Wielkie gratulacje!
5Z wielką radością informujemy, że uczennice i uczniowie z naszej szkoły zostali nagrodzeni w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Pierzaste zwiastuny wiosny" organizowanym przez SP 30 w Rzeszowie. Uczniowie Jakub Baran z klasy 2b i Veronika Suk z klasy 1c zdobyli II miejsce, Gabrysia Barłowska z klasy 2b zdobyła III miejsce, a Helenka Buczek otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!👏🤝
Opiekun: p. Joanna Biskup, p.Paulina Dzięcioł, p. Edyta Maścidło- Sączawa.
III edycja konkursu Eko-Strój
49Dziś w naszej szkole odbył się niekonwencjonalny pokaz mody będący zwieńczeniem III edycji konkursu Eko-Strój. Dzieci prezentowały stroje, które wykonały z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np. kartonów, worków, gazet, butelek plastikowych, folii spożywczej itp. Małe "ekomodelki i ekomodele" prezentowali na szkolnym wybiegu swoje "ekokreacje". Pokazali, że moda może iść w parze z troską o naszą planetę. Ciekawymi dodatkami były nakrycia głowy, biżuteria i buty z surowców wtórnych. A oto wyniki konkursu:
I miejsca:
Liliana Pasterz
Zuzanna Pasterz
Leon Pasterz
II miejsca:
Anastazja Klymenko
Maciej Majdański
Wiktora Kusiak
III miejsca:
Helena Piesowocz
Milena Kot
Gabrysia Barłowska
Wyrożnienia:
Wiktoria Pypeć
Wiktor Jęczalik
Amelia Serwaczak
Stanisław Serwaczak
Nina Szura
Gratulujemy! To była świetna zabawa połączona z ważnym przesłaniem- że Ziemia jest w naszych rękach i warto o nią dbać każdego dnia!
Organizatorzy:
Izabela Czarnota
Katarzyna Ożóg
Akcja Żonkile 2025
Nasza szkoła dołączyła do akcji Żonkile i wspólnie upamiętnijmy 82. rocznicę powstania w getcie warszawskim! Ponownie z radością wzięliśmy udział w kampanii społeczno-edukacyjnej organizowanej przez Muzeum POLIN. #ŁączyNasPamięć
koordynator akcji: Ewa Wojtyś
Zbliżają się Święta Wielkanocne
4Wielkanocne ozdoby podkreślają urok tych wiosennych Świąt Wielkanocnych.
Uczniowie z klasy V i VI na lekcjach techniki przygotowali ozdoby: pisanki wykonane różnymi technikami, świąteczne stroiki.
Ozdoby te są wyeksponowane na wystawie w holu szkoły.
red: Kamil Bułdak
Pracująca sobota uczniów z SP 12! ☺️
💦 AKCJA "OPERACJA CZYSTA RZEKA" 💦
Uczniowie SP 12 w Rzeszowie uczestniczyli w akcji „Operacja Czysta Rzeka”.
W sobotę 1️⃣2️⃣ kwietnia o godzinie 10:00, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Rzeszowie wzięli udział w Ogólnopolskiej inicjatywie ekologicznej „Operacja Czysta Rzeka”. 💦 ☺️
Celem akcji było sprzątanie terenów zielonych oraz budowanie wśród młodzieży świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za środowisko.
Organizatorem wydarzenia był pan Maciej Staszewski, który z zaangażowaniem poprowadził akcję oraz zmotywował uczestników do aktywnego działania na rzecz ochrony przyrody.
Uczniowie z wielkim zapałem zbierali śmieci w okolicach rzeki, przyczyniając się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Ich praca przyniosła widoczne efekty, a wspólna troska o czystość naszej okolicy była dla wszystkich ważną lekcją.
