Drugi dzień Tygodnia Kultury Japońskiej upłynął pod hasłem origami. Uczniowie klas młodszych chętnie włączyli się do tych działań. Pod czujnym okiem wychowawców wykonywali różnorodne składanki z kolorowego papieru. A oto efekty ich pracy …
Dzień ORIGAMI
Tydzień Japoński nabiera tempa. Dzisiaj 14.03 w szkole rządziło origami. Na słowo origami składają się dwa japońskie znaki – ori czyli składać lub zginać oraz kami tzn. papier.
38W salach 32 i 33 uczniowie mogli obejrzeć wystawy prac z origami naszych uczniów i absolwentów oraz uczestniczyć w otwartych warsztatach origami.
Na długich przerwach wszyscy chętni i zainteresowani składali serduszka a podczas godzinnych warsztatów wykonywali żurawie. Do tworzenia żurawi wykorzystano kartki origami z Japonii, które podarowała nam Hana i Mari z Japonii. Zajęcia były inspirujące a towarzyszyła im legenda o senbazuru, czyli tysiącu żurawi (sen – tysiąc, tsuru – żuraw). Głosi ona, że jeśli ktoś złoży 1000 żurawi w intencji chorej osoby lub własnego życzenia, to chory wyzdrowieje, a życzenie się spełni.
I my… my właśnie zaczynamy.
Nad przebiegiem zajęć czuwały panie Alina Mazera i pani Beata Skrzynta wspierane przez członków origami.
Pomoce od UNICEF
11Na dodatkowych zajęciach nauki języka polskiego dla cudzoziemców z p. Edytą Maścidło-Sączawą uczniowie pracują intensywnie i kreatywnie, by coraz lepiej mówić i pisać po polsku. Dzięki wsparciu UNICEF mamy ciekawe artykuły papiernicze, które są bardzo pomocne w realizacji atrakcyjnych zajęć. Dziękujemy !
A ten radosny obrazek w podziękowaniu jest właśnie dla Was :)
Co to jest soroban ?
12Soroban jest przyrządem, który umożliwia wykonanie wszystkich podstawowych działań matematycznych. Dziś uczniowie klas 1a, 1c i 2a mieli możliwość zapoznania się z japońskim liczydełkiem - soroban. Pani Anna Sawicka zachęciła uczniów do liczenia na nim i pokazała, jak układać paluszki, aby sprawnie przesuwać koraliki. W Japonii po dzień dzisiejszy, mimo powszechnej komputeryzacji stosuje się owe liczydełko a dzieci zaczynają naukę liczenia na sorobanie już w wieku czterech lat.
KĄCIK JAPOŃSKI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ
Japonia - państwo wyspiarskie położone u wybrzeży Azji, kraj kwitnącej wiśni, sztuki origami, drzewek bonsai, siogunów oraz sztuk walki. Wiele ciekawostek dotyczących Japoni przekazała nam nasza uczennica Hana Higuchi i podarowała do świetlicy książki, komiksy i podręczniki napisane w języku japońskim. Opowiedziała nam również o mieście Fukuoka, w którym się urodziła, o tradycjach i regionalnych potrawach.
Świetlica zaprasza do oglądania oryginalnych japońskich pamiątek.
Furoshiki - sztuka pakowania w tkaninę - 2b.
14Furoshiki to chusta, która w Japonii od wieków pełni funkcję użytkową. W nią zawijano, pakowano i przenoszono różne przedmioty. Ofiarowując komuś podarunek zawinięty w furoshiki, dawano wyraz szacunku, życzliwości i uwagi z jaką traktujemy obdarowywaną osobę. Podczas Tygodnia Kultury Japońskiej - trwającego w nasze szkole, uczniowie z klasy 2b pod kierunkiem p. Jolanty Murias, poznali zasady pakowania w furoshiki książek, butelek i innych przedmiotów. Zaciekawieni tym tematem tworzyli wspaniałe, niepowtarzalne a zarazem ekologiczne opakowania.
Jak zrobić motylka origami?
Oto instrukcja przygotowana przez p. Elżbietę Gałuszkę
2a - inaugaracja Tygodnia Kultury Japońskiej
Stroje inspirowane modą prosto z Japonii oraz próby pisania japońskich znaków rozpoczęły niezwykłe wydarzenie w Naszej szkole. Dziękujemy pani Anecie W. - mamie Adasia za piękne upominki dla uczestników pokazu.
