Po realizacji II modułu "Matematyka u krawca" w ramach ogólnopolskiego projektu "Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki 2022" wyd. MAC S.A. klasa 2a i p. Edyta Maścidło-Sączawa, jako nauczyciel koordynator i realizator projektu dziś otrzymali kolejne zaświadczenie potwierdzające wykonanie prawidłowo wszystkich zadań.
AKTUALNOŚCI
2a – „Matematyka u krawca”
2a – w oczekiwaniu na Mikołaja
11Podczas zajęć informatycznych z p. Edytą Maścidło-Sączawą uczniowie klasy 2a wykonali piękne prace Mikołaja wykazując się doskonałą znajomością obsługi programu graficznego Paint.
Gratulujemy!!! Konkurs “Świat się zmienia. Światło dawniej i dziś”
Michał Grzywacz
kl.7a
wyróżnienie w konkursie
“Świat się zmienia. Światło dawniej i dziś”
Ignacy Łukasiewicz został jednym z patronów roku 2022. Był nie tylko genialnym aptekarzem i prekursorem przemysłu naftowego, ale również społecznikiem i działaczem niepodległościowym.
Na konkurs organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w 200. rocznicę urodzin i 140. rocznicę śmierci Ignacego Łukasiewicza wpłynęło 657 prac w 3 kategoriach: szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe i szkoły wyższe.
Praca Michała wspaniale ukazuje historię:
„Bo nie ma życia i rozwoju bez światła. Zanim człowiek wynalazł ogień, tylko słońce rozświetlało mu mrok… Dzięki temu z czasem mogła powstać pochodnia, a ponad 4 tysiące lat temu świeca. Wynalezienie przez Łukasiewicza lampy naftowej w 1853 roku nie tylko przyczyniło się do narodzenia na ziemiach polskich przemysłu naftowego, ale odmieniło życie człowieka. Jej sławę przysłonił jednak wynalazek Thomasa Edisona z końca XIX wieku – żarówka elektryczna oczarowała ludzkość na kolejne dekady. W latach 60. XX wieku powstały pierwsze diody LED, ale te upowszechniły się dopiero w XXI wieku. To wszystko pokazuje, jak ważna jest rola Łukasiewicza w historii światła i najważniejszych wynalazków w dziejach ludzkości. Człowieka, który pochodził z Podkarpacia…”
Gratulacje!!!
Opiekun: Elżbieta Gałuszka
Realizacja projektu edukacyjnego "Poznajmy się" w kl.1c i 2b.
16W listopadzie dzieci z Polski i Ukrainy, które uczą się w kl.1c i 2b w naszej szkole uczestniczyły w zajęciach integracyjnych w ramach projektu edukacyjnego "Poznajmy się". Uczniowie pod kierunkiem nauczycielek p. Zofii Szpunar, p. Jolanty Murias i p. Svitlany Oliynyk poznawali legendy, regionalne potrawy i stroje ludowe, a także różne ciekawostki z obu krajów, korzystając z otrzymanej książeczki oraz interaktywnej prezentacji w języku polskim i ukraińskim. Uczniów klasy drugiej najbardziej zaciekawiły wiadomości przyrodnicze i zagadki, natomiast pierwszaków zafascynowały legendy, których bohaterami były smoki.
Lekcja europejska – klasa 6a.
229 listopada br. uczniowie z klasy 6a wraz z p. Grażyną Kadłuczką i p. Svitlaną Oliynyk wzięli udział w lekcji europejskiej, która odbyła się w Filii nr 2 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Spotkanie na temat: „Odkrywajmy Europę! Przystanek: Czechy.” poprowadziła Pani Ewa Nowak-Koprowicz, koordynatorka Punktu Informacji Europejskiej Direct – Rzeszów. W czasie spotkania szóstoklasiści dowiedzieli się, że Czechy obecnie pełnią prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Pani Ewa w ciekawy sposób opowiadała uczniom o tym pięknym kraju, jego historii, kulturze i tradycjach. Nie zabrakło ciekawostek związanych ze sportem, kuchnią czy atrakcjami turystycznymi.
Dziękujemy Pani Ewie Nowak-Koprowicz za przygotowanie ciekawych zajęć na wspomniany temat, a pani Karinie Kwas za zaproszenie nas do biblioteki.
Grażyna Kadłuczka – organizatorka wyjścia
2a – warsztaty origami
3Dzisiejsze warsztaty origami zorganizowane przez p. Edytę Maścidło-Sączawę przyniosły uczniom wiele radości i satysfakcji. Choć nie było to takie proste to każdy wykonał swoją papierową gwiazdkę, która zapewne zawiśnie na domowej choineczce.
SUKCES UTALENTOWANEJ ZUZI
ZUZANNA PASTERZ
otrzymała WYRÓŻNIENIE
w VIII Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym
,,Mój przyjaciel Miś
Miś z ulubionej bajki ”,
organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 16 w Rzeszowie
Cieszymy się, że Twój talent został doceniony!
Gratulujemy i życzymy kolejnych artystycznych sukcesów!
Opiekun: Dorota Irzyńska
PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA
122.11.2022 w klasach: IV a IV b przeprowadzono zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej.
Celem zajęć było przygotowanie uczniów do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.
Podczas spotkania uczniowie klas czwartych uczyli się jak należy sprawdzać u człowieka przytomność, oddech i tętno oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego.
Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wskazówki związane
z masażem serca i sztucznym oddychaniem oraz ćwiczenia praktyczne na fantomie.Po omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w ćwiczeniach praktycznych wykonując podstawowe czynności
Dzięki takiej lekcji uczniowie nauczyli się wielu ważnych rzeczy, które
w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.Lekcję zorganizował p. Kamil Bułdak w ramach przedmiotu technika.
red. Kamil Bułdak
Brawo Wojtek z 2a
4Wojciech Trzebiński
zdobył NAGRODĘ GŁÓWNĄ w kat. klas I-II
w XV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „SŁOŃCE, WODA I PRZYGODA”
pod hasłem: „Czysta woda – zdrowa i piękna przyroda”.
Patronat honorowy nad konkursem objęli:
Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa i
Rzeszowski Okręgowy Związek Żeglarski
Na konkurs ogłoszony przez Szkołę Podstawową nr 2 i Przedszkole Publiczne nr 15 w Rzeszowie wpłynęło 698 prac dzieci z placówek przedszkolnych, szkół podstawowych i Domów Kultury z całej Polski.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Opiekun: Edyta Maścidło-Sączawa
Omnibus dla klas 2
3Dziś w naszej szkole odbył się szkolny konkurs wiedzy „Omnibus” dla chętnych uczniów z klas drugich. Uczniowie w 22 pytaniach zamkniętych i otwartych musieli wykazać się wiedzą ogólną, dotyczącą m.in. legend, powiedzeń, przyrody, naszej szkoły i miasta. Wyniki już niebawem 😊
Organizator: Edyta Maścidło-Sączawa
2a - Fryderyk Chopin
Wycieczka do Transylwanii
W dniu 12 - 16.06.2023r. odbędzie się szkolna wycieczka dla kl. 5 - 8 do Rumunii. Uczniów zainteresowanych udziałem zapraszamy do zapisów u p. Ewy Wojtyś.
Koordynatorzy wyjazdu Ewa Wojtyś, Andrzej Leniart
Dyskoteka andrzejkowa
62Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Dziś w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla klas 1 - 4 i 5 - 8 zorganizowana z funduszy Rady Rodziców a w klasach słodki poczęstunek. Jak było... widać na zdjęciach. Dziękujemy RR i nauczycielom za miło spędzony czas !
„Czy to jutro, czy to dziś. Wszystkim jest potrzebny miś”.
Największy przyjaciel dziecka świętuje.
25 listopada - ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.
Miś Uszatek, Paddington, Colargol, Kubuś Puchatek czy nasz ukochany miś z dzieciństwa. Wszystkie, bez wyjątku dziś świętują. Dzieci w świetlicy uczciły ten dzień zabierając swoje „przytulaśne” misie do szkoły, budując dla swoich ukochanych misiów domy, miasta, samochody lub inne fajne budowle. Zabawa była przednia co widać na załączonych zdjęciach.
5
2a - Światowy Dzień Pluszowego Misia
6Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Uczniowie klasy 2a zaprosili swoje pluszowe misie na zabawę andrzejkową, która właśnie przypadła w tym dniu w naszej szkole. Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką – powiedzieli. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy.
STO LAT MISIU! Edyta Maścidło-Sączawa
Intersująca lekcja historii w viralu.
10W ramach projektu "Innowacyjna historia - nowa technologia w służbie edukacji" prowadzonego przez Fundację Arte Et Marte, klasy 7 i 8 udały się na pokaz filmowy ("Kartka z powstania" i "Wiktoria 1920") 24.11.2022r. pod opieką p. Ewy Wojtyś, p. Macieja Barana i p. Mateusza Skały.
koordynator projektu Ewa Wojtyś
2a – podsumowanie projektu „Poznajmy się”
14Dziś zakończyliśmy przygodę z pakietem edukacyjnym „ Poznajmy się ” dla uczniów z Polski i Ukrainy. Dzieci rozwiązując zagadki i czytając ciekawostki m.in. dowiedziały się jak wygląda strój regionalny w obu krajach, jakie są tradycyjne potrawy, znane postacie, święta i legendy. Pracując z mapą poznały miasta, rzeki i morza, ukształtowanie terenu oraz dowiedziały się gdzie warto pojechać, by leżeć pod palmami i podziwiać delfiny. Uczniowie w obu językach porównywali swoje kraje szukając podobieństw i różnic, świetnie przy tym bawiąc się.
Edyta Maścidło-Sączawa
Zapraszamy do udziału...
WYNIKI ŚWIETLICOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO DLA KLAS 1 - 3 PT.,,WIERSZE I BAJKI MOJEGO DZIECIŃSTWA. POLSCY POECI DZIECIOM”
11I miejsce
Patryk Koszela - klasa 1a
Aleksandra Nepelska - klasa 2b
Zuzanna Turek – klasa 3a
II miejsce
Maciej Majdański – klasa 1a
Diana Sorokina – klasa 2b
Maja Zielińska – klasa 3a
III miejsce
Kornel Kołacz – klasa 1c
Maciej Kościółek – klasa 2a
Zuzanna Pasterz – klasa 3a
Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych ciekawych przygód z poezją!
Wielkie brawa dla młodych recytatorów!
Jury: Dyrektor Szkoły Barbara Olearka
Wicedyrektor Szkoły Maria Lipska
Grażyna Kadłuczka
Mateusz Skała
Organizatorki konkursu: Dorota Irzyńska i Ewa Gotkowska-Litwa
1a - W krainie baśni
521 listopada 2022r. klasa 1a z wych. Dorotą Twardy przeniosła się do krainy baśni. Od rana dzieci czytały bajki, rozwiązywały zagadki związane z baśniowymi postaciami. Niektórzy uczniowie sami wcielili się w postacie z bajek przebierając się za ulubionych bohaterów. Niektórzy przynieśli do szkoły pacynki, maskotki, nie zabrakło też książeczek z baśniami. W ramach zajęć plastycznych malowali farbami plakatowymi ulubioną bajkową postać. Na koniec zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia.
2a – „Matematyka u krawca”
01.12.2022Po realizacji II modułu "Matematyka u krawca" w ramach ogólnopolskiego projektu "Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki 2022" wyd. MAC S.A. klasa 2a i p. Edyta Maścidło-Sączawa, jako nauczyciel koordynator i realizator projektu dziś otrzymali kolejne zaświadczenie potwierdzające wykonanie prawidłowo wszystkich zadań.
2a – w oczekiwaniu na Mikołaja
01.12.202211Podczas zajęć informatycznych z p. Edytą Maścidło-Sączawą uczniowie klasy 2a wykonali piękne prace Mikołaja wykazując się doskonałą znajomością obsługi programu graficznego Paint.
Gratulujemy!!! Konkurs “Świat się zmienia. Światło dawniej i dziś”
01.12.2022Michał Grzywacz
kl.7a
wyróżnienie w konkursie
“Świat się zmienia. Światło dawniej i dziś”
Ignacy Łukasiewicz został jednym z patronów roku 2022. Był nie tylko genialnym aptekarzem i prekursorem przemysłu naftowego, ale również społecznikiem i działaczem niepodległościowym.
Na konkurs organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w 200. rocznicę urodzin i 140. rocznicę śmierci Ignacego Łukasiewicza wpłynęło 657 prac w 3 kategoriach: szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe i szkoły wyższe.
Praca Michała wspaniale ukazuje historię:
„Bo nie ma życia i rozwoju bez światła. Zanim człowiek wynalazł ogień, tylko słońce rozświetlało mu mrok… Dzięki temu z czasem mogła powstać pochodnia, a ponad 4 tysiące lat temu świeca. Wynalezienie przez Łukasiewicza lampy naftowej w 1853 roku nie tylko przyczyniło się do narodzenia na ziemiach polskich przemysłu naftowego, ale odmieniło życie człowieka. Jej sławę przysłonił jednak wynalazek Thomasa Edisona z końca XIX wieku – żarówka elektryczna oczarowała ludzkość na kolejne dekady. W latach 60. XX wieku powstały pierwsze diody LED, ale te upowszechniły się dopiero w XXI wieku. To wszystko pokazuje, jak ważna jest rola Łukasiewicza w historii światła i najważniejszych wynalazków w dziejach ludzkości. Człowieka, który pochodził z Podkarpacia…”
Gratulacje!!!
Opiekun: Elżbieta Gałuszka
Realizacja projektu edukacyjnego "Poznajmy się" w kl.1c i 2b.
01.12.202216W listopadzie dzieci z Polski i Ukrainy, które uczą się w kl.1c i 2b w naszej szkole uczestniczyły w zajęciach integracyjnych w ramach projektu edukacyjnego "Poznajmy się". Uczniowie pod kierunkiem nauczycielek p. Zofii Szpunar, p. Jolanty Murias i p. Svitlany Oliynyk poznawali legendy, regionalne potrawy i stroje ludowe, a także różne ciekawostki z obu krajów, korzystając z otrzymanej książeczki oraz interaktywnej prezentacji w języku polskim i ukraińskim. Uczniów klasy drugiej najbardziej zaciekawiły wiadomości przyrodnicze i zagadki, natomiast pierwszaków zafascynowały legendy, których bohaterami były smoki.
Lekcja europejska – klasa 6a.
30.11.2022229 listopada br. uczniowie z klasy 6a wraz z p. Grażyną Kadłuczką i p. Svitlaną Oliynyk wzięli udział w lekcji europejskiej, która odbyła się w Filii nr 2 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Spotkanie na temat: „Odkrywajmy Europę! Przystanek: Czechy.” poprowadziła Pani Ewa Nowak-Koprowicz, koordynatorka Punktu Informacji Europejskiej Direct – Rzeszów. W czasie spotkania szóstoklasiści dowiedzieli się, że Czechy obecnie pełnią prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Pani Ewa w ciekawy sposób opowiadała uczniom o tym pięknym kraju, jego historii, kulturze i tradycjach. Nie zabrakło ciekawostek związanych ze sportem, kuchnią czy atrakcjami turystycznymi.
Dziękujemy Pani Ewie Nowak-Koprowicz za przygotowanie ciekawych zajęć na wspomniany temat, a pani Karinie Kwas za zaproszenie nas do biblioteki.
Grażyna Kadłuczka – organizatorka wyjścia
2a – warsztaty origami
30.11.20223Dzisiejsze warsztaty origami zorganizowane przez p. Edytę Maścidło-Sączawę przyniosły uczniom wiele radości i satysfakcji. Choć nie było to takie proste to każdy wykonał swoją papierową gwiazdkę, która zapewne zawiśnie na domowej choineczce.
SUKCES UTALENTOWANEJ ZUZI
29.11.2022ZUZANNA PASTERZ
otrzymała WYRÓŻNIENIE
w VIII Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym
,,Mój przyjaciel Miś
Miś z ulubionej bajki ”,
organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 16 w Rzeszowie
Cieszymy się, że Twój talent został doceniony!
Gratulujemy i życzymy kolejnych artystycznych sukcesów!
Opiekun: Dorota Irzyńska
PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA
29.11.2022122.11.2022 w klasach: IV a IV b przeprowadzono zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej.
Celem zajęć było przygotowanie uczniów do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.
Podczas spotkania uczniowie klas czwartych uczyli się jak należy sprawdzać u człowieka przytomność, oddech i tętno oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego.
Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wskazówki związane
z masażem serca i sztucznym oddychaniem oraz ćwiczenia praktyczne na fantomie.Po omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w ćwiczeniach praktycznych wykonując podstawowe czynności
Dzięki takiej lekcji uczniowie nauczyli się wielu ważnych rzeczy, które
w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.Lekcję zorganizował p. Kamil Bułdak w ramach przedmiotu technika.
red. Kamil Bułdak
Brawo Wojtek z 2a
29.11.20224Wojciech Trzebiński
zdobył NAGRODĘ GŁÓWNĄ w kat. klas I-II
w XV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „SŁOŃCE, WODA I PRZYGODA”
pod hasłem: „Czysta woda – zdrowa i piękna przyroda”.
Patronat honorowy nad konkursem objęli:
Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa i
Rzeszowski Okręgowy Związek Żeglarski
Na konkurs ogłoszony przez Szkołę Podstawową nr 2 i Przedszkole Publiczne nr 15 w Rzeszowie wpłynęło 698 prac dzieci z placówek przedszkolnych, szkół podstawowych i Domów Kultury z całej Polski.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Opiekun: Edyta Maścidło-Sączawa
Omnibus dla klas 2
28.11.20223Dziś w naszej szkole odbył się szkolny konkurs wiedzy „Omnibus” dla chętnych uczniów z klas drugich. Uczniowie w 22 pytaniach zamkniętych i otwartych musieli wykazać się wiedzą ogólną, dotyczącą m.in. legend, powiedzeń, przyrody, naszej szkoły i miasta. Wyniki już niebawem 😊
Organizator: Edyta Maścidło-Sączawa
Wycieczka do Transylwanii
25.11.2022W dniu 12 - 16.06.2023r. odbędzie się szkolna wycieczka dla kl. 5 - 8 do Rumunii. Uczniów zainteresowanych udziałem zapraszamy do zapisów u p. Ewy Wojtyś.
Koordynatorzy wyjazdu Ewa Wojtyś, Andrzej Leniart
Dyskoteka andrzejkowa
25.11.202262Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Dziś w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla klas 1 - 4 i 5 - 8 zorganizowana z funduszy Rady Rodziców a w klasach słodki poczęstunek. Jak było... widać na zdjęciach. Dziękujemy RR i nauczycielom za miło spędzony czas !
„Czy to jutro, czy to dziś. Wszystkim jest potrzebny miś”.
25.11.2022Największy przyjaciel dziecka świętuje.
25 listopada - ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.
Miś Uszatek, Paddington, Colargol, Kubuś Puchatek czy nasz ukochany miś z dzieciństwa. Wszystkie, bez wyjątku dziś świętują. Dzieci w świetlicy uczciły ten dzień zabierając swoje „przytulaśne” misie do szkoły, budując dla swoich ukochanych misiów domy, miasta, samochody lub inne fajne budowle. Zabawa była przednia co widać na załączonych zdjęciach.
5
2a - Światowy Dzień Pluszowego Misia
25.11.20226Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Uczniowie klasy 2a zaprosili swoje pluszowe misie na zabawę andrzejkową, która właśnie przypadła w tym dniu w naszej szkole. Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką – powiedzieli. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy.
STO LAT MISIU! Edyta Maścidło-Sączawa
Intersująca lekcja historii w viralu.
25.11.202210W ramach projektu "Innowacyjna historia - nowa technologia w służbie edukacji" prowadzonego przez Fundację Arte Et Marte, klasy 7 i 8 udały się na pokaz filmowy ("Kartka z powstania" i "Wiktoria 1920") 24.11.2022r. pod opieką p. Ewy Wojtyś, p. Macieja Barana i p. Mateusza Skały.
koordynator projektu Ewa Wojtyś
2a – podsumowanie projektu „Poznajmy się”
23.11.202214Dziś zakończyliśmy przygodę z pakietem edukacyjnym „ Poznajmy się ” dla uczniów z Polski i Ukrainy. Dzieci rozwiązując zagadki i czytając ciekawostki m.in. dowiedziały się jak wygląda strój regionalny w obu krajach, jakie są tradycyjne potrawy, znane postacie, święta i legendy. Pracując z mapą poznały miasta, rzeki i morza, ukształtowanie terenu oraz dowiedziały się gdzie warto pojechać, by leżeć pod palmami i podziwiać delfiny. Uczniowie w obu językach porównywali swoje kraje szukając podobieństw i różnic, świetnie przy tym bawiąc się.
Edyta Maścidło-Sączawa
Zapraszamy do udziału...
23.11.2022
WYNIKI ŚWIETLICOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO DLA KLAS 1 - 3 PT.,,WIERSZE I BAJKI MOJEGO DZIECIŃSTWA. POLSCY POECI DZIECIOM”
23.11.202211I miejsce
Patryk Koszela - klasa 1a
Aleksandra Nepelska - klasa 2b
Zuzanna Turek – klasa 3a
II miejsce
Maciej Majdański – klasa 1a
Diana Sorokina – klasa 2b
Maja Zielińska – klasa 3a
III miejsce
Kornel Kołacz – klasa 1c
Maciej Kościółek – klasa 2a
Zuzanna Pasterz – klasa 3a
Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych ciekawych przygód z poezją!
Wielkie brawa dla młodych recytatorów!
Jury: Dyrektor Szkoły Barbara Olearka
Wicedyrektor Szkoły Maria Lipska
Grażyna Kadłuczka
Mateusz Skała
Organizatorki konkursu: Dorota Irzyńska i Ewa Gotkowska-Litwa
1a - W krainie baśni
21.11.2022521 listopada 2022r. klasa 1a z wych. Dorotą Twardy przeniosła się do krainy baśni. Od rana dzieci czytały bajki, rozwiązywały zagadki związane z baśniowymi postaciami. Niektórzy uczniowie sami wcielili się w postacie z bajek przebierając się za ulubionych bohaterów. Niektórzy przynieśli do szkoły pacynki, maskotki, nie zabrakło też książeczek z baśniami. W ramach zajęć plastycznych malowali farbami plakatowymi ulubioną bajkową postać. Na koniec zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia.
Archiwum Aktualności