Po zakończeniu sprzątania na uczestników czekała miła niespodzianka – ognisko z pieczeniem kiełbasek. Była to doskonała okazja do integracji, odpoczynku na świeżym powietrzu oraz podzielenia się wrażeniami z przebiegu akcji. 😉
Dziękujemy wszystkim uczniom za ich aktywny udział oraz panu Maciejowi Staszewskiemu za zorganizowanie tego wartościowego wydarzenia! 🫶💚
Makieta osiedla
4Uczniowie klasy VI na lekcjach techniki bawili się w architektów i zaprojektowali idealne miejsce do zamieszkania. Wykonane zadania zgodnie z instrukcją zostały zaprezentowane klasie.
red: Kamil Bułdak
Klasy ósme podczas dni otwartych szkół
23Uczniowie z obu klas ósmych odwiedzili szkoły ponadpodstawowe podczas dni otwartych — poznali różne kierunki, zajrzeli w zakamarki pracowni, a przede wszystkim złapali trochę inspiracji na przyszłość. Teraz decyzja o wyborze szkoły może być trochę łatwiejsza!
GRATULACJE DLA KONRADA!
Z dumą informujemy, że Konrad Baran z klasy 8a został laureatem przedmiotowego konkursu z matematyki oraz finalistą przedmiotowego konkursu z fizyki dla uczniów szkół podstawowych.
To ogromne osiągnięcie, które jest wynikiem jego talentu i ciężkiej pracy.Życzymy mu dalszych sukcesów i rozwijania pasji!
Opiekunem ucznia z matematyki była pani Alina Mazera, a z fizyki pani Bożena Grabiec.
Brawo Gaja!!!
10 kwietnia duży sukces odniosła Gaja Wojakowska uczennica z klasy 8a Szkoły Podstawowej nr 12! Podczas II edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Epopei Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie” zdobyła trzecie miejsce.
W Urban Labie, gdzie odbył się drugi, finałowy etap konkursu rywalizacja była spora, ponieważ wzięło w nim udział 29 uczennic i uczniów, można powiedzieć – najlepszych specjalistów i miłośników tej lektury z całego powiatu rzeszowskiego. Gaja jednak nie przestraszyła się konkurencji, dała z siebie wszystko i znalazła się na podium.
Gratulujemy!!!
III Mìędzyszkolny Przegląd Form Teatralnych
26III Mìędzyszkolny Przegląd Form Teatralnych
7 kwietnia 2025 w naszej szkole odbył się III Mìędzyszkolny Przegląd Form Teatralnych pod hasłem: " W kręgu legend polskich" dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych.
Teatr to magia i w ten magiczny świąt przenieśli nas nasi artyści, prezentując różne interpretacje polskich legend.
Do przeglądu zgłosiło się sześć szkół. Celem konkursu było ukazanie piękna i magii teatru, popularyzacja zespołowych form Teatralnych, rozwijanie umiejętności przekładu tekstu literackiego na grę aktorską, wymianę doświadczeń.
W jury zasiedli: przewodniczący jury pan Maciej Szukała, aktor Teatru Przedmieście, dyrektor szkoły pani mgr Barbara Olearka, wicedyrektor szkoły pani mgr Maria Lipska, pani bibliotekarka mgr Jolanta Szczepek.
Młodzi aktorzy zaprezentowali swoje aktorskie umiejętności. Wcielili się w rolę naszych legendarnych władców, tańczyli, śpiewali. Każdy z zespołów przygotował interpretacje legend.
Po burzliwych obradach Jury przyznało:
I miejsce dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Rzeszowie
II miejsce dla Szkoły Podstawowej nr 12 w Rzeszowie
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie
wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej nr 1 z Bratkowic.
Nagrody ufundowały firmy i sponsorzy:
Jan Nowara Dyrektor Teatru im Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie
Pan Marcin Hady właściciel sklepu "Żabka"
Kino Helios z Rzeszowa
Pan Piotr Krztoń Prezes firmy Delikatesy Centrum
Fundacja AKTYWIZACJA
Piekarnia Uberman
Dyrektor SP 12 pani Barbara Olearka
Gabinet stomatologiczny "Agenci uśmiechu" w SP 12
Dziękujemy raz jeszcze za wsparcie naszego przedsięwzięcia teatralnego.
Organizatorzy konkursu:
Ewa Wąs, Katarzyna Ożóg, Izabela Czarnota
Duży sukces Hanny Stańczyk w pływaniu !
