• W Dzień Kundelka dla Kundelka

• 25.10.2022 19:14
        • Wiele państw, w tym Polska, świętuje Dzień Psa, niemniej u nas swojego nieformalnego święta doczekały się również wszystkie nierasowe czworonogi. Data nie jest przypadkowa – 25 października to wszak Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt. Treść aktu z 1997 roku była do tej pory wielokrotnie nowelizowana – ostatnia aktualizacja miała miejsce w 2012 roku i dotyczyła m.in. zakazu handlu zwierzętami domowymi na giełdach i targowiskach. Kundelki są określane również – błędnie z formalnego punktu widzenia – jako mieszańce (rzadziej wielorasowce). Mieszańce to potomkowie dwóch odrębnych ras, klasyczny kundel natomiast jest wynikiem skrzyżowania psów nieokreślonego pochodzenia. Istotnie kundel, jako że nie należy do żadnej konkretnej rasy, jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. W ramach obchodów Dnia Kundelka p. Edyta Maścidło-Sączawa odwiedziła Miejskie schronisko dla zwierząt bezdomnych „Kundelek” w Rzeszowie i przekazała zebraną w szkole karmę 😊 Dziękujemy za udział w akcji, która trwa jeszcze do 4 listopada 2022 r.
          Edyta Maścidło-Sączawa

• Nagrodzeni w Szkolnym Konkursie Eko-zabawka

• 28.10.2022 18:40

• Wyniki Szkolnego Konkursu „Eko – zabawka”

Laureaci klas 1-3
          Alidia Jakuszewska 4b
          Kinga Żelazko – Krzanowska 5c
          Oliwier Borek 8b
          Gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów!
          Edyta Maścidło-Sączawa i Dorota Rusin
          Nagrody książkowe zakupione z funduszy Rady Rodziców
        • Akcja LOP

• 02.10.2022 16:37
          • Święto zwierzaków ustanowiono w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji. Dzień obchodów 4 października odnosi się do wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu - patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Cele święta są od lat niezmienne: mają zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt.
          • Szkolne Koło LOP ogłasza zbiórkę karmy i środków opatrunkowych dla zwierząt ze schronika Kundelek i fundacji Felineus. Akcja trwa od 4.10.2022 r. do 4.11.2022 r. - sala 19 i 26.
          • Edyta Maścidło-Sączawa i Dorota Rusin