35
1a - „Zdrowe odżywianie kształtuje umysł i ciało”
Klasa 1a wzięła udział w prelekcji prowadzonej przez pielęgniarkę szkolną panią Annę Sawicką, w związku z realizacją programu promocji zdrowego trybu życia i kształtowania zachowań korzystnych dla zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży wieku szkolnego.
Igrzyska Miejskie - Turniej mini siatkówki chłopców - kolejne sukcesy
5Kolejny , ostatni już z turniejów siatkówki w ramach Miejskich Igrzysk. Tym razem Mini Siatkówka chłopców.
13 marca reprezentacja chłopców naszej szkoły brała udział w tym turnieju. W pierwszym meczu nasi chłopcy przegrali z drużyną SP 21, ale w kolejnych zagrali dużo lepiej, na swoim dobrym poziomie. Kolejno pokonali drużynę SP Zakonu Pijarów 2:0 oraz zespół SP 15 2:1 zajmując ostatecznie drugie miejsce.
Gratulujemy
Skład drużyny: Maksymilian Wierzbowicz, Dawid Flejszar, Patryk Kąkol, Kajetan Kozłowski, Tymoteusz Mach, Konrad Dworak, Karol Wolnik, Bohdan Boudrych, Mateusz Kot
Trener drużyny Andrzej Leniart
Nabór do szkół trwa...
Szanowni Rodzice / Opiekunowie przypominamy, że trwa elektroniczny nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024. Wystarczy kliknąć w zielone okienko na pasku po prawej stronie i postępować zgodnie z instrukcją.
Prosimy pamiętać, że wypełniony i wydrukowany wniosek należy ZŁOŻYĆ w szkole pierwszego wyboru.
SP 12 to dobry wybór !
MAŁA SZKOŁA - DUŻE MOŻLIWOŚCI
1a - spotkanie z przedszkolakami
410 marca 2023r. grupa 6 - latków z Przedszkola Publicznego nr 8 złożyła wizytę klasie 1a. Spotkanie odbyło się z inicjatywy wychowawczyni pani Doroty Twardy i było dla maluchów dużym przeżyciem. Przedszkolaki zobaczyły jak wygląda sala lekcyjna i wzięły udział w zajęciach edukacji polonistycznej z użyciem nowego monitora. Dowiedziały się jak piszemy dwuznak „dź” na podstawie wyrazu dźwig. Rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w quizie, razem zaśpiewały piosenkę z filmu „Bob budowniczy”. 6 - latki miały możliwość poczuć się jak prawdziwi uczniowie i usiąść w szkolnych ławkach. Na koniec wizyty zostały obdarowane cukierkami i specjalnie dla nich wykonanymi przez pierwszoklasistów skaczącymi żabkami z papieru. Przedszkolaki przekonały się, że szkoła jest miejscem przyjaznym i bezpiecznym dla każdego. Mamy nadzieję, że dzięki temu będzie im łatwiej przekroczyć próg naszej szkoły we wrześniu.
Tydzień Japoński
Już w poniedziałek, 13 marca rusza w naszej szkole Tydzień Japoński
Agenda tego wydarzenia jest bardzo bogata. Składają się na nią m. in.:
- Warsztaty origami;
- Tworzenie laleczek w stylu Japońskim;
- Lekcje i prelekcje dotyczące kultury japońskiej oraz japońskiego systemu szkolnictwa;
- Zapoznanie z muzyką japońską. Warsztaty gry na na instrumentach japońskich, zapoznanie ze specyficzną skalą melodyczną;
- Przygotowanie plakatów o Japonii - wystawa plakatów i origami;
- Czytanie legend japońskich;
- Pokaz mody inspirowanej Japonią;
- Nauka pisania liter japońskich;
- Warsztaty tworzenia wachlarzy oraz przygotowanie tańca z wachlarzami;
- Teatrzyk obrazkowy Kamishibai;
- Nauka liczenia na liczydle soroban ( jap. 算盤 lub 十露盤 );
- Nauka jedzenia pałeczkami i wiele innych .....
