV-V:
Celem konkursu była popularyzacja literatury, kształcenie umiejętności pięknego czytania oraz rozwijanie twórczych talentów. W konkursie wzięło udział 11chętnych uczniów klas IV-VIII.
Zadaniem konkursowym było jak najpiękniejsze odczytanie na głos fragmentu wybranej książki z kanonu lektur omawianych w klasie. Uczestnicy konkursu z wielkim przejęciem i zaangażowaniem prezentowali przygotowane wcześniej teksty. Aby zachęcić uczestników do występów przed jury i dodać im otuchy, pani Małgorzata Mendel przeczytała zgromadzonym fragment naszej polskiej epopei narodowej "Pan Tadeusz".
Komisja konkursowa w składzie: p. G. Kadłuczka, p. M. Mendel, p. A. Nowak i p. D. Twardy oceniała wystąpienia uczestników według szczegółowych kryteriów. Oceniano poprawność artykulacyjną, płynność, dykcję, intonację oraz ekspresję. Poziom tegorocznych występów był wysoki i wyrównany, stąd też komisja po wysłuchaniu wszystkich uczestników postanowiła nagrodzić aż 7 osób.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
1 miejsce - Lena Kokoszka, kl.5a
2 miejsce - Zuzanna Pasterz, kl.4a
3 miejsce - Anastazja Yatsula, kl.5b
Kategoria: klasy VI-VIII:
1 miejsce - Gaja Wojakowska, kl.7a i Oliwia Kwiatkowska, kl.8a
2 miejsce - Liliana Sawicka, kl.6a i Seweryn Szanter, kl.6aGratulujemy serdecznie Zwycięzcom!!!
Organizator konkursu: Grażyna Kadłuczka
- więcej
Zajęcia czytelnicze z żółwiem Franklinem w tle ...
- 24.05.2024 08:11
- W czwartek, 23 maja po raz pierwszy w bibliotece szkolnej świętowaliśmy Światowy Dzień Żółwia. Zrobiliśmy to jak zwykle - literacko i twórczo. Na gazetce pojawiły się informacje na temat święta, ciekawostki o żółwiach oraz rady, jak pomóc tym zwierzakom, żeby przetrwały jak najdłużej, ponieważ grozi im całkowite wyginięcie w ciągu najbliższych 50 lat. Nie zabrakło też ilustracji z różnymi gatunkami tych gadów oraz zabawnego wiersza o żółwiu, któremu marzą się wakacje.
Pani bibliotekarka przygotowała dla swoich czytelników również wystawę bogato ilustrowanych książek z informacjami o żółwiach oraz serię książek o żółwiu Franklinie, autorstwa Paulette Bourgeois, tak bardzo lubianych i chętnie czytanych przez młodsze dzieci.
W zajęciach bibliotecznych uczestniczyły dzieci z II grupy Przedszkola nr 8 wraz ze swoimi wychowawczyniami. "Krasnoludki" rozwiązywały zagadki, wysłuchały opowiadania pt. "Franklin chce mieć zwierzątko". Rozmawiały z prowadzącą na temat opieki nad zwierzętami. Zdobyły wiedzę na temat żółwi i poznały różne ich gatunki. Dowiedziały się również, dlaczego życie tych fascynujących ludzi od setek lat zwierząt jest obecnie zagrożone. Dzieci w darze od prowadzącej otrzymały kolorowankę z sympatycznym żółwiem do pokolorowania w swojej sali.Było to wspaniałe spotkanie! - więcej
DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
- 09.05.2024 06:43
- 8 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek - święto, które zostało zainicjowane w 1985 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, mające na celu promocję bibliotek i czytania .
W dniach od 8 do 15 maja swoje święto mają także wszyscy fani czytania. W tym czasie w naszym kraju odbywa się XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - akcja zorganizowana przez SBP, podkreślająca rolę czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji , a także zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W tym roku przebiega ona pod hasłem "Biblioteka -miejsce na czasie".
Gośćmi biblioteki szkolnej w tym szczególnym dniu byli uczniowie klasy 5a i 5c, pod opieką p. E. Wąs. Piątoklasiści uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych na temat "Biblioteka - co o niej wiesz?". Spotkanie było doskonałą okazją do tego, by porozmawiać z uczniami o tym, czym jest biblioteka i jakie tajemnice skrywa. Dzieci dowiedziały się także o tym, jakie są rodzaje bibliotek i katalogów bibliotecznych. Poznały historię najbardziej znanej biblioteki świata - Biblioteki Aleksandryjskiej. Dowiedziały się gdzie ma swoją siedzibę i jakie posiada zbiory Biblioteka Narodowa i Biblioteka Ossolineum. Na zakończenie zaproszeni goście odczytywali wybrane cytaty o bibliotekach, które doskonale oddały magię tego niezwykłego miejsca. - więcej
Pięciolatki z Przedszkola nr 8 w Rzeszowie w bibliotece szkolnej
- 25.04.2024 10:39
- W środowy poranek, 24 kwietnia 2024 roku, do naszej biblioteki przybyły dzieci z Przedszkola nr8 pod opieką wychowawczyni - p. A. Trawki.
Prowadząca zajęcia, p. G. Kadłuczka rozmawiała ze swoimi gośćmi na temat Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz konieczności czytania i poszanowania książek. Przedszkolaki bardzo chętnie opowiadały o tym, jakie książeczki znają i najchętniej czytają ze swoimi rodzicami, dziadkami, czy starszym rodzeństwem. Następnie obejrzały wystawę przedstawiającą historię książki od czasów najdawniejszych, aż po współczesność.
- więcej
3a i 3b w bibliotece szkolnej
- 25.04.2024 06:35
- W środę, 24 kwietnia, uczniowie klasy 3a i 3b wraz ze swoimi Wychowawczyniami byli gośćmi biblioteki szkolnej. Uczestniczyli oni w spotkaniu czytelniczym na temat "Książka , jej budowa oraz szata graficzna". Podczas zajęć dzieci zapoznały się z budową książki, poznały elementy z jakich jest ona zbudowana oraz ich funkcje. Dowiedziały się także o tym, co składa się na szatę graficzną książki. Porównywały wygląd książek papierowych wydanych współcześnie z tymi, które powstały przed laty. Na podsumowanie wiedzy zdobytej podczas zajęć trzecioklasiści otrzymali od prowadzącej do rozwiązania w klasie krzyżówkę z hasłem "Budowa książki".
Tematyka lekcji doskonale zbiegła się z obchodami Światowego Dnia Książki, a samo spotkanie z uczniami w bibliotece kolejnym krokiem do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych. Książki powstają przecież po to, aby je czytać, czerpać z nich wiedzę i rozrywkę.Grażyna Kadłuczka - więcej