W poniedziałek 7 kwietnia na pływalni "Delfin" odbyły się Igrzyska Miejskie Dzieci w pływaniu. W zawodach brała udział duża grupa uczniów z naszej szkoły.
Najlepszy wynik osiągnęła Hanna Stańczyk z klasy 6b, która zajęła bardzo wysokie 3 miejsce w stylu klasycznym.
Gratulujemy znakomitego wyniku !
Opiekunowie: Mateusz Skała i Andrzej Leniart
Biegi młodzieżowe podczas 18.PKO Półmaratonu Rzeszowskiego
86 kwietnia 2025 podczas 18. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego odbyły się biegi młodzieżowe, w których nie zabrakło reprezentantów naszej placówki. Na starcie stanęło aż 14 młodych zawodników, którzy z wielkim zaangażowaniem i sportowym duchem rywalizowali z rówieśnikami z całego regionu.
Na szczególne wyróżnienie zasługują:
- Maksymilian Łuszczak, który zdobył 3. miejsce w biegu chłopców z rocznika 2017,
- Sebastian Osowski, który również stanął na podium, zajmując 3. miejsce w kategorii chłopców z rocznika 2018 i młodszych,
- Alicja Osowska, która dzielnie walczyła w biegu dziewcząt z rocznika 2017 i uplasowała się tuż za podium, na 4. miejscu.
Wszyscy uczestnicy wrócili do domu z pamiątkowymi medalami, które będą przypominać im o sportowej przygodzie i wspaniałej atmosferze zawodów. Gratulujemy wszystkim startującym i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekunowie: Andrzej Leniart i Mateusz Skała
Zjedz rybkę, jak miśki z Alaski!
17W naszej szkole zrealizowaliśmy wyjątkowy projekt – „Dzień Alaski - zjedz rybkę jak miśki z Alaski”! Nasi uczniowie z klas 1-3 mieli okazję spróbować pysznego obiadu z dzikim łososiem Keta prosto z Alaski!
Celem tej akcji było promowanie zdrowych, dzikich ryb pochodzących z ekologicznych łowisk.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację tego projektu! Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie odkrywać smaki natury i poszerzać wiedzę naszych uczniów na temat zdrowego odżywiania!
Konkurs o krajach anglojęzycznych
W piątek 4 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale odbył się drugi, finałowy etap powiatowego konkursu „What do you know about English speaking countries?” Szkoła Podstawowa nr 12 była w nim reprezentowana przez dwójkę uczniów: Milenę Krupę z 7c i Kacpra Stolarskiego z 8a. I choć konkursu nie wygrali, to się godnie w nim zaprezentowali.
Nocowanie w szkole – integracja klas ósmych
2W dniach 28-29 marca uczniowie klasy 8 mieli okazję przeżyć niezapomnianą noc w szkole, pełną integracji, zabawy i wspólnego spędzania czasu. Wydarzenie miało na celu wzmocnienie więzi między uczniami, rozwijanie umiejętności współpracy oraz stworzenie przyjaznej atmosfery.
Wieczór rozpoczął się od przygotowania miejsca do nocowania – uczniowie rozłożyli materace, śpiwory i koce, tworząc przytulne przestrzenie do odpoczynku. Następnie odbyły się gry zespołowe, które pozwoliły na lepsze poznanie się i budowanie relacji. Nie zabrakło również seansów filmowych, podczas których uczestnicy mogli wspólnie obejrzeć wybrane produkcje w piżamach, ciesząc się swobodną atmosferą. Wspólne przygotowanie przekąsek na wieczór było dodatkowym elementem, który sprzyjał integracji.
Uczniowie zgodnie stwierdzili, że była to niezapomniana noc, pełna radości, śmiechu i nowych przyjaźni.
Opiekunami wydarzenia byli nauczyciele: A. Mazera, B. Skrzynta, W. Bielec i M. Baran
Mini siatkówka chłopców
2Reprezentacja chłopców naszej szkoły brała udział w Igrzyskach Dzieci w Mini Siatkówce. Wszyscy walczyli bardzo ambitnie , jednak nie udało się awansować do następnej rundy.
Dziękujemy za zaangażowanie !