Ukoronowaniem tygodnia Japońskiego będzie spotkanie z niezwykłym gościem, który odwiedzi nas w ramach cyklu Drugie Śniadanie z Mistrzem i opowie o swojej karierze i fascynacji kulturą Japonii. Wkrótce więcej informacji z naszym Mistrzu a właściwie Mistrzyni.
Ciekawostki:https://oyakata.com.pl/ksiega-mistrza-oyakata/kanji-znaki-japonskie-i-ich-znaczenie/
Turniej piłki nożnej ze świetlicowymi "mężczyznami" :)
19W dniu 10 marca 2023r. z okazji Dnia Mężczyzny Pan Mateusz Skała zorganizował turniej piłki nożnej dla wszystkich "mężczyzn" przebywających w świetlicy szkolnej. Szesnatu "piłkarzy" wzięło udział w rozgrywkach na górnym boisku naszej szkoły. Turniej wzbudził wiele pozytywnych emocji co było widać na uśmiechniętych buziach wszystkich dzieci.
Zaproszenie do udziału w akcji czytelniczej...
Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza uczniów klas I-III do udziału w IX. edycji akcji czytelniczej "Najdłuższa książka świata". Temat tegorocznej akcji: "Literackie rośliny i zwierzęta".
Organizatorem przedsięwzięcia jest Studenckie Koło Naukowe Animatorów Kultury Literackiej Dzieci i Zakład Edukacji Literackiej przy Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Celem akcji jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci, poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych, rozbudzanie wyobraźni, zachęcenie do kreatywności i oryginalności myślenia.
WARUNKI UCZESTNICTWA:
- Zadaniem uczestnika jest plastyczne przedstawienie wybranych kreacji literackich roślin lub/i zwierząt z przeczytanego wiersza, opowiadania, powieści itp. Ilustracja może zawierać także tekst stworzony przez dziecko.
- Każdy autor może zgłosić do konkursu jedną pracę wykonaną indywidualnie, dowolną techniką na papierze formatu A3. Do pracy należy dołączyć Oświadczenie o wyrażeniu zgody na publikację wizerunku (do pobrania w bibliotece szkolnej).
- Prace powinny zawierać informacje: imię i nazwisko autora, nazwę szkoły, imię i nazwisko opiekuna ( opis napisany komputerowo należy przykleić na odwrocie pracy).
- Opisaną pracę wraz z podpisanym oświadczeniem przez Rodzica lub Opiekuna Prawnego należy dostarczyć do biblioteki szkolnej najpóźniej do 20 marca 2023, do godziny 1100.
- Składanie "Najdłuższej Książki Świata " odbędzie się 19.04.2023 roku o godz. 10.00. (szczegółowe informacje zostaną podane w kolejnym komunikacie).
Przeczytaj! Wymyśl! Narysuj!
Zapraszamy!!!
Grażyna Kadłuczka
Budki lęgowe i karmniki dla ptaków.
Uczniowie naszej szkoły na lekcjach techniki wykonali karmniki i budki lęgowe dla ptaków. Wykonane prace zostały powieszone na drzewach rosnących wokół szkoły. Dokarmiając ptaki pobudzamy zainteresowania i uwrażliwiamy uczniów na przyrodę.
red: Kamil Bułdak
Konkursy ekologiczne dla uczniów klas 1-3
Szkolne koło LOP
zaprasza uczniów klas I – III
do udziału w szkolnych eliminacjach Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego
„Zwierzęta lasów województwa podkarpackiego”
Konkurs adresowany jest do uczniów interesujących się światem przyrody i ekologią. Obejmuje wiedzę (w tym ciekawostki i aktualne dane) wykraczającą poza program nauczania klas I-III.
I. FORMA KONKURSU:
- test wiedzy, składający się z 30 pytań,
- praca plastyczna: technika dowolna, format A4.
Autorami prac mogą być uczniowie klas I-III nie biorący udziału w teście. Prace plastyczne należy dostarczyć do 30 marca 2023 r.
II. CELE:
-budzenie zainteresowania uczniów światem przyrody,
-rozbudzanie zainteresowań bogactwem i pięknem przyrody,
-uświadomienie uczniom konieczności ochrony przyrody dla dobra człowieka,
-zwrócenie uwagi na szkodliwość zanieczyszczeń środowiska,
-promocja postaw i zachowań przyjaznych dla środowiska.
Zainteresowanych uczniów proszę o kontakt ze szkolnym organizatorem w celu zgłoszenia woli udziału w konkursie do 30 marca 2023 r.
Konkurs odbędzie się 13 kwietnia 2023 r. o godz. 11.30 w sali 23.
Szkolny organizator:
Edyta Maścidło-Sączawa
2a - talent Eleny został doceniony...
Elena Szczepanik
zdobyła NAGRODĘ GŁÓWNĄ w kat. klas I-III
w IX edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego
„Pocztówka z Rzeszowa” pod hasłem
„Znani i nieznani – miejsca upamiętnienia wielkich Polaków”,
którego organizatorem była SP nr 1 w Rzeszowie.
Na konkurs wpłynęło 335 prac z 35 szkół powiatu rzeszowskiego.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Opiekun: Edyta Maścidło-Sączawa
„Kubusiowi Przyjaciele Natury”
6Uczniowie klasy III a pod opieką wychowawcy Doroty Janiszewskiej, biorą udział w jednym z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli i szkół podstawowych o tematyce ekologicznej, który jest organizowany przez markę Kubuś. Na pierwszych zajęciach, dzieci poznały: jaka jest różnica między pogodą a klimatem, jak zmienia się klimat, jaka jest rola każdego z nas w dbaniu o klimat. Dzieci dzieliły się swoimi doświadczeniami na temat tego, jakie działania możemy podjąć, aby zadbać o naszą planetę. Mówiono: o segregowaniu śmieci, oszczędzaniu papieru, używaniu wielorazowych śniadaniówek, gaszeniu światła, zakręcaniu wody w kranie. Na podsumowanie zajęć, uczniowie przygotowali hasła przypominające o tym, jak powinniśmy postępować. Rozmieszczono je na terenie szkoły.
Na tym temat: Misja Szkoła zakończono.
Świętowanie Dnia Kobiet w Multikinie - klasy 6a i 6b
Uczniowie z klas 6a i 6b świętowali Dzień Kobiet w Multikinie na świetnej komedii dla młodszych i starszych "Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka". Polecamy wszystkim.
Rodzice z okazji Święta dofinasowali bilety dla dziewcząt.
Wyjście zorganizowali wychowawcy klas: Ewa Wojtyś i Andrzej Leniart
Konkurs ekologiczny: „EKO – STRÓJ” i pokaz „EKO – MODY”
30.03.2023Szkolne koło LOP oraz Samorząd Uczniowski zapraszają uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie ekologicznym pod hasłem: „EKO – STRÓJ” oraz jego prezentację podczas pokazu „EKO – MODY”
TERMIN : 19 kwietnia 2023r.,godz. 10.30
Regulamin Konkursu Ekologicznego „EKO– STRÓJ”:
Cele konkursu:
- propagowanie idei czystego środowiska, zagospodarowanie odpadów przydatnych do ponownego wykorzystania lub przetworzenia;
- pogłębianie wiedzy na temat segregacji odpadów i znaczenia recyklingu dla ochrony środowiska;
- propagowanie właściwych postaw ekologicznych oraz ekologicznego stylu życia;
- rozwijanie wyobraźni, kreatywności, pasji i twórczych poszukiwań u dzieci i rodziców;
Warunki uczestnictwa:
- konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I -VIII naszej szkoły
- uczestnik wykona (z pomocą osoby dorosłej) strój z odpadów przeznaczonych do recyklingu oraz materiałów naturalnych;
- prezentacja stroju nastąpi podczas pokazu „EKO-MODY”
w dniu 19 kwietnia 2023r. o godz. 10.30
Sposób przeprowadzenia konkursu:
- komisja konkursowa składająca się z 3 członków będzie kierować się następującymi kryteriami:
- kreatywnością uczestników przy projektowaniu stroju
- sposobem zaprezentowania pracy konkursowej podczas pokazu
- wykonaniem stroju z wykorzystaniem materiałów przeznaczonych do recyklingu
- w konkursie zostanie przyznana 1 nagroda główna. Komisja może przyznać dodatkowe nagrody.
Uczniowie proszeni są o zgłaszanie udziału w konkursie do 14 kwietnia 2023 r.u organizatorów konkursu: p. Izabeli Czarnoty i p. Katarzyny Ożóg
Informacja
29.03.2023Informujemy, że dni: 06.04.2023 r. (czwartek), 07.04.2023 r. (piątek), 11.04.2023 r. (wtorek) oraz 12.04.2023 r. (środa) są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych (wiosenna przerwa świąteczna).
W tych dniach szkoła zapewnia opiekę w świetlicy w godz. od 7.00 - 15.00.
Informację należy przekazać do 31 marca 2023 r. do sekretariatu szkoły.
2a - BRAWO WOJTEK !
31.03.2023Wojciech Trzebiński
zdobył NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Palma wielkanocna”,
którego organizatorem była SP nr 27 w Rzeszowie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
opiekun: Edyta Maścidło-Sączawa
Konkurs Szkolnego Koła LOP
31.03.20231831 marca odbył się Konkurs wiedzy z Botaniki zorganizowany dla klas VI-VIII przez nauczyciela biologii - panią Dorotę Rusin. Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych uczniów, kształcenie poszanowania bioróżnorodności roślin oraz jej ochrona. Konkurs miał formę testu. Aby wykonać niektóre zadania, należało skorzystać z przygotowanych preparatów mikroskopowych, modeli roślinnych, rozpoznać pospolite drzewa iglaste oraz części roślin. Na koniec każdy uczestnik mógł poczęstować się słodkim i zdrowym, polskim jabłkiem. Uczestników konkursu odwiedziły nasze Panie Dyrektor, które dodały im otuchy i życzyły sukcesów.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Natan Pociask z klasy 8a
II miejsce: Gabriela Kozak z klasy 8b
III miejsce: Jakub Zwański z klasy 8c
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy a wygranym gratulujemy sukcesów!!!
organizator konkursu: Dorota Rusin
Szkolny Konkurs Teatralny
31.03.20237531 marca 2023r. odbył się Szkolny Konkurs Teatralny klas 1-3, którego organizatorem była p.Dorota Twardy. Młodzi aktorzy mogli wcielić się w role bajkowych postaci. Konkurs był na tak wysokim poziomie, że jury w składzie: p. Maria Lipska, p. Elżbieta Gałuszka, p. Dorota Twardy będzie miało dylemat z wyłonieniem zwycięzców.
Spotkanie z Barbarą Śnieżek
31.03.202319Nawiązując do marcowych obchodów Światowego Dnia Poezji, w minioną środę gościliśmy w naszej szkole p. Barbarę Śnieżek - znaną rzeszowską poetkę, autorkę licznych tomików wierszy dla dzieci i dorosłych oraz albumu z wierszami zilustrowanymi akwarelami Wioletty Cieleckiej "Zaproszenie do Rzeszowa", członkinię Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Rzeszowie i Towarzystwa Przyjaciół Rzeszowa.
Poetka spotkała się z uczniami klasy 4a i przeprowadziła dla nich warsztaty literackie na temat "Jak napisać wiersz?". Prowadząca opowiedziała uczniom o swoim dzieciństwie, rodzinie, dziecięcych inicjacjach literackich i drodze do poetyckiej kariery. Rozmawiała z czwartoklasistami na temat poezji i znanych poetów. Wspomniała o twórczości Juliana Przybosia - patrona naszej szkoły. Prezentowała swoje wiersze związane z tematem spotkania ze zbiorków "Babcia Basia kleci wierszyki dla dzieci" i "Babci Basi wiersze nowe już dla dzieci są gotowe". Następnie przekazała dzieciom informacje na temat, co jest najważniejsze w czasie pisania wiersza i jakie elementy powinien zawierać prawidłowo napisany utwór poetycki. Po tych objaśnieniach uczniowie zostali zaproszeni przez prowadzącą do napisania własnego wiersza. Pracowali w grupach, wspólnie tworząc wiersze o wiośnie. Na koniec pracy twórczej liderzy grup zaprezentowali wszystkim swoje utwory poetyckie. Wiersze były bardzo ciekawe i spodobały się nie tylko Pani Basi.
