• Czytaj PL – zaproszenie do udziału w akcji czytelniczej

• 02.12.2021 08:29
        • Zapraszamy Rodziców oraz najstarszych Czytelników biblioteki szkolnej do wzięcia udziału w tegorocznej edycji akcji Czytaj PL.

W ramach Czytaj PL aplikacja Woblink umożliwia bezpłatne pobieranie e-booków i audiobooków. Wśród udostępnionych w tym roku 12 tytułów znajdują się książki nagrodzone i docenione przez krytyków oraz czytelników. Akcja rozpoczęła się 2 listopada i potrwa do końca miesiąca

• Moi ulubieni bohaterowie bajek

• 02.12.2021 08:29
        • 5 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, święto ustanowione w rocznicę urodzin Walta Disneya, najbardziej znanego producenta bajek filmowych, autora lubianych przez dzieci takich  postaci jak pies Pluto, Kaczor Donald, czy myszka Miki. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa, sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest również doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.

• SPOTKANIA Z PISARZEM

• 02.12.2021 08:30
        • W dniu 28 października 2021 roku odbyły się w naszej szkole dwa spotkania autorskie z Krzysztofem Petkiem - pisarzem, podróżnikiem i  dziennikarzem.  Spotkania adresowane były do uczniów klas I - IV.

Pan Krzysztof jest autorem  powieści sensacyjno-przygodowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Bardzo dużo podróżuje po świecie, by akcję książek umieszczać w miejscach autentycznych, pełnych realnych zagadek. W swoim dorobku literackim pisarz ma już 32 bardzo ciekawe i pełne emocji książki.

• Spotkanie autorskie z pisarzem

• 02.12.2021 08:30
        • 20 października 2021 roku w naszej szkole odbyły się dwa  spotkania autorskie z Panem Wojciechem Ulmanem. Pan Wojciech jest regionalnym pisarzem i malarzem, fotografem oraz autorem książek dla dzieci tj.: "Moje zwierzaki", "Ufoludki", "Małe piękne światy", "Dziadek Franek", "Bajki rzeszowskie".

• Projekt czytelniczy w klasach 5-7 „Wychowanie przez czytanie”

• 11.10.2021 15:09
        •  „Nauczanie wartości to największa rzecz,

jaką możemy zrobić dla szczęścia dziecka”

L. i R. EYRE

5 października nauczycielka biblioteki, pani Grażyna Kadłuczka zajęciami na temat wartości w klasie 7a, zainaugurowała realizację szkolnego  projektu czytelniczego "Wychowanie przez czytanie".

• Dziś czytamy o zwierzętach

• 05.10.2021 08:28
        • 4 października cały świat obchodzi Święto Zwierząt, w dzień ich patrona - św. Franciszka z Asyżu. Święto to zostało ustanowione w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji. Obchody Dnia Zwierząt mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt, przede wszystkim do godnego życia, bezpieczeństwa i wolności oraz zwrócenie uwagi na problemy zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt i zachęcenie do wspierania ich ochrony.