Opiekun: Andrzej Leniart
Pasjonaci nauk przyrodniczych na XIII Ogólnopolskiej Nocy Biologów 2024
15.01.20242112 stycznia przedstawiciele naszej szkoły z klas 8 i 7 pod opieką p. Doroty Rusin wzięli udział w XIII edycji ogólnopolskiej akcji Noc Biologów. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Kolegium Nauk Przyrodniczych i Instytut Biologii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Nasi uczniowie mogli pogłębić swoją wiedzę przyrodniczą podczas różnorodnych zajęć przygotowanych przez studentów, doktorantów i pracowników uczelni oraz Podkarpackiego Centrum Nauki ”Łukasiewicz”.
Młodzież uczestniczyła w warsztatach: „Zagrajmy w czerwone i zielone”, podczas których w profesjonalnym laboratorium rozdzielała barwniki fotosyntetyczne metodą chromatografii. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się wykład pt.: ”6-te masowe wymieranie życia na Ziemi dzieje się teraz” prowadzony przez dr hab. Ewę Węgrzyn, prof. UR. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tym naukowym wydarzeniu po raz pierwszy, co było okazją do zaobserwowania z bliska pracy naukowców i spojrzenia na świat biologii z zupełnie innej strony. Mamy nadzieję, że takie inicjatywy rozbudzą pasje i zainteresowania przyrodnicze oraz pomogą przyszłym absolwentom w wyborze profilu szkoły ponadpodstawowej.
nauczyciel biologii: Dorota Rusin
Drugi bardzo udany wyjazd na narty do ośrodka Kiczera Ski
12.01.202422Narty od samego rana.
Warto było dzisiaj wstać bardzo wcześnie. Czwartkowy poranek w ośrodku Kiczera Ski powitał nas pięknym słońcem, ogromną ilością białego śniegu, świetnie przygotowanymi wszystkimi trasami. Uczniowie z klas trzecich uczyli się podstawowych umiejętności narciarskich na łatwym stoku pod okiem instruktora, a pozostali korzystali z uroków "białego szaleństwa" na trudniejszych trasach.
O tym, że wyjazdy na narty organizowane przez naszych nauczycieli są bardzo udane świadczy fakt, że udali się z nami również nasi absolwenci: Kacper Prokop, Karol Baran i Wiktor Sala, którzy brali udział w szkolnych wyjazdach narciarskich kiedy byli naszymi uczniami.
W przerwie jak zwykle zjedliśmy pyszne zapiekanki i nabraliśmy sił do kolejnych zjazdów.
Wszyscy wracaliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.
Do tej pory pogoda nam dopisywała podczas naszych wyjazdów. Może 26 lutego uda się jeszcze raz ?
Już dzisiaj - ZAPRASZAMY :)
Wyjazd przygotowali Mateusz Skała, Andrzej Leniart i Maciej Baran
Koncert chóru Kolorowe Nutki
12.01.2024W niedzielę, 7 stycznia braliśmy udział w pięknym Koncercie Kolęd i Pastorałek.
Kolorowe Nutki otworzyły swoim występem Koncert Kolęd i Pastorałek w Kościele św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie.
Chór pod batutą Elżbiety Gałuszki wykonał cztery utwory. W solowych partiach zaprezentowali się Aleksandra Bednarczyk i Seweryn Szanter. Występ został bardzo ciepło przyjęty przez zgromadzoną publiczność.
Przeżyliśmy niezwykły koncert, wzruszający i nastrojowy wieczór. Występowaliśmy wraz z chórem Magnificat, zespołami Angelus, Gratia i sopranistką - Katarzyną Bembenek – byłą uczennicą naszej szkoły.
https://pelczar.rzeszow.pl/wieczor-koled-i-pastoralek/
Elżbieta Gałuszka – dyrygent chóru Kolorowe Nutki
Anatomia człowieka – Tajemnice budowy naszego organizmu
12.01.20244Uczniowie klas siódmych na zajęciach biologii poznają anatomię i fizjologię człowieka. Anatomia człowieka to fascynująca dziedzina nauki, która zgłębia tajemnice budowy i funkcjonowania naszego organizmu. Odgrywa niezwykle istotną rolę w medycynie, umożliwiając lekarzom zrozumienie chorób i urazów oraz opracowywanie skutecznych metod leczenia. Te trudne treści biologiczne łatwiej jest przyswoić przy pomocy modeli biologicznych. W pracowni szkolnej uczniowie mają do dyspozycji szkielet człowieka, model budowy wewnętrznej oraz modele wielu narządów – oka, ucha, mózgu, nerki, serca. Na zajęciach z resuscytacji krążeniowo-oddechowej korzystają z fantomu. Warto zgłębiać tę dziedzinę, by zrozumieć, jakie zdumiewające procesy zachodzą w naszym organizmie każdego dnia.
nauczyciel biologii: Dorota Rusin
klasa 5b - ciekawe zawody
12.01.202410 stycznia uczniowie klasy 5 b w ramach preorientacji zawodowej spotkali się z maszynistą oraz kierownikiem pociągu - pracownikami Polregio Rzeszowskiego Zakładu Kolejowego (https://polregio.pl)
Jeśli chodzi o te zawody związane z transportem, to maszynista i kierownik pociągu to bardzo ważne osoby, które odpowiadają za bezpieczeństwo i komfort pasażerów. Maszynista to człowiek, która prowadzi pociąg i dba o to, aby podróż przebiegała sprawnie i bezpiecznie. Kierownik pociągu natomiast odpowiada za organizację pracy personelu pokładowego oraz za koordynację działań związanych z obsługą pociągu. Oba zawody wymagają odpowiedniego przygotowania i doświadczenia, a także umiejętności pracy w zespole.
Panowie opowiedzieli o swojej pracy, koniecznym kształceniu takich kadr, satysfakcji jaką daje im pełnienie tej służby. Uczniowie pytali także o godziny pracy, wynagradzania w tych zawodach, możliwość awansu, a dziewczynki czy zawód ten mogą wykonywać kobiety.😊. Najbardziej atrakcyjną częścią spotkania było zapoznanie się z całą zawartością torby kierownika pociągu, kupowanie biletów oraz ich kasowanie przez uczniów.Na koniec p. J. Prawelski – tato jednej z uczennic i organizator spotkania, rozdał wszystkim uczniom komplety drobiazgów z logo firmy: notesy magnetyczne, długopisy, smycze, opaski bezpieczeństwa oraz „osłodził spotkanie” krówkami. Było także pamiątkowe zdjęcie.
Dziękujemy Panom K. Kocur, K. Radojewskiemu i J. Prawelskiemu za ciekawe przybliżenie nam tych mało znanych zawodów oraz prezenty.
Wychowawca Alina Mazera z uczniami klasy 5 b😊
3
Konkurs Kangur Matematyczny 2024
10.01.2024
Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2024 – ZGŁOSZENIA
Jak co roku, zapraszamy wszystkich uczniów klas II – VIII do udziału w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE KANGUR MATEMATYCZNY.
Prawo uczestnictwa ma każdy uczeń, który zgłosi chęć swojego udziału.
Opłata za udział w konkursie wynosi 16 zł od uczestnika.
Zgłoszenia i wpłaty przyjmowane są przez nauczycielki matematyki i wychowawców klas drugich i trzecich do 26 stycznia 2024 / przed feriami.
Każdy uczestnik Konkursu Kangur Matematyczny 2024 otrzyma tangram chiński.
Szczegóły dotyczące przebiegu konkursu i przykładowe zadania można znaleźć
na stronie www.kangur-mat.pl
Konkurs odbędzie się 21 marca 2024 r. o godz. 9:0
Zachęcamy do udziału 😊
Szkolne Koordynatorki Konkursu
Alina Mazera i Beata Skrzynta
Pasowanie na czytelnika...
10.01.202419"My uczniowie pierwszej klasy, uroczyście przyrzekamy,
Że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy ..."Takie przyrzeczenie złożyli uczniowie klas pierwszych 9 stycznia 2024 roku, podczas uroczystości ślubowania na czytelników szkolnej biblioteki.
Uroczystość pasowania poprzedziły lekcje i comiesięczne spotkania biblioteczne, na których pierwszoklasiści byli zapoznawani z różnymi utworami i zachęcani przez panią bibliotekarkę do czytania i częstego obcowania z książką. Poznali także zasady korzystania z księgozbioru, zachowania się w bibliotece oraz uczyli się szacunku do książek.
Działania te przyniosły bardzo duże efekty. Uczniowie w czasie pasowania wzorowo zdali egzamin na czytelnika i wypadli świetnie podczas wykonywania różnorodnych zadań i poleceń, a poddani byli trzem próbom: mądrości, spostrzegawczości i sprawności. Wcześniej wysłuchali pięknej recytacji wiersza J. Huszcza pt. "Skarga książki", w wykonaniu swojej starszej koleżanki - Gai Wojakowskiej, z klasy 7a.
Na zakończenie zostali pasowani na czytelników.
Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom, ufundowany przez Radę Rodziców oraz Wyprawkę Czytelniczą z książką autorstwa znanej i niezwykle cenionej pisarki Justyny Bednarek pt. "Wnuczka antykwariusza" oraz broszurą dla rodziców i opiekunów "Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!".Fundatorem tych upominków jest Instytut Książki w Krakowie. I tym razem nie zabrakło dla dzieci kolorowych zakładek do książki z przepięknymi sentencjami o czytaniu od p. Dariusza Wyszczelskiego, właściciela firmy Wega.
Bardzo dziękujemy darczyńcom za wspaniałe upominki. Mamy nadzieję, że długo będą przypominać dzieciom o tym uroczystym wydarzeniu.
Grażyna Kadłuczka
„Spotkanie z podróżnikiem – Amazonia”
10.01.2024410 lutego gościliśmy w naszej szkole Krystiana Pyrzaka, członka grupy ,,trzask.pl” – podróżnika, pasjonata, człowieka, który podobnie jak jego młodzi przyjaciele z ,,trzask.pl” realizują swoje marzenia podróżując po najbardziej egzotycznych zakątkach świata. ,,Podróżując” z naszym przewodnikiem po Ameryce Południowej mieliśmy okazję poznać Amazonię. Uczestnicząc w prezentacji zobaczyliśmy miasto, piękne Teatro Amazonas w środku dżungli, dowiedzieliśmy się jak przetrwać w niej ulewę, sprawdziliśmy czy nadal rosną tam kauczukowce i odbyliśmy rejs po największej rzece świata, aż po jej ujście. Zobaczyliśmy delfiny, spędziliśmy oczami wyobraźni kilka chwil w indiańskiej wiosce , bawiąc się z tamtejszymi dziećmi ….. wężem oraz podziwialiśmy zęby piranii. W trakcie spotkania zobaczyliśmy prawdziwą maczetę, hamak i niezbędnik podróżnika. Barwna prezentacja uzupełniona ciekawostkami dotyczącymi Amazonii, mieszkających tam ludzi i zwierząt pobudziła naszą wyobraźnię. Stała się też zachętą do rozwijania zainteresowań i pasji, do poznawania świata i zdobywania wiedzy, do czytania i do realizowania marzeń. Na stronie ,, trzask.pl” czytamy …,,słowa naszego kolegi ,,Żyj swoimi marzeniami, ale nie prześpij swojego życia” zmobilizowały nas do realizacji naszych marzeń, nawet tych nieosiągalnych”. Tego też życzymy uczniom uczestniczącym w ,,Spotkaniu z podróżnikiem”. Izabela Czarnota
Saneczkami, saneczkami latam w górę, w dół...
10.01.20243Wychowankowie świetlicy korzystając z pięknej zimowej aury, wybrali się na pobliską, bezpieczną górkę w pobliżu szkoły. Zabawa była znakomita :)
Opiekun: Pani Marta Kłoś
3a - Gratulacje dla Heli, Maćka i Wojtka...
09.01.20244W poniedziałek 8 stycznia, w uroczych i gościnnych pomieszczeniach Rzeszowskich Piwnic odbyła się Finałowa Gala Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Na uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród z wielu zakątków Podkarpacia, przybyli młodzi twórcy wraz ze swoimi opiekunami. Dodatkowej rangi uroczystości nadali zaproszeni znamienici goście: Pani Krystyna Stachowska – Wiceprezydent Miasta Rzeszowa, Ks. prałat Stanisław Potera, Ks. Janusz Kosior – proboszcz Parafii pw. Św. Jadwigi Królowej oraz Pani Jadwiga Miąsik z Wydziału Edukacji Miasta Rzeszowa.
W Wojewódzkim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych
organizowanym przez SP 21 oraz Parafię Rzymskokatolicką pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie
Nagrodę Główną
zdobyła Helena Sawicka,
wyróżnienie przyznano
Maciejowi Kościółkowi i Wojciechowi Trzebińskiemu
Opiekun: Edyta Maścidło-Sączawa
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Brawo Julka...
09.01.2024Miło nam zakomunikować, że wychowanka świetlicy
JULIA JAJUGA
otrzymała
wyróżnienie
w Międzyszkolnym Świetlicowym Konkursie Plastycznym ,,Świąteczna Kartka Bożonarodzeniowa",
organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 27 w Rzeszowie.
Gratulujemy sukcesu i talentu!
opiekun: Dorota Irzyńska
Wyniki Konkursu Literackiego pod hasłem „Lektury znane i lubiane”
04.01.2024Przed świętami Bożego Narodzenia w bibliotece szkolnej odbył się konkurs wiedzy o lekturach pod hasłem "Lektury znane i lubiane".
Uczestnikami konkursu byli chętni uczniowie z klas: 2, 3, 4 i 7.
Dzieci z klas: 2-4 rozwiązywały zadania dotyczące treści baśni pt. "Dziewczynka z zapałkami". Siódmoklasiści zmierzyli się z zadaniami związanymi z lekturą pt. "Opowieść wigilijna". W konkursie wzięło udział 22 uczniów.
A oto wyniki:
Kategoria: klasy 2,3 i 4:
I miejsce - Wojciech Trzebiński, kl.3a
II miejsce - Maciej Majdański, kl.2a
III miejsce - Diana Sorokina, kl.3b
Kategoria: klasy 7:
I miejsce - Gaja Wojakowska, kl.7a
II miejsce - Konrad Baran, kl.7a
III miejsce - Igor Kościółek, kl.7a
Laureatom konkursu zostaną wręczone dyplomy i nagrody rzeczowe podczas apelu Samorządu Uczniowskiego.
Serdecznie gratuluję!
Organizator konkursu: Grażyna Kadłuczka
Wyniki Konkursu geograficznego „Palcem po mapie Europy”
04.01.20244 stycznia 2024r. został rozstrzygnięty konkurs geograficzny pt.: ”Palcem po mapie Europy”. Głównym celem konkursu była umiejętność posługiwania się różnymi mapami w atlasie geograficznym. W konkursie wzięło udział 10 uczniów z różnych klas. Najmłodszym uczestnikiem był Oskar Ziomek z kl.3b, który otrzymał wyróżnienie za dużą znajomość stolic państw europejskich. Laureatom konkursu zostaną wręczone dyplomy i nagrody rzeczowe podczas apelu Samorządu Uczniowskiego. A oto wyniki konkursu: I miejsce Konrad Baran - kl.7a, II miejsce Igor Kościółek- kl.7a, III miejsce Piotr Trojan - -kl. 6c. Gratuluję!!! Organizator: Izabela Czarnota
3a - maski karnawałowe
03.01.202418Piękne Panie! Szarmanccy Panowie! Karnawał rozpocząć już czas! Zgodnie z tradycją uświęconą maskaradami weneckimi dodatkiem koniecznym do każdego stroju balowego są maski karnawałowe. Zatajają tożsamość, dając szansę odegrania przez jeden wieczór innej osoby. Pozwalają zachować odrobinę tajemniczości dodając zabawie nieco figlarnego uroku. Uczniowie klasy 3a z p. Edytą Maścidło-Sączawą dziś wykonali swoje ekologiczne maski. A Ty masz już swoją?
Wigilia w klasie 5b
01.01.2024W ostatni dzień nauki 22 grudnia odbyła się Wigilia klasowa 5b. W tym roku spotkaliśmy się wyjątkowo w sali 34. Uczniowie przygotowali wigilijny stół, nakryty białymi obrusami, na którym pojawiły się pierogi, barszcz czerwony, ciasta i owoce. Tradycyjnie była zapalona świeca, Jezusek na sianku, opłatki, życzenia oraz wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.
1Dziękujemy p. Sawina oraz p. Hus za pomoc w przygotowaniu tego wyjątkowego spotkania.
Wychowawca Alina Mazera
Kreatywna Matematyka - moduł 3
01.01.2024Klasy 5a i 5b wykonały kolejne zadanie „Geometria ukryta w zabawie” - w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Kreatywna Matematyka".
21W świecie figur płaskich i przestrzennych pozwoliły nam znaleźć się edukacyjne rurki konstrukcyjne, które posłużyły nam do tworzenia i fascynującej zabawy.
Uczniowie za pomocą rurek wykonywali proste figury: najpierw płaskie, potem przestrzenne. Najpierw były to kwadraty, trójkąty, pięciokąty. Następnie pracując w grupie tworzyli proste konstrukcje przestrzenne, które samodzielnie nazywali: ostrosłupy, sześciany, graniastosłupy, był nawet wielki walec, a zakończyli zabawę budową domku - klasa 5a i kolorową geometryczną bryłą nazwaną przez klasę 5b - "Mieczysław".
Zabawa była super i z pewnością wrócimy jeszcze do rurek, bo pozwalają one na długą, rozwijającą wyobraźnię oraz koordynację ruchową pracę twórczą.
nauczycielki matematyki Alina Mazera i Beata Skrzynta
Przypominamy i zapraszamy - kolejny wyjazd na narty 11 stycznia 2024 - są jeszcze wolne miejsca
29.12.2023Przypominamy i zapraszamy -
kolejny wyjazd na narty 11 stycznia 2024.
Jak widać na zdjęciach zima wróciła na stok w Puławach, a armatki pracują pełną parą nawet w nocy produkując śnieg dla nas. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd.
Ze względu na ferie przedłużamy zapisy do 4 stycznia (czwartek).
Szcegółowe informacje:
Proponujemy uczniom klas 4 - 8 udział w wyjeździe na narty 11.01.2024 (czwartek) do Puław - Kiczera Ski.
- Dzieci, które nigdy nie jeździły na nartach będą się uczyć pod opieką instruktorów, a umiejący jeździć mogą robić to samodzielnie jeżeli rodzice zaznaczą taką opcję na zgodzie. ·
- Koszt wyjazdu : 190 zł ( w tym wypożyczenie sprzętu, instruktor, wyciąg, zapiekanka, herbata, autokar, ubezpieczenie). · Jeżeli dziecko posiada swój sprzęt narciarski to może go zabrać ze sobą, przyśpieszy to wydawanie sprzętu pozostałym uczniom - NIE ZMIENIA TO CENY WYJAZDU. ·
- Wyjazd może być odwołany z powodu pogody. Pieniądze będą wtedy zwrócone. · Przy małej liczbie chętnych (mniej niż 40 ) cena może wzrosnąć ·
- Jest możliwość jeżdżenia na snowboardzie ale bez instruktora i tylko z własnym sprzętem ·
- O WYJEŹDZIE DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZAPISÓW Z WPŁATĄ PIENIĘDZY.
- LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA
- Zainteresowanych prosimy o zwrot wypełnionej i podpisanej zgody i wpłatę 190 zł do 4 stycznia (czwartek). do p. Mateusza Skały lub p. Andrzeja Leniart
- Zgody do odebrania u Pana Andrzeja Leniarta lub Pana Mateusza Skały lub w wiadomości w e - dzienniku
- Zapraszamy
3a - szopki bożonarodzeniowe
28.12.2023Tak wyglądają szopki bożonarodzeniowe uczniów klasy 3a: Heli, Maciusia i Wojtusia, które od wczoraj dzięki p. Edycie Maścidło-Sączawie biorą udział w Wojewódzkim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych organizowanych przez SP 21 w Rzeszowie. Szopki można podziwiać w Kościele Rzymskokatolickim pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie przy al. T. Rejtana 21. Gratulujemy ciekawych pomysłów !
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie