• Akcja czytelnicza  "Czytające przerwy w bibliotece szkolnej"
        • Akcja czytelnicza "Czytające przerwy w bibliotece szkolnej"

• 26.10.2022 11:36
        • 25 października biblioteka szkolna rozpoczęła realizację akcji "Czytające przerwy w bibliotece szkolnej". Celem przedsięwzięcia jest rozbudzenie w dzieciach pasji czytania oraz zachęcenie ich  do odwiedzania biblioteki. W wybrane dni miesiąca, podczas długich przerw, starsi uczniowie z Aktywu Bibliotecznego pod opieką pani bibliotekarki będą czytali swoim młodszym kolegom utwory literackie o różnorodnej tematyce.
        • Dzień Gier Planszowych

• 11.10.2022 13:09
        • 10 października czytelnicy biblioteki szkolnej obchodzili Dzień Gier Planszowych. To coroczne święto miłośników planszówek i również idealna okazja, by promować "gry bez prądu" oraz zachęcać uczniów do rozpoczęcia przygody z takimi grami.
        • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

• 11.10.2022 13:08
        • W październiku biblioteki szkolne na całym świecie obchodzą swoje święto -  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w celu promocji biblioteki szkolnej i jej działań oraz rozbudzania i kształtowania kultury czytelniczej u uczniów i integracji środowiska szkolnego. W tym roku święto odbywa się pod hasłem "Czytanie dla pokoju".
        • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole

• 11.10.2022 13:09
        • 29 września obchodziliśmy XX Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.   Patronką święta jest Janina Porazińska - wybitna pisarka, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach.
          Nadrzędnym celem Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
        • Wizyta uczniów klas pierwszych w Bibliotece szkolnej

• 28.09.2022 11:25
        • W miniony wtorek, 27 września Biblioteka szkolna gościła najmłodszych uczniów naszej szkoły - dzieci z klas pierwszych. Była to pierwsza wizyta pierwszoklasistów w bibliotece.

Spotkanie miało na celu poznanie przez uczniów biblioteki.

Dzieci obejrzały  szkolną  wypożyczalnię, usłyszały jakie książki i inne materiały gromadzi biblioteka oraz dowiedziały się jakie są zasady wypożyczania i oddawania książek. Dostrzegły też różnice między biblioteką a księgarnią.

• "Pokój - najlepsze dobro jakie może nas spotkać"

• 22.09.2022 13:23
        • W 2022 roku Międzynarodowy Dzień Pokoju był obchodzony 21 września. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ  7 września 2001 roku i jest ono wyrazem oraz symbolem idei pokoju, a także stanowi wyraz wsparcia działań dążących do pokojowego współżycia ludzi i narodów. Celem globalnych obchodów MDP jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa na konflikty zbrojne i ich ofiary, a także wspieranie działań promujących pokojowe rozwiązania wszelkich wojen. Kolejnym symbolem święta jest odznaka w kształcie gołębia pokoju, która jest noszona przez osoby propagujące pokój na świecie.
        • "Medal za Uśmiech"

• 22.09.2022 13:07
        • 21 września obchodzony jest Światowy Dzień Orderu Uśmiechu. Order Uśmiechu to międzynarodowe odznaczenie przyznawane dorosłym przez dzieci za działania przynoszące im radość. Projekt Orderu Uśmiechu stworzyła dziewięciolatka -  Ewa Chrobak.
        • Dlaczego warto zostać harcerzem?

• 20.09.2022 11:20
        • 16 września 2022 roku uczniowie klasy 5c pod opieką Pań: M. Mendel i G. Kadłuczki udali się do Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ulicy Fredry na zajęcia biblioteczne.
          Celem spotkania było zapoznanie uczniów z działalnością organizacji harcerskiej w Polsce.