Na zakończenie , uczennice: Maja, Amelia, Roksana i Lena przepięknie recytowały wiersze autorki o tematyce wiosennej, dedykując je Pani Basi w podziękowaniu za wspaniałe spotkanie. Niektóre dzieci przygotowały także kolorowe ilustracje do wierszy poetki. Chętni mogli zakupić zbiorek z wierszami Pani Śnieżek i otrzymać autograf.
Rozmowa o poezji zachęciła uczniów klasy czwartej do kolejnych spotkań w bibliotece, a pierwsze próby tworzenia wiersza zainspirowały uczestników do podjęcia kolejnych działań literackich.
PIERWSZAKI W TEATRZE MASKA
31.03.202314W środę 29.03.2023r. uczniowie kl.1a i kl.1c wraz z wychowawczyniami p. Dorotą Twardy i p. Zofią Szpunar wybrali się do Teatru Maska w Rzeszowie na lekcję teatralną oraz spektakl. Podczas lekcji obejrzeli różnego rodzaju lalki, pacynki, marionetki, które pochodzą z dawnych spektakli teatru. Słuchali opowieści o ich powstawaniu, sposobach konstruowania i zdobienia. Każdy uczeń miał możliwość wcielenia się w animatora lalki. Następnie obejrzeli spektakl „Zaginiony świat” na motywach powieści Arthura Conana Doyle`a, który przeniósł ich do krainy dinozaurów. Uczniowie byli zafascynowani wielkimi prehistorycznymi gadami na teatralnej scenie oraz pochłonięci przygodami uczestników wyprawy do amazońskiej dżungli.
Klasy 4a i 4b w Muzeum Etnograficzym w Rzeszowie.
31.03.202315Klasy 4a i 4b w dniu 28.03.2023r. udały się do Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie na zajęcia warsztatowe pt. „Alleluja! Chrystus zmartwychwstał!” Wielki tydzień dzień po dniu. Uczniowie po wysłuchaniu prelekcji wykonali ozdoby świąteczne.
Opiekunowie: p. Alina Mazera, p. Ewa Wojtyś.
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z Europe Direct Rzeszów. Przystanek Szwecja!
30.03.2023W imieniu Europe Direct Rzeszów działającym w sieci Komisji Europejskiej, a także partnerów Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Ambasady Szwecji w Warszawie oraz Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom zapraszamy do udziału w akcji czytelniczej zorganizowanej z okazji „Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci” (przypadającego na 2 kwietnia) oraz trwającej od stycznia do czerwca br. prezydencji Szwecji w Radzie UE.
Niniejsza inicjatywa ma za cel ukazać literaturę jako sposób na zapoznanie się młodych ludzi z bogactwem kultury europejskiej oraz jako narzędzie służące wzmocnieniu pozycji jednostki, przyczyniając się do wyposażenia uczniów i uczennice w odpowiedni zestaw umiejętności, aby poprzez czytanie mogli stawić czoło bieżącym wyzwaniom społecznym i osobistym.
3 kwietnia w sercu szkoły, czyli bibliotece czeka na Was specjalnie przygotowana literatura a w sali 19 wiele ciekawych zajęć, warsztaty, pogadanki, prezentacje i szwedzki stół. Szwedzką literaturę będą czytali zaproszeni goście, dyrekcja, rodzice i nauczyciele.
W tym dniu możecie przebrać się za postacie związane ze szwedzką literaturą dziecięcą lub w stroje, których barwy niebieski i żółty będą nawiązywać do flagi szwedzkiej i zrobić sobie zdjęcie na specjalnej ściance w sali 19.
Szkolni koordynatorzy akcji:
Grażyna Kadłuczka i Edyta Maścidło-Sączawa
Sukcesy uczniów naszej szkoły w konkursie ...
30.03.2023Z radością informujemy,
że Gabriela Kozak - uczennica klasy 8b zdobyła 1 miejsce, a Michał Grzywacz - uczeń klasy 7a wyróżnienie w kategorii klasy IV-VIII, w VIII Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pod hasłem: "Mój pomysł na ilustrację do ulubionej książki".
Na konkurs wpłynęło 344 prac, z 21 szkół miasta Rzeszowa. Organizatorem przedsięwzięcia była Szkoła Podstawowa Nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Rzeszowie.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!
Szkolny koordynator konkursu: Grażyna Kadłuczka
III OTWARTE MISTRZOSTWA MIASTA RZESZOWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W LEKKIEJ ATLETYCE
29.03.202347W środę 29 marca 2023 reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 12 wzięła udział w III OTWARTYCH MISTRZOSTWACH MIASTA RZESZOWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W LEKKIEJ ATLETYCE, które odbyły sią w pięknej hali LA Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Zawodnicy z klas 5 - 8 startowali w różnych konkurencjach. Wszyscy dzielnie walczyli, a nagradzane miejsca osiągnęło dwoje z nich. Najlepszy wynik uzyskał Bartosz Oliwa – 2 miejsce w skoku wzwyż ( tym samym powtórzył wynik z grudnia 2022), a Vasylyna Fedosieieva – 6 miejsce w pchnięciu kulą.
Wszystkim gratulujemy walki i sukcesów.
Opiekunami reprezentacji byli Mateusz Skała i Andrzej Leniart
Zbliżają się Święta Wielkanocne...
29.03.2023Wielkanocne ozdoby podkreślają urok tych wiosennych Świąt Wielkanocnych.
Uczniowie z klasy V i VI na lekcjach techniki przygotowali ozdoby: pisanki wykonane różnymi technikami, świąteczne stroiki. Ozdoby te wyeksponowane zostały na wystawie w holu szkoły.
red. Kamil Bułdak
2a - z wizytą w PP nr 11
29.03.202333Dzisiejszego przedpołudnia uczniowie klasy 2a z p. Edytą Maścidło-Sączawą wybrali się z rewizytą do Publicznego Przedszkola nr 11 w Rzeszowie z okazji nadejścia wiosny i Międzynarodowego Dnia Teatru. Tam mieli okazję uczestniczyć w inscenizacji słowno-muzycznej pt. "Dom mody na różne pogody" wyreżyserowanej przez p. Annę Szeremetę. Były także wspólne tańce i zdjęcia. W podziękowaniu uczniowie klasy 2a obdarowali 6-latków zrobionymi lapbookami i wiosennymi kolorowankami. Miło i radośnie spędzili tam czas. Dziękujemy i do zobaczenia w szkole !
Edyta Maścidło-Sączawa
2a - warsztaty w WiMBP Filii nr 2
28.03.202328Dziś uczniowie klasy 2a z p. Edytą Maścidło-Sączawą wzięli udział w ciekawych warsztatach literacko - plastycznych przygotowanych przez zawsze uśmiechniętą i kreatywną p. Karinę w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie, Filii nr 2 na temat "Duże, średnie, małe wielkanocne dekoracje - baranek i kurczaczek". Oprócz świątecznej literatury były zagadki z nagrodami oraz warsztaty robienia kurczaczka i baranka. Kolejne spotkanie już za miesiąc. Dziękujemy za cudowne chwile spędzone w magicznym miejscu !
Edyta Maścidło-Sączawa
Drugie śniadanie z mistrzem - Rafał Wilk w naszej szkole
28.03.202352Trzecie z cyklu spotkań "DRUGIE ŚNIADANIE Z MISTRZEM" to wizyta Rafała Wilka w Szkole Podstawowej nr 12.
We wtorek 28 marca 2023 odwiedził nas polski żużlowiec, trener żużlowy i sportowiec niepełnosprawny; trzykrotny mistrz paraolimpijski z Londynu (2012) i z Rio (2016), wielokrotny medalista mistrzostw świata oraz zdobywca wielu medali w handbike'u.
Spotkanie z mistrzem poprzedził tydzień pod hasłem "Szkoła bez barier", podczas którego uczniowie poznali różne rodzaje niepełnosprawności oraz "bariery" jakie towarzyszą osobom z niepełnosprawnością. Celem tej akcji było uświadomienie uczniom, że determinacja, a także chęć osiągnięcia celu, jakim kierują się osoby z niepełnosprawnością pokonując wszelkie bariery. Pan Rafał Wilk jest tego najlepszym przykładem.
Mistrz opowiadał o swojej sportowej karierze, która rozpoczęła się od żużla, a największe sukcesy osiągnął jeżdżąc na handbike'u. Uczniowie obejrzeli krótki film pt."Rafał Wilk - człowiek ze stali" oraz prezentację przygotowaną przez naszych uczniów. Następnie Pan Rafał opowiadał o swojej karierze i o barierach, które musiał pokonać, aby dojść na sportowy i życiowy szczyt, z którego jak sam powiedział... "widać cały świat".
Uczniowie zadawali wiele pytań, na które Mistrz chętnie odpowiadał.
Spotkanie zakończyły wspólne zdjęcia oraz autografy.
Wizyta przedszkolaków z grupy II Przedszkola nr 8 w bibliotece szkolnej.
27.03.2023324 marca br. przedszkolaki z II grupy „Krasnoludki” wraz ze swoją wychowawczynią, p. Anną Trawką, odwiedziły bibliotekę szkolną. Dzieci wzięły udział w zajęciach czytelniczych na temat: „W bibliotece, jak w bajce”.
W pierwszej części spotkania bibliotekarka zapoznała przedszkolaki z biblioteką i opowiedziała im , w jaki sposób wypożycza się książki czytelnikom. Dzieci wysłuchały piosenki pt. „Książka przyjaciółka” i na podstawie jej treści rozmawiały z prowadzącą o znanych i lubianych bajeczkach oraz o tym, że należy czytać i szanować książki. Dużo radości sprawiło dzieciom odgadywanie wylosowanych zagadek, z nazwą bohatera książki w rozwiązaniu. W drugiej części zajęć przedszkolaki obejrzały bajeczkę „Kotka Milusia” i wysłuchały utworu „Trzy małe świnki ” zaprezentowane z użyciem japońskiego Teatrzyku Kamishibai. Następnie rozmawiały na temat treści poznanych utworów, oceniając zachowanie bohaterów.
Czas minął bardzo szybko. Na zakończenie pełnego wrażeń spotkania dzieci otrzymały kolorowe zakładki i wypożyczyły wspólną książkę. „Krasnoludki” obiecały, że będą częstymi gośćmi w bibliotece.
Do zobaczenia!!!
Grażyna Kadłuczka
Czytelniczy Mount Everest zdobyty przez kolejnych uczestników zabawy!
27.03.20234Miło mi poinformować o sukcesach kolejnych uczestników zabawy czytelniczej o nazwie „Piramida Czytelnicza – Czytamy dla pokoju”.
Na najwyższym podium piramidy stanęli:
- Wiktoria Pypeć - kl.1a
- Nina Szura
- Jakub Łuszczak– kl.2a
- Michał Tutka
- Adam Włodyka
- Ewa Kostrubiec – kl.2b
- Aleksandra Nepelska
- Alicja Niewiadomska
- Diana Sorokina
- Zuzanna Dzierżyńska – kl.3a
- Zuzanna Pasterz
- Patrycja Brzezowska – kl.4b
- Weronika Hus – kl.6b
Finalistom akcji gratulujemy sukcesu i wspaniałej pasji, jaką jest czytanie książek !!!
Do końca maja czekamy na kolejnych zwycięzców!
Grażyna Kadłuczka
2a - " Matematyka w kinie"
27.03.2023Kolejny moduł "Matematyka w kinie" ogólnopolskiego programu "Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki" zdobyty ! BRAWO !
2a - lapbook o wiośnie
27.03.20233Dziś uczniowie klasy 2a z p. Edytą Maścidło-Sączawą przygotowywali kolejne lapbooki. Tym razem o wiośnie i świętach wielkanocnych. Kolorowe i pomocne lapbooki będą doskonałym prezentem dla dzieci z Publicznego Przedszkola nr 11 w Rzeszowie, które przekażą drugoklasiści w najbliższą środę, bo idą tam w gości w ramach współpracy między placówkami ...
Test wiedzy SKO...
27.03.20231W ramach projektu SKO uczniowie naszej szkoły, klasy 1-6 w czasie zajęć edukacji informatycznej i informatyki napisali test wiedzy, pod kierunkiem p. Marii Lipskiej oraz p. Macieja Barana. Wszyscy chętnie i szybko odpowiadali na pytania. Wielu uczniów zdobyło tytuł mistrza SKO.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie