8 marca to wyjątkowy dzień dla wszystkich Pań i Dziewcząt w naszej szkole. Męska część Samorządu Uczniowskiego zawsze pamięta, aby uczcić ten dzień wiosennymi kwiatami i życzeniami płynącymi z głębi serca.
Opiekunowie: I Czarnota, K. Ożóg
8 marca to wyjątkowy dzień dla wszystkich Pań i Dziewcząt w naszej szkole. Męska część Samorządu Uczniowskiego zawsze pamięta, aby uczcić ten dzień wiosennymi kwiatami i życzeniami płynącymi z głębi serca.
Opiekunowie: I Czarnota, K. Ożóg
8 marca - niech to będzie dzień radosny, życzymy Wam więc dużo kwiatów, dużo wiosny. Niech dla Was słonce zawsze świeci, niech Wam czas radośnie leci.
Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Dziewczyn i Kobiet Szkoły Podstawowej nr 12 w Rzeszowie.
W oczekiwaniu na wiosnę 7 marca 2023 r. klasa 1a pod opieką p. Doroty Twardy w ramach zajęć plastyczno-technicznych wykonała skaczące żabki.
Dzieci w praktyce mogły zmierzyć się z trudną sztuką origami, przy okazji świetnie się bawiąc. Pomagały sobie wzajemnie, co było dla nich doskonałą lekcją empatii i budowania wzajemnych więzi, relacji. Zajęcia były na tyle angażujące, że postanowiliśmy powtórzyć je w przyszłości.
Tym razem uczniowie klasy 2a z p. Edytą Maścidło-Sączawą odkryli w jaki sposób matematyka przydaje się podczas wizyty w kinie.
Ile kosztuje bilet do kina i jak do niego dotrzeć? Które kino mamy najbliżej? Czym jest bilet ulgowy i grupowy? Na te i inne pytania znaleźli już odpowiedź uczniowie po realizacji kolejnego modułu ogólnopolskiego projektu Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki wyd. MAC.
Głównym zadaniem uczniów było przygotowanie planu wycieczki do kina. Musieli zastanowić się ile zajmuje dotarcie do kina i o której należy wyjść ze szkoły żeby zdążyć na seans oraz powrócić do niej na j. angielski i obiad. Oprócz samego biletu wzięli pod uwagę inne koszty, oczywiście słodycze, napoje i przekąski. A może podczas seansu zjemy popcorn? Oczywiście, ale to dodatkowy wydatek, który należało wcześniej zaplanować. Żeby było taniej, zdrowiej i zgodnie z ekologią do kina poszli pieszo!
Magia kina i świata matematyki w jednym. To był pasjonujący seans „Szczęście Mikołajka” – skąd się bierze radość? z okazji Dnia Kobiet. Dziękujemy p. Agacie Wilk za opiekę.
Kolejny udany turniej - teraz mini siatkówki dziewcząt za nami
We wtorek 7 marca reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły uczestniczyła w turnieju mini siatkówki. W pierwszym meczu nasza kadra przegrała z drużyną SP 25. W kolejnym spotkaniu, po "rozgrzaniu " się w pierwszym meczu, nasze reprezentantki dzielnie walczyły i zasłużenie pokonały zespół gospodarzy w tie-breaku 2:1.
Wszystkim bardzo dziękujemy za zangażowanie i piękną walkę do końca.
Skład drużyny: Mariia Kozakevych, Gabriela Inglot, Hana Higuchi, Nadia Januszek, Kira Pasichnyk, Weronia Hus, Oliwia Karnasiewicz, Liliana Grzebień, Róża Kocór.
Trenerem drużyny jest Andrzej Leniart
6.03.2023r. poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w Obchodach 104-tej Rocznicy Śmierci Płk. Leopolda Lisa-Kuli. O godz. 12:00 została odprawiona Msza Św. w Kościele Farnym pw. Św. Wojciecha i Św. Stanisława. O godz. 13:15 odbyła się uroczysta zbiórka przed pomnikiem płk. Leopolda Lisa-Kuli. W jej trakcie nastąpiło przyrzeczenie młodzieży strzeleckiej. Obchody uświetniła obecność Pani Elżbiety Witek - Marszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Uroczystość swoim patronatem objął również Prezydent Miasta Rzeszowa.
Opiekun: Mateusz Skała
Z radością informujemy, że Szymon Baran z kl.8b zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Konkursu z Fizyki.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Opiekun: Bożena Grabiec
W poniedziałek 6.03.2023r. odbyła się wspólna lekcja uczniów klasy 1c z grupą sześciolatków z Przedszkola nr 8, prowadzona przez wychowawczynię Zofię Szpunar, na temat „Poznajemy świat za pomocą zmysłów”. Na początku lekcji dzieci obejrzały krótki filmik o narządach zmysłów zamieszczony w Multibooku. Następnie sprawdzały działanie zmysłu słuchu podczas zabawy „Kto mnie woła?”, zmysłu dotyku „Zgadnij kim jestem?, wzroku „Czego tu brakuje?” Kolejno przeprowadzały doświadczenia związane z rozpoznawaniem smaków i zapachów? Na tablicy interaktywnej wspólnie wykonywały zadania. Pierwszoklasiści czytali zdania, a przedszkolaki łączyły je z piktogramami. Później odbył się quiz prawda, czy fałsz dotyczący dbania o narządy zmysłów. Lekcja zakończyła się degustacją owocowych cukierków i rozpoznawaniem ich smaków.
Podwodny świat jest bardzo ciekawy i fascynujący. Przekonali się o tym uczniowie z klasy 2b, poznając na lekcjach różnorodne gatunki ryb i ich przystosowanie do życia w wodzie.
Zainspirowani tym tematem, postanowili na zajęciach kreatywnych pod kierunkiem p. Jolanty Murias stworzyć swoje małe akwaria.
A oto efekty ich pracy.
Dziś uczniowie klasy 2a podczas zajęć z panią Edytą Maścidło-Sączawą w ramach nadchodzącego tygodnia japońskiego wykonali ekologiczne wachlarze z niepotrzebnych kartek z kalendarza i okładek z bloków, które potencjalnie trafiłyby do kosza. Uczniowie bardzo starannie składali papier a następnie przyklejali paski tekturki lub drewniane patyczki, które wzmocniły brzegi wachlarza. Owe papierowe cudeńka będą znakomitym prezentem dla mamy, babci, siostry lub koleżanki z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet 😊
Miło nam poinformować,
że Szymon Baran i Michał Kloc zakwalifikowali się
do III etapu konkursu kuratoryjnego z matematyki.
W ostatnim etapie uczniowie powalczą o tytuł finalisty i laureata,
co jest przepustką do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej.
Serdecznie gratulujemy, trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!!! :)))
opiekun uczniów: Beata Skrzynta
XI Ogólnopolski Maraton Matematyczny "BANACHIADA"
3 marca 2023 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu odbył sie drugi etap XI Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego "Banachiada".
W drugim etapie konkursu brało udział 55 dwuosobowych drużyn. Drużyna naszej szkoły najlepiej poradziła sobie z rozwiązaniem 25 zadań w czasie 45 minut.
Szymon Baran i Michał Kloc - uczniowie klasy 8b zakwalifikowali się do finału "Banachiady". Znaleźli się wśród 10 najlepszych drużyn, które walczyły o tytuł laureata. W finale uczniowie rozwiązywali 60 zadań w czasie 180 minut.
Wyniki konkursu poznamy 20 marca. Trzymamy kciuki.
opiekun uczniów: Beata Skrzynta
Uczniowie z klasy 6b podczas zajęć kreatywnych z biologii prowadzonych przez p. Dorotę Rusin zapoznali się z zawartością zestawu edukacyjnego Moduł Powietrze - z serii Modułowych Pracowni Przyrodniczych. Nasza szkoła zakupiła ten zestaw edukacyjny w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.
Uczniowie z dużym entuzjazmem rozpakowali pakiet edukacyjny składający się z różnorodnych materiałów do przeprowadzania doświadczeń. Wspólnie z nauczycielem ustalono zasady pracy i użytkowania nowego sprzętu. W zestawie znajduje się m.in. szkło laboratoryjne, waga, siłomierz, ciśnieniomierz, manometr, termometr oraz materiały dydaktyczne dla nauczycieli. Zestaw edukacyjny będzie stanowić pomoc w prowadzeniu zajęć lekcyjnych z wykorzystaniem metody badawczej. Przyda się również podczas spotkań Klubu Młodego Odkrywcy. Jesteśmy pewni, że stanie się dla uczniów źródłem inspiracji, pozytywnych emocji i naukowych odkryć.
Dorota Rusin
Klasy 8 w dniu dzisiejszym uczestniczyły w IX Salonie Edukacji Zawodowej i Technicznej na Politechnice Rzeszowskiej. Uczniowie zapoznali się z oferta techników i szkół branżowych, oraz wzięli udział w lekcjach pokazowych. Rzeszowskie szkoły prezentowały nie tylko oferowane kierunki, ale także szkolne koła umożliwiające rozwianie zainteresowań.
Czasopisma dostarczone dzieciom w okresie wczesnoszkolnym mają duże znaczenie w budzeniu u nich zainteresowań czytelniczych. Mimo, że nie jest to medium najnowocześniejsze, jednakże w dobie komputerów i telewizji nie straciło ono na swojej wartości i aktualności. W dalszym ciągu jest źródłem różnorodnej wiedzy, aktualnej informacji i bogatych doznań estetycznych. Dziecko czytając wybrane czasopismo może samo wybierać interesujące je tematy i ma możliwość działania poprzez rozwiązywanie zawartych w czasopiśmie zadań dostosowanych do jego możliwości. Istotną rzeczą jest także bezpośredni kontakt czytelnika ze słowem pisanym i ilustracją.
Mając to na uwadze, nauczycielka biblioteki, p. Grażyna Kadłuczka w miniony wtorek zaprosiła do biblioteki szkolnej uczniów klasy 2a i 2b. Dzieci wzięły udział w lekcji bibliotecznej na temat: "Czytelnia szkolna - czasopisma dla dzieci źródłem różnorodnej wiedzy i informacji". Podczas spotkania prowadząca zapoznała uczniów z zasadami prawidłowego korzystania z czytelni oraz zaprosiła dzieci do licznego korzystania z tego miejsca. Następnie zaprezentowała uczniom czasopisma im dedykowane , gromadzone przez bibliotekę szkolną. Podkreśliła rolę i znaczenie czasopisma jako źródła aktualnej wiedzy i bieżącej informacji. Na przykładzie popularnego "Świerszczyka" zapoznała dzieci ze strukturą czasopisma. Dzieci dowiedziały się także jakie są rodzaje czasopism i jak dużo zalet przynosi każdemu z nas ich czytanie. Na zakończenie spotkania rozwiązano tematyczną krzyżówkę.
Mamy nadzieję, że to spotkanie przyczyni się do tego, że dzieci z ochotą sięgną po czasopismo i z przyjemnością będą przychodzić do czytelni szkolnej.
Grażyna Kadłuczka
Konkurs kuratoryjny z historii
Zuzanna Głuszko uczennica kl.8a zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego z historii.
Gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów!
Kolejny udany turniej siatkówki za nami, tym razem chłopców z klas 7 i 8.
Reprezentacja naszej szkoły rozegrała bardzo dobry turniej, wygrywając zdecydowanie z kadrą SP 19 wynikiem 2 : 0. W kolejnym meczu nasi chłopcy byli o włos od wygrania, ale w końcówce lepsza była reprezentacja SP 6, która wygrała z naszą szkołą 2 : 1.
Wszystkim gratulujemy bardzo dobrej gry.
Skład reprezentacji: Karol Baran, Szymon Baran, Eryk Dźwierzyński, Przemysław Janik, Michał Kloc, Bartosz Oliwa, Kacper Prokop, Kacper Rzucidło, Paweł Zieliński.
Trenerem drużyny jest Andrzej Leniart
Szkolne koło LOP oraz Samorząd Uczniowski zapraszają uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie ekologicznym pod hasłem: „EKO – STRÓJ” oraz jego prezentację podczas pokazu „EKO – MODY”
TERMIN : 19 kwietnia 2023r.,godz. 10.30
Regulamin Konkursu Ekologicznego „EKO– STRÓJ”:
Cele konkursu:
Warunki uczestnictwa:
w dniu 19 kwietnia 2023r. o godz. 10.30
Sposób przeprowadzenia konkursu:
Uczniowie proszeni są o zgłaszanie udziału w konkursie do 14 kwietnia 2023 r.u organizatorów konkursu: p. Izabeli Czarnoty i p. Katarzyny Ożóg
Informujemy, że dni: 06.04.2023 r. (czwartek), 07.04.2023 r. (piątek), 11.04.2023 r. (wtorek) oraz 12.04.2023 r. (środa) są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych (wiosenna przerwa świąteczna).
W tych dniach szkoła zapewnia opiekę w świetlicy w godz. od 7.00 - 15.00.
Informację należy przekazać do 31 marca 2023 r. do sekretariatu szkoły.
Wojciech Trzebiński
zdobył NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Palma wielkanocna”,
którego organizatorem była SP nr 27 w Rzeszowie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
opiekun: Edyta Maścidło-Sączawa
31 marca odbył się Konkurs wiedzy z Botaniki zorganizowany dla klas VI-VIII przez nauczyciela biologii - panią Dorotę Rusin. Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych uczniów, kształcenie poszanowania bioróżnorodności roślin oraz jej ochrona. Konkurs miał formę testu. Aby wykonać niektóre zadania, należało skorzystać z przygotowanych preparatów mikroskopowych, modeli roślinnych, rozpoznać pospolite drzewa iglaste oraz części roślin. Na koniec każdy uczestnik mógł poczęstować się słodkim i zdrowym, polskim jabłkiem. Uczestników konkursu odwiedziły nasze Panie Dyrektor, które dodały im otuchy i życzyły sukcesów.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Natan Pociask z klasy 8a
II miejsce: Gabriela Kozak z klasy 8b
III miejsce: Jakub Zwański z klasy 8c
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy a wygranym gratulujemy sukcesów!!!
organizator konkursu: Dorota Rusin
31 marca 2023r. odbył się Szkolny Konkurs Teatralny klas 1-3, którego organizatorem była p.Dorota Twardy. Młodzi aktorzy mogli wcielić się w role bajkowych postaci. Konkurs był na tak wysokim poziomie, że jury w składzie: p. Maria Lipska, p. Elżbieta Gałuszka, p. Dorota Twardy będzie miało dylemat z wyłonieniem zwycięzców.
Nawiązując do marcowych obchodów Światowego Dnia Poezji, w minioną środę gościliśmy w naszej szkole p. Barbarę Śnieżek - znaną rzeszowską poetkę, autorkę licznych tomików wierszy dla dzieci i dorosłych oraz albumu z wierszami zilustrowanymi akwarelami Wioletty Cieleckiej "Zaproszenie do Rzeszowa", członkinię Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Rzeszowie i Towarzystwa Przyjaciół Rzeszowa.
Poetka spotkała się z uczniami klasy 4a i przeprowadziła dla nich warsztaty literackie na temat "Jak napisać wiersz?". Prowadząca opowiedziała uczniom o swoim dzieciństwie, rodzinie, dziecięcych inicjacjach literackich i drodze do poetyckiej kariery. Rozmawiała z czwartoklasistami na temat poezji i znanych poetów. Wspomniała o twórczości Juliana Przybosia - patrona naszej szkoły. Prezentowała swoje wiersze związane z tematem spotkania ze zbiorków "Babcia Basia kleci wierszyki dla dzieci" i "Babci Basi wiersze nowe już dla dzieci są gotowe". Następnie przekazała dzieciom informacje na temat, co jest najważniejsze w czasie pisania wiersza i jakie elementy powinien zawierać prawidłowo napisany utwór poetycki. Po tych objaśnieniach uczniowie zostali zaproszeni przez prowadzącą do napisania własnego wiersza. Pracowali w grupach, wspólnie tworząc wiersze o wiośnie. Na koniec pracy twórczej liderzy grup zaprezentowali wszystkim swoje utwory poetyckie. Wiersze były bardzo ciekawe i spodobały się nie tylko Pani Basi.
Na zakończenie , uczennice: Maja, Amelia, Roksana i Lena przepięknie recytowały wiersze autorki o tematyce wiosennej, dedykując je Pani Basi w podziękowaniu za wspaniałe spotkanie. Niektóre dzieci przygotowały także kolorowe ilustracje do wierszy poetki. Chętni mogli zakupić zbiorek z wierszami Pani Śnieżek i otrzymać autograf.
Rozmowa o poezji zachęciła uczniów klasy czwartej do kolejnych spotkań w bibliotece, a pierwsze próby tworzenia wiersza zainspirowały uczestników do podjęcia kolejnych działań literackich.
W środę 29.03.2023r. uczniowie kl.1a i kl.1c wraz z wychowawczyniami p. Dorotą Twardy i p. Zofią Szpunar wybrali się do Teatru Maska w Rzeszowie na lekcję teatralną oraz spektakl. Podczas lekcji obejrzeli różnego rodzaju lalki, pacynki, marionetki, które pochodzą z dawnych spektakli teatru. Słuchali opowieści o ich powstawaniu, sposobach konstruowania i zdobienia. Każdy uczeń miał możliwość wcielenia się w animatora lalki. Następnie obejrzeli spektakl „Zaginiony świat” na motywach powieści Arthura Conana Doyle`a, który przeniósł ich do krainy dinozaurów. Uczniowie byli zafascynowani wielkimi prehistorycznymi gadami na teatralnej scenie oraz pochłonięci przygodami uczestników wyprawy do amazońskiej dżungli.
Klasy 4a i 4b w dniu 28.03.2023r. udały się do Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie na zajęcia warsztatowe pt. „Alleluja! Chrystus zmartwychwstał!” Wielki tydzień dzień po dniu. Uczniowie po wysłuchaniu prelekcji wykonali ozdoby świąteczne.
Opiekunowie: p. Alina Mazera, p. Ewa Wojtyś.
W imieniu Europe Direct Rzeszów działającym w sieci Komisji Europejskiej, a także partnerów Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Ambasady Szwecji w Warszawie oraz Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom zapraszamy do udziału w akcji czytelniczej zorganizowanej z okazji „Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci” (przypadającego na 2 kwietnia) oraz trwającej od stycznia do czerwca br. prezydencji Szwecji w Radzie UE.
Niniejsza inicjatywa ma za cel ukazać literaturę jako sposób na zapoznanie się młodych ludzi z bogactwem kultury europejskiej oraz jako narzędzie służące wzmocnieniu pozycji jednostki, przyczyniając się do wyposażenia uczniów i uczennice w odpowiedni zestaw umiejętności, aby poprzez czytanie mogli stawić czoło bieżącym wyzwaniom społecznym i osobistym.
3 kwietnia w sercu szkoły, czyli bibliotece czeka na Was specjalnie przygotowana literatura a w sali 19 wiele ciekawych zajęć, warsztaty, pogadanki, prezentacje i szwedzki stół. Szwedzką literaturę będą czytali zaproszeni goście, dyrekcja, rodzice i nauczyciele.
W tym dniu możecie przebrać się za postacie związane ze szwedzką literaturą dziecięcą lub w stroje, których barwy niebieski i żółty będą nawiązywać do flagi szwedzkiej i zrobić sobie zdjęcie na specjalnej ściance w sali 19.
Szkolni koordynatorzy akcji:
Grażyna Kadłuczka i Edyta Maścidło-Sączawa
Z radością informujemy,
że Gabriela Kozak - uczennica klasy 8b zdobyła 1 miejsce, a Michał Grzywacz - uczeń klasy 7a wyróżnienie w kategorii klasy IV-VIII, w VIII Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pod hasłem: "Mój pomysł na ilustrację do ulubionej książki".
Na konkurs wpłynęło 344 prac, z 21 szkół miasta Rzeszowa. Organizatorem przedsięwzięcia była Szkoła Podstawowa Nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Rzeszowie.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!
Szkolny koordynator konkursu: Grażyna Kadłuczka
W środę 29 marca 2023 reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 12 wzięła udział w III OTWARTYCH MISTRZOSTWACH MIASTA RZESZOWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W LEKKIEJ ATLETYCE, które odbyły sią w pięknej hali LA Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Zawodnicy z klas 5 - 8 startowali w różnych konkurencjach. Wszyscy dzielnie walczyli, a nagradzane miejsca osiągnęło dwoje z nich. Najlepszy wynik uzyskał Bartosz Oliwa – 2 miejsce w skoku wzwyż ( tym samym powtórzył wynik z grudnia 2022), a Vasylyna Fedosieieva – 6 miejsce w pchnięciu kulą.
Wszystkim gratulujemy walki i sukcesów.
Opiekunami reprezentacji byli Mateusz Skała i Andrzej Leniart
Wielkanocne ozdoby podkreślają urok tych wiosennych Świąt Wielkanocnych.
Uczniowie z klasy V i VI na lekcjach techniki przygotowali ozdoby: pisanki wykonane różnymi technikami, świąteczne stroiki. Ozdoby te wyeksponowane zostały na wystawie w holu szkoły.
red. Kamil Bułdak
Dzisiejszego przedpołudnia uczniowie klasy 2a z p. Edytą Maścidło-Sączawą wybrali się z rewizytą do Publicznego Przedszkola nr 11 w Rzeszowie z okazji nadejścia wiosny i Międzynarodowego Dnia Teatru. Tam mieli okazję uczestniczyć w inscenizacji słowno-muzycznej pt. "Dom mody na różne pogody" wyreżyserowanej przez p. Annę Szeremetę. Były także wspólne tańce i zdjęcia. W podziękowaniu uczniowie klasy 2a obdarowali 6-latków zrobionymi lapbookami i wiosennymi kolorowankami. Miło i radośnie spędzili tam czas. Dziękujemy i do zobaczenia w szkole !
Edyta Maścidło-Sączawa
Dziś uczniowie klasy 2a z p. Edytą Maścidło-Sączawą wzięli udział w ciekawych warsztatach literacko - plastycznych przygotowanych przez zawsze uśmiechniętą i kreatywną p. Karinę w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie, Filii nr 2 na temat "Duże, średnie, małe wielkanocne dekoracje - baranek i kurczaczek". Oprócz świątecznej literatury były zagadki z nagrodami oraz warsztaty robienia kurczaczka i baranka. Kolejne spotkanie już za miesiąc. Dziękujemy za cudowne chwile spędzone w magicznym miejscu !
Edyta Maścidło-Sączawa
Trzecie z cyklu spotkań "DRUGIE ŚNIADANIE Z MISTRZEM" to wizyta Rafała Wilka w Szkole Podstawowej nr 12.
We wtorek 28 marca 2023 odwiedził nas polski żużlowiec, trener żużlowy i sportowiec niepełnosprawny; trzykrotny mistrz paraolimpijski z Londynu (2012) i z Rio (2016), wielokrotny medalista mistrzostw świata oraz zdobywca wielu medali w handbike'u.
Spotkanie z mistrzem poprzedził tydzień pod hasłem "Szkoła bez barier", podczas którego uczniowie poznali różne rodzaje niepełnosprawności oraz "bariery" jakie towarzyszą osobom z niepełnosprawnością. Celem tej akcji było uświadomienie uczniom, że determinacja, a także chęć osiągnięcia celu, jakim kierują się osoby z niepełnosprawnością pokonując wszelkie bariery. Pan Rafał Wilk jest tego najlepszym przykładem.
Mistrz opowiadał o swojej sportowej karierze, która rozpoczęła się od żużla, a największe sukcesy osiągnął jeżdżąc na handbike'u. Uczniowie obejrzeli krótki film pt."Rafał Wilk - człowiek ze stali" oraz prezentację przygotowaną przez naszych uczniów. Następnie Pan Rafał opowiadał o swojej karierze i o barierach, które musiał pokonać, aby dojść na sportowy i życiowy szczyt, z którego jak sam powiedział... "widać cały świat".
Uczniowie zadawali wiele pytań, na które Mistrz chętnie odpowiadał.
Spotkanie zakończyły wspólne zdjęcia oraz autografy.
24 marca br. przedszkolaki z II grupy „Krasnoludki” wraz ze swoją wychowawczynią, p. Anną Trawką, odwiedziły bibliotekę szkolną. Dzieci wzięły udział w zajęciach czytelniczych na temat: „W bibliotece, jak w bajce”.
W pierwszej części spotkania bibliotekarka zapoznała przedszkolaki z biblioteką i opowiedziała im , w jaki sposób wypożycza się książki czytelnikom. Dzieci wysłuchały piosenki pt. „Książka przyjaciółka” i na podstawie jej treści rozmawiały z prowadzącą o znanych i lubianych bajeczkach oraz o tym, że należy czytać i szanować książki. Dużo radości sprawiło dzieciom odgadywanie wylosowanych zagadek, z nazwą bohatera książki w rozwiązaniu. W drugiej części zajęć przedszkolaki obejrzały bajeczkę „Kotka Milusia” i wysłuchały utworu „Trzy małe świnki ” zaprezentowane z użyciem japońskiego Teatrzyku Kamishibai. Następnie rozmawiały na temat treści poznanych utworów, oceniając zachowanie bohaterów.
Czas minął bardzo szybko. Na zakończenie pełnego wrażeń spotkania dzieci otrzymały kolorowe zakładki i wypożyczyły wspólną książkę. „Krasnoludki” obiecały, że będą częstymi gośćmi w bibliotece.
Do zobaczenia!!!
Grażyna Kadłuczka
Miło mi poinformować o sukcesach kolejnych uczestników zabawy czytelniczej o nazwie „Piramida Czytelnicza – Czytamy dla pokoju”.
Na najwyższym podium piramidy stanęli:
Finalistom akcji gratulujemy sukcesu i wspaniałej pasji, jaką jest czytanie książek !!!
Do końca maja czekamy na kolejnych zwycięzców!
Grażyna Kadłuczka
Kolejny moduł "Matematyka w kinie" ogólnopolskiego programu "Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki" zdobyty ! BRAWO !
Dziś uczniowie klasy 2a z p. Edytą Maścidło-Sączawą przygotowywali kolejne lapbooki. Tym razem o wiośnie i świętach wielkanocnych. Kolorowe i pomocne lapbooki będą doskonałym prezentem dla dzieci z Publicznego Przedszkola nr 11 w Rzeszowie, które przekażą drugoklasiści w najbliższą środę, bo idą tam w gości w ramach współpracy między placówkami ...
W ramach projektu SKO uczniowie naszej szkoły, klasy 1-6 w czasie zajęć edukacji informatycznej i informatyki napisali test wiedzy, pod kierunkiem p. Marii Lipskiej oraz p. Macieja Barana. Wszyscy chętnie i szybko odpowiadali na pytania. Wielu uczniów zdobyło tytuł mistrza SKO.
Powered by aSc EduPage