• Wielki Finał 30. Akcji Sprzątanie świata – Polska.

• 18.09.2023 13:57
        • W tym roku organizowana jest już 30. akcja sprzątania świata w Polsce. Hasło przewodnie jubileuszowej edycji Sprzątanie świata - Polska brzmi: „Sprzątanie świata łączy ludzi". Podobnie jak w ubiegłych latach plakat promujący akcję zaprojektował i ofiarował non-profit wybitny artysta grafik Andrzej Pągowski.

• Szkolne Koło LOP – nagrodzeni w konkursach

• 23.06.2023 08:23
        • W tym półroczu Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody zorganizowało dwa konkursy dla uczniów klas IV-VIII: Konkurs Wiedzy z Botaniki oraz  Quiz wiedzy ekologicznej. Laureaci konkursów  otrzymali  dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.
          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
          Organizator konkursów:
          Dorota Rusin
        • Dzień Ziemi 2023

• 17.04.2023 09:38

• 22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie będzie świętować Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Co każdy z nas może zrobić z tej okazji?

Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcje zbierania śmieci oraz sadzenia drzew. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie.

Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan!

Edyta Maścidło-Sączawa

• #SprzątamyDlaPolski

• 06.04.2023 08:07
        • 21 kwietnia 2023 r. zachęcam uczniów, nauczycieli i rodziców do udziału w wiosennej edycji ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów - p. Mateusza Morawieckiego.
          Szkolny koordynator akcji: Edyta Maścidło-Sączawa
        • Godzina dla Ziemi

• 23.03.2023 06:34
        • Szanowni Rodzice i Uczniowie,

pragniemy zaprosić Was do udziału w promującej ideę ochrony środowiska akcji Godzina dla Ziemi WWF, która odbędzie się 25 marca o godz. 20:30.

Godzina dla Ziemi WWF to akcja, która obchodzona jest na całym świecie w każdą ostatnią sobotę marca. Kojarzona jest głównie z tym, że w symbolicznym geście troski o przyszłość naszej planety na jedną godzinę ludzie gaszą światła w swoich domach, a władze miast wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej. Co roku bierze w niej udział nawet kilkadziesiąt milionów ludzi i kilkaset miast na całym świecie.

Tegoroczną edycję Godziny dla Ziemi WWF poświęcamy w Polsce walce z zanikiem różnorodności biologicznej, czyli z wymieraniem gatunków. Według najnowszego raportu WWF Living Planet Report w ciągu ostatnich 50 lat liczebność populacji gatunków zmniejszyła się o 69%. Gatunki giną m.in. z powodu ciągłej ekspansji człowieka na ich tereny. Kluczowa dla ochrony bioróżnorodności jest ochrona obszarów cennych przyrodniczo, aby stanowiły bezpieczny dom dla zamieszkujących je zwierząt. Dlatego w komunikacji skupimy się na konieczności zwiększania obecnych i tworzenia nowych obszarów chronionych. Potrzebne są natychmiastowe, zdecydowane kroki. Zróbmy je razem!

O godz. 20:30 w sobotę 25 marca w całej Polsce zgasną światła w geście solidarności z ideą ochrony naszego wspólnego domu. Zapraszamy do dołączenia i wyłączenia świateł na symboliczną godzinę. Prosimy o zachęcanie innych do przyłączenia się do Godziny dla Ziemi WWF.

Liczymy na Wasz udział w tegorocznej Godzinie dla Ziemi WWF i dołączenie do tysięcy miejscowości i milionów ludzi, którzy w tym roku już po raz siedemnasty pokażą światu, że działając razem, możemy dać impuls do rzeczywistych zmian na lepsze.

Opiekun Szkolnego Koła LOP

Edyta Maścidło-